ДНЕС ЩЕ СЪМ В МОРЕТО ОКОЛО......

Модератори: alekst, Димо Михалев, dobria1

Публикувай отговор
лимец
новобранец
новобранец
Мнения: 29
Регистриран на: Съб Апр 30, 2011 6:59 pm

Re: ДНЕС ЩЕ СЪМ В МОРЕТО ОКОЛО......

Мнение от лимец »

Все пак вчера морето беше спокойно и се получи хубав плаж . . . .някъде пред Траката.А, да- и кило и нещо си граца(някои с размерите на фас),хамсия и много тинейджъри чернокопи.По големите са вече около 10 см.Ситното, което има шанс да оцелее бе надлежно върнато във водата.Много лодки към Поворота.На излизане един колега каза че е същата работа.
Аватар
nabor4eto
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 385
Регистриран на: Съб Май 25, 2013 8:04 am
Местоположение: Варна

Re: ДНЕС ЩЕ СЪМ В МОРЕТО ОКОЛО......

Мнение от nabor4eto »

утре сутрин ще атакувам на Бяла :smt026 ....дано имам късмет, че последно време хващат риба, винаги предния ден...вечерта ще пиша :smt024
Ненавременното изпиване на втората чаша, обезсмисляло първата :drinkers:
Аватар
EU_BG_akademika
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 333
Регистриран на: Пон Мар 31, 2008 8:03 am
Местоположение: с.Пчелник област Варна

Re: ДНЕС ЩЕ СЪМ В МОРЕТО ОКОЛО......

Мнение от EU_BG_akademika »

Още никой ли не се е престрашил да пробва...... :fishing3:
Ако искаш да си щастлив 2 часа-напий се, ако искаш да си щастлив 1 месец- ожени се, ако искаш да си щастлив цял живот- стани рибар.
/китайска мъдрост/
canidimex
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 105
Регистриран на: Пет Юли 27, 2012 1:58 pm
Местоположение: Варна

Re: ДНЕС ЩЕ СЪМ В МОРЕТО ОКОЛО......

Мнение от canidimex »

Желаещите са много ,но водата е студена , мой познат ходи за кая от брега ,но още е мудна. Между другото , 6-ца за китайската мъдрост
Аватар
EU_BG_akademika
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 333
Регистриран на: Пон Мар 31, 2008 8:03 am
Местоположение: с.Пчелник област Варна

Re: ДНЕС ЩЕ СЪМ В МОРЕТО ОКОЛО......

Мнение от EU_BG_akademika »

Дааам, студеничко.... явно след 15 април ще е..... Миси
Ако искаш да си щастлив 2 часа-напий се, ако искаш да си щастлив 1 месец- ожени се, ако искаш да си щастлив цял живот- стани рибар.
/китайска мъдрост/
Момчил Димитров
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 257
Регистриран на: Сря Дек 05, 2012 6:06 pm
Местоположение: Ахтопол

Re: ДНЕС ЩЕ СЪМ В МОРЕТО ОКОЛО......

Мнение от Момчил Димитров »

Всеки ден ходя да пробвам,ама единични попове.Един ден нула,друг две и така.Или е студено или просто няма попче.Това от лодка.Но пък на "професионалните пособия" има попчета доста,значи има риба,но не иска да кълве.
Някой ден рибата в черно море ще я гледаме само на снимка и то от миналото :(
Аватар
EU_BG_akademika
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 333
Регистриран на: Пон Мар 31, 2008 8:03 am
Местоположение: с.Пчелник област Варна

Re: ДНЕС ЩЕ СЪМ В МОРЕТО ОКОЛО......

Мнение от EU_BG_akademika »

Момчил Димитров написа: има попчета доста,значи има риба,но не иска да кълве.
Трябва да се провери защо....
17264206_1630705436943819_3516104752725856389_n.jpg
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Ако искаш да си щастлив 2 часа-напий се, ако искаш да си щастлив 1 месец- ожени се, ако искаш да си щастлив цял живот- стани рибар.
/китайска мъдрост/
lozzy.68
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1636
Регистриран на: Сря Сеп 18, 2013 6:33 pm

Re: ДНЕС ЩЕ СЪМ В МОРЕТО ОКОЛО......

Мнение от lozzy.68 »

:lol: :lol: :lol: :fishing4: .......................още е раноооо !!! :drinkers:
Аватар
tiho_roev
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 823
Регистриран на: Нед Ное 02, 2008 12:09 pm
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: ДНЕС ЩЕ СЪМ В МОРЕТО ОКОЛО......

Мнение от tiho_roev »

Момчил Димитров написа:Всеки ден ходя да пробвам,ама единични попове.Един ден нула,друг две и така.Или е студено или просто няма попче.Това от лодка.Но пък на "професионалните пособия" има попчета доста,значи има риба,но не иска да кълве.
Според дебелите книги вероятните причини да не хващаш попчета са 2
Вероятно не си с подходящата стръв и в подходящото време ,
имам в предвид много рано или след 15ч.
пп СЕГА ПОПА Е АКТИВЕН от 11 до 15ч по северното
черноморие на дълбочина не по–малко от 20м
Човек вижда , колкото знае !Човек е като самураѝски меч , или върши работа ,или е тъп.
Даѝ на умния акъл ,за да ти стане приятел . Даѝ на глупака акъл, за да те намрази .
Аватар
az1972
новобранец
новобранец
Мнения: 87
Регистриран на: Пет Мар 17, 2006 11:24 pm
Местоположение: Поморие

Re: ДНЕС ЩЕ СЪМ В МОРЕТО ОКОЛО......

Мнение от az1972 »

Според аутопсията извършена вчера преди вечеря,на три кила риба от вида (Mesogobius batrachocephalus) лихнус.
80% от пациентите имаха добре узрял хайвер готов за хвърляне.
Нито един от индивидите нямаше остатъци в от храна в храносмилателният си тракт.
И заключението според комисията свикана снощи на бира и бяло вино е че рибата не се храни.
Това заключение се потвърждава и от факта ,че в бракониерските рибарски кошове (винтери) улова на попчета е убийствено слаб за момента.Забравих да добавя,че за по добри резултати беше използвано веществото Скордаля.
П.С. Опита е проведен от случайно избрани екземпляри от 30кг. хванати на законни рибарски мрежи на дълбочина от 6 до 8м. а не 20м. Поздрави и до нови срещи!
Видяла жабата ,че подковават коня и тя вдигнала крачето !!!!
Аватар
tiho_roev
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 823
Регистриран на: Нед Ное 02, 2008 12:09 pm
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: ДНЕС ЩЕ СЪМ В МОРЕТО ОКОЛО......

Мнение от tiho_roev »

az1972 написа:Според аутопсията извършена вчера преди вечеря,на три кила риба от вида (Mesogobius batrachocephalus) лихнус.
80% от пациентите имаха добре узрял хайвер готов за хвърляне.
Нито един от индивидите нямаше остатъци в от храна в храносмилателният си тракт.
И заключението според комисията свикана снощи на бира и бяло вино е че рибата не се храни.
Това заключение се потвърждава и от факта ,че в бракониерските рибарски кошове (винтери) улова на попчета е убийствено слаб за момента.Забравих да добавя,че за по добри резултати беше използвано веществото Скордаля.
П.С. Опита е проведен от случайно избрани екземпляри от 30кг. хванати на законни рибарски мрежи на дълбочина от 6 до 8м. а не 20м. Поздрави и до нови срещи!
Колега не говорим за стопански риболов а за любителски с въдица , на мрежи е ясно докато влезе забраната
лихнуса, които е успял да не влезе нечия законна мрежа ще си е хвърлил вече хаѝвера в нито една кая или попче няма и наченки за хаѝвер защото са на дълбокото и си папкат само по обяд :drinkers:
Човек вижда , колкото знае !Човек е като самураѝски меч , или върши работа ,или е тъп.
Даѝ на умния акъл ,за да ти стане приятел . Даѝ на глупака акъл, за да те намрази .
Аватар
az1972
новобранец
новобранец
Мнения: 87
Регистриран на: Пет Мар 17, 2006 11:24 pm
Местоположение: Поморие

Re: ДНЕС ЩЕ СЪМ В МОРЕТО ОКОЛО......

Мнение от az1972 »

Моите уважения колега !
Разбира се че става въпрос за ЛЮБИТЕЛСКИ риболов....
Явно не си ме разбрал ,да бях малко ироничен за да е по забавно...
Аз искам да кажа че рибата не ЯДЕ.
А ако утре ми остане време да отида до морето ще кача снимки с улов от 6 до 8 метра .....
С Уважение!
Юлиян Стойков.
Видяла жабата ,че подковават коня и тя вдигнала крачето !!!!
Аватар
rikitikitavi
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 997
Регистриран на: Вто Мар 06, 2007 4:29 pm
Местоположение: Варна

Re: ДНЕС ЩЕ СЪМ В МОРЕТО ОКОЛО......

Мнение от rikitikitavi »

Попчето е в дупките. Хич и не обича да се подава от тях в момента. Ако успееш да му поднесеш в дупката стръвта си кълве.
На дълбокото си се движи повечко и от там кълве повечко.
Е-книгата "Черноморски риболов"
http://knigite.bg/book.php?pid=268" rel="nofollow" onclick="window.open(this.href);return false;
Момчил Димитров
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 257
Регистриран на: Сря Дек 05, 2012 6:06 pm
Местоположение: Ахтопол

Re: ДНЕС ЩЕ СЪМ В МОРЕТО ОКОЛО......

Мнение от Момчил Димитров »

tiho_roev написа:
Момчил Димитров написа:Всеки ден ходя да пробвам,ама единични попове.Един ден нула,друг две и така.Или е студено или просто няма попче.Това от лодка.Но пък на "професионалните пособия" има попчета доста,значи има риба,но не иска да кълве.
Според дебелите книги вероятните причини да не хващаш попчета са 2
Вероятно не си с подходящата стръв и в подходящото време ,
имам в предвид много рано или след 15ч.
пп СЕГА ПОПА Е АКТИВЕН от 11 до 15ч по северното
черноморие на дълбочина не по–малко от 20м
Сигурно си прав колега,но незнам дали при вас и при нас е едно и също.Все пак по северното черноморие водата се стопля по рано отколкото в Ахтопол.И после обратно изстива.Стръвта ми е сърце и граца.Явно не е подходяща,но не мога да се уредя с прясна цаца все още.От няколко дена ловят,но не съм се уредил да си взема.Лихнуса според мен би трябвало да е от 8 м до 20 в момента.Стронгила(Кая по вашему),няма по мрежите и кошовете,явно защото ти си прав,че е над 20 тия метър.
Остава ни да правим проби и да се надяваме да му дойде апетита на лихнара.Малко отклонение от темата.Според мен тази година ще бъде много богата на сафрид и зарган,а малко ще има Паламуд и Чернокоп-Лефер
Някой ден рибата в черно море ще я гледаме само на снимка и то от миналото :(
zargan1
новобранец
новобранец
Мнения: 56
Регистриран на: Пет Май 22, 2009 10:23 am
Местоположение: Варна

Re: ДНЕС ЩЕ СЪМ В МОРЕТО ОКОЛО......

Мнение от zargan1 »

Интересно на какво се базира мнението ти колега.Питам относно заргана и сафрида.Ако тенденцията на възстановяване на морето и,популацията на видовете , а от там и на миграцията им, би трябвало всеки вид да си "изтече" по времето в календара.Например във Варненско през март и април едно време се ловеше зарган,платерината тръгваше да влиза в морето и да яде началото на май,а пролетният сафрид пристигаше след 22 май.Каята прояжда след като цъфне люляка ...и така !Първите лефери след 10 август!!
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов от лодка”