Отровиха рибата в река Янтра !!!

Как да запазим околната среда чиста

Модератор: Кърцата

Аватар
vladimir1974
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 447
Регистриран на: Нед Яну 29, 2006 11:06 am
Местоположение: varna
Обратна връзка:

Re: Отровиха рибата в река Янтра !!!

Мнение от vladimir1974 »

100% е химия.виждал съм много почти пресъхнали реки и на кефала и уклея им няма нищо.Тва си е за здрав съд ....ама сега го няма Бойко да режи ленти..и да се бие в гърдите-колко добра ни е държавицата....смрад е в реката,смарад е и в парламента....
kasmet
dilval
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 216
Регистриран на: Чет Апр 02, 2009 1:06 pm
Местоположение: София, Горна Оряховица, Никюп

Re: Отровиха рибата в река Янтра !!!

Мнение от dilval »

ЗАХАРНИ ЗАВОДИ СА И НИКОЙ ДРУГ! НЕ МОЖЕ ДА СЕ ГОВОРИ ЗА ЛИПСА НА КИСЛОРОД И ТЕМ ПОДОБНИ!ТЕЗИ ИЗРОДИ, СЪС ШЕФОВЕ ТЪПАНАРИ ОТ СТАРА ЗАГОРА СИ ПРАВЯТ КАКВОТО СИ ИСКАТ, А ТЕЛЕВИЗИИТЕ МЪЛЧАТ КАТО ГЪ.ОВЕ.ТЕЗИ МАЛОУМНИЦИ ОТ ЗАХАРНИ ИЗТРОВИХА И ВСИЧКИ МАЛКИ ВОДОЕМИ ОКОЛО ГОРНА ОРЯХОВИЦА.ДОКОГА ЩЕ ГИ ТЪРПИМ .......
Аватар
С.Върбанов
учете се от него
учете се от него
Мнения: 7045
Регистриран на: Пон Яну 30, 2012 10:19 pm
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

Re: Отровиха рибата в река Янтра !!!

Мнение от С.Върбанов »

Кои са шефовете им от Стара Загора ?
Горчивината от лошото качество остава дълго след , като е преминало краткото удоволствие от ниската цена!

https://www.facebook.com/groups/227639040739150/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
kesh
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 318
Регистриран на: Пет Май 08, 2009 2:36 pm

Re: Отровиха рибата в река Янтра !!!

Мнение от kesh »

При разтварянето на захарта във водата се губи кислород. Примерно като сипете захар в безалкохолно, но там реакцията е в пъти по-силна. Затова има малко кислород във водата. Според мен това е причината.
Когато човек е на лов или риболов, Господ не му брои дните!
vanko4at
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 174
Регистриран на: Сря Ное 10, 2010 5:29 pm
Местоположение: Варна

Re: Отровиха рибата в река Янтра !!!

Мнение от vanko4at »

Мисля че сега е момента за една масирана фейсбук и медийна кампания срещу безотговорните фирмени , общински и държавни лица които допускат и не санкционират такива деяния . Не че съм наясно как , но мисля че ние трябва да сме инициаторите ...
Държавата се издържа от платените данъци , а народа от укритите.

http://www.facebook.com/Veterinaren.kabinet.Todorovi
Аватар
maranzika
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1502
Регистриран на: Съб Сеп 16, 2006 7:10 pm
Местоположение: Монреал(Канада)

Re: Отровиха рибата в река Янтра !!!

Мнение от maranzika »

http://www.borbabg.com/?action=news&news=20579
Умряла риба изплува в Янтра край Драганово

Публикувана в брой: 150 / 2012-08-07
Видяна: 166 пъти

Умряла риба изплува от водите на река Янтра до моста на село Драганово. Сигналът е подаден на „зеления телефон“ на Регионалната екоинспекция, от където веднага са изпратили екип на място. Екоинспекторите са направили измервания на водата на място по няколко показателя - киселинност, кислород, температура и солено съдържание, но не са установени отклонения от нормите за химическо замърсяване. Допълнително са направени оглед и измервания на още няколко места, които също са в нормите. Проверката на експертите показва, че температурата на водата е много висока, което е довело до процеси на загниване и изчерпване на кислорода в реката. На места водата е била с много ниско ниво, което е довело до измирането на рибата. Започнати са проверки и на промишлените предприятия - потенциални замърсители в региона.
Сигнали за инциденти и замърсявания гражданите могат да подават на телефон 062/620 358 на РИОСВ Велико Търново, напомнят от ведомството.
Бати тъпанарите... :axe: :axe: :axe: :axe: :axe: Ами от какво е умряла тая риба...от старост ли? :evil: :evil: :evil: :evil:
vanko4at
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 174
Регистриран на: Сря Ное 10, 2010 5:29 pm
Местоположение: Варна

Re: Отровиха рибата в река Янтра !!!

Мнение от vanko4at »

Вземете повечко умрели риби и проби от водата от 10-20 места в стерилни епруветки от аптека , замразете във фризер и търсете през това време независими лаборатории. Пък ако ще и чуждестранни .
Ако ви се занимава де ...
Държавата се издържа от платените данъци , а народа от укритите.

http://www.facebook.com/Veterinaren.kabinet.Todorovi
Аватар
real1980
новобранец
новобранец
Мнения: 82
Регистриран на: Нед Окт 30, 2011 2:32 pm
Местоположение: ИСПАНИЯ

Re: Отровиха рибата в река Янтра !!!

Мнение от real1980 »

В Корекцията до река Янтра има 50 санта вода много по топла и застояла,супер обрасло с много водорасли и твардя доста разнообразна риба - каракуда,червеноперка,щука,амур и още... По тая тяхната логика трябваше в момента всичката риба да е мъртва. Нека някои да го обясни че не ми е ясно хич господа инспектори. Защото в цивилизована държава няма дори да си помислят да направят такава еко катастрофа,а в булгаристан е по лесно да си хвърлиш болкука в реката и да си платиш мълчанието освен на тея инспекторски мишоци ами дори и на шибаната регионална преса. ОТВРАТ :butthead: :butthead: :butthead:
за сметка на копувача!
Аватар
sapuna
Модератор
Модератор
Мнения: 11750
Регистриран на: Вто Сеп 06, 2005 1:15 am
Местоположение: Горна Оряховица
Обратна връзка:

Re: Отровиха рибата в река Янтра !!!

Мнение от sapuna »

:arrow: http://www.dnesbg.com/obshtestvo/riosv- ... antra.html

п.п. Риълче,от понеделник съм поне една седмица по местата ни!Длъжен съм да проверя за наличието на нашите риби! ;)
Изображение
.............."Не кордата се къса, а нервите на рибаря".............
Аватар
real1980
новобранец
новобранец
Мнения: 82
Регистриран на: Нед Окт 30, 2011 2:32 pm
Местоположение: ИСПАНИЯ

Re: Отровиха рибата в река Янтра !!!

Мнение от real1980 »

sapuna написа::arrow: http://www.dnesbg.com/obshtestvo/riosv- ... antra.html

п.п. Риълче,от понеделник съм поне една седмица по местата ни!Длъжен съм да проверя за наличието на нашите риби! ;)
Mитак още неделя сутрин рибата беше мъртва,а мидите умираха от преди 10 дни. Тея мърши си пускат всеки ден по малко но сабота през деня са прекалили и резултатите се видяха неделя сутрин под моста. не знам какво е било през върбица и тръмбежите,но едва ли е било по различно. От 3 седмици кефалче не пребутва дънните. Ако завали както го дават има някаква надешда да се размие тази чернилка. Все едно нефтово находище има някаде след долна. Успех.
за сметка на копувача!
Публикувай отговор

Обратно към “Екосистемата около Бивака”