СВВИНЩИНАТА ЗАПОЧНА-да покажем мърльовците

Как да запазим околната среда чиста

Модератор: Кърцата

stich
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2708
Регистриран на: Вто Дек 09, 2008 4:44 pm
Местоположение: "Резерват Северозапад"
Обратна връзка:

Re: СВВИНЩИНАТА ЗАПОЧНА-да покажем мърльовците

Мнение от stich »

Чалгата е повсеместна. Тя е състояние на духа,не просто музикален стил.

Изображение
Изображение
Аватар
seeker2
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 450
Регистриран на: Съб Сеп 04, 2010 11:26 pm

Re: СВВИНЩИНАТА ЗАПОЧНА-да покажем мърльовците

Мнение от seeker2 »

Още един мърльо си е тръгнал

Изображение

Изображение

...на 50 метра са контейнерите..виждат се на горната снимка

Изображение
Кеф ,цена няма
КАЯ
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 679
Регистриран на: Вто Апр 14, 2009 1:24 pm
Местоположение: София

Re: СВВИНЩИНАТА ЗАПОЧНА-да покажем мърльовците

Мнение от КАЯ »

На Копринка до мен имаше общ лагер от три семейства и си събираха боклука в чували. На тръгване за продукти го взимаха с тях да го изхвърлят. Дано да се множат такива постъпки на колегите.
Аватар
Romanov
новобранец
новобранец
Мнения: 75
Регистриран на: Вто Сеп 06, 2011 12:23 pm

Re: СВВИНЩИНАТА ЗАПОЧНА-да покажем мърльовците

Мнение от Romanov »

Началото на месеца отидох на яз.Съединение. Мястото което избрахме беше пълно с боклуци от предишните "колеги", но това не ме изненада, защото както знаете така е на държавните водоеми. Направихме оборка, събрахме боклуците в чували и се захванахме с такъмите. Риболова беше много тегав, но както знаете така е на държавните водоеми :) за това реших да се поразходя. Бях потресен от мизерията която видях. Ето и малко снимки
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Общо взето брега беше осеян с боклуци и воня на мърша от останките на риба и раци, които бяха консумирали поредните мърлячи. А за бракониерщината не ми се пише пък и е за друга тема.
Аватар
istinata72
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 315
Регистриран на: Пон Авг 22, 2011 6:26 pm

Re: СВВИНЩИНАТА ЗАПОЧНА-да покажем мърльовците

Мнение от istinata72 »

Ял ,пил и срал......мамичката му свинска!....докато има такива и от ония другите,ще сме на тоя хал....
Аватар
refab
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 205
Регистриран на: Пон Яну 17, 2011 2:13 pm

Re: СВВИНЩИНАТА ЗАПОЧНА-да покажем мърльовците

Мнение от refab »

Такива хора, а те са голяма част от българския народ, по този начин си отмъщават на останалите затова, че са се родили и отраснали долнопробни простаци и мизерници. Действат и на принципа: "Замърсявам, значи съществувам!"
Аватар
istinata72
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 315
Регистриран на: Пон Авг 22, 2011 6:26 pm

Re: СВВИНЩИНАТА ЗАПОЧНА-да покажем мърльовците

Мнение от istinata72 »

refab написа:Такива хора, а те са голяма част от българския народ, по този начин си отмъщават на останалите затова, че са се родили и отраснали долнопробни простаци и мизерници. Действат и на принципа: "Замърсявам, значи съществувам!"
...за съжаление,си прав.
Аватар
anton jambol
фен клуб-скобар
Мнения: 366
Регистриран на: Вто Май 08, 2012 5:02 pm
Местоположение: ямбол

Re: СВВИНЩИНАТА ЗАПОЧНА-да покажем мърльовците

Мнение от anton jambol »

istinata72 написа:
refab написа:Такива хора, а те са голяма част от българския народ, по този начин си отмъщават на останалите затова, че са се родили и отраснали долнопробни простаци и мизерници. Действат и на принципа: "Замърсявам, значи съществувам!"
...за съжаление,си прав.
Повечето от нас риболовците остават свинщина защото знаят че някой след тях ще почисти . Българинът е свикнал някой друг да му върши работата.А в последно време има много съвестни рибари който чистят и чуждите боклуци след себе си което е похвално :prayer: :D
Хвани и пусни не бъди алчен
Аватар
seeker2
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 450
Регистриран на: Съб Сеп 04, 2010 11:26 pm

Re: СВВИНЩИНАТА ЗАПОЧНА-да покажем мърльовците

Мнение от seeker2 »

Изображение

Така изглеждат всички удобни места за бивакуване в края на лятото.....да му мисли природата.
Кеф ,цена няма
Павел
новобранец
новобранец
Мнения: 14
Регистриран на: Сря Май 20, 2009 6:09 pm

Re: СВВИНЩИНАТА ЗАПОЧНА-да покажем мърльовците

Мнение от Павел »

anton jambol написа: Повечето от нас риболовците остават свинщина защото знаят че някой след тях ще почисти . Българинът е свикнал някой друг да му върши работата.А в последно време има много съвестни рибари който чистят и чуждите боклуци след себе си което е похвално :prayer: :D
Не бих казал.. Повечето оставят свинщината, защото не им пука !

Иначе ето едно примерче за разликата в манталитетите тук и на други места..

Преди 30 години бях студент в Германия.. Там в общежитията имаше общи перални..
Отиваш и намираш пералнята идеално чиста.. Свършваш си работата и я почистваш.

По онова време ходих и с дядо ми на обществения казан в селото.. Намираш го яко освинен.. Почистваш си го, свършваш си работата и го оставяш...

Реално и двата пъти чистиш само по веднъж, нали ? Но някак си има разлика :( Най-вече разлика в манталитета на хората....
Аватар
Bethoven
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 229
Регистриран на: Съб Юни 21, 2008 9:46 am
Местоположение: София

Re: СВВИНЩИНАТА ЗАПОЧНА-да покажем мърльовците

Мнение от Bethoven »

Павел написа:
anton jambol написа: Повечето от нас риболовците остават свинщина защото знаят че някой след тях ще почисти . Българинът е свикнал някой друг да му върши работата.А в последно време има много съвестни рибари който чистят и чуждите боклуци след себе си което е похвално :prayer: :D
Не бих казал.. Повечето оставят свинщината, защото не им пука !

Иначе ето едно примерче за разликата в манталитетите тук и на други места..

Преди 30 години бях студент в Германия.. Там в общежитията имаше общи перални..
Отиваш и намираш пералнята идеално чиста.. Свършваш си работата и я почистваш.

По онова време ходих и с дядо ми на обществения казан в селото.. Намираш го яко освинен.. Почистваш си го, свършваш си работата и го оставяш...

Реално и двата пъти чистиш само по веднъж, нали ? Но някак си има разлика :( Най-вече разлика в манталитета на хората....

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Казан се почиства непосредствено преди варенето. След това се оставя пълен до следващия мераклия. :D
Не е до манталитет,а за предпазването на казана от загаряне или прогаряне. Закон.
ByIvan
новобранец
новобранец
Мнения: 5
Регистриран на: Пон Май 19, 2014 2:42 pm

Re: СВВИНЩИНАТА ЗАПОЧНА-да покажем мърльовците

Мнение от ByIvan »

Ето пресни следи от кутур-трегерите на яз. Батак.
От съвместната кампания "Да насерем България заедно" ...
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Аватар
mclsdreal
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 180
Регистриран на: Вто Юли 05, 2011 4:22 pm

Re: СВВИНЩИНАТА ЗАПОЧНА-да покажем мърльовците

Мнение от mclsdreal »

Е няма такива тъпи парчета.....Мамка му като видя, че някой кастри или реже дървета направо се побърквам....Толкова ли е трудно да се разходят и да си намерят паднали, счупени и така нататък....Това е първото нещо което правя, като отида за повече от 1 ден излет, ако не си нося с мен. В повечето случаи си нося, тъй като дядото се отоплява на дърва....Бахти как са съсипали дървото...еее малоумна работа е това....пълни идиотииииии :smt021 :smt064
Korekom
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 156
Регистриран на: Съб Юли 26, 2014 5:50 pm

Re: СВВИНЩИНАТА ЗАПОЧНА-да покажем мърльовците

Мнение от Korekom »

Събран и изоставен боклук - задуха ли вятъра и всичко отива в гьола!
Изображение
Пробвам да си забия днес колчето за въдицата днес - натискам натискам и хоп - пробил съм капак на кутия за червеи, на 2-3см под повърхността!
Аватар
Vid
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3399
Регистриран на: Нед Окт 24, 2010 8:44 pm
Местоположение: Хасково

Re: СВВИНЩИНАТА ЗАПОЧНА-да покажем мърльовците

Мнение от Vid »

Не съществува друго такова боклучийско същество като нашенеца. Не случайно сме на гъза на европата, че и на света...
Още малко и ще ни изгонят от всякъде къде ходим в чужбина... и що? Щото сме неанделталци..., като не сме дорасли до най малката граница да бъдем човеци, да имаме елементарна култура и морал, да зачитаме себеподобните си и да пазим природата...
Деградацията ни е толкоз голяма, селяндурството ни бие все понятия..., че вече си мисля, ако се заличим, квото и реално правим като нация, ще е един + за света...........
‎Късметът е пресечната точка на предварителната подготовка и шанса.
Сенека
Публикувай отговор

Обратно към “Екосистемата около Бивака”