Инфо за яз. Дяково?

Този подфорум е създаден с цел да научаваме всичко за дадени водоеми, както каква риба има, така също и удобни места за риболов.

Модератор: sapuna

Аватар
BV
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 263
Регистриран на: Сря Авг 09, 2006 10:38 am
Местоположение: София (Волуяк/Бояна)

Инфо за яз. Дяково?

Мнение от BV »

Здравейте колеги,

Някой да е ходил скоро на въпросния водоем за мирна риба и има ли въобще смисъл да се ходи? :roll:
:idea: Събирайте си боклуците след риболов! :idea:
Аватар
CERRUTI
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1646
Регистриран на: Съб Юни 09, 2007 9:15 pm
Местоположение: СОФИЯ-Кристиян Атанасов

Re: Инфо за яз. Дяково?

Мнение от CERRUTI »

Миналата седмица двама приятели прекараха там 5дни.На втория ръкав(от към караулката).килограми захранка,20кила царевица-кисната,ароматизирана,отделно сумати млечна.....Вкарваха и захранваха с лодка.
Като се върнаха на тези които знаехме че са били на риба,казаха:Моля ви се ако някой пита,не казвайте че сме били на риба...а че сме били на планина на палатка :)
За тези 5 дни-2каракуди и едно кленче :)
Изображение
saksi
фен клуб-скобар
Мнения: 2656
Регистриран на: Нед Юни 12, 2005 8:34 pm
Местоположение: Божурище

Re: Инфо за яз. Дяково?

Мнение от saksi »

В момента работя в един рибарски магазин.
Получавам всеки ден инфо.
За Дяково ми казаха ,че почнал да излиза морунаж :shock: .
Но го чух от трима човека ...значи е вярно.
Откъм тополите са ловили преди две седмици доста риба, морунаж ,клен и бабушка.
Отпреди една седмица инфото е ,че е намалял риболова.
Откъм караулката се лови при по ниско ниво.
Аватар
BV
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 263
Регистриран на: Сря Авг 09, 2006 10:38 am
Местоположение: София (Волуяк/Бояна)

Re: Инфо за яз. Дяково?

Мнение от BV »

Мерси за мненията, Черути и Сакси ;)
Този водоем ми обръща представата за риболова въобще - много своенравен, няма ден с ден, седмица със седмица, месец с месец и година с година, абе въобще труден и странен, но уцелиш ли време и място е доста дашен...
Питах основно за едрите каракуди и бабушки ( а помежду тях хващах бонус читава мряна, тъй че хич не ме учудва инфото за морунажите), които се ловиха прекрасно от средата на Юли, през целия Август, та до средата на Септември миналата година на фидер. Тази година пробвах в края на Юли - трагедия, все едно съм хвърлил във ваната у нас, нямаше ги дори и редовните клиенти (раците, маломерния костур и уклея) :shock:
Ловил съм ги на 2-ри 3-ти ръкав откъм Кременик към Делян, като на 2-ри от страната на Делян беше маалко по-дашен...
Не знам, направо се чудя дали да се спирам там или направо да отпрашвам към Струма, къде Бело Поле :drinkers: (та поне ако се капотирам, да е по-далече :lol: )
:idea: Събирайте си боклуците след риболов! :idea:
Аватар
CERRUTI
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1646
Регистриран на: Съб Юни 09, 2007 9:15 pm
Местоположение: СОФИЯ-Кристиян Атанасов

Re: Инфо за яз. Дяково?

Мнение от CERRUTI »

BV написа:Питах основно за едрите каракуди и бабушки ( а помежду тях хващах бонус читава мряна, тъй че хич не ме учудва инфото за морунажите), които се ловиха прекрасно от средата на Юли, през целия Август, та до средата на Септември миналата година на фидер.
Точно заради риболова миналата година,тези момчета за които споменах решиха да направят 5дневен излет.Защото миналогодишния риболов беше супер,точно както казваш-едри каракуди, мряна-гол след гол....няколко късания,на нещо едро,обаче тази година въпреки подготовката резултата беше резил!
Изображение
Аватар
Батко Емо
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1087
Регистриран на: Пон Мар 02, 2009 1:25 pm
Местоположение: гр.Перник

Re: Инфо за яз. Дяково?

Мнение от Батко Емо »

Колега хванат е един голям шаран,на за там това е повече изключение отколкото правило :D
Аватар
калин кацаров
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1220
Регистриран на: Чет Дек 23, 2010 4:47 pm
Местоположение: sofiq, dupnica

Re: Инфо за яз. Дяково?

Мнение от калин кацаров »

дребен костур се лови гол след гол, между тях излиза и бабушка, на фидер пак костур, по едра бабушка и някоя читава каракуда
Аватар
BV
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 263
Регистриран на: Сря Авг 09, 2006 10:38 am
Местоположение: София (Волуяк/Бояна)

Re: Инфо за яз. Дяково?

Мнение от BV »

калин кацаров написа:дребен костур се лови гол след гол, между тях излиза и бабушка, на фидер пак костур, по едра бабушка и някоя читава каракуда
Благодарско, Калине за информацията!
На каква стръв, предполагам на торен? :D
:idea: Събирайте си боклуците след риболов! :idea:
Аватар
Д.Граховски
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2900
Регистриран на: Нед Яну 16, 2011 8:14 pm
Местоположение: Дупница/София :)

Re: Инфо за яз. Дяково?

Мнение от Д.Граховски »

послдното ми инфо е че има мноого костур и рибата се е изтеглила в кременишкия ръкав защото от машините копаещи АМ СТРУМА имало много прахоляк и шум
костура праска на кубинка и на блесна
Tell people there’s an invisible man in the sky who
created the universe, and the vast majority believe you.
Tell them the paint is wet, and they have to touch it to be sure.

Изображение

[url]http://maximo.bg/url]
Аватар
калин кацаров
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1220
Регистриран на: Чет Дек 23, 2010 4:47 pm
Местоположение: sofiq, dupnica

Re: Инфо за яз. Дяково?

Мнение от калин кацаров »

BV написа:
калин кацаров написа:дребен костур се лови гол след гол, между тях излиза и бабушка, на фидер пак костур, по едра бабушка и някоя читава каракуда
Благодарско, Калине за информацията!
На каква стръв, предполагам на торен? :D

да на торен и на бял, само тoва носех по една кутийка, никаква захранка, просто по-скоро на плаж отидохме и да похвърлям малко, но ми направи впечатление че се лови риба, дори и без подготовка
az ribara
новобранец
новобранец
Мнения: 21
Регистриран на: Пон Фев 21, 2011 1:30 pm

Re: Инфо за яз. Дяково?

Мнение от az ribara »

инфо за там?
apostolov100
новобранец
новобранец
Мнения: 1
Регистриран на: Нед Мар 19, 2017 1:44 pm

Re: Инфо за яз. Дяково?

Мнение от apostolov100 »

здравеите някакво инфо има ли от скоро за този язовир че от доста време никои не е писъл :fishing3: :fishing7:
Аватар
deepah
новобранец
новобранец
Мнения: 7
Регистриран на: Пон Юли 24, 2017 6:24 pm

Re: Инфо за яз. Дяково?

Мнение от deepah »

Здравейте, за Дяково мога да кажа добри думи.. Ходил съм два пъти и първия път хванахме добри каракуди и един клен на царевица, защото на торен и бял не кълвеше. Много раци имаше и бързо ни изяждаше "месата" на куката. Хванахме ето това за 1 един ден от сутрин до вечер:
Изображение

Втория път беше по-добре и пак излизаха едри каракуди, но този път беше на торен само.. на бял просто няма смисъл , защото пак.. раците изяждат всичко, а рибата не припарва до нея. На торния раците пак ядяха от стръвта, но беше по-успешен улова и пръта се тресеше стабилно. Най-много ме е яд , че на торен ми удари нещо добро и доста тежко, защото трудно го дърпах , а отпуснах ли аванса.. почваше да дърпа, но се откачи впоследствие. Може би , защото още съм нов и големи риби не съм вадил, но всичко с времето си. Монтажа и на двата излета беше фидер и повод 0,14 с кука 10. Ето снимка и от втория излет:

Изображение

Имаше една малка платика, но я пуснах, защото беше още "хлапе" :D.

Моето мнение е, че язовира има потенциал , въпреки че по-старите хора ми казват , че много се мрежари и рибата я няма. Повечето хора ловиха на плувка, но бяха капо около мен.
emzo
новобранец
новобранец
Мнения: 39
Регистриран на: Пет Мар 28, 2008 12:38 pm

Re: Инфо за яз. Дяково?

Мнение от emzo »

Моето мнение е, че язовира има потенциал , въпреки че по-старите хора ми казват , че много се мрежари и рибата я няма. Повечето хора ловиха на плувка, но бяха капо около мен.
Н
Преди няколко години язовирът беше толкова обезрибен, че дори мрежарите не стъпваха там. Именно поради тази причина сега има добра популация на доста видове. За съжаление постовете за успешни излети (не само този над коментара ми) ще докара и всичката сган, която знае само да "яде и свини", после ще дойдат и онези с тоците и мрежите, и накрая колелото ще се завърти от начало.

Предлагам язовирът да се включи към акциите на ЦРОО и всеки да помага както може (аз дарявам). Този водоем е един от малкото свободни в ЮЗ България и си заслужава да се развива.
Аватар
bogno
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 284
Регистриран на: Пон Яну 27, 2014 11:30 pm
Местоположение: софия

Re: Инфо за яз. Дяково?

Мнение от bogno »

Вчера под топплите-доволно едър уклей и моля мрежарите да го пожалят.
Жена ми мисли,че съм на работа, шефът мисли, че съм болен, приятелите знаят, че съм НА РИБА!
Публикувай отговор

Обратно към “Водоеми и реки”