Щука около Ловеч

Този подфорум е създаден с цел да научаваме всичко за дадени водоеми, както каква риба има, така също и удобни места за риболов.

Модератор: sapuna

Branko73
новобранец
новобранец
Мнения: 6
Регистриран на: Пон Яну 23, 2012 7:48 pm

Re: Щука около Ловеч

Мнение от Branko73 »

Някой ходил ли е по вировете на Йоглав и Умаревци последните 2-3 дена? Дебел ли е леда, става ли за лов на дупка? Пък ми интересно при температура -10/-15 колко време може да се издържи на реката? : :wink:
Аватар
oneillbgm
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 512
Регистриран на: Нед Окт 09, 2011 8:25 am
Местоположение: Ловеч
Обратна връзка:

Re: Щука около Ловеч

Мнение от oneillbgm »

Аз ходих преди седмица но вировете до Умаревци. Около 14ч стана -15 и се сети какво следва. Всичко взе да замръзва- водачите ми, макарата, влакното... рибките ми)
Fishing gear - Quick Effzett DAM/MAD Madcat
– Ще имаме едно знаме, на което ще пише: „Свята и чиста република“. - Апостолът на свободата
Branko73
новобранец
новобранец
Мнения: 6
Регистриран на: Пон Яну 23, 2012 7:48 pm

Re: Щука около Ловеч

Мнение от Branko73 »

Миналата седмица и аз бях на вира под бента на помпената . Направих 2 дупки по средата на вира. Имаше лед към 20-30см. Седях 2часа , дупките постоянно замръзваха и водачите също. Имах малко живи таранки, дето ги вардих от преди студа. Нищо не хванах, но поне си направих разходката...
clips
новобранец
новобранец
Мнения: 2
Регистриран на: Пет Яну 20, 2012 4:50 pm

Re: Щука около Ловеч

Мнение от clips »

Някой ходил ли е скоро на Липака и как е бил излета там?
Dulev
новобранец
новобранец
Мнения: 30
Регистриран на: Пет Юли 18, 2014 2:58 pm

Re: Щука около Ловеч

Мнение от Dulev »

Привет,

Колеги някой скоро ходил ли е за щука край Ловеч...
Има ли слука ?
hristo94
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 132
Регистриран на: Нед Фев 13, 2011 1:01 pm
Местоположение: България

Re: Щука около Ловеч

Мнение от hristo94 »

Здлавейте, колеги търсих в темите но нищо не намерих за тези водоеми до село Чавдарци. Това ли са старите корита на река Осъм? От колеги от района казват че са до моста блатата, но на картата само тях виждам малко по-надолу от моста. Означил съм ги и ако са това този оградения с правоъгалник той ли се води воденицата. Благодаря предварително весели празници и наслука.
Прикачени файлове
1.jpg
1.jpg (281 KiB) Преглеждано 3770 пъти
hristo94
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 132
Регистриран на: Нед Фев 13, 2011 1:01 pm
Местоположение: България

Re: Щука около Ловеч

Мнение от hristo94 »

След дълго проучване разбрах, че оградените с кръгове са старите корита на Чавдарци. До колкото разбирам от заповедта те са разрешени за риболов през забраната, или само по-големия ако той се води воденицата.
pepiSTD
новобранец
новобранец
Мнения: 1
Регистриран на: Пон Сеп 12, 2022 6:52 pm

Re: Щука около Ловеч

Мнение от pepiSTD »

Здравейте,
някой знае ли дали има останали щуки в гьола, който е преди моста на йоглав като тръгнеш за тепава или ако някой знае къде има останали щуки около Ловеч. Казаха ми че на бибора имало но било много обрасло- някой ходил ли е скоро и знае ли дали има нещо. И на Кантона на пътя Ловеч- Плевен в ляво и дясно, но не знам дали е останало нещо и там. Ако някой има актуална информация може да я сподели ако иска!
Благодаря предварително!
Публикувай отговор

Обратно към “Водоеми и реки”