язовир БЕЛИ ЛОМ

Тук можете да споделяте къде и каква риба кълве в момента.

Модератор: Paublo_Eskobar

Публикувай отговор
daka_rs
новобранец
новобранец
Мнения: 52
Регистриран на: Пет Апр 20, 2012 11:10 pm

язовир БЕЛИ ЛОМ

Мнение от daka_rs »

някой има ли информация как върви риболова на язовир Бели лом и какво излиза
tzetzo62
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 171
Регистриран на: Пон Мар 10, 2008 2:25 pm
Местоположение: Търговище

Re: язовир БЕЛИ ЛОМ

Мнение от tzetzo62 »

На плувка си кълват едрички каракуди и бабушки.На фидера едри бабушки,но нещо не са така активни,като миналата година.
Korohulio
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 430
Регистриран на: Нед Фев 20, 2011 2:07 pm

Re: язовир БЕЛИ ЛОМ

Мнение от Korohulio »

Някой ходил ли е скоро, къде и с какъв резултат?
merchorousse
новобранец
новобранец
Мнения: 1
Регистриран на: Вто Яну 24, 2012 2:09 pm

Re: язовир БЕЛИ ЛОМ

Мнение от merchorousse »

Бях преди 2 седмици, но отидох към 15:00h. От 16:00 до 18:15 около 2-3 кг. червеноперка /за такова се бях приготвил/ и към 18:20 изведнъж всичко изчезна, ама нищо дори кьораво попче не кълвеше. Много се учудих и си мисля , че излезе хищник и рибата се изпокри. Сега на 10-11 ше ходя пак да видим какво ще излезе.
daka_rs
новобранец
новобранец
Мнения: 52
Регистриран на: Пет Апр 20, 2012 11:10 pm

Re: язовир БЕЛИ ЛОМ

Мнение от daka_rs »

колеги някой да е ходил скоро,какво е положението кълве ли,че ми е малко далечко и не ми се бие път на празно
Аватар
jamc
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 111
Регистриран на: Вто Юни 26, 2012 8:35 pm
Местоположение: Търговище
Обратна връзка:

Re: язовир БЕЛИ ЛОМ

Мнение от jamc »

daka_rs написа:колеги някой да е ходил скоро,какво е положението кълве ли,че ми е малко далечко и не ми се бие път на празно
На Лома ходих в четвъртък и останах страшно разочарован. Уж таранката тръгнала, ама дрън дрън. Преди няколко дни имаше силен вятър и не знам дали това е сплашило рибата. Само една червеноперка на жито извадих. Иначе някакъв колега викаше, че сутринта някакъв дядо избил перката с жито. Не знам какво е слажал, но явно от овкусяването на житото много зависи. Иначе като се разхождах из язовира всичко дремеше. Малко преди да си тръгна дойдоха едни колеги и на бял червей почнаха да хващат някое друго дребно костурче и дребна червеноперка. Това е от Лома. Явно зависи от мястото и захранката и дали ще намериш пасажа. Нивото на язовира е спаднало леко. Това също може да е фактор, защото като ходих преди месец на всяко мятане перка.
Хищници няма. Мятах блесна за някоя бяла или по едър костур, но извадих само 3 миди и 1 рак.
daka_rs
новобранец
новобранец
Мнения: 52
Регистриран на: Пет Апр 20, 2012 11:10 pm

Re: язовир БЕЛИ ЛОМ

Мнение от daka_rs »

някой да е ходил скоро
ra1nbow
новобранец
новобранец
Мнения: 35
Регистриран на: Съб Апр 21, 2012 5:14 pm

Re: язовир БЕЛИ ЛОМ

Мнение от ra1nbow »

Ходих преди седмица в неделя на 16-ти септември когато валя дъжд изкарах около 4кг предимно червеноперки , 4-5 каракуди и няколко костура на торен червей с 5 метров директен телескоп.
pavlin666
новобранец
новобранец
Мнения: 14
Регистриран на: Сря Юни 20, 2012 6:02 pm

Re: язовир БЕЛИ ЛОМ

Мнение от pavlin666 »

някой ако е ходил скоро ще съм благодарен ако споледи :)
Аватар
Sleepwalker_
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 686
Регистриран на: Вто Апр 26, 2011 10:34 am
Местоположение: Шумен

Re: язовир БЕЛИ ЛОМ

Мнение от Sleepwalker_ »

Здравейте колеги!

Мислим да посетим Бели Лом тоя уикенд, но общо взето не познаваме язовира, та се налага да потърся помощ от вас. :)

Целта ни са костурите и белите риби на спининг, ще ловим от брега. Интересува ме къде са добрите места, как се стига до тях и дали в момента костурът и бялата риба са активни. Ако някой ме ориентира, ще съм му много благодарен! Ако предпочитате, може и на ЛС. :)
Korohulio
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 430
Регистриран на: Нед Фев 20, 2011 2:07 pm

Re: язовир БЕЛИ ЛОМ

Мнение от Korohulio »

Преди 2 седмици /weekend-a/ ходих там със спининг на рамо :lol: , но се върнах с д***........ :lol:. Ходихме на стената на с. Коряч /малинака/. Имаше малки костурчета и една малка сука т.е. много слаба работа. Колегите със солата удариха по някое друго попче, а и един по- голям костур на жива рибка и толкова. На целия язовир имаше само още едни като нас, но бяха на ръкава към с. Мировец, никакви лодки.......почти никакви рибари....мъртвило!
Аватар
Sleepwalker_
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 686
Регистриран на: Вто Апр 26, 2011 10:34 am
Местоположение: Шумен

Re: язовир БЕЛИ ЛОМ

Мнение от Sleepwalker_ »

Колега, под село Крояч ли са удобните за спининг места? И лесно ли се стигат в кално и влажно време като сега?
Korohulio
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 430
Регистриран на: Нед Фев 20, 2011 2:07 pm

Re: язовир БЕЛИ ЛОМ

Мнение от Korohulio »

Там има около 1.5 км по черен път, но мисля, че няма да е проблем придвижването до стената на Крояч. Виж на: http://maps.google.bg/maps?hl=en&tab=ll
Напиши 43.394165,26.681221 и дай търсене. Но рядко ходя на този язовир, за това не знам там ли е най- добре да се ходи. Чувал съм добри отзиви за стената на язовира /голямата/, но друг да каже....
ra1nbow
новобранец
новобранец
Мнения: 35
Регистриран на: Съб Апр 21, 2012 5:14 pm

Re: язовир БЕЛИ ЛОМ

Мнение от ra1nbow »

колега миналата седмица с лодка влизаха едни авери и само две малки сулки на жива рибка хванаха на плувка.за спининг е просто абсурд от брега да се мъчиш. моя съвет е да си избереш друг водоем на бели лом е пълна скръб, но ти си знаеш все пак ако отидеш ти желая наслука.
Аватар
Sleepwalker_
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 686
Регистриран на: Вто Апр 26, 2011 10:34 am
Местоположение: Шумен

Re: язовир БЕЛИ ЛОМ

Мнение от Sleepwalker_ »

Благодаря ви за отговорите!

Чувах добри отзиви за костурите на Бели Лом, та затова се поинтересувах. Отгоре на това ни е близо до Шумен, затова и на там се насочихме първо, но дестинацията винаги може да се промени. :) Ще го решаваме в последния момент явно :)

А за яз. Съединение знаете ли нещо? :roll:
Публикувай отговор

Обратно към “Къде и какво кълве в момента.”