Тролинг на яз.Цонево

Модератор: bobopeli

Публикувай отговор
didooo
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 546
Регистриран на: Пон Мар 12, 2007 1:54 pm

Re: Тролинг на яз.Цонево

Мнение от didooo »

ако не се вземат мерки скоро няма риба да остане !
до преди 2000 (даже 97-98) година като отидех с плувките някъде край деретата примерно главата ме заболяваше от скачащи шарани . Вреше и от сом и СУЛКИ а сега наново се появиха шараните (макар и немного) след 15 години пауза ама с охрана от амури , но не защото някой се е скъсал да зарибява а защото хищниците намаляха драстично (а се завъди и щука дето яде допълнително и сом и сулка и всичко ) . За това няма тролинг там - има само големи екземпляри от видовете , а според мен трябва огромно зарибяване с млади риби от видовете БЯЛА РИБА , СОМ , ШАРАН , БЯЛ АМУР . . . или поне да се пусне СОМ И ДА ИМА ЕДИН ПОЛУДЕНОНОЩЕН СКУТЕР ОТ КУЛАТА ДО ДОБРОМИР ИЛИ ПОНЕ САМО ВЕЧЕР .
Гарантирам , че ако се зариби със СОМ и се пази всяка вечер от кулата до Добромир особено в периода от 15.4 - 1.6 , до 2 -3 години ще се усети разликата ........... иначе и аз се замислям само за други дестинации
didooo
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 546
Регистриран на: Пон Мар 12, 2007 1:54 pm

Re: Тролинг на яз.Цонево

Мнение от didooo »

..................... преди 2 дни пак ми разправяха за риболовстващи ЩУКА на силикони с джигарки ............. е как да има сулка ве хора как ?
дори и да я пуснеш дали отива сулката да пази хайвера или го оставя някоя друга рибка да се навечеря
Аватар
toci23
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 698
Регистриран на: Сря Мар 04, 2009 5:24 pm
Местоположение: Варна

Re: Тролинг на яз.Цонево

Мнение от toci23 »

didooo написа:ако не се вземат мерки скоро няма риба да остане !
до преди 2000 (даже 97-98) година като отидех с плувките някъде край деретата примерно главата ме заболяваше от скачащи шарани . Вреше и от сом и СУЛКИ а сега наново се появиха шараните (макар и немного) след 15 години пауза ама с охрана от амури , но не защото някой се е скъсал да зарибява а защото хищниците намаляха драстично (а се завъди и щука дето яде допълнително и сом и сулка и всичко ) . За това няма тролинг там - има само големи екземпляри от видовете , а според мен трябва огромно зарибяване с млади риби от видовете БЯЛА РИБА , СОМ , ШАРАН , БЯЛ АМУР . . . или поне да се пусне СОМ И ДА ИМА ЕДИН ПОЛУДЕНОНОЩЕН СКУТЕР ОТ КУЛАТА ДО ДОБРОМИР ИЛИ ПОНЕ САМО ВЕЧЕР .
Гарантирам , че ако се зариби със СОМ и се пази всяка вечер от кулата до Добромир особено в периода от 15.4 - 1.6 , до 2 -3 години ще се усети разликата ........... иначе и аз се замислям само за други дестинации
Колега,според мен популацията на сом си е предостатъчна,а с шарани и тая година се зариби http://www.carpbg.com/forum/viewtopic.p ... 2&start=40" onclick="window.open(this.href);return false; -Проблема е в БРАКОНИЕРИТЕ,тях ако агенцията на която си плащаме билетите се опита да спре,Цонево ще заври с риба,Много са -Нагли са-Безнаказани са,аз лично съм се обаждал стотици пъти и от Цонево и от Елешница-давал съм им лодката да вадят мрежи и гирими-защото лодката им била на друг сигнал.Обадих се един ден от Елешница-когато направих клиповете на оноя бастун Алито-дето се правеше на велик,снимах го докато вади мрежите-звъня на ИАРА а от там ми казват -амииии колегата с който сме дежурни днес отиде на лов-по време на дежурство,и ми вика стойте и ги гледайте до 16 часа докато дойдем,а ония до 16 часа още един път може да си пусне и събере мрежите.Абе думи нямам :evil: :axe:
KRASSI написа:Кво да ти показвам ...удъра на 30годишна риба която избягва всеки ден по 30 лодки е като ти да се спънеш в бордюр .... ма ако ти кажа внимавай с бордюра дали ще се спънеш ?????.
didooo
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 546
Регистриран на: Пон Мар 12, 2007 1:54 pm

Re: Тролинг на яз.Цонево

Мнение от didooo »

повярвайте ми трябва зарибяване със сом :) , а и несамо - за акцията на колегите с шаранчетата зная , обаче е капка в морето . Образно казано "трябва да позавъли малко дъжд от риба " ЗАСЛУЖАВА ГО ЯЗОВИРА
Аватар
kalin_80
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 228
Регистриран на: Вто Апр 17, 2012 9:06 pm
Местоположение: Варна

Re: Тролинг на яз.Цонево

Мнение от kalin_80 »

В момента селяните пред село Добромир трепят здраво рибата. Всичко живо пуска мрежи и продава риба. Вчера един селяндур ми се хвали как хващали по 10-16 кг-мови шарани необеспокоявани от никой. Имало там един тартор,който имал двама познати в ИАРА-та и те му давали сигнал кога евентуално ще минават. Аз лично взех да губя надежда за този язовир, но това е за друга тема де, че оспамихме тролинга.
Troli Rapala
учете се от него
учете се от него
Мнения: 6494
Регистриран на: Вто Май 09, 2006 9:49 pm
Местоположение: sofia
Обратна връзка:

Re: Тролинг на яз.Цонево

Мнение от Troli Rapala »

Ми,че то "вашия" язовир си заприлича на "нашио" Искъро,дет можеш да тролиш и 5-10дни без удър на риба! :cry: Примирете се с факта,че до голям град нема как да има гьол с много риба и гледайте други дестинации и не се занимавайте да хабите излишна енергия с писане на ненужни и безцелни критики към Държавата,ИАРА или Бракониерите,защото те са едно цяло и точка! :oops: :cry: Нема сми от вопли и търсете алтернативата,като например Румъния или Гърция и ще останете доволни и щастливи,защото лошотията-простотията тук ни натоварва и изморява! :oops: :cry: Всеки недоволства,но когато треа да се организираме и да надигнем глас се спотайвате,та аре да влизаме в безкрайно тъпия кръг и да се нагаждаме според ситуацията! :cry: Това е нормално след 5-600години робство,та треа да минат още толкова в Свобода за да станем наистина Свободни,защото в момента Левски и Ботев са едни балъци дет се въртят в незнайния си гроб и се чудят,що си заминаха тъй млади без смисъл! :cry: :cry: :cry: Ми щот немаше смисъл и всичко е било напразно гледайки фактите след 136години "свобода"!В момента не ми дреме за рибата и бракониерите на Цонево или Искъро,щот съм Икономически РОБ на Олигарсите и Монополистите! :evil: :twisted: :drinkers: Революцията наближава,макар и да я мразя,но на там вървят нещата-Вервайте ми! :drinkers:
Аватар
toci23
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 698
Регистриран на: Сря Мар 04, 2009 5:24 pm
Местоположение: Варна

Re: Тролинг на яз.Цонево

Мнение от toci23 »

Troli Rapala написа: Примирете се с факта,че до голям град нема как да има гьол с много риба
Тука не е точно така,90-процента от опасните бракониери са се насочили към морето-там са- КИНТИТЕ-на това разчитах аз ,на яз.Цонево не са чак толкоз много и не са толкоз опасни че да не могат да се спрат .Във вътрешноста на БГ. бракотата нямат друга алтернатива-и са само по язовирите,но тука имат морето-да одят там да им е...а м...та скапана :twisted: :twisted:
KRASSI написа:Кво да ти показвам ...удъра на 30годишна риба която избягва всеки ден по 30 лодки е като ти да се спънеш в бордюр .... ма ако ти кажа внимавай с бордюра дали ще се спънеш ?????.
Аватар
rado25
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 348
Регистриран на: Чет Сеп 24, 2009 5:21 pm
Местоположение: Варна

Re: Тролинг на яз.Цонево

Мнение от rado25 »

Troli Rapala написа:Примирете се с факта,че до голям град нема как да има гьол с много риба
Той гьола не е баш до големия град защото цифром и словом си е на 80-90 км от Варна и от Бургас, а и бракониерите не са от големите градове, а от селата разположени по брега на язовира и около него.
написа:Обърни си шапката с козирката назад. Шарана си мисли, че си тръгваш и започва да кълве.
Troli Rapala
учете се от него
учете се от него
Мнения: 6494
Регистриран на: Вто Май 09, 2006 9:49 pm
Местоположение: sofia
Обратна връзка:

Re: Тролинг на яз.Цонево

Мнение от Troli Rapala »

Пичове,идеята ми е,че от празни приказки файда нема!Това,което ще напишете тук го "знае всеко хлапе",но то не носи реални резултати и подобрения на фактологичната обстановка!Всичко в нашето общество е разпаднато и няма никакви критерии и ценности зад които да се обединим!Всеки е много умен или различен и става "манджа с грозде" от празни мнения,щот "они" си действат в тъмното и не им пука от нищо! :twisted: Печелят по 500-1000левчета на извадена мрежа,та сещайте се за тия пари,дали нема да рискуват и да са нагли! :wink: Законите ги няма,а Държавата е разграден двор от 25години,та само рибите да ни беха проблем в тоя Гигантски грабеж на Скалите на Созопол и Царския плаж например! :rolleyes: Та кой го е еня за некакви си риби по Цонево,дет са жълти стотинки в сравнение с грабежа на плажовете у Варненско и Бургаско!Та дайте да си говорим за хванати риби и да не човъркаме в тумора,който ни е обсебил и ни убива,а лечение нема!Просто умря бълхария и това е! :cry: :cry: :cry: Умре ли нещо,то и смисъла си отива с него,та и ние сме така в момента! :cry: Нема сми от думи и от дела,щот умираме бързо! :cry: При наличие на морска риба,не бих и помислил за консумация на сладководна!Предпочитам 100-годишна замразена скумрия,пред всяка прясна сладководна боза! :mrgreen: :wink:
Аватар
toci23
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 698
Регистриран на: Сря Мар 04, 2009 5:24 pm
Местоположение: Варна

Re: Тролинг на яз.Цонево

Мнение от toci23 »

Troli Rapala написа: При наличие на морска риба,не бих и помислил за консумация на сладководна!Предпочитам 100-годишна замразена скумрия,пред всяка прясна сладководна боза! :mrgreen: :wink:
Не опира всичко до яденето на риба :lol: И морето ни е като държавата :twisted: обрано от всякъде,на ден излизат тонове риба-за консумация от тралерите таляните мрежите.Няма риба в нащо море 20-30-50кг.+ дето да я хванеш на въдица и да се бориш с нея :rolleyes: Морето е голямо ей :lol: :rolleyes: как се търси риба там на 10-20кг. с две три въдички :lol: :rolleyes: :drinkers:
KRASSI написа:Кво да ти показвам ...удъра на 30годишна риба която избягва всеки ден по 30 лодки е като ти да се спънеш в бордюр .... ма ако ти кажа внимавай с бордюра дали ще се спънеш ?????.
Troli Rapala
учете се от него
учете се от него
Мнения: 6494
Регистриран на: Вто Май 09, 2006 9:49 pm
Местоположение: sofia
Обратна връзка:

Re: Тролинг на яз.Цонево

Мнение от Troli Rapala »

Ресурсите намаляват и не виждам как ще се спре тази тенденция! :cry: :cry: :cry: Ако не влезе нещо от Босфора,напрао си умираме от глад! :cry: :cry: :cry: Покрай паламудите през 2012г. може и да са влезнали по-яки риби,ма ходи ги намери верно в тия хиляди квадратни километри солена вода! :rolleyes: Може би проблема е,че плиткажа на Черно море е 20-40километра от брега и реално не можем да търсим големите риби с нормални лодки? :roll: :rolleyes: Едрите риби винаги държат на дълбочина! :idea: :wink: :drinkers: Вече и за Моруни нищо не се чува! :shock: :cry:
Аватар
toci23
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 698
Регистриран на: Сря Мар 04, 2009 5:24 pm
Местоположение: Варна

Re: Тролинг на яз.Цонево

Мнение от toci23 »

Troli Rapala написа: Вече и за Моруни нищо не се чува! :shock: :cry:
Моруни влизат в траловете :lol: но няма как да се чуе за тях :lol: че :ANAL: :lol:
KRASSI написа:Кво да ти показвам ...удъра на 30годишна риба която избягва всеки ден по 30 лодки е като ти да се спънеш в бордюр .... ма ако ти кажа внимавай с бордюра дали ще се спънеш ?????.
Аватар
toci23
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 698
Регистриран на: Сря Мар 04, 2009 5:24 pm
Местоположение: Варна

Re: Тролинг на яз.Цонево

Мнение от toci23 »

Никой ли не е ходил събота и неделя 10-11 05.14г. да сподели какво е положението :roll: ,
KRASSI написа:Кво да ти показвам ...удъра на 30годишна риба която избягва всеки ден по 30 лодки е като ти да се спънеш в бордюр .... ма ако ти кажа внимавай с бордюра дали ще се спънеш ?????.
ЖАБИ-2
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 206
Регистриран на: Вто Юли 26, 2011 2:11 pm
Местоположение: Варна

Re: Тролинг на яз.Цонево

Мнение от ЖАБИ-2 »

Така де - нека да се върнем на темата... в Неделя бяхме там - времето приказка, язовира и простотията все същите :( Оня идиот дето си държи лодката на поляната вляво до мостовете си вадеше мрежите в 10 сутринта - нали си е 'у тях' все пак. Като се качихме на Чудните скали, чудо - Нивата на Ярата край един палатков лагер! После се светнах каква е работата - заплатените от нашего брата данъкоплатеца испектори отчитат дейност проверявайки колегите въдичари... пазят територията - нали оная гад трябва да си извади мрежите на спокойствие! Троли, прав си - 136 години са малко.. и 236 няма да стигнат - Пиночет ни трябва на нас... всичката измет на стадиона и леш! Опа... и аз се отплеснах от темата - и един удар нямаше... нивото на водата се качи с 10 см само през деня - резултат от дъждовете предните дни. Тази година успешното откриване е под въпрос, доста вали а този язовир много се влияе от студената и мътна вода която постъпва... наслука на всички на откриването!
И най-лошия ден на риболов е много по-добър от най-добрия ден на работа!
Стрезов
новобранец
новобранец
Мнения: 25
Регистриран на: Нед Апр 05, 2009 4:15 pm

Re: Тролинг на яз.Цонево

Мнение от Стрезов »

Днес го открих ... сезона. На "Чудните...".
Само на блесна с перушина от опашката на дива, две годишна, женска, разгонена сива зайка не пробвах. Бях я забравил.
Прибрах се в къщи. Пробвах в банята. В коритото. Вкл. и с опашката.
Резултатът? Хляб, домат със сирене, с домашна.
Публикувай отговор

Обратно към “Тролинг”