ЦЕЛОГОДИШНА ПОДГОТОВКА НА ПОДВОДНИЯ РИБОЛОВЕЦ

Модератор: nkolev66

Аватар
stonetales
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 609
Регистриран на: Съб Юли 30, 2011 7:11 pm

Re: ЦЕЛОГОДИШНА ПОДГОТОВКА НА ПОДВОДНИЯ РИБОЛОВЕЦ

Мнение от stonetales »

Абсолютно верно, Булти:) Точно това исках да кажа!

Храниш се от Бога. От Абсолюта. От Брахмана.
От каквото си искаш.
Но - вече имаш алтернатива:)

И си свободен:)
Оттича се по дрехите ни
звезден блясък..........
Аватар
namaste
новобранец
новобранец
Мнения: 72
Регистриран на: Нед Апр 20, 2008 2:46 pm

Re: ЦЕЛОГОДИШНА ПОДГОТОВКА НА ПОДВОДНИЯ РИБОЛОВЕЦ

Мнение от namaste »

Здравейте! Казвам се Филип. Имам регистрация и в spearfish - fil
Все още съм абсолютен новобранец в този спорт, но всеки път когато имам досег с морето не пропускам да гмуркам и да се наслаждавам на другия свят(така наричам подводния) Тази зима малко по малко попълвам екипировката и надявам се от следващият сезон да се похваля и аз с някоя друга рибка.
Понеже с огромен интерес следя всичко що е информация относно това хоби, а и забелязах, че се споменава за йога от колеги, както и влияния на слънцето върху човешкото тяло при изгрев.
Ще си позволя да споделя нещо случайно открито от мен( на практика открито преди много години не от мен разбира се :), но аз съвсем случайно достигнах до него)
Бях в казарма -68 парашутна бригада в Пловдив. Ставахме всяка сутрин преди изгрев и започвахме нормалните си занимания. Помещението в което си миехме лица, зъби и тн сутрин беше с източно изложение и имаше големи прозорци. Ставайки една сутрин ми беше мн студено. Погледнах към хоризонта и видях че слънцето ще се покаже всеки момент. Хоризонта беше ален. Застанах на прозореца и затворих очи усетих първите слънчеви лъчи които сгряха кожата, тялото, душата:). Дишах равномерно но дълбоко. Изпаднах сякаш в един прекрасен унес от който не ми се искаше да излизам, но викът на ротния ме накара много бързо да изляза :)))) Спомням си че този ден беше изключително пълноценен и изпълнен с енергия. На следващият ден повторих, на третия, четвъртия. Всеки ден беше страхотен защото наистина усещах тялото си пълно с енергия. След няколко дни направих друго. Заставах на прозореца когато слънцето се беше показало вече умишлено изпусках първите лъчи - денят ми не беше толкова енергичен и пълен с енергия, повторих още няколко пъти със същия резултат, след това отново се върнах към посрещанаето на първите лъчи. И така без да знам съм практикувал някакъв вид Йога предполагам. Това което искам да кажа е че вероятно когато човек слуша наистина това което му диктува тялото и се вслушва в неговия глас то животът става в пъти по приятен и различен защото следва естествен ритъм.
Та това е.

Благодаря на всички колеги които споделят и побликуват своите впечатления и натрупани знания. А това помага да бъдем по добри човеци и да живеем по близо до нашият истински дом природата:) и да осъзнаваме че сме част от нея и да я пазим!
Поздрави на всички и пълни души с великолепие от другия(водния) свят!

Филип

пс Извинявам се че съм оф топик и спамя темата, нека модераторите преместят поста ми ако сметнат за наложително.
Аватар
stonetales
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 609
Регистриран на: Съб Юли 30, 2011 7:11 pm

Re: ЦЕЛОГОДИШНА ПОДГОТОВКА НА ПОДВОДНИЯ РИБОЛОВЕЦ

Мнение от stonetales »

Че кое му е офтопик - нали форума е за да споделяме, а не да се разделяме:)
Нали се сещаш, че можеш да влизаш на разсъмване, в морето и да правиш пак същото.
Благодаря ти Филип - даде ми много ценно допълнение към заниманията ми:)
Надявам се и не само на мен.
Оттича се по дрехите ни
звезден блясък..........
Аватар
Булти
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2744
Регистриран на: Чет Апр 27, 2006 11:23 am
Обратна връзка:

Re: ЦЕЛОГОДИШНА ПОДГОТОВКА НА ПОДВОДНИЯ РИБОЛОВЕЦ

Мнение от Булти »

...Това което искам да кажа е че вероятно когато човек слуша наистина това което му диктува тялото и се вслушва в неговия глас то животът става в пъти по приятен и различен защото следва естествен ритъм...

:prayer: :supz: :heart: ....бих допълнил само ...когато човек слуша наистина това което му диктува тялото и се вслушва в неговия глас и в интуицията си...

:drinkers:

П. С . Добре дошъл колега и ...радвам се , че споделяш подобни възгледи ...
Аватар
manuk
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 197
Регистриран на: Пон Мар 02, 2009 6:13 pm
Местоположение: Пловдив

Re: ЦЕЛОГОДИШНА ПОДГОТОВКА НА ПОДВОДНИЯ РИБОЛОВЕЦ

Мнение от manuk »

В началото на темата аз Ви споменах факта, че практикуването на подводен риболов предполага: съзвучие между здраво сърце, значителен белодробен капацитет, добро състояние на ушите, очите и синусите, както и долни и горни крайници, можещи дълго време да понасят натоварването им от продължително плуване с перки и обслужване на харпуна и простреляния улов.
Споменах също, че СТВОЛОВИТЕ КЛЕТКИ, са универсални клетки, от които при съответни условия могат да се развият клетките на който и да било орган, кръв, кожа, коса .....и така нататък.
Както казах-Стволовите клетки са основният строителен материал на човешкият организъм, те непосредствено участват в процеса на регенерация, като се превръщат в клетки от всякакъв тип и създават орган, който е здрав и с повишени възможности.
Именно, това се потвърждава във филма, който Ви предлагам и се надявам, че той ще спомогне да осъзнаете, колко е важно да се мобилизира Вашият организъм, сам да увеличи производството на стволови клетки
.(Link)
.................................................................................................
Всяко нещо си има цена, за да го постигнем, трябва да я платим!
Аватар
Булти
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2744
Регистриран на: Чет Апр 27, 2006 11:23 am
Обратна връзка:

Re: ЦЕЛОГОДИШНА ПОДГОТОВКА НА ПОДВОДНИЯ РИБОЛОВЕЦ

Мнение от Булти »

...само на мен ли , не ми излиза нищо на тоя линк :?: :shock: ...
Аватар
Pretor
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 680
Регистриран на: Вто Ное 03, 2009 12:36 pm
Местоположение: Бургас

Re: ЦЕЛОГОДИШНА ПОДГОТОВКА НА ПОДВОДНИЯ РИБОЛОВЕЦ

Мнение от Pretor »

Булти написа:...само на мен ли , не ми излиза нищо на тоя линк :?: :shock: ...
Оправи си Адоба плеарЪ и ще прогледнеш :D
Изображение
kap.nemo
новобранец
новобранец
Мнения: 2
Регистриран на: Чет Юни 18, 2009 7:40 pm

Re: ЦЕЛОГОДИШНА ПОДГОТОВКА НА ПОДВОДНИЯ РИБОЛОВЕЦ

Мнение от kap.nemo »

Това е интересноhttp://www.vodasport.com/artbg.php?news_id=019
Публикувай отговор

Обратно към “Подводен риболов”