Екоакция по почистване на водоемите ни

Как да запазим околната среда чиста

Модератор: Кърцата

Аватар
ribar4oto
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 288
Регистриран на: Съб Яну 01, 2011 3:59 pm
Местоположение: варна

Re: Екоакция по почистване на водоемите ни

Мнение от ribar4oto »

наистина всеки с примера си трябва да покаже на останалите колеги,доста боклуци навсякаде,направо е ужас
НИКОГА КАПО,,,,
Аватар
андрей дончев
новобранец
новобранец
Мнения: 52
Регистриран на: Чет Юни 15, 2006 10:54 pm

Re: Екоакция по почистване на водоемите ни

Мнение от андрей дончев »

Между другото,наистина ги изкупуват пластмасовите бутилки-онзи ден видях двама клошари да събират от сметоконтейнерите. :|
Аватар
Д.Граховски
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2900
Регистриран на: Нед Яну 16, 2011 8:14 pm
Местоположение: Дупница/София :)

Re: Екоакция по почистване на водоемите ни

Мнение от Д.Граховски »

Що не казахте че се изкупуват щях да съм богат сега :D :D :D и които ходи по кочеринските гьолове и не само де моля ви събирайте си боклука нямате представа колко съм изнесъл тая седмица и колко още остана при положение че имаше място само за колата и една пътека за мене съм се ровил в къпинака и съм събрал 5 чувала от тия големите незнам колко литра са ама са огромни и накрая един идва и вика колега кво става викам чистя колега и той ахааа браво браво трябват повече като тебе и си метна цигарата и кутията наземята при положение че чувала ми беше в ръцете.

И друго нещо отнася се за пушачите.Първо искам да кажа че не съм бил винаги такъв че да си събирам боклука но никога не е късно да се промениш :) .И така хвърлял съм фас във водата напълно се разпарчальосва и отделя много никотин едно такова жълто гадно и мислите ли че това не влияе на рибата и риболова а?!!!!!! Събирайте си боклука и фасовете моля ви не само тея дето са на кочериново а всички и по реки и на всякъде и на вас ще ви стане готино на душата :) :) :) :) :)
Tell people there’s an invisible man in the sky who
created the universe, and the vast majority believe you.
Tell them the paint is wet, and they have to touch it to be sure.

Изображение

[url]http://maximo.bg/url]
Аватар
il4o6o
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 237
Регистриран на: Съб Юли 04, 2009 12:41 pm
Местоположение: илия софия

Re: Екоакция по почистване на водоемите ни

Мнение от il4o6o »

това с личния пример го правя на всеки излет,правя го и около домьт ми ама нещо май не е много заразително. остава си лично за мен :D. ако се сьберем повече хора на един водоем поне ще го изчистим целия.
пускайте ги,за да хващате
lubomirvasive_87
новобранец
новобранец
Мнения: 5
Регистриран на: Съб Мар 26, 2011 12:05 pm

Re: Екоакция по почистване на водоемите ни

Мнение от lubomirvasive_87 »

Уважаеми рибловци !!!
Бях на риба яз. Бистрица. Пробвах за шарани нищо не хванах.За жалост обаче видях едно оцепено място дет рибарите го ползуват за да си хвърлят сметта там имаше отпадъци от всякво естество и то за да го видя ме преивече миризмаа му. Около няколко дървета на 50 тина метра от язовира имаше изкопана дупка обградена с 4 арматурки и увита мрежа позната ни като рапица дупката беше запълнена с чаши от кафета,консервени кутии,стакларии от бркани и счупени шишета дори имаше останки от рибни кости и счупена кофа за разбъркване на захранка на фирмата сенсас и се по замислих как да отърва мястото от тази напаст имах в колата електричарски ръкавици взех ги имах и връзка с наилонови човали които седяха в багажника ми от последният гроздобер взех 2 чувала натъпках ги с тея лаинарий усмърдях си колата обаче се гордея с постъпката си не знам ходите ли там.На мен това ми е 1 ви излет дори не сам запознат с видовете риба преобладаващи в него.Но се почувства добре и не очаквах точно на Бистришкия ЯЗ. да видя подобни тъпизми
lusienn
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14443
Регистриран на: Пон Фев 18, 2008 9:54 pm

Re: Екоакция по почистване на водоемите ни

Мнение от lusienn »

може и планините и тях да се включат,последно там беше чистоИзображение щото чисти бай тане,но некой е така да е кофти прави бели,и чупи пейките,като че ли той ги е правил,не го разбирам що го прави :arrow:
:D Мир любов и щастие за всички

Риболовци.
Аватар
Андрей Д
новобранец
новобранец
Мнения: 74
Регистриран на: Съб Мар 05, 2011 3:44 pm

Re: Екоакция по почистване на водоемите ни

Мнение от Андрей Д »

Днес реших да се включа и аз в инициативата и след кратък риболов на Кътина събрах около мен бутилки и найлонови торбички. Лошото е, че не бях добре подготвен - след десетина минути плика, който бях взел се напълни, а остана доста боклук. Другия път ще си нося два. Поздрави на Митачето.
Напълни душата, не торбата! Catch & Release!
Пазете чиста природата.
mita4eto
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1745
Регистриран на: Вто Мар 13, 2007 10:42 am
Местоположение: Ямбол - София
Обратна връзка:

Re: Екоакция по почистване на водоемите ни

Мнение от mita4eto »

Андрей Д написа:Днес реших да се включа и аз в инициативата и след кратък риболов на Кътина събрах около мен бутилки и найлонови торбички. Лошото е, че не бях добре подготвен - след десетина минути плика, който бях взел се напълни, а остана доста боклук. Другия път ще си нося два. Поздрави на Митачето.
Респект за постъпката, Андро :prayer:
Колкото и да чистим, все ще има останал боклук, въпроса е да го минимизираме колкото се може повече. Благодаря ти за топлото посрещане на идеята :wink:
Истинският рибар е най-вече истински природозащитник, нека мислим за природата!
Риболовен клуб Балканка http://www.balkanka.bg" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Ачо ♣
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5826
Регистриран на: Пон Яну 17, 2011 10:45 pm

Re: Екоакция по почистване на водоемите ни

Мнение от Ачо ♣ »

vui4o1 написа:Супер ! Ако всеки от нас почисти само 2 метра около него,резултатът ще е страхотен!....
Много си прав,колега!Дано повече от колегите се всушат в призива ти! :smt023
Но основното си оставя-след всеки риболовен излет да оставяме мястото,където сме бивакували чисто !!!
Не можеш да отложиш неизбежното. Защото рано, или късно стигаш до мястото, където неизбежното просто седи и чака.!!!
Аватар
Андрей Д
новобранец
новобранец
Мнения: 74
Регистриран на: Съб Мар 05, 2011 3:44 pm

Re: Екоакция по почистване на водоемите ни

Мнение от Андрей Д »

Исках да кажа само, че идеята ми харесва, но трудно ще променим мисленето си. Днес като видях как един от рибарите си забърка захранката върху един вестник и я хвърли барабар с вестника във водата под смеха на околните ми се стъжни. Кофти работа!
Напълни душата, не торбата! Catch & Release!
Пазете чиста природата.
lusienn
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14443
Регистриран на: Пон Фев 18, 2008 9:54 pm

Re: Екоакция по почистване на водоемите ни

Мнение от lusienn »

на искара ми прави впечетление че е чисто,обиколих скоро на разузнаване само на багера долу вдясно има една купчина от бирени кутийки,по приннцип ги оставяха китайците но ги познавам лично тия къде са редовни и съм им обяснил че така не е хубаво и си носят вече пликове.за гьола на враждебна ще трябва 1000 форума :) :arrow:
:D Мир любов и щастие за всички

Риболовци.
Аватар
tcekata
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 280
Регистриран на: Съб Юли 18, 2009 2:03 pm
Местоположение: Кюстендил

Re: Екоакция по почистване на водоемите ни

Мнение от tcekata »

А това е положението по река Струма. Снимките са от вчера. Май ще трябва да мобилизираме целия китайски народ, за да успеем да почистим. :smt119

Изображение

Изображение
Аватар
Ачо ♣
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5826
Регистриран на: Пон Яну 17, 2011 10:45 pm

Re: Екоакция по почистване на водоемите ни

Мнение от Ачо ♣ »

Идеята за почистване на боклуците около водоемите е прекрасна! Но трябва да се изгради и осъществи много ясна и категорична гражданска позиция и по замърсяването на самите водни площи,от застроените безразборно хотели,вили,бараки и какви ли още не сгради,на които отпадните води директно се вливат във водоемите,като се има и в предвид,че голяма част от тях са построени незаконно!Дори има и такива собствениците на имоти,които с голямото си нахалство,така са оградили застроените места,че е невъзможно дори и пеша да се стигне до водата на даден язовир!А водоемите са публично-държавна собственост и по закон никой не може да ограничи достъпа до тях!? Медиините изяви напоследък се съсредоточени около,така наречено"Веселото село",край яз.Ивайловград!Вдига се шум за незаконни строежи и около яз.Искър.А за съжаление почти няма голям водоем в страната,който да не е превърнат в"бетонна площатка"!Тотално замърсяване и загрозяване на флората и фауната около тях! За сведение ето как стоят нещата около един от голямите язовири в Родопите-яз.Батак:
"Лабораторни изследвания на екип от Катедра "Екология и опазване на околна среда" в Пловдивския университет "Паисий Хилендарски" доказват органично замърсяване на водите на язовир Батак в резултат на вливане на мръсни и фекални води от построените вили, къщи и вилни селища в района на язовир Батак. Как контролира държавата и как ще възстанови екосистемното здраве на язовир Батак?"
Справка :arrow: ТУК и :arrow: ТУК
Материалите са взети от сайта на БНТ.
И въпреки направените предавания държавата продължава да нехае!Ако имаше малко повече спазване на държавността, нямаше да говорим и пишем за това! Докога???
Изображение
Не можеш да отложиш неизбежното. Защото рано, или късно стигаш до мястото, където неизбежното просто седи и чака.!!!
Аватар
nasco2
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1743
Регистриран на: Съб Сеп 02, 2006 10:51 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Екоакция по почистване на водоемите ни

Мнение от nasco2 »

Митаче инициативата ти е похвална. Но аз лично не смятам , че това е въпрос за един ден и трябва да се определя дата. Аз го правя винаги, за съжаление никога нямам достатъчно място в колата за всичкият боклук, но каквото не побера в колата го изгарям на място, знам, че не е най доброто решение, но иначе трябва да ходя с камион на риболов.
Аватар
jagger1
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1187
Регистриран на: Сря Яну 26, 2011 10:06 pm
Местоположение: София

Re: Екоакция по почистване на водоемите ни

Мнение от jagger1 »

Здравейте, колеги. Приветствам всеки опит да превърнем страната ни в едно по-красиво и приятно място за живеене, отмора и ежедневие. Акциите са хубаво нещо, но временно. Аз не обичам временните неща, защото всичко временно ме кара да се чувствам щастлив само за даден момент от моя живот. По тази причина, аз лично за себе си и заради себе си, за да ми е приятно, правя нещата така (до колкото мога сам), че да се чувствам винаги комфортно, независимо от деня, часа и мястото във времето. Правя го целогодишно. Всеки от нас, сядайки на водоема на мястото, което си е избрал вижда какви "археологически находки" има около него, остатък от "минали цивилизации", които са с доста по-ниско цивилизовано мислене. Но ние вече сме навлезли в 21 век :!: . Искаме да се отличаваме, искаме да сме по-цивилизовани, искаме да сме уважавани, искаме да сме търсени, искаме да сме по-богати, искаме да сме по-щастливи ..... искаме.....искаме....искаме........ Ами когато искаме, трябва да започнем от самите НАС!. Не само да очакваме, а и да даваме! Да дадеш живот на природата, която ни е създала, която ни гледа и ни съхранява, която ни създава толкова положителни емоции е нещо много мъничко, с което ние можем да й се отблагодарим. А ТЯ, ПРИРОДАТА, ще ни го върне със сигурност многократно. Повярвайте ми. Дано по-скоро го разберем всички - и ние всички в този форум, и всички, които не са попадали във форума, и бракониерите, и приятелите ни, и роднините ни, и политиците ни. ВСЕКИ ЕДИН ОТГ НАС В ТАЗИ ДЪРЖАВА. Както си подредим и поддържаме сами държавата си, такива ще бъдат и плодевете, които ще папкаме :wink: . Ако около нас се увеличава мърсотията, която никой друг, освен нас не създава (живеещите в тази държава) - ще живеем във воня и нечистоплътност, колкото и да псуваме. Ако спрем с тази простотия - да си излижем до супер лукс апартаментите, а като излезем от входната врата да изхвърляме в безпорядък, където ни попадне всичко онова, което иначе ни възмущава - може би тогава ще имаме не само ние шанс да заживеем онзи живот, за който всички мечтаем, а и не само ние: ПРИРОДАТА ЩЕ СИ ПОЕМЕ ГЛЪТКА ЧИСТ ВЪЗДУХ, а покрай нея - и ние самите.
Всеки път, лично аз, това което занеса, си го връщам обратно - до първата кофа или до София. И не само, че връщам всичко мое, но и доста пъти връщам и част от боклуците на аборигените преди мен. Има един планинарски закон: Който отива в планината, носи от полето нагоре дърва. Който се връща надолу от планината - носи боклука до кофата в полето. Дано не съм ви отегчил с писаниците ми и да съм накарал да се замислят поне няколко души, а всеки от тях да накара да се замислят поне още няколко, а тези няколко - поне още няколко ...... Да сте живи и здрави, много успехи по любимите реки и водоеми и нека да ги поддържаме поне ние - от форума - по-чисти и по-примамливи за релакс. НАСЛУКА на ВСИЧКИ.
Риболовът е като песен, която можеш да слушаш цял живот. И колкото повече я слушаш, толкова повече ти се пее. Няма насита, няма спиране. А ако тази песен се запее и с приятели, тогава концерта е доживотен.
Публикувай отговор

Обратно към “Екосистемата около Бивака”