ПРИРОДАТА-БЛАГОДАРНИ ЛИ СМЕ Й или НЕХАЙНИ И НЕВЕЖИ

Как да запазим околната среда чиста

Модератор: Кърцата

Аватар
jagger1
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1187
Регистриран на: Сря Яну 26, 2011 10:06 pm
Местоположение: София

ПРИРОДАТА-БЛАГОДАРНИ ЛИ СМЕ Й или НЕХАЙНИ И НЕВЕЖИ

Мнение от jagger1 »

Здравейте КОЛЕГИ.
Изминаха няколко дни (около 10) от мига, в който "всички" се юрнахме да чистим България. ЗА ЕДИН ДЕН! Колко ли от нас се замислят: "Какво е България?" и "Какво е моят дом?"
Всеки (или повечето от нас) забравят, че нашият дом не свършва с апартамента или къщата, или вилата, в която живеем. В къщи - фаса в пепелника, после в кошчето (в най-добрия случай), защото има вариант - през прозореца :( , а ако има двор под прозореца - на улицата. В къщи, обелките, боклука - пак в кошчето. Прахосмукачката подгрява така, че през зимните дни може да служи като отоплителен уред :lol: . С една дума, прашинка да падне - излизваме я. Това е за "У дома". А като излезем "извън дома"? Ами тази улица по която ходим, не е ли част от нашето "у дома"? Ами този хубав Балкан не е ли част от нашето "У дома"?? Ами тези красиви поля не са ли "нашата малка красива градинка" ???, Ами тези красиви гори, сред които са се "сгушили" онези красиви водоемчета, които са ни карали да изпитваме неописуема радост и преживявания, не са ли "У ДОМА"?????. Ами това, всичкото, което пазим с така наречените ГРАНИЦИ НА РЕПУБЛИКА БЪЛГАРИЯ не е ли "У ДОМА"?????????????????????????
Ами да поговорим за любимото ни хоби - РИБОЛОВА.
Кой не е изтръпнал и изживял емоциите от поредната рибка (малка или ГОЛЯМААА), дръзнала да опита от "вкусната салатка" на куката, която сме и спретнали?

ИМА ЛИ НЯКОЙ ОТ НАС, КОЙТО ДА НЕ ИСКА ЕМОЦИИТЕ ДА ПРОДЪЛЖАТ?

С красотата на природата ни, с рибното ни богатство, с чувството, че сме част от тази природа, като на-висши нейни създания?
МИСЛЯ, ЧЕ НЯМА!

Само заради това, за да продължим да изпитваме тези емоции,
ПОПИТАХ ПРИРОДАТА, КАКВО ИСКА ОТ НАС?

И ТЯ, МИЛАТА, ИЗНЕМОЩЯЛАТА, МИ ОТГОВОРИ:


Изображение

Изображение

Изображение

ТОЛКОВА МНОГО ЛИ ИСКА ПРИРОДАТА НА БЪЛГАРИЯ ОТ НАС?
Последно промяна от jagger1 на Сря Апр 20, 2011 4:00 pm, променено общо 1 път.
Риболовът е като песен, която можеш да слушаш цял живот. И колкото повече я слушаш, толкова повече ти се пее. Няма насита, няма спиране. А ако тази песен се запее и с приятели, тогава концерта е доживотен.
ivanov70
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 315
Регистриран на: Съб Яну 23, 2010 8:26 am
Местоположение: до 1993- Видин, сега Сливен

Re: ПРИРОДАТА-БЛАГОДАРНИ ЛИ СМЕ Й или НЕХАЙНИ И НЕВЕЖИ

Мнение от ivanov70 »

Много добре казано колега, но съм много песимистично настроен за ефекта от темата.
Ще има мнооого преглеждания и последствия никакви. Все пак сме си българчета и докато не ни сложат вилата на врата и не започнат сериозно да ни бъркат в джоба (но не с несъбираеми глоби) няма да има светлина в тунела.
Просто тази природа не е случила на хора !
Поздрави !
Селянията не е белег за произход - тя е състояние на духа !
Аватар
jagger1
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1187
Регистриран на: Сря Яну 26, 2011 10:06 pm
Местоположение: София

Re: ПРИРОДАТА-БЛАГОДАРНИ ЛИ СМЕ Й или НЕХАЙНИ И НЕВЕЖИ

Мнение от jagger1 »

Колкото повече от нас го правят, толкова по-малко са тези, които няма да го правят. Ако поне 10 души престанат да замърсяват - онези, които замърсяват ще са с 10 души по-малко :D А това е +++ за природата - и за нас самите.
Риболовът е като песен, която можеш да слушаш цял живот. И колкото повече я слушаш, толкова повече ти се пее. Няма насита, няма спиране. А ако тази песен се запее и с приятели, тогава концерта е доживотен.
гуслар
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 509
Регистриран на: Вто Дек 11, 2007 10:56 am
Местоположение: kazanlak

Re: ПРИРОДАТА-БЛАГОДАРНИ ЛИ СМЕ Й или НЕХАЙНИ И НЕВЕЖИ

Мнение от гуслар »

Браво колега ! Достойни думи ,от достоен Човек !Трябва всички да преосмислим поведението си когато сме сред природата,и да я дарим с необходимото ,за да сме в унисон със нея.
И падащата звезда е била изгряваща .
lusienn
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14443
Регистриран на: Пон Фев 18, 2008 9:54 pm

Re: ПРИРОДАТА-БЛАГОДАРНИ ЛИ СМЕ Й или НЕХАЙНИ И НЕВЕЖИ

Мнение от lusienn »

:D Е какво да ти отговорят сега колегите-по големите си почистваме и пазиме от както се помним,риба ядеме и пускаме както решиме :D
:D Мир любов и щастие за всички

Риболовци.
Аватар
Ачо ♣
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5826
Регистриран на: Пон Яну 17, 2011 10:45 pm

Re: ПРИРОДАТА-БЛАГОДАРНИ ЛИ СМЕ Й или НЕХАЙНИ И НЕВЕЖИ

Мнение от Ачо ♣ »

Колега jagger1 ,поздравления за положения труд и прекрасното онагледяване на темата! Тема,която е била и винаги ще бъде изключително актуална!И колкото повече пишем и говорим за нея няма да е излишно,защото постоянството , а не кампанийните акции могат да доведат до позитивен резултат! В твоите думи се крие голямата истината-:" Колкото повече от нас го правят, толкова по-малко са тези, които няма да го правят" Изображение
Не можеш да отложиш неизбежното. Защото рано, или късно стигаш до мястото, където неизбежното просто седи и чака.!!!
Аватар
jagger1
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1187
Регистриран на: Сря Яну 26, 2011 10:06 pm
Местоположение: София

Re: ПРИРОДАТА-БЛАГОДАРНИ ЛИ СМЕ Й или НЕХАЙНИ И НЕВЕЖИ

Мнение от jagger1 »

Благодаря на колегата Телескоп, чиито снимки съм използвал като основа на горните послания. Красивите снимки показват само част от красотата на държавата ни. Дано да доживеем времето, когато всеки метър от природата ни може да изглежда като земен рай - чист и приветлив - за наша радост и за завист на чуждите погледи.
Риболовът е като песен, която можеш да слушаш цял живот. И колкото повече я слушаш, толкова повече ти се пее. Няма насита, няма спиране. А ако тази песен се запее и с приятели, тогава концерта е доживотен.
Аватар
Drago
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 344
Регистриран на: Пон Фев 25, 2008 5:21 pm
Местоположение: София

Re: ПРИРОДАТА-БЛАГОДАРНИ ЛИ СМЕ Й или НЕХАЙНИ И НЕВЕЖИ

Мнение от Drago »

Колега не знам какво работиш, но определено имаш талант. Много хубаво и качествено представяне, ако можеше да стане достояние на повечко хора можеше да ги накара да се замислят, което е много важно, защото аз лично смятам, че хората не са гадни и тъпи, просто не се сещат да се замислят.
gogibo
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 732
Регистриран на: Нед Мар 13, 2011 11:04 am
Местоположение: София

Re: ПРИРОДАТА-БЛАГОДАРНИ ЛИ СМЕ Й или НЕХАЙНИ И НЕВЕЖИ

Мнение от gogibo »

БРАВО,КОЛЕГА,за стила на представената тема!Аз мисля,че тук участващите/и даже съм сигурен/, че с личния си пример рано или късно ще "заразим" мърлячите.Търпение и постоянство от наша страна се иска за да има резултат.От много години практикувам следното:преди да установя бивака си,взимаме с "половинката"по чифт ръкавици и чувал от колата.Събираме всичко,което дразни окото,не само където ще се разположим,а и до съседните биваци.Бивакуващите там ,съм забелязъл,че от НЕУДОБСТВО стават и се присъединяват/макар невинаги/и почистват околовръст си.Благодариме им за стореното,по късно пием по едно,а с някои станахме приятели след време.Те сега по същия начин "заразяват"други непознати.Е..всяко стадо си е имало и ще си има черни овце,но дано стават все по малко.
Starshel
новобранец
новобранец
Мнения: 35
Регистриран на: Пет Мар 06, 2009 12:02 pm

Re: ПРИРОДАТА-БЛАГОДАРНИ ЛИ СМЕ Й или НЕХАЙНИ И НЕВЕЖИ

Мнение от Starshel »

Браво колега! Страхотно послание! Дано повече хора да схванат смисъла от това, защото все по често се случва да отидеш някъде на риболов и да видиш една голяма боклукчийска кофа или да се натъкнеш на колеги, които в стремежа се да хванат навсяка цена риба, преминават всякакви нормални и човешки граници. Още веднъж, БРАВО за идеята.
nikozia
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 637
Регистриран на: Вто Фев 26, 2008 10:29 am
Местоположение: София

Re: ПРИРОДАТА-БЛАГОДАРНИ ЛИ СМЕ Й или НЕХАЙНИ И НЕВЕЖИ

Мнение от nikozia »

Всичко хубаво, ама безмислено...
Идиота си е идиот и ще си остане идиот! Подобни теми бол.
Да не се обиди някой :wink:
Спининг Клуб " АБИЧИ "
Аватар
Ачо ♣
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5826
Регистриран на: Пон Яну 17, 2011 10:45 pm

Re: ПРИРОДАТА-БЛАГОДАРНИ ЛИ СМЕ Й или НЕХАЙНИ И НЕВЕЖИ

Мнение от Ачо ♣ »

nikozia написа:Всичко хубаво, ама безмислено...
Идиота си е идиот и ще си остане идиот!..........
Позволи ми да не се съглася с теб,колега!!!Много си е смислена каузата,трябва оптимистите да бъдем повече,като с действията си се стремим,както ги наричаш ти,идиотите да стават все по-малко !? Трудно е,но това не означава,че трябва да оставаме безразлични! :wink:
Не можеш да отложиш неизбежното. Защото рано, или късно стигаш до мястото, където неизбежното просто седи и чака.!!!
Аватар
pachosz
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1360
Регистриран на: Чет Юни 18, 2009 6:23 am
Местоположение: Стара Загора

Re: ПРИРОДАТА-БЛАГОДАРНИ ЛИ СМЕ Й или НЕХАЙНИ И НЕВЕЖИ

Мнение от pachosz »

Телескоп написа:Позволи ми да не се съглася с теб,колега!!!
И аз! Не е срамно въпросният "идиот" един ден, някога да каже: "И аз някога бях идиот..."
Колкото и много да са темите по този въпрос, никога не са излишни, още повече поднесени по тоя начин.
:prayer: за за труда и усърдието на колегата jagger1!
Аватар
jagger1
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1187
Регистриран на: Сря Яну 26, 2011 10:06 pm
Местоположение: София

Re: ПРИРОДАТА-БЛАГОДАРНИ ЛИ СМЕ Й или НЕХАЙНИ И НЕВЕЖИ

Мнение от jagger1 »

Благодаря на ВСИЧКИ, които подкрепят темата. Благодаря и на онези, които от интерес или любопитство я прочетоха до сега. Благодаря и на онези, които ще я прочетат. Благодаря и на онези, които не пазят нито природата, нито рибното богатство, но поне прочетоха (ако има такива). Мисля, че ВАШИТЕ постове говорят много добре и онези, които по-рядко се сещат са се подсетили. Не че помнят по-малко - просто бързо забравят :D . Тази тема я пуснах, за да се подсещаме по-често всички и само когато ни стане хоби, както риболовът ни е хоби, само тогава ще се радваме на онова, за което всички си мечтаем. То апетитът идва с яденето, ама след яденето трябва да остане чисто и заради нас самите, и заради другите, и заради природата, и заради рибите.
Риболовът е като песен, която можеш да слушаш цял живот. И колкото повече я слушаш, толкова повече ти се пее. Няма насита, няма спиране. А ако тази песен се запее и с приятели, тогава концерта е доживотен.
burg
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 651
Регистриран на: Пон Дек 15, 2008 5:49 pm
Местоположение: Пeтър Бургов -ПЛОВДИВ

Re: ПРИРОДАТА-БЛАГОДАРНИ ЛИ СМЕ Й или НЕХАЙНИ И НЕВЕЖИ

Мнение от burg »

Starshel написа:Браво колега! Страхотно послание! Дано повече хора да схванат смисъла от това .
jagger1 написа: Дано да доживеем времето, когато всеки метър от природата ни може да изглежда като земен рай - чист и приветлив - за наша радост и за завист на чуждите погледи.
Изцяло подкрепям идеята :prayer: и когато сме сред природата - да се грижим за нея , подобаващо :!:
Адмирации :smt038 за посланието на темата и дано повечето от нас да допринесат, това време да не остане много далеч във бъдещето :mrgreen:
Аз ще се старая ....... :smt023
Публикувай отговор

Обратно към “Екосистемата около Бивака”