Риболов около Стара Загора

Този подфорум е създаден с цел да научаваме всичко за дадени водоеми, както каква риба има, така също и удобни места за риболов.

Модератор: sapuna

Публикувай отговор
nedyalko1
новобранец
новобранец
Мнения: 68
Регистриран на: Пон Май 18, 2009 9:19 am
Местоположение: Стара Загора

Re: Риболов около Стара Загора

Мнение от nedyalko1 »

В събота ходихме на язовирчето. Един удар - амур 7.250 кг на дъно. Иначе на плувка епизодични каракудки.
vvvbatiovvv
новобранец
новобранец
Мнения: 10
Регистриран на: Вто Юни 09, 2009 8:53 pm

Re: Риболов около Стара Загора

Мнение от vvvbatiovvv »

Основно на царевица.Имах една въдица с пружинка но и на нея не пипна нищо.Бях застанал близо до стената.Вие къде бяхте?
Аватар
stoilkatastz
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 476
Регистриран на: Чет Фев 26, 2009 6:50 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Риболов около Стара Загора

Мнение от stoilkatastz »

vvvbatiovvv написа:Основно на царевица.Имах една въдица с пружинка но и на нея не пипна нищо.Бях застанал близо до стената.Вие къде бяхте?
ами тва не си ли го видял http://starozagorski-ribar.bulgarianfor ... t817-topic
Аватар
garfield_90
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 402
Регистриран на: Вто Апр 24, 2012 9:26 am
Местоположение: Стара Загора

Re: Риболов около Стара Загора

Мнение от garfield_90 »

За езерото Загорка членски внос 5лв.Всяко ходене е по 8 лв , шаран и амур задължително се пускат като шараните са между 2-4 кг а може и нагоре.Бяла риба,щука,каракуда,костур,червеноперка и т.н може да се взимат.Конкретно шараните сега са полудели и взимат постоянно на сладка царевица и бял червей с малка кука но не 14-16номер някъде 10 е добре
Аватар
garfield_90
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 402
Регистриран на: Вто Апр 24, 2012 9:26 am
Местоположение: Стара Загора

Re: Риболов около Стара Загора

Мнение от garfield_90 »

Нека някой който е ходил да сподели впечатления :)
Аватар
С.Върбанов
учете се от него
учете се от него
Мнения: 7045
Регистриран на: Пон Яну 30, 2012 10:19 pm
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

Re: Риболов около Стара Загора

Мнение от С.Върбанов »

Изображение
Горчивината от лошото качество остава дълго след , като е преминало краткото удоволствие от ниската цена!

https://www.facebook.com/groups/227639040739150/" onclick="window.open(this.href);return false;
nedyalko1
новобранец
новобранец
Мнения: 68
Регистриран на: Пон Май 18, 2009 9:19 am
Местоположение: Стара Загора

Re: Риболов около Стара Загора

Мнение от nedyalko1 »

Тази табела не е лоша ама в неделя отидох след 13:00 и ми казаха 6 лева! Да вземат да си оправят малко бакиите, щото не са хубави тези работи!
Аватар
С.Върбанов
учете се от него
учете се от него
Мнения: 7045
Регистриран на: Пон Яну 30, 2012 10:19 pm
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

Re: Риболов около Стара Загора

Мнение от С.Върбанов »

Горчивината от лошото качество остава дълго след , като е преминало краткото удоволствие от ниската цена!

https://www.facebook.com/groups/227639040739150/" onclick="window.open(this.href);return false;
jamix
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 621
Регистриран на: Пет Окт 19, 2007 6:38 pm
Местоположение: st.zagora

Re: Риболов около Стара Загора

Мнение от jamix »

Язовира в Пет Могили който е до пътя вече не е стопанисван и в момента е ацката лудница преди малко минах от там имаше около 50коли, тук таме излизало по някое шаранче.
Аватар
diavolo666
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 276
Регистриран на: Пет Апр 29, 2011 10:28 am
Местоположение: Стара Загора

Re: Риболов около Стара Загора

Мнение от diavolo666 »

Малко инфо от мен за язовира до село Караново.Бях там за 3-4 часа риболов с приятел преди седмица.Има в изобилие дребна каракуда,която просто не ти дава да пропаднеш дори и да си с тежък такъм.Ако ви се лови заради бройката,то с къса пръчка може да направите чудеса!Само където е с размери между 8 до 15 см.Моят човек имаше на дъно 2 удара на шаран,като извади един с тегло 1,800 кг.Мястото е красиво,с беседки,дървени платформи по стената,домакините са любезни,а рибата е с превъзходни вкусови качества.Обаче има много водни змии,това инфо за тези които не понасят пълзящите влечуги :D Таксата е 5 лв. за пръчка,каракудата е бонус.Предполагам,че с повече подготовка и време може да се направи един много успешен риболов на шаран. :)
ЕДИН СВЯТ,ЕДИН ГРАД-СТАРА ЗАГОРА,ЕДИН ОТБОР -"БЕРОЕ" ЗА ЦЯЛ ЖИВОТ!!!
vikingov
новобранец
новобранец
Мнения: 37
Регистриран на: Вто Фев 15, 2011 12:38 pm

Re: Риболов около Стара Загора

Мнение от vikingov »

Здр., колеги някой знае ли нещо за язовира в село Пъстрово, кой го стопанисва и имали смисъл да се ходи.
Аватар
С.Върбанов
учете се от него
учете се от него
Мнения: 7045
Регистриран на: Пон Яну 30, 2012 10:19 pm
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

Re: Риболов около Стара Загора

Мнение от С.Върбанов »

Ловната дружинка ! Не си губи времето :wink:
Горчивината от лошото качество остава дълго след , като е преминало краткото удоволствие от ниската цена!

https://www.facebook.com/groups/227639040739150/" onclick="window.open(this.href);return false;
vikingov
новобранец
новобранец
Мнения: 37
Регистриран на: Вто Фев 15, 2011 12:38 pm

Re: Риболов около Стара Загора

Мнение от vikingov »

С.Върбанов написа:Ловната дружинка ! Не си губи времето :wink:
Питам защото ми го похвалиха но явно са ме излъгали.." Има сом и шаран около 1.5-2кг" това ми казаха.
Аватар
diavolo666
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 276
Регистриран на: Пет Апр 29, 2011 10:28 am
Местоположение: Стара Загора

Re: Риболов около Стара Загора

Мнение от diavolo666 »

vikingov написа:
С.Върбанов написа:Ловната дружинка ! Не си губи времето :wink:
Питам защото ми го похвалиха но явно са ме излъгали.." Има сом и шаран около 1.5-2кг" това ми казаха.
От миналото лято не съм ходил там.Тогава вървеше приличен риболов на каракуди на фидер,колкото шамар.А на директен едни кефалета по 10-15 см. не оставяха царевицата да стигне дъното-гол след гол,уклей не съм ловил така :lol: Предполагам няма да се е променило кой знае колко положението.Даваш 10 лв. и можеш да вземеш всяка плевелна риба.За един път става,както се казва :D Но пък по-чист язовир от него надали има друг в околноста,дъното е само пясък :)
ЕДИН СВЯТ,ЕДИН ГРАД-СТАРА ЗАГОРА,ЕДИН ОТБОР -"БЕРОЕ" ЗА ЦЯЛ ЖИВОТ!!!
Pepy
новобранец
новобранец
Мнения: 15
Регистриран на: Вто Май 22, 2007 2:32 pm
Местоположение: София, Надежда

Re: Риболов около Стара Загора

Мнение от Pepy »

Днес на Ковачево- слабо. Само бабушки и дребен уклей, не че бабушките бяха едри - само няколко едри, останалите дребосък, а дори имаше и като за стръв за костур. Уклеят пък е болен, има нещо като паразит на устата, изглежда все едно му е гръмнала устата, или си е слагал силикон в устните :-). Някой има ли идея къде може да се направи риболов на по-читава риба, че засега слагам кръст на Ковачево?
Публикувай отговор

Обратно към “Водоеми и реки”