Отпускарски дестинации

Модератори: Димо Михалев, dobria1

Аватар
sapuna
Модератор
Модератор
Мнения: 11750
Регистриран на: Вто Сеп 06, 2005 1:15 am
Местоположение: Горна Оряховица
Обратна връзка:

Отпускарски дестинации

Мнение от sapuna »

Решил съм това лято да прекарам отпускът си на колела!Плановете започват от северното Черноморие,до най южната точка,няколко язовира,презареждане в къщи и после обиколка по Дунава.Има няма 40 дена ще съм все някъде.Куца ми обаче първата половина,а по точно обиколката по Черноморието.Идеята ми е рядко да се задържам повече от едно денонощие на място.Искам да обикалям,разглеждам и ловя рибки.Ще съм много благодарен ако споделите евентуални интересни и удобни места за разходки,къмпингуване и естествено риболов!Последното нещо,което ме вълнува са квартири,хотели,ресторанти.Искам природа и спокойствие!Комбинацията от гора и вода е желанието ми!
Всяка една идея ще ми е от полза,за да построя от сега цялостния си маршрут!А,че с голяма част от вас ще се видим и ще пием по една Сливова е повече от ясно! :wink:
Изображение
.............."Не кордата се къса, а нервите на рибаря".............
Аватар
vinil
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 446
Регистриран на: Пон Май 28, 2007 4:29 pm
Местоположение: Варна

Re: Отпускарски дестинации

Мнение от vinil »

Не обикалям много черноморието, но съм очарован от Тюленово....но гора - няма. Шабла-Езерец също ще ти "под ръка" за някоя щука ;)
Ако незнаеш накъде си тръгнал, ще стигнеш някъде другаде
cArl0sm0Ya
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 105
Регистриран на: Пон Яну 24, 2011 11:01 am

Re: Отпускарски дестинации

Мнение от cArl0sm0Ya »

Между Каварна и нос Калиакра има страхотен плаж - Болата. Ако не си ходил там, ти препоръчвам да идеш. Самия плаж се намира под в един залив под формата на мида, вълни почти няма, водата е много чиста. Плуваш и покрай теб ята с рибки се виждат. Понякога се виждат и делфини в далечината. Не съм по морския риболов но има добра популация на риба, има доста рибари. Дори Белополски беше правил филм там миналата или по-миналага година. Къмпингуването обаче ше е малък проблем. Няма почти никакви дървета наоколо, а също и удобни места, но на 3 км от плажа има селце - Българево, където мисля, че няма да ти излезе скъпо да отседнеш. Дават се доста стаи в къщи, а има и едно-две хотелчета. Нос Калиакра също е на 2-3 км от плажа, там има какво да се види :) Ако отидеш няма да съжаляваш :) Успех :)
Аватар
sapuna
Модератор
Модератор
Мнения: 11750
Регистриран на: Вто Сеп 06, 2005 1:15 am
Местоположение: Горна Оряховица
Обратна връзка:

Re: Отпускарски дестинации

Мнение от sapuna »

Благодаря и на двама ви!
Началото е поставено ;) Започвам с Крапец - Тюленово - резерват Яйлата - Болата
Не искам къмпингуване за икономия на средства,искам релакса и бягство от шумотевицата.Е,то е ясно че човек има нужда от душ,огледало и ток,но ще гледам да ги огранича до минимум!Големите и пренаселени курорти директно ще се заобикалят!
Имам още много въпроси свързани с риболова и конкретните места,но ще ги задавам постепенно.За сега ми е достатъчно да сглобя основните точки,а за другото имам цял месец да мисля!

п.п. Откакто хванах първите си заргани миналото лято,така се запалих,че цяла зима мира не намирам! :D
Изображение
.............."Не кордата се къса, а нервите на рибаря".............
Аватар
Митев
учете се от него
учете се от него
Мнения: 6591
Регистриран на: Чет Фев 22, 2007 6:13 pm
Местоположение: Добрич

Re: Отпускарски дестинации

Мнение от Митев »

sapuna написа:.........

п.п. Откакто хванах първите си заргани миналото лято,така се запалих,че цяла зима мира не намирам! :D
:lol: :lol: Ми то аз , оня ден я подпуках , ама иначе почва да дава насериозно , чак втората половина на август :drinkers:

Изображение

Изображение
Аватар
shturetc
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 451
Регистриран на: Пон Окт 03, 2011 9:24 am
Местоположение: Бургас

Re: Отпускарски дестинации

Мнение от shturetc »

За маршрута и добрите места по Черноморието... има доста хора,'дето ще ти помогнат с информация... Проблемът е,че освен да се слееш с природата, искаш да ловиш и риба (вероятно от брега)?! Изчакай още 2 месеца! През септември и времето е още хубаво(а и морето е прекрасно), няма го досадния калабалък от хора ,типичен за юли и август дори по-най дивите и красиви плажове и ... ще има риба.Та,приятелският ми съвет е... да почнеш "пътешествието си" от Дунава, а след това,нейде в началото на септември , да подкараш по морския бряг от север на юг!
====================
Иракли е страхотно място и откъм природа ,и откъм риби.Преди Черноморец(20-ина километра южно от Бургас) има нелош плаж (макар с лоша...радиоактивна репутация)--Вромос .На него можеш спокойно да слезеш с колата си и да разпънеш палатка под дърветата на 20 м от морето.Само че там освен платерина друго няма какво да тъсиш.Перла до Приморско е приятно местенце--спираш в горичката над буната и ...си ти (ако колата ти е високопроходима,можеш и на самата буна да я паркираш). Къмпинг "Китен" ми бе една от слабостите навремето (заедно с к."Юг" и к."Корал"...ама тях ги прееб...прецакаха).Там си и на море ,и на река (Караагач).Приказно място! И тъй,докато я докараш до Силистар...ама,както рекох в началото,вярвам ,че доста колеги ще те осведомят по-подробно.Аз само ще си повторя съвета си,че е добре да стартираш лятната си ваканция по морето ...септември!!! :D
Аватар
sapuna
Модератор
Модератор
Мнения: 11750
Регистриран на: Вто Сеп 06, 2005 1:15 am
Местоположение: Горна Оряховица
Обратна връзка:

Re: Отпускарски дестинации

Мнение от sapuna »

Не мога Щурче!Отпускът ми е планиран още през октомври миналата година,направен е график и няма вариант да се измести!Така,че колкото и на мен да ми се иска да е септември/октомври няма да стане!Датите ми са 22.07 - 03.09 и ще трябва да се съобразявам с тях!
За Иракли благодаря!Наскоро гледах снимки точно от там и останах очарован!
Перла и Китен ги познавам като дланите си и ще ги пропусна!

Братко Митев,теб лично ще те уважа за една вечер - само ми казваш кога и получаваш правото да почерпиш! :lol:
Изображение
.............."Не кордата се къса, а нервите на рибаря".............
Аватар
трапера
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1471
Регистриран на: Пон Апр 09, 2007 10:27 am
Местоположение: Свилен Славов (Мюнхен-Русе)

Re: Отпускарски дестинации

Мнение от трапера »

sapuna написа:............
Братко Митев,теб лично ще те уважа за една вечер - само ми казваш кога и получаваш правото да почерпиш! :lol:

Ти му направи предложение,на което не може да откаже :mrgreen:
лягам си star
събуждам се super star


Alt ist man erst...wenn die Kerzen mehr kosten als die Geburtstagstorte!
Аватар
vinil
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 446
Регистриран на: Пон Май 28, 2007 4:29 pm
Местоположение: Варна

Re: Отпускарски дестинации

Мнение от vinil »

И да не вземеш да пропуснеш Тръстиково ;)
Ако незнаеш накъде си тръгнал, ще стигнеш някъде другаде
Аватар
Митев
учете се от него
учете се от него
Мнения: 6591
Регистриран на: Чет Фев 22, 2007 6:13 pm
Местоположение: Добрич

Re: Отпускарски дестинации

Мнение от Митев »

Митко , наистина е по-добре да си отидеш първо на Дунава, а после , август на морето :wink:
tzetzo62
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 171
Регистриран на: Пон Мар 10, 2008 2:25 pm
Местоположение: Търговище

Re: Отпускарски дестинации

Мнение от tzetzo62 »

Eвентуално Шкорпиловци.Има и гора и вода,голям плаж и риболов.Успех!
Аватар
КИРО
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 11636
Регистриран на: Пон Авг 20, 2007 7:12 am
Местоположение: Кичево до ВАРНА
Обратна връзка:

Re: Отпускарски дестинации

Мнение от КИРО »

Ако искаш дракони да ловиш - обади ми се. :D
Ааааа,Митак - имаше един мерак в края на миналата година,
не съм го забравил. :wink:
Иво ще държи котвата в готовност - няма страшно.
Изображение

В МОРЕТО МИ Е ПО-ДОБРЕ,ОТКОЛКОТО НА БРЕГА
Starshel
новобранец
новобранец
Мнения: 35
Регистриран на: Пет Мар 06, 2009 12:02 pm

Re: Отпускарски дестинации

Мнение от Starshel »

Здравей колега, има страхотни места за къмпинг с гора и възможност да хванеш някоя рибка. Като тръгнеш от Камчия до Шкорпиловци. Природата е уникална и няма много народ. Можеш да практикуваш речен и морски риболов.
Успех!
Аватар
sapuna
Модератор
Модератор
Мнения: 11750
Регистриран на: Вто Сеп 06, 2005 1:15 am
Местоположение: Горна Оряховица
Обратна връзка:

Re: Отпускарски дестинации

Мнение от sapuna »

Шкорпиловци задължително ще е две нощувки!

Кире,ако знаеш колко ми е нараснал мерака!Ще дойда като при кум! ;)
Изображение
.............."Не кордата се къса, а нервите на рибаря".............
strijok
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5343
Регистриран на: Чет Юли 27, 2006 4:26 pm
Местоположение: Иван Котаков - Бургас

Re: Отпускарски дестинации

Мнение от strijok »

Като дойде време да идваш към нашта част от черноморието да не забравиш да се обадиш :D
Инак места бол за лагеруване и риболов :wink:
Когато ловиш риба, е спорт. Когато разказваш за това, е изкуство.
Публикувай отговор

Обратно към “На раздумка за морето!”