Тролинг на яз.СОПОТ

Модератор: bobopeli

Публикувай отговор
Emo-83
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1605
Регистриран на: Сря Ное 29, 2006 11:21 pm

Re: Тролинг на яз.СОПОТ

Мнение от Emo-83 »

яз,Сопот написа:И Аз се вкючвам в този вид риболов от тази година,ще съм новобранец и от прочетеното,не ми стана много ясно за воблерите,цвят размер но пролетта е пред нас :drinkers:
Не приемай нещата лековато и си хвани някой с опит да те насочи към точните воблери при покупка.В противен случай ще се набуташ задължително и безмисленото возене ти е гарантирано.
Всеки водоем си има своите особености при избор на воблер.
Аватар
яз,Сопот
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 675
Регистриран на: Сря Юли 27, 2011 6:49 pm
Местоположение: Ловеч

Re: Тролинг на яз.СОПОТ

Мнение от яз,Сопот »

Емо,хем питам,ама и чета,нали затова си пишем,това с воблерите е много вярно,а що се касае за Сопот дава но в определени сезони.
Риба къща няма.
Emo-83
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1605
Регистриран на: Сря Ное 29, 2006 11:21 pm

Re: Тролинг на яз.СОПОТ

Мнение от Emo-83 »

На всеки язовир е така.По принцип съветвам тролингистите да забравят август месец и да си ходят на море.
Отностно воблерите,само малцина са склонни да споделят биячките си.Освен това рядко тези хора,които знаят пишат....говоря за моите приятели.Не винаги причината за това е криене......не на всеки му допадат изявите по форумите.
Аз съм на другия полюс и съм открит човек,който би помогнал със съвет.Не съм стар тролингист,но не съм и сбутан риболовец.През мен минава инфо от цялата страна и това ми помага.Ако някой иска съвет и реши,че няма да го подведа......ще му помогна.
Трябва едно да знаете,че биячките не се събират за седмица.Според мен то трябва да се прави по сезони за да не тежи на джоба ни.Една добра и нужна колекция за мен изглежда между 100-150 примамки....събрана за 2-3 години.Избягвайте експериментите,те на 80% ви набутват.Троленето за бяла риба и това за сом са съвсем различни неща.Тези риби само в началото на годината са в близки арали.Избирането на примамки за тях,при мен е различно.
Не се подвеждайте по единични успехи на определен воблер.Всяка примамка може да улови хищник,но ние търсим доказаните в боя.Трябва задължително да вярвате на покупката.В противен случай пълните куфара с неизползваеми дрънкулки,които едва ли ще закачите някога на въдиците си.
BIGVAS13
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 124
Регистриран на: Пет Яну 30, 2009 12:43 am

Re: Тролинг на яз.СОПОТ

Мнение от BIGVAS13 »

Здравей колега Emo-83
В доста голяма заблуда си относно воблерите.
Една добра и нужна колекция за мен изглежда между 100-150 примамки...
казваш ти.Това е глупаво.С колкото повече примамки разполагаш толкова повече колебанията ти коя да сложиш се увеличават.Купувате воблери с най различни цветове като не отчитате факта че и сома и бялата риба нямат цветно зрение а различават само градации на сивото.Размера е важен и дълбочината на газене на воблера в определения сезон.
Колега яз.Сопот -ако тролиш на Сопот мога да ти кажа най резултатните воблери за бяла на язовира.То за сом целенасочено там да се троли е утопия малко.
Аватар
radogagov
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 354
Регистриран на: Пон Юни 15, 2009 9:59 pm
Местоположение: Габрово / Ловеч

Re: Тролинг на яз.СОПОТ

Мнение от radogagov »

Може да се каже, че сега навлизам в този риболов, но според мен най-важна е играта на дадена примамка и възможността и да провокира атака от страна на рибата :D Цветовете са за радост за окото на риболовеца :D
Изображение Изображение Изображение
val0
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 143
Регистриран на: Сря Сеп 21, 2011 6:29 pm
Местоположение: Кърджали

Re: Тролинг на яз.СОПОТ

Мнение от val0 »

Емо e aбсолютно прав във всяка една дума! Аз обаче не смятам че са необходими 150 воблера, а едно 70-80 доказали се във времето уловисти. Другото е колекционерство. Колкото до това, дали животните /рибите/ виждат цветно-ще кажа така: Щом СЪЗДАТЕЛЯТ е преценил че трябва Светът да е изграден с толкова невероятно цветово разнообразие, то бъдете сигурни че не го в направил само в полза на Хомо Сапиенс. Никой до сега не е аргументирал едната или другата теза!!! Но въпросът: плитка-дълбока; бистра-мътна вода е водещ по отношение на това какво и колко вижда рибата.
Аватар
Тедо
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2178
Регистриран на: Пон Апр 16, 2007 9:32 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Тролинг на яз.СОПОТ

Мнение от Тедо »

5-6 модела воблери са ти напълно достатъчни за начало за Сопот, но трябва да са правилните...

70-80 не можеш да ги тестваш и за 3 излета, освен ако не сменяш през 15 минути!

Имам познати с по 200-300 воблера... от такава бройка 90% не са хващали риба никога... А поне 50% въобще само си стоят в кутиите...

Най-универсалният боец за мен е йозури кристал миноу 9см - лови и на Искъра, и на Жребеца, че и в Бяло море! Обаче в нашите магазини са по 20-ина лв, затова си пазарувам през е-бей 80% от воблерите...
Друга нелоша марка е котон кордел
Изображение

Уточнявам да не стане грешка - не продавам воблери и не съм рекламен агент на такива :)
Troli Rapala
учете се от него
учете се от него
Мнения: 6494
Регистриран на: Вто Май 09, 2006 9:49 pm
Местоположение: sofia
Обратна връзка:

Re: Тролинг на яз.СОПОТ

Мнение от Troli Rapala »

Сопот,запомни само едно от Троли и не слушай небивалици! :idea: Най-великият бияч за бели риби е Теъл Денсър на Рапала,аз от там тръгнах в тролинга преди 9години и не съжалявам грам! :wink: Може да има хиляди други марки и модели,но немаш ли Денсъри си нула в тоя риболов! :idea: Преди кризата имах 250броя от тях,но сега съм ги намалил до 130,че се задъхвам финансово,та праи си сметка от сега! :cry: Повече нямам,кво да кажа по тая тема! 8)
Аватар
яз,Сопот
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 675
Регистриран на: Сря Юли 27, 2011 6:49 pm
Местоположение: Ловеч

Re: Тролинг на яз.СОПОТ

Мнение от яз,Сопот »

Е голямо благодарско,а за силикона какво ще ме посъветвате :drinkers:
Риба къща няма.
BIGVAS13
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 124
Регистриран на: Пет Яну 30, 2009 12:43 am

Re: Тролинг на яз.СОПОТ

Мнение от BIGVAS13 »

Колегата Троли е споменал воблера Тейл Денсър на Rapala който действително работи навсякъде за бяла риба.Но специално за Сопот воблерa e Frenzy firestick shad floating 7см или Frenzy firestick Suspending 9 см.Силикон съм опитвал да влача след лодката но без успех.
Аватар
яз,Сопот
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 675
Регистриран на: Сря Юли 27, 2011 6:49 pm
Местоположение: Ловеч

Re: Тролинг на яз.СОПОТ

Мнение от яз,Сопот »

силикона за джиг,не да влача,пьк тез воблери отдзат имат букви за цвета :?а и никаде не ги виждам по сайтовете
Риба къща няма.
Troli Rapala
учете се от него
учете се от него
Мнения: 6494
Регистриран на: Вто Май 09, 2006 9:49 pm
Местоположение: sofia
Обратна връзка:

Re: Тролинг на яз.СОПОТ

Мнение от Troli Rapala »

Бигвас13 явно е в час с тролинга на Сопот,та не мога да споря с него за неговите биячи!Избирай дали да си джигит или тролингист мистър Сопот! :wink: Или едното или другото за да станеш добър и успешен риболовец!За ориентация в цветовете ти пускам една снимка!В ляво са Клоуни и един Файър-тайгър,в дясно имаме Нордик перч=костур,после клоун и Нот-стийл! :wink:
Изображение

На тази снимка обърни внимание на десните воблери Ред-хед и Силвър-флуорисцент резида! :wink:
Изображение

При бялата риба ЦВЕТЪТ е от изключително значение,даже най-дребните нюанси в даден воблер те изкарват на първа линия!Мога да ти покажа един улов на 17бели риби на Файър-тайгър за 2часа,но на едната окраска са хванати 2/3-ти от рибите а другият на който му липсва нещо лови три пъти по-малко!Това са неща от кухнята и с времето и опита ще достигнеш до подобни изводи без чужда помощ!Тогава ще си заприличаме доста! :drinkers:
Emo-83
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1605
Регистриран на: Сря Ное 29, 2006 11:21 pm

Re: Тролинг на яз.СОПОТ

Мнение от Emo-83 »

BIGVAS13 написа:Здравей колега Emo-83
В доста голяма заблуда си относно воблерите.
Една добра и нужна колекция за мен изглежда между 100-150 примамки...
казваш ти.Това е глупаво.С колкото повече примамки разполагаш толкова повече колебанията ти коя да сложиш се увеличават.Купувате воблери с най различни цветове като не отчитате факта че и сома и бялата риба нямат цветно зрение а различават само градации на сивото.Размера е важен и дълбочината на газене на воблера в определения сезон.
Колега яз.Сопот -ако тролиш на Сопот мога да ти кажа най резултатните воблери за бяла на язовира.То за сом целенасочено там да се троли е утопия малко.
Дали съм заблуда,времето ще покаже колега.Според мен без да се засягаш,нямаш понятие,щом написа,че бялата не вижда цветно.Вземи се разрови малко и ще видиш,че тя е с 4бр. колбички,което означава,че вижда по цветно от нас....важи и за пъстървата.
И ако сома е с един вид причици в очите и вижда в сивата гама.Това въобще не означава,че цветовете не са важни.Но там по скоро се търсят контрастите между тях за по-голяма видимост.
Когато написах 100-150 воблера имах предвид да не ставаш колекционер.На всеки язовир рибата кълве на различни примамки.Разделете периодите в годината на 4-ри сезона и дълбочини и ще видите сами по колко броя примамки се падат,ако имате 100бр.
А обясни ми защо на Стамболийски предпочита естествените цветове с формата миноу.А на доста други язовири лапа на клоун цветовете.
Иначе си посочил правилните примамки за Сопот,но не бива да се ограничаваш,като Троли само с Денсъри....един наистина успешен воблер за риболов.А нима Шад-рап да е по-малко успеше воблер за бяла риба.
Тедо с цялото ми уважение към теб,те моля да не си толкова категоричен в нещо което не разбираш и съдиш по епизодични изяви.Освен това си вносител на лодки....така,че не се изключвай тактично уж нямаш интерес да забълбукваш хората.
100 примамки са минимума за всеки уважаващ се тролингист.Това не значи,че няма да хванеш и с по-малко.Но ако обикаляш страната,а не си закотвен на един гьол....това за мен е супер минимума.А това на Троли вече е колекционерство.....в което не го упреквам за броя на примамките му от един вид.
Когато копувам биячка я вземам в 4-ри цвята.Не мога да си представя,че ще имам един Магнум например.
Emo-83
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1605
Регистриран на: Сря Ное 29, 2006 11:21 pm

Re: Тролинг на яз.СОПОТ

Мнение от Emo-83 »

яз,Сопот написа:силикона за джиг,не да влача,пьк тез воблери отдзат имат букви за цвета :?а и никаде не ги виждам по сайтовете
За джиг има други теми.
Ето ти бяла със силикон на Тролинг.
Изображение
Със силикон на тролинг се ловят доста успешно бели риби и сомове,но трябва да знаеш начина.Не говоря само за липскула.
Последно промяна от Emo-83 на Вто Яну 08, 2013 2:17 pm, променено общо 2 пъти.
Emo-83
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1605
Регистриран на: Сря Ное 29, 2006 11:21 pm

Re: Тролинг на яз.СОПОТ

Мнение от Emo-83 »

BIGVAS13 написа:Колегата Троли е споменал воблера Тейл Денсър на Rapala който действително работи навсякъде за бяла риба.Но специално за Сопот воблерa e Frenzy firestick shad floating 7см или Frenzy firestick Suspending 9 см.Силикон съм опитвал да влача след лодката но без успех.
И какво правим когато иначе ловящото и газещо на 5м. Френдзи не отговаря на моментния арал и сезон на бялата риба.
Колега,я моля те се свържи с Иво и Йоско Троян и ги попитай колко воблера имат.И дали е едно и също да си с 20 примамки или със 100.
Те тролят със по 7бр въдици.Три презареждания и са пробвали всичките ти воблери.
Впрочем ти каква бройка имаш,че нещо ме съмняваш как подскочи,като ужилен.
Публикувай отговор

Обратно към “Тролинг”