Янтра- всичко за и по реката

Този подфорум е създаден с цел да научаваме всичко за дадени водоеми, както каква риба има, така също и удобни места за риболов.

Модератор: sapuna

Публикувай отговор
Аватар
eroucma
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 691
Регистриран на: Съб Мар 14, 2009 7:23 pm
Местоположение: Велико Търново

Янтра- всичко за и по реката

Мнение от eroucma »

Гледам за другите водоеми има теми, а за нашата прекрасна река няма. Реката разполага с голямо рибно разнообразие, но за който знае къде да го намери. То и това е целта на темата де.
Предлагам в темата да се споделят излети, успехи и най главното да споделяме и да си помагаме.
Та да споделя и аз, а после ще попитам.
Да днес 18.09.2012 викам чекай да изпреваря дъжда и да видя как е реката със спининга. Особени постижения нямам- то и за час и половина колко може да имаш де :wink: успех да заловя 2 кефалчета от детската градина на Моска 2 номер с златиста холограма- обиколих участъка между двата моста на кв. Чолаковци във В. Търново. Смених няколко вида воблери и блесни, но освен един хубав но неотразен удар на воблер къца - кълве и двете малкомерни рибки на Моската друго нямаше. После ме запука дъжда и си викам я да се прибирам, че да остане риба и за другите :lol:
Въпросите, които искам да задам е къде аджеба мога да потърся по реката сомчета и щука. Казват че имало покрай ВТ обаче немога да им намеря леговищата.

П.П. кефалчетата си плуват обратно с поръчение да обадят на мамите и татьовците си че съм лош и ги боцкам с тройките и те да дойдат да ме сгълчат.
Изображение Изображение
Първата щука и първата кака винаги се помнят, независимо колко са големи и какви зъби имат
ionko_terziev
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 993
Регистриран на: Пон Мар 09, 2009 11:21 pm
Местоположение: ахелой

Re: Янтра- всичко за и по реката

Мнение от ionko_terziev »

време беше за такава тема за такива като мен които не знаят почти нищо за реката..Вчера и аз бях до моста към пречиствателната станция и улова ми на плувка бе 4 много малки мренки и 2-3 кленчета.За съжаление водата е спаднала още повече и беше много бистра.Преди 2 дена пак бях там и ми направи много приятно впечатление от един рибар който бе със сина си и го учеше какво и как и на края му каза да пуска рибата.
Аватар
eroucma
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 691
Регистриран на: Съб Мар 14, 2009 7:23 pm
Местоположение: Велико Търново

Re: Янтра- всичко за и по реката

Мнение от eroucma »

Забравих да добавя, че реката е започнала да вдига леко, но все още е доста маловодна и бистра. До ден два пак ще направя опити.
Изображение Изображение
Първата щука и първата кака винаги се помнят, независимо колко са големи и какви зъби имат
Аватар
IVKOPIVKO
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1008
Регистриран на: Съб Юли 14, 2007 9:31 pm
Местоположение: DRQNOVO

Re: Янтра- всичко за и по реката

Мнение от IVKOPIVKO »

Вчера на вира под гара Трапезица на бяло грозде само едно прилично потапяне, засичане и яко късане на повода. Това за 4 часа обикаляне. Много опасно е да се пресича обаче там и затова повече няма да стъпя там. Тировете бучат през 10 сек. и едно невнимание и си на кайма!
Аватар
begleca_sv
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2794
Регистриран на: Вто Ное 17, 2009 10:11 am
Местоположение: Свищов

Re: Янтра- всичко за и по реката

Мнение от begleca_sv »

тема си има за р.Янтра само че от устието до Бяла ......
http://forum.nariba.com/viewtopic.php?f ... 1%80%D0%B0
Обичам природата, но не само на картинка !!!
Аватар
eroucma
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 691
Регистриран на: Съб Мар 14, 2009 7:23 pm
Местоположение: Велико Търново

Re: Янтра- всичко за и по реката

Мнение от eroucma »

begleca_sv написа:тема си има за р.Янтра само че от устието до Бяла ......
http://forum.nariba.com/viewtopic.php?f ... 1%80%D0%B0
А за от Бяла до Габрово няма :D реката е голяма колега, целта е да се обедини всичко в една тема и да се знае в кой участък какво има в момента и на какво взема :wink: някой път ако ми дойдеш на гости към ВТ ще искаш да нзае какво как и къде и надявам се темата тук ще ти помогне. :wink: Колегите който пишат за другите водоеми: Дунав, Марица, язовирите не са си ги разделили на части, а комплексно. Но Ще се надявам на теб да ни снабдяваш тук с информация как е към твоя район, че като си пътувам към родното Г. Абланово да знам какво да правя :smt023
Изображение Изображение
Първата щука и първата кака винаги се помнят, независимо колко са големи и какви зъби имат
Аватар
begleca_sv
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2794
Регистриран на: Вто Ное 17, 2009 10:11 am
Местоположение: Свищов

Re: Янтра- всичко за и по реката

Мнение от begleca_sv »

веднъж съм ходил към ВТ втори път неискам имаше некви дребосъци само наподобяващи мренки ...
Обичам природата, но не само на картинка !!!
ionko_terziev
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 993
Регистриран на: Пон Мар 09, 2009 11:21 pm
Местоположение: ахелой

Re: Янтра- всичко за и по реката

Мнение от ionko_terziev »

Ами тя темата е точно за това-да открием къде са по -големите..А и реката не е само до Бяла..
Аватар
begleca_sv
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2794
Регистриран на: Вто Ное 17, 2009 10:11 am
Местоположение: Свищов

Re: Янтра- всичко за и по реката

Мнение от begleca_sv »

то нали за това нема риба всеки като ги открие големите :lol:
Обичам природата, но не само на картинка !!!
Аватар
antivik
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3454
Регистриран на: Нед Сеп 12, 2010 10:01 am
Местоположение: Кърджали

Re: Янтра- всичко за и по реката

Мнение от antivik »

Подкрепям темата, макар да не риболовувам по Янтра, но на времето доста се подвизавах във ВТ/студентство какво да правиш :smt102 /, та така да се каже емоционално съм свързан с нея, па и бая я прескачах по мостовете в онези млади години, така че и снимков материал няма да е излишен :wink: .
Когато рибата не ще - НЕ ЩЕ!
Аватар
eroucma
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 691
Регистриран на: Съб Мар 14, 2009 7:23 pm
Местоположение: Велико Търново

Re: Янтра- всичко за и по реката

Мнение от eroucma »

Преди малко като се прибирахме от работа и гледам в пролома на реката от моста на Хлебозавода до дъговит мост до оцетена фарбрика във ВТ сигурно имаше 50 коли, на всяко свободно място, че и плътно на банкета бяха наспирали коли. Митинг или имаше, безплатни банички ли раздаваха или или както чух един дядо на реката да си мърмори- че сега като се поразмътела реката щели да тръгнат сомчетата. Утре съм по дорано на работа и после може да мръдна да видя какво толкова има там :wink:
Изображение Изображение
Първата щука и първата кака винаги се помнят, независимо колко са големи и какви зъби имат
Аватар
sashito
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 341
Регистриран на: Пон Апр 10, 2006 8:56 pm
Местоположение: gorna oriahovica

Re: Янтра- всичко за и по реката

Мнение от sashito »

Колега ходи ли да видиш как е полужението,дали раздават банички :D
Аватар
eroucma
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 691
Регистриран на: Съб Мар 14, 2009 7:23 pm
Местоположение: Велико Търново

Re: Янтра- всичко за и по реката

Мнение от eroucma »

sashito написа:Колега ходи ли да видиш как е полужението,дали раздават банички :D
Не съм още - лошото време ме спира :? Ама ще мина то ми е на път към работа, и ще спра скоро да поразпитам и тамън да помятам със спининга 10-ина пъти.
Изображение Изображение
Първата щука и първата кака винаги се помнят, независимо колко са големи и какви зъби имат
Аватар
eroucma
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 691
Регистриран на: Съб Мар 14, 2009 7:23 pm
Местоположение: Велико Търново

Re: Янтра- всичко за и по реката

Мнение от eroucma »

Никой ли не ходи по река е? :D
Аз минах днес за бързо - реката продължава да изтънява покрай В. Търново и си е все така бистра. За 1 час имах две кефалчета на блесничка, които си плуват обратно и това е. Не че съм обикалял и много де смених 2 места близки едно до друго. Ще се чакат валежи малко да вдигне нивото и да я поразмъти, че ми омръзна да се клеча из тревите и да се крия като партизанин. :wink:
Изображение Изображение
Първата щука и първата кака винаги се помнят, независимо колко са големи и какви зъби имат
Аватар
begleca_sv
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2794
Регистриран на: Вто Ное 17, 2009 10:11 am
Местоположение: Свищов

Re: Янтра- всичко за и по реката

Мнение от begleca_sv »

също имаше и 500 грамови каракуди на плувка и дънце :P
Прикачени файлове
SL380009 (816 x 612).jpg
SL380009 (816 x 612).jpg (215.69 KiB) Преглеждано 10198 пъти
Обичам природата, но не само на картинка !!!
Публикувай отговор

Обратно към “Водоеми и реки”