17.03.07 - каналите край с. Бръшлен
Публикувано на: Пон Мар 19, 2007 10:57 am
На 17.03.07 (събота) в компания с баща ми, посетихме бръшленските канали с цел "Я да видим тръгна ли щуката?" и задни мисли от рода на "Ако няма ша ловим квот има!"
. Около 8 часа сутринта бяхме на канала с асвалтовия път и ... изненада, на канала няма никой
!!! Викам си на акъла - явно пак пропуснах нещо... да не би да са ги дезинфекцирали каналите междувременно и аз да не съм разбрал
. Както и да е, седнахме в началото на канала. Нивото на канала беше както и при предишното ни посещение - високо. Времето отначало беше слънчево и тихо, но аз очаквах да се сбъдне синоптичната прогноза за "слаб - до умерен вятър". В действителност след 9:00 започна едно сериозно духане, но добре че поне беше откъм гърба и мястото беше горе-долу на завет. Като изключим вятъра, с малко подхранка (няква универсална българска + бял червей + пинки + почва) се получи един чудесен риболов на бабушка. Освен бабушката, се хванаха и около 10-тина червеноперки, както и едно попче(ултраминиатюрно)
и уклей, както и седем-осем слънчевки
. В един момент около обяд, взеха да се появяват и други колеги, които обаче бяха твърдо решени, че ще ловят щука... да ама не... За целия ден от щуката нямаше и помен.
В крайна сметка завършихме излета с около 3 кг отбрана бабушка и ... три пиявици в живарника
, както и с добро настроение от сравнително успешния излет. Ако и вятърът не ни беше надухал удоволствието щеше да е пълно, но ... такъв е животът 







В крайна сметка завършихме излета с около 3 кг отбрана бабушка и ... три пиявици в живарника

