Страница 1 от 2
избор на мачова макара
Публикувано на: Пон Мар 19, 2012 8:17 pm
от nakata176
дайте съвет shimano exage или shakespeare mach 3 или Browning - Carboxy Ultra Speed
Re: избор на мачова макара
Публикувано на: Пон Мар 19, 2012 9:21 pm
от MASTER YODA
SHIMANO STARDIC GTM-RB 2500 ... може да се намери на около 160 лева. Нова.
По добре от EXAGE...
Re: избор на мачова макара
Публикувано на: Пон Мар 19, 2012 9:50 pm
от plamenski4
супер макара за мач
Re: избор на мачова макара
Публикувано на: Пон Мар 19, 2012 11:40 pm
от Joshua
exage е по- добрия вариант от горепосочените , а относно Stradic прав е колегата, ама е повече пари, ако можеш да си го позволиш не се замисляй ;]
Re: избор на мачова макара
Публикувано на: Вто Мар 20, 2012 12:00 am
от haga
Re: избор на мачова макара
Публикувано на: Вто Мар 20, 2012 1:04 pm
от haga
Re: избор на мачова макара
Публикувано на: Вто Мар 20, 2012 7:58 pm
от Дилян
Колеги аз също съм на кръстопът при избора на макара.Дайте някакви предложения?Разполагам с 85 лв
Re: избор на мачова макара
Публикувано на: Вто Мар 20, 2012 9:41 pm
от Красимир Коеджиков
Здр колеги! Ползвам от година и половина мачова макара VEGA Xyron 300 на 4,20 м. карпов мач и на 6 м. мач! Перфектна макаричка, върти много леко, за това време не са се появили никакви луфтове! Лично аз съм много доволен! Моля, ако и други я притежават, да си дадат мнението!
Re: избор на мачова макара
Публикувано на: Сря Мар 21, 2012 11:48 am
от grubi
дайте съвет shimano exage или shakespeare mach 3 или Browning - Carboxy Ultra Speed
От трите изброени модела имам впечатления от shakespeare mach 3 - размер 35FD, и shimano exage - размер 3000MSRB (приблизително еднакви като тегло и размери).
exage е по- добрия вариант от горепосочените
Не съм съгласен. И двете макари имат предимства и недостатъци.
Шиманото:
- е по-бързооборотно, обира 88см с един оборот на дръжката
- шпулата му е с по-малък диаметър (45 мм) и пресуква влакното по-добре
- върти мазно, но това бързо се променя

(при мен не можа да изкара 2 сезона)
- има бърз аванс
Шекспира:
- по-добър пакет ( общо 4 шпули, 2 дръжки и калъф)
- метален корпус
- шпула с по-голям диаметър (50 мм), обира 82см е един оборот на дръжката въпреки по-ниското предавателно число
- по-голяма мощност поради по-ниското предавателно число, практикувал съм с нея и риболов на фидер с тежки хранилки 70-80гр.
- за мен е по-солидно изработена макара, въпреки че съм я ползвал само един сезон, мисля че ще изкара доста повече от ексейджа
- с преден аванс е ( за мен е плюс, на други им харесва задния)
Това са мои лични впечатления, малко или много субективни.
Страдика е друг клас макара, ама 160 лв. ми е малко нереално

Re: избор на мачова макара
Публикувано на: Сря Мар 21, 2012 1:30 pm
от MASTER YODA
Страдика е друг клас макара, ама 160 лв. ми е малко нереално
Знам онлайн магазин с цена 180 лева...
- 10%
= 162 лева + безплатна доставка ...сметката става
Говорим за горепосочения модел...2500
При интерес на лични...

Re: избор на мачова макара
Публикувано на: Сря Мар 21, 2012 8:58 pm
от nabeden ribar
shimano77 написа:Колеги аз също съм на кръстопът при избора на макара.Дайте някакви предложения?Разполагам с 85 лв
Аз бих взел това
http://shop.fishing-mania.com/viewreels_3.php?id=6406 , не съм я виждал, но съм ползвал друг модел на базата на който е разработен този. Ако имаш възможност да я видиш на "живо" обърни внимание дали не е твърде мека пружината на бигела и как работи аванса, щото моята е с преден аванс. Иначе е здрава макара и реди влакното просто перфектно. Имай впредвид че на тая цена човек трябва да е готов на компромиси.
------
Относно шимано ексейч ще кажа че съм гледал няколко в магазините и досега не съм попадал на макара с добър аванс (заден), за мен е недостатък на модела. Първия критерии за мен при избора на мачова макара е да има перфектен аванс (което за мен означава и преден). На ексеича авансовата система е по-скоро средна хубост, не е лоша, но не е и добра което автоматично я изключва от избора ми за мачова макара. Мое мнение с което не обвързвам никого!
------
Един колега си взе горепосочената вега ксирон. Наблюдението ми е единствено на тази бройка. Не бих я препоръчал на никого.
Re: избор на мачова макара
Публикувано на: Сря Мар 21, 2012 10:56 pm
от jpf
Аз съм за Ексеиджа ползвам го вече два сезона доста интензивно на мач а зимата с болото проблеми нямам.Тиката от горния пост също изглежда много добре ,а и е по-евтина.Страдик производство Малайзия според мен не става.
Re: избор на мачова макара
Публикувано на: Сря Мар 21, 2012 11:25 pm
от pampasa
jpf написа:Страдик производство Малайзия според мен не става.
Ексейджа също е сглобен в Малайзия ,но Страдика е в пъти по-добър избор от него

Re: избор на мачова макара
Публикувано на: Чет Мар 22, 2012 12:03 am
от jpf
pampasa написа:jpf написа:Страдик производство Малайзия според мен не става.
Ексейджа също е сглобен в Малайзия ,но Страдика е в пъти по-добър избор от него

Уважавам мнението ти колега но по отношение цена-качество аз съм за Ексеидж.
Re: избор на мачова макара
Публикувано на: Чет Мар 22, 2012 3:10 am
от Д-р Дулитъл
Красимир Коеджиков написа:Здр колеги! Ползвам от година и половина мачова макара VEGA Xyron 300 на 4,20 м. карпов мач и на 6 м. мач! Перфектна макаричка, върти много леко, за това време не са се появили никакви луфтове! Лично аз съм много доволен! Моля, ако и други я притежават, да си дадат мнението!
Давам го-струва ти се хубава докато завъртиш EXAGE....Keфиш се ,докато не видиш,че EXAGE-то почва да се опира,примерно на 8 гр.близалка-сърф,преутежнена до 12 гр.Слагаш Stradic-a и си викаш-е те тва е...Но се оказва,че си иска масълце,плаши се от мръсотия и пр.Слагаш японския Stradic-край,това е си викаш-мирясах.Но след време почва да те гризе нещо отвътре и започваш да се оглеждаш в едно чудо с предeн аванс,в цвят като шлема на Дарт Вейдър и буквите TDX в името...