Тролинг на Жребеца

Модератор: bobopeli

Публикувай отговор
Krasi-ribata
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 472
Регистриран на: Пон Мар 03, 2014 10:17 am

Re: Тролинг на Жребеца

Мнение от Krasi-ribata »

Пожелавам на цялата бригада Сомове много
Troli Rapala
учете се от него
учете се от него
Мнения: 6494
Регистриран на: Вто Май 09, 2006 9:49 pm
Местоположение: sofia
Обратна връзка:

Re: Тролинг на Жребеца

Мнение от Troli Rapala »

Аз закрих с много мъка и сам в лодката за три дена тролене!Първият ден хванах 4-сулки -релийз + бонус една платика,но не разбрах защо тройката беше забита за гърба вместо за устата!Явно не са били активни платиките в него ден!Ден втори -3сулки-релийз и на финалния ден 2сулчета,та който не беше там,нищо съществено не е изпуснал!Благодаря на Светльо-Рибата за поканата да спя в лагера му!Беше уникално и се разтуших максимално!Който не беше,изпусна много!То май за това и не кълвеше,защото Светльо ми кълнеше Шад-рапите или просто е обикновен Карък? :roll:
Troli Rapala
учете се от него
учете се от него
Мнения: 6494
Регистриран на: Вто Май 09, 2006 9:49 pm
Местоположение: sofia
Обратна връзка:

Re: Тролинг на Жребеца

Мнение от Troli Rapala »

Имах и посрещане от някакъв Генерал Краси,Мраси или нещо подобно му беше наименованието!Уж Генерал,а лично улови най-голямата риба,толкова голяма,че нахрани с нея целия лагер,към 20 едри човека!По едно време започна да прави кафета на всеки срещнат и да ви кажа,май е повече риболовец отколкото обикновен Генерал! :roll:
ribata402
новобранец
новобранец
Мнения: 80
Регистриран на: Сря Апр 18, 2012 8:52 am

Re: Тролинг на Жребеца

Мнение от ribata402 »

Troli Rapala написа:Аз закрих с много мъка и сам в лодката за три дена тролене!Първият ден хванах 4-сулки -релийз + бонус една платика,но не разбрах защо тройката беше забита за гърба вместо за устата!Явно не са били активни платиките в него ден!Ден втори -3сулки-релийз и на финалния ден 2сулчета,та който не беше там,нищо съществено не е изпуснал!Благодаря на Светльо-Рибата за поканата да спя в лагера му!Беше уникално и се разтуших максимално!Който не беше,изпусна много!То май за това и не кълвеше,защото Светльо ми кълнеше Шад-рапите или просто е обикновен Карък? :roll:
Може и двете да е... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Салатката ти хареса много...
navi2
новобранец
новобранец
Мнения: 11
Регистриран на: Съб Май 29, 2010 6:10 pm

Re: Тролинг на Жребеца

Мнение от navi2 »

здравейте колеги. Впонеделник 29,6,2015 мисля да се пусна по жребеца от към Паничерево, и там да направя лагер с още един колега.Казаха ми, че там било удобно за палатки. Така ли е?
Аватар
mario.vutov
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 169
Регистриран на: Вто Юли 15, 2008 11:51 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Тролинг на Жребеца

Мнение от mario.vutov »

Колега там е пълно с Цигани Бракониери.
dachko9669
новобранец
новобранец
Мнения: 6
Регистриран на: Вто Авг 14, 2012 3:16 pm

Re: Тролинг на Жребеца

Мнение от dachko9669 »

Здравейте! Някой скоро ходил ли е на това прекрасно място Жребчево и какви са отзивите?
Тази седмица беше топло може да има някакво раздвижване :roll: :D :roll: :fishing3: :fishing12: :fishing3: :fishing12:
Аватар
capetano
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 731
Регистриран на: Пон Окт 17, 2011 4:28 pm
Местоположение: София

Re: Тролинг на Жребеца

Мнение от capetano »

Раздвижване имаше, ама само на въздушните маси..
Така се движеха, че... не се спряхме да :drinkers:
По принцип не съм безчувствен, боли ме за много хора... Просто местата които ме болят, са различни...
Контев написа:"Рибите се откачат най-вече, когато не са добре закачени!"
:D
azlovezaz
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 440
Регистриран на: Чет Юни 02, 2011 10:52 am
Местоположение: София

Re: Тролинг на Жребеца

Мнение от azlovezaz »

Може ли да споделите какво е нивото на водата в момента и има ли някаква активност на рибата?
Аватар
GE6_HUNT
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 137
Регистриран на: Сря Яну 19, 2005 3:48 am
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: Тролинг на Жребеца

Мнение от GE6_HUNT »

1,5 метра е най-дълбоката чат между големия остров пред "мантинелата" и брега. На тролинг излиза по някой друго соме, но като цяло много слабо.
azlovezaz
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 440
Регистриран на: Чет Юни 02, 2011 10:52 am
Местоположение: София

Re: Тролинг на Жребеца

Мнение от azlovezaz »

Благодаря за отговорът :)
Аватар
pacho69
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 873
Регистриран на: Вто Апр 15, 2008 4:12 pm

Re: Тролинг на Жребеца

Мнение от pacho69 »

Привет колеги тролингисти, от 15.09 до 18.09 бях на жребеца, направих някакъв първи бегъл опит за тролинг, разбира се неудачен. Възникнаха няколко въпросчета и ако някой ми отговори ше почерпа студена бира:
1. Доколко ъгъла на наклона на стойките влияе върху газенето на воблера и има ли универсален наклон при който плито и дълбокогазещи воблери да играят еднакво добре?
2. Лодката ми е алуминка Романтика и при ниски обороти се усещат вибрации, които оказват влияние върху трептенето на върха на пръчките, има ли решение този проблем и ако да как?

3.Как си обясняванете факта, че едно малко соме се заби в левия борд на лодката?
Мерси на всеки, който отговори. Поздрави и наслука
По-голям шаран от рибаря няма...
Аватар
GE6_HUNT
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 137
Регистриран на: Сря Яну 19, 2005 3:48 am
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: Тролинг на Жребеца

Мнение от GE6_HUNT »

Привет, Пачо!
Бъди сигурен, че не си единствения капотирал се на Жребеца тези дни от към тролинг.
  • Ъгъла на наклона на въдиците поти не оказва влияние на играта на воблерите. Дължината на конеца (разстоянието) и дебелината оказват по-значително влияние. Според мен хоризонталното положение на въдиците с градиран лек наклон е най-удачен и за риболов намалява шанса някоялодка да мине през линиите ти. Вертикално изправените въдици на транеца особено пуснати по-назад са голяма предпоставка за сплитане с друга лодка :idea: .
  • Предполагам мотора ти е малък едноцилиндров. При тях вибрациите са по-силни, защото не са така добре балансирани като двуцилиндровите. Решението на проблема ти е двуцилиндров.Съвета ми е да си оставиш този с вибрациите.

  • Големите сомове гонят и хапват малки сомчета
Няма нужда да черпиш. Желая ти успех!
bulgarian
новобранец
новобранец
Мнения: 98
Регистриран на: Сря Авг 29, 2012 8:02 pm

Re: Тролинг на Жребеца

Мнение от bulgarian »

Вибрациите от мотора можеш да ги намалиш като подложиш парче гума между транеца и двигателя, става и от стара вътрешна гума.
Аватар
vestel
новобранец
новобранец
Мнения: 97
Регистриран на: Сря Сеп 28, 2011 11:20 am
Местоположение: Павликени - Централна северна България

Re: Тролинг на Жребеца

Мнение от vestel »

pacho69 написа:Как си обясняванете факта, че едно малко соме се заби в левия борд на лодката?
Мерси на всеки, който отговори. Поздрави и наслука
Отсъствието на риби на сонара е отговора но този въпрос ... предполагам от големите горещини рибите са високо горе в слоя 1-1.5м че и по плитко и сондата неможе да ги отрази, а лодките не ги притесняват ... и на мене ми се е случвало риби да се удрят в лодката ... а на 1м-1.5м малко е трудно да ловиш на тролинг ... но не невъзможно :D тази година орязах на 2-3 воблера лопатите и се отчетоха и на огоста и на жребеца :wink:
В къщи си имам един любимец които в жегите постояно беше отгоре на повърхноста въпреки, че прясната вода му идва от дъното ... сега като поизстина времето и тои се смъкна на дъното :D
Тролинг - на Жребеца - и само за СОМ ;)
Публикувай отговор

Обратно към “Тролинг”