Питане за Яз. Стефаново

Този подфорум е създаден с цел да научаваме всичко за дадени водоеми, както каква риба има, така също и удобни места за риболов.

Модератор: sapuna

Lucifer87
новобранец
новобранец
Мнения: 78
Регистриран на: Пет Яну 28, 2011 12:49 pm

Питане за Яз. Стефаново

Мнение от Lucifer87 »

Някои дали има прясна информация за Яз. Стефаново :?: Какво излиза,колко се плаща и дали изобщо си заслужава като дестинация
koliois
новобранец
новобранец
Мнения: 1
Регистриран на: Нед Авг 28, 2011 12:09 pm

Re: Питане за Яз. Стефаново

Мнение от koliois »

Плаща се 6 лева на въдица. Излиза щука, но все по - рядко :), последния път когато ходихме един колега хвана приличен лин и това е общо взето. Доста е обрасъл и е доста труден за риболов има и големи шарани, но за тях трябва много хранене и няколко дена. Дано съм бил полезен. Поздрави!
инспектора
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 463
Регистриран на: Вто Фев 19, 2008 11:28 am

Re: Питане за Яз. Стефаново

Мнение от инспектора »

Много труден язовир, но за сметка на това невероятен - има различна риба, който го може и кой е майстор, успява :D
Lucifer87
новобранец
новобранец
Мнения: 78
Регистриран на: Пет Яну 28, 2011 12:49 pm

Re: Питане за Яз. Стефаново

Мнение от Lucifer87 »

мерси мн :) в понеделник значи ще го посетя стига да не ми излезне някаква работа
zangieff
новобранец
новобранец
Мнения: 44
Регистриран на: Нед Май 03, 2009 9:40 pm

Re: Питане за Яз. Стефаново

Мнение от zangieff »

Здравейте , аз имам вила там и колкото пъти съм там винаги минавам през язовира да видя дали някои е хванал нещо , на 12.05 имаше рибари но риба не , едни деца ловяха слънчаци и много малки червеноперки по 3-4 см , според мен има някаква останала риба но водоема е доста труден , пък и арендатора явно не го е грижа много много , казват че е зарибявано със шаран ама кога и колко никои не знае , пазача като го питам ква риба има само акули не споменава . Хващат и по някоя щука но са еденични бройки.
Lucifer87
новобранец
новобранец
Мнения: 78
Регистриран на: Пет Яну 28, 2011 12:49 pm

Re: Питане за Яз. Стефаново

Мнение от Lucifer87 »

На мен ми се разминаха плановете и няма да мога да го посетя тия дни.....
zangieff МС за инфото :) така като гледам май ще се размина с тоя язовир :D :D :D
инспектора
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 463
Регистриран на: Вто Фев 19, 2008 11:28 am

Re: Питане за Яз. Стефаново

Мнение от инспектора »

Днес бях там, доста хора - едни колеги от "Карп.бг", бяха извадили едно диваче около 4кг., нищо друго, аз си пробвах новият спиниг прът, но като общо взето, се очаква да има риби след седмица - две, още хвърлят хайвера. :D
chokoboy
фен клуб-скобар
Мнения: 560
Регистриран на: Пон Май 21, 2012 3:36 pm

Re: Питане за Яз. Стефаново

Мнение от chokoboy »

Гъола е адски труден,по-труден от див гъол от преди демокрацията в пъти.А риби има и то хубави.Причината за това дето рядко се ловят е неизвестна за мен мога само да предполагам-наличие на естествена храна,бистра вода и прочие извинения. :D Лично съм виждал огромно количество клен ама стотици риби от 200гр до кило и канче,това покатерен на едно дърво.Има адски много лин с трофейни размери стандартните са по 500-600гр има и доста по-големи най-добър улов 8бр по 500-600гр ходех там само заради лина.Клен съм хващал само веднъж никога обаче не съм го търсил целенасочено има тупалки над 2кг.Шарани ,амури също има много едри и се ловят основно на дъно с повечко чакане и определено от разбирачи.От години не са пускали шарани до колкото знам,но има хубави екземпляри.Щука също има обаче дава повече на рибка,на спининг трудно.Перки в огромни количества предимно дребосък.Каракуди редки,но доста прилични.
Аватар
skakalec75
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 196
Регистриран на: Нед Юни 29, 2008 1:40 pm
Местоположение: СОФИЯ

Re: Питане за Яз. Стефаново

Мнение от skakalec75 »

Гола водица е тоа язовир,особено ако треа да даваш кинти!Поне да имаше плевелна риба нормална......а то едни червеноперки-върбови шумки... :drinkers:
Tubertini ги разбира!

ИзображениеИзображениеИзображение
Аватар
Батко Емо
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1087
Регистриран на: Пон Мар 02, 2009 1:25 pm
Местоположение: гр.Перник

Re: Питане за Яз. Стефаново

Мнение от Батко Емо »

Добро е мястото за бонус посещения!А лин се лови през забраната и от децата,който е майстор и след нея,все пак за удоволствията се плаща!
slavi253
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 643
Регистриран на: Съб Май 24, 2008 8:08 am

Re: Питане за Яз. Стефаново

Мнение от slavi253 »

skakalec75 написа:Гола водица е тоа язовир,особено ако треа да даваш кинти!Поне да имаше плевелна риба нормална......а то едни червеноперки-върбови шумки... :drinkers:

:D абе за стфаново радомирско ли говорите или за некое друго :roll:
на радомирското не мога да повярвам че некои е ловил дрбна риба на плувка и е останал капо :lol: там ври от бабушки ,костурета ,каракуди и секви други плевели,послдния път когато ходихме за шарани там синът ми който е на 7години хвана над 70 бабушки между паленето на огън и джапането в тинята :wink:
един от най голмите проблеми там при риболова на шаран са огромните каракуди от които шаранетата не могат да се доредат до стръвта
Аватар
crazybot
фен клуб-скобар
Мнения: 388
Регистриран на: Съб Фев 16, 2008 11:50 am
Местоположение: София

Re: Питане за Яз. Стефаново

Мнение от crazybot »

Бабушки по 200-300 грама а и по-големи се ловят предимно на царевица, гол след гол. :wink:
Аватар
Павел Иванов
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14917
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 12:29 pm
Местоположение: София

Re: Питане за Яз. Стефаново

Мнение от Павел Иванов »

От поне педесетина излета там до сега аз лично никога не съм видял някой да лови каквато и да е било риба във варианта "гол след гол" на каквото и да е било . Може просто да не съм попаднал на ден когато това се случава ама ни веднъж ли :roll: Инак всеки път обикалям язовира от край до край поне два пъти и си приказвам с другите ловящи докато си цъкам на спининг . Иначе една / две щуки на спинингов излет до обяд там си е нормално .
Спинингиста , разсширени вени нямаааааааа !

Риболовът е за разтоварване а не за натоварване!
Павел Иванов
chokoboy
фен клуб-скобар
Мнения: 560
Регистриран на: Пон Май 21, 2012 3:36 pm

Re: Питане за Яз. Стефаново

Мнение от chokoboy »

Червеноперките /бабушки/ с миниатюрни размери и чат пат некоя по добра на бел можеш да ловиш целодневно гол за гол с прекъсвания като се завърти щука.А колкото до лина все пак става въпрос да си направиш кефа,а той през зараната е най-активен.Разбира се че може да се лови и след това,но в жегите е значително по-труден и рядък.
Аватар
bdulgerov
новобранец
новобранец
Мнения: 1
Регистриран на: Сря Ное 13, 2013 12:25 pm

Re: Питане за Яз. Стефаново

Мнение от bdulgerov »

Колеги, някой дали има актуална информация за този водоем? По специално ме интересува щуката- имам нов спинингов прът който искам да тествам в реални условия .
Благодаря предварително
Публикувай отговор

Обратно към “Водоеми и реки”