Делфините

Модератор: emo vasilev

starcho
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1495
Регистриран на: Съб Фев 07, 2009 7:58 pm

Re: Делфините

Мнение от starcho »

Сега нещо по-така.Въпросните бозайници са изучени много детаилно и военните са се възползвали,обучавали са ги на диверсии,убийства на водолази,куриери и куп още щуротии.Но това е било в разрез с тяхната природа и често учениците са полудявали или умирали.Други като домашни любимци са се отдали на стопаните си и не щат да помиришат океана и са оставали докрай с хората.Като цяло много търпеливи и великодушни създания и независимо от неволите угаждат на човешките мераци-много по- напред от нас за съжаление.Мозъкът им е по- голям от човешкия,но липсва 4 кора която вследствие на еволюцията имаме,тя осигурява трансвера на мисълта в практиката.Вписани са в първата десятка на най-интелигентните бозайници,но поради ограниченията на обитанието и физиката си не могат да превъзмогнат сухоземните си конкуренти.Като интелигентни същества се привързват към човека който им показва друг свят,музика,картини,техника и други животни.Такива делфини вече губят връзката с дивите си роднини истават зависими от "познанието".
Аватар
Шморхи
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 742
Регистриран на: Пон Сеп 28, 2009 5:08 pm
Местоположение: Бургас

Re: Делфините

Мнение от Шморхи »

Да разбирам, че мога да си позволя да храня делфин с ръка от лодката и дори мога да скоча между тях и няма да си заминат с някой мой крайник? :)
Разликата между английските ,руските и българските форуми:
в английския форум задаваш въпрос, отговарят
в руския задваш въпрос ,отговарят ти и на свой ред те питат нещо
в българския форум, като зададеш въпрос всички започват да ти обясняват колко си прост
anastas_peykov
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 281
Регистриран на: Пет Фев 13, 2009 8:03 pm
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: Делфините

Мнение от anastas_peykov »

Делфина не е риба и има малко повече акъл от нея. Незнам какви са тия идеи да ядете делфин. По лесно а и може би вкусно ще е да изядете някое куче или гларус или защо не някой лебед , последните приличат на гъски. Между другото преди доста години някакви малоумници бяха изяли лебедите във Варна. В нашето море дето рибата ни е предимно с размер на кутрето ми и я няма , да видиш делфин е истинско удоволствие , нищо че риболова ти пропада. А вий сте тръгнали да го трепете и ядете. Съвземете се малко.

Доколкото за питането дали е опасен , не съм чул някой да е пострадал от делфин. Миналата година лятото рано сутрин видях как делфин(като тия в делфинариума) се доближи до плуваш по гръб човек на 3 метра от брега, след като видя че плуващия не е интересен си тръгна. Беше голяма атракция за туристите. Иначе са ме заграждали от тия мъничките делфини с острите муцуни но след като прибрах живарника с кая от водата си отидаха. След появата им рибата поне час спря да яде.
Аватар
КИРО
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 11636
Регистриран на: Пон Авг 20, 2007 7:12 am
Местоположение: Кичево до ВАРНА
Обратна връзка:

Re: Делфините

Мнение от КИРО »

anastas_peykov написа:Делфина не е риба и има малко повече акъл от нея. Незнам какви са тия идеи да ядете делфин................ А вий сте тръгнали да го трепете и ядете. Съвземете се малко.
Еееей ,чакай малко ве.
Идеята ми беше съвсем друга,ко ма напрай ве ?
Точно това исках да кажа,че не стават,и да не тръгнат някои да пробват да ги ловят.
Едно че няма смисъл,и друго
[youtube]<object width="425" height="344"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/WcLDjGd_NoI&hl ... ram><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://i47.vbox7.com/player/ext.swf?vid=2ed9ad35" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="425" height="344"></embed></object>[/youtube]

такива моменти в морето са незабравими.
След като ги видях,бяха на около километър навътре,
дигнахме такъмите и отидохме до тях за да ги снимаме.
Изображение

В МОРЕТО МИ Е ПО-ДОБРЕ,ОТКОЛКОТО НА БРЕГА
карид
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1740
Регистриран на: Чет Авг 30, 2007 2:55 pm
Местоположение: Бургас

Re: Делфините

Мнение от карид »

Утре отивам за едни риби по морето и ако ги няма, то със сигурност ще има снимки на делфините. Или едното или другото. Средно положение няма, щот там често се срещат и риби и делфини.
tolio_pm
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 826
Регистриран на: Сря Мар 26, 2008 8:48 pm
Местоположение: Поморие

Re: Делфините

Мнение от tolio_pm »

карид написа:Утре отивам за едни риби по морето и ако ги няма, то със сигурност ще има снимки на делфините. Или едното или другото. Средно положение няма, щот там често се срещат и риби и делфини.

Опаааа,опаааа Каридов,миналата година по това време ти беше първия репортаж с "едните"риби :D
ПОжелавам ти успех и късмет с рибите и чакаме в "успешни" ли беше "моя риболовен....."ли беше :D
Успех
Spear го каза в един друг форум:От вас зависи кога ще спрете и ще се задоволите с постигнатото, но едно е сигурно -
пътят е безкраен а бариерите си ги слагаме сами вървейки по него.
starcho
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1495
Регистриран на: Съб Фев 07, 2009 7:58 pm

Re: Делфините

Мнение от starcho »

Недоумявам защо толкова малко се знае за делфините-те на мравката път правят,но не и на рибата.От древни времена до днес има много примери как са спасявали хора от удавяне и как диваци са се сприятелявали с хората по плажовете.Чел съм доста по темата и мога да цитирам примери,но не знам случай в нашето море.В Батуми има делфинариум отпреди 60 г. и там са провеждани иследвания и са обучавали полудиви делфини които са си играли с плажарите.Случаи като Опо-Джек,Лоцман и куп други са показателни че тия същества имат акъл в повече.С косатки и други делфиноподобни има събран толкова опит в научни иследвания,че самите делфиноподобни в един момент рязко ще прескочат до ново качество в симбиоза с човека.Но това е за бъдещето,тогава одомашнените ще са с 3 визши образования пред дивите си роднини.Диваците са като децата,винаги бих скочил между тях да поплувам
flying7777
новобранец
новобранец
Мнения: 79
Регистриран на: Сря Май 28, 2008 11:33 am
Местоположение: Бургас

Re: Делфините

Мнение от flying7777 »

Бих искал да споделя един случай с делфин в нашето море който ми се е запечатал в съзнанието.
Беше някъде средата или края на 80-те години. Мястото - кеят на КРЗ "Ил. Бояджиев" - Бургас от вътрешната страна.
Бяхме за попчета там и се стреснах като видях делфина на не повече от 10м от нас . Плуваше си по дължина на кея доста близко. Беше сива афала. Народа прибра въдиците и един човек започна да го вика като дете " Ела, ела мойто момче" си спомням че викаше. И делфина се показа така както по делфинариумите го правят, показа си главата на около 5м от човека и стоеше. Започна да му хвърля риба въпросният рибар. Делфина се гмурваше да я налапа после пак се връщаше, показваше си главата и чакаше. Пробваха да му хвърлят рибата по-наблизо за да дойде до нас, но афалата се гмурваше отиваше под водата до рибата, изяждаше я и пак се връщаше да се покаже по-назад. Изяде доста риба спомням си. И си тръгна по някое време.
После след години четох че при разпадането на братския Съветски съюз делфините които били обучавани за военни цели в някакъв делфинариум на Черно море били пуснати на свобода защото нямали средства хората, и се чудя дали това не беше някой такъв.
anastas_peykov
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 281
Регистриран на: Пет Фев 13, 2009 8:03 pm
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: Делфините

Мнение от anastas_peykov »

КИРО написа:...Еееей ,чакай малко ве.
Идеята ми беше съвсем друга,ко ма напрай ве ?
Точно това исках да кажа,че не стават,и да не тръгнат някои да пробват да ги ловят.
Едно че няма смисъл,и друго
....
Сори Кире , не съм разбрал добре явно писанията по-горе. Май понякога честа писанията по диагонал :)
Аватар
salmo
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 495
Регистриран на: Пон Яну 19, 2009 4:59 pm
Местоположение: Бургас

Re: Делфините

Мнение от salmo »

Този случай на flying7777 го знам ... Имаше такъв делфин на който и аз съм му хвърлял риба от пирса , докато един ден баща ми (който работеше в Илия Бояджиев) каза , че са го намерили на плажа прострелян с пушка....
Нека да ви кажа и аз нещо от моите наблюдения за делфините :wink: Когато кльопа делфина не обръща внимание на нищо друго освен на кльопачката , не го интересува нито лодки , нито рибари , нито давещи се , така че гледайте в такъв момент да не падате зад борда :lol: :lol: ... , излиза на повърхността за секунда , за да си поеме въздух и след това пак далдисва - атака :smt071 .... , но ако се е нахранил ... ела и го виж - такива циркаджийски номера знаят , направо да се чуди човек :smt026 Много често ,когато пътувахме към парагадите два делфина застават от двете страни на лодката и плуват успоредно с нас , :arrow: в един момент и двата едновременно дават газ изпреварват лодката , :arrow: при носа се разминават под водата и на десетина метра пред нас :arrow: едновременно изскачат от водата с цялото си тяло и пак заплуват до бордовете. Кой ги е учил? Кой ги е дресирал? Чии команди изпълняват? :smt102 Нямам си и на идея , но е просто незабравим миг тази циркаджийска програма в открито море... Душата ти се изпълва с енергия и щастие и забравяш напълно за простащината с която се сблъскваш на брега.......
Жалко , че беше по времето на "СМЕНА 8М" и нямаше как да запечатам тези вълнуващи мигове , освен в съзнанието си.... :D
ИзображениеYou'll Never Walk AloneИзображение
anastas_peykov
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 281
Регистриран на: Пет Фев 13, 2009 8:03 pm
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: Делфините

Мнение от anastas_peykov »

Salmo от къде вадиш заключения че делфина може да нападне човек. Ако си чувал за такива случаи разкажи. Бях гледал един филм по дискавари за бялата акула ,та там разправяха , че повечето атаки над хора било от любопитство и че понеже била кьорава мислела плуващия човек за тюлен или нещо от сорта. Ако знаела че е човек хич нямало да тръгне да го напада. Щом тъй седят нещата при бялата акула не вярвам делфина да тръгне да напада хора освен ако не е полудял :)
rimohit
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1391
Регистриран на: Пет Май 13, 2005 9:04 pm
Местоположение: Бургас-Стара Загора-в каяка

Re: Делфините

Мнение от rimohit »

Salmo от къде вадиш заключения че делфина може да нападне човек.
Два пъти го четох и не разбрах , къде има написано нещо такова :?:
татовамомченценаучибезбройнещаотмоитерепортажидобисмелостоттяхвидячеивБългарияможедаселовирибаскаяккопираабсолютновсичкитемимаршрутиирепортажиипослегипредставикатосвоивМаниятаинаРиба
Аватар
salmo
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 495
Регистриран на: Пон Яну 19, 2009 4:59 pm
Местоположение: Бургас

Re: Делфините

Мнение от salmo »

rimohit написа:
Salmo от къде вадиш заключения че делфина може да нападне човек.
Два пъти го четох и не разбрах , къде има написано нещо такова :?:
:lol: ... и аз наново си го прочетох , дан` би да съм написал някоя глупост ,ама не ....
Мисълта ми е , че делфина няма да тръгне да спасява някой давещ се ако в момента е на кльопачка... В това съм почти сигурен :wink: ... ама знае ли човек , делфинска му работа...
И в този ред на мисли да отговоря на Шморхи - на два пъти успях да погаля делфин от лодката... протягам ръка към плуващ до нас делфин и той се приближава максимално , сякаш усеща , че искам да го погаля :D ... така че ,Шморхи , споко....
ИзображениеYou'll Never Walk AloneИзображение
Аватар
Шморхи
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 742
Регистриран на: Пон Сеп 28, 2009 5:08 pm
Местоположение: Бургас

Re: Делфините

Мнение от Шморхи »

Дано и на мен се случи. :)
Разликата между английските ,руските и българските форуми:
в английския форум задаваш въпрос, отговарят
в руския задваш въпрос ,отговарят ти и на свой ред те питат нещо
в българския форум, като зададеш въпрос всички започват да ти обясняват колко си прост
anastas_peykov
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 281
Регистриран на: Пет Фев 13, 2009 8:03 pm
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: Делфините

Мнение от anastas_peykov »

salmo написа:... Когато кльопа делфина не обръща внимание на нищо друго освен на кльопачката , не го интересува нито лодки , нито рибари , нито давещи се , така че гледайте в такъв момент да не падате зад борда...
Сори , това явно съм го разбрал погрешно.
Публикувай отговор

Обратно към “Внимание!”