Страница 1 от 2

Брени и морунаж на Грудовска

Публикувано на: Съб Фев 05, 2011 9:36 pm
от Raptorr
Хубаво слънчево време,свободен ден и една рекичка за капак->предпоставките за идеален излет :D Сутринта в 5:30 потеглихме към Грудовска река и в 6 бяхме там.Застанахме на мястото където предния път имахме успех и за щастие не сбъркахме :) За тези които познават реката,мястото е точно където се влива Драчевска река.Започнахме риболова без да захранваме мястото и се хващаха от време на време белевички и единични брени,но към 10 часа подхранихме и резултата не закъсня.Събраха се много червеноперки и морунаж,но предимно дребни,имаше и по-едри,но бяха рядкост.И по законите на Мърфи едрата риба беше на отсрещния бряг,а при нас дребната :lol: Колегата който беше отсреща хващаше постоянно големи брени,но ние продължавахме да вадим дребосък след дребосък :D ...Ловихме на бял и шарен червей,а захранката която използвахме беше на Промикс за река.Риболовът беше доста тегав,защото рибата кълвеше плахо и към обяд излезе вятър който още повече влоши нещата.Интересното беше,че само ние и още няколко човека хващахме.Имаше хора които от сутринта бяха хванали по някое друго костурче и белевичка и това им беше целия улов.Явно рибата се е групирала на отделни вирове и е само там.Един колега 50 метра под нас беше хванал към 3-4 килограма едри брени и няколко малки белевички...

Отделих си няколко по-едри рибки за тигана,а дребосъците обратно в реката.
Ето сега малко снимки,които са от телефона и не са с хубаво качество :? Другия път по-хубави :)
ето тук риболувахме :lol:
Изображение
Изображение
Изображение
Ето го и улова който взех
Изображение
Изображение
И един много красив залез,който ако беше сниман с апарат,щеше да се вижда хубаво...
Изображение

Поздрави и наслука!

Re: Брени и морунаж на Грудовска

Публикувано на: Съб Фев 05, 2011 9:51 pm
от strijok
Много добре :D хванали сте риби, не сте били в къщи те тва му требе на човека :P

Re: Брени и морунаж на Грудовска

Публикувано на: Съб Фев 05, 2011 10:15 pm
от stan2
Браво колега,труден риболов,но трябва да си доволен от представянето си впредвид обстоятелсвата,следващия път повече. :D

Re: Брени и морунаж на Грудовска

Публикувано на: Съб Фев 05, 2011 10:22 pm
от ivanov70
Браво колега, в риболова е така - един хваща, другите гледат и се ядосват !
Само че местата редовно се сменят!!!
Поздрави на всички от ловящата страна !
Не мога да разбера, защо на колегата рибите ВИНАГИ са по едри ???????????????

Re: Брени и морунаж на Грудовска

Публикувано на: Съб Фев 05, 2011 10:28 pm
от Raptorr
Ами колега в случая наистина бряната беше на другия бряг,може би защото панаира беше от нашата страна,а отсреща ловяха 2-3 човека :) Както споменах,рибата се групира и отсреща вадеха само едри,а дребосъка не му пука и си налиташе здраво :)

Между другото,както виждате от снимките,нивото на реката е доста високо и е мътна.Даже сутринта към 8 часа водата спадна с 15-20 сантиметра за минути,но рибата си продължаваше да кълве :lol: А надвечер преди да тръгнем,нивото се качи с 10-тина сантиметра :lol: Съмнява ме,че отварят шлюзовете на Мандрата :roll:

Re: Брени и морунаж на Грудовска

Публикувано на: Съб Фев 05, 2011 10:37 pm
от Nikola Polizovski
strijok написа:Много добре :D хванали сте риби, не сте били в къщи те тва му требе на човека :P
:drinkers: :drinkers: :drinkers:

Re: Брени и морунаж на Грудовска

Публикувано на: Съб Фев 05, 2011 11:00 pm
от ivanov70
Благодаря на модератора, че тушира завистта, дано в Македония рибите са на верния бряг, защото в България винаги са на отсрещния!
Както написах в един друг пост - народопсихология !!!!!!!!!!!!!!!!

Re: Брени и морунаж на Грудовска

Публикувано на: Съб Фев 05, 2011 11:00 pm
от boki speca
Ние бяхме под вас на 30 метра.На този вир в продължение на 2 часа 4-ма опитни риболовци без нито едно кълване.Преместихме се само на 15-тина метра надолу по течението и все едно бяхме на друга река.За час и половина по около 3 кг риба на човек,буквално гол след гол.И от ряз спря и там и решихме че е достатъчно за днес и се прибрахме.Грудовска е много непредсказуема река.За съжаление много от рибите над 50% бяха със следи от хрилни мрежи.

Re: Брени и морунаж на Грудовска

Публикувано на: Съб Фев 05, 2011 11:00 pm
от veso72
И този резултат е добър имайки в предвид какъв сезон сме. :drinkers:

Re: Брени и морунаж на Грудовска

Публикувано на: Съб Фев 05, 2011 11:34 pm
от jultopepi
Браво Много добре

Re: Брени и морунаж на Грудовска

Публикувано на: Нед Фев 06, 2011 12:59 am
от sashoart
:drinkers: :)

Re: Брени и морунаж на Грудовска

Публикувано на: Нед Фев 06, 2011 8:15 am
от ivalpetkov
браво Рапторчо...пак си се представил достойно :drinkers: като се има предвид дълготрайния студ,който беше мисля ,че резултата ти е добър.. :) много хора направиха там много капота от 2 седмици до момента:lol:

Re: Брени и морунаж на Грудовска

Публикувано на: Нед Фев 06, 2011 8:17 am
от ribar4oto
за сезона си е супер :drinkers:

Re: Брени и морунаж на Грудовска

Публикувано на: Нед Фев 06, 2011 10:32 am
от Ivo_Ivanov
jultopepi написа:Браво Много добре
:smt023 :smt023 :smt023

Re: Брени и морунаж на Грудовска

Публикувано на: Нед Фев 06, 2011 11:32 am
от каридата
:smt023