Чепарета за сафрид

Модератори: Димо Михалев, dobria1

Публикувай отговор
Аватар
КИРО
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 11636
Регистриран на: Пон Авг 20, 2007 7:12 am
Местоположение: Кичево до ВАРНА
Обратна връзка:

Re: Чепарета за сафрид

Мнение от КИРО »

Ей гларус - показвай.
На теб ти имам вяра.
Ама ти трябва в другата тема да показваш. :D
Аз няма да вързвам де - ама мераклии бол тука.
Изображение

В МОРЕТО МИ Е ПО-ДОБРЕ,ОТКОЛКОТО НА БРЕГА
Аватар
Дядо Иван
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 307
Регистриран на: Сря Окт 14, 2009 12:42 pm
Обратна връзка:

Re: Чепарета за сафрид

Мнение от Дядо Иван »

Коси ,органзи,панделки ,конци ,макри с конци и ламета,кво ли не съм ползвал.До сега от изкуствените материали по-добро нещо от това Изображение не бях улучвал. Мое мнение де :wink:
Дядо знае най-добре ,как да прави чепаре.
http://bukiiaz.snimka.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
dobria1
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1561
Регистриран на: Сря Юни 24, 2009 9:58 pm
Местоположение: Варна

Re: Чепарета за сафрид

Мнение от dobria1 »

Дядо Иван написа:.До сега от изкуствените материали по-добро нещо от това не бях улучвал. Мое мнение де :wink:

Абсолютно съм съгласен,наистина са уникални(малко ги смениха ама карай) отначало когато пишеше на макарите СИВЕЙДА и оранжевото изглеждаше така

Изображение

сега са с едно медно ламе дето е :cry: но като се махне пак си идват нещата
НАЙ МИ Е ДОБРЕ ЛЯТО КАТО Е!!!
Изображение
Аватар
germana74
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 312
Регистриран на: Чет Ное 10, 2011 9:41 pm
Местоположение: Бургас

Re: Чепарета за сафрид

Мнение от germana74 »

dobria1 написа:
Дядо Иван написа:.До сега от изкуствените материали по-добро нещо от това не бях улучвал. Мое мнение де :wink:

Абсолютно съм съгласен,наистина са уникални(малко ги смениха ама карай) отначало когато пишеше на макарите СИВЕЙДА и оранжевото изглеждаше така

Изображение

сега са с едно медно ламе дето е :cry: но като се махне пак си идват нещата
Абсолютно съм съгласен с Митето и Ванката! Хората са го измислели суперско с тези убавини, хващаш си директно от ролката и си вързваш като пич и малко импровизация и всичко е ОК :D Поздрави!
“Отмъщението е блюдо, което е най-добро студено”
mitko_aks
новобранец
новобранец
Мнения: 39
Регистриран на: Чет Май 13, 2010 4:02 pm

Re: Чепарета за сафрид

Мнение от mitko_aks »

тези материалчета и аз си ги набавих и сам им махнал всички ламета и си правя комбинации всякакви
Аватар
germana74
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 312
Регистриран на: Чет Ное 10, 2011 9:41 pm
Местоположение: Бургас

Re: Чепарета за сафрид

Мнение от germana74 »

КИРО написа:Ей гларус - показвай.
На теб ти имам вяра.
Ама ти трябва в другата тема да показваш. :D
Аз няма да вързвам де - ама мераклии бол тука.
Бати Киро с най-голямо удоволствие. Все още вързвам, като започна да ги качвам ще покажа някой :D
Поздрави!
“Отмъщението е блюдо, което е най-добро студено”
Аватар
1000n
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 834
Регистриран на: Пет Юли 04, 2008 10:21 pm
Местоположение: Родом от Варна, живеещ в София

Re: Чепарета за сафрид

Мнение от 1000n »

dobria1 написа:
1000n написа:
dobria1 написа: Кой казва че този метод е правилен???
Опитът(тестовете, фактите) и старите рибари.
Ти ли говориш за опит,и тестове дето виждаш морето 3-4 пъти в сезона(някой го правим в една работна седмица,без уйкенда) и не смеем да сме толкова категорични с изводите като теб(че синьото не работело примерно)
Мислех си да не ти отговарям, но няма да е коректно спрямо потребителите на форума, затова ето какво ще ти кажа:
Първо, начинът по който правя чепаретата е по-стар и от мене и от тебе, аз го практикувам от 34 години, учил ме е дядо ми, той беше повече от 40 години въдичар, а него го е учил още по-стар рибар, затова казах "старите рибари".
Второ, за 34 години съм констатирал многократно, че уловените риби са драстично повече, ако изкуствените примамки (пера, органзи, ламета и т.н.) преминават през бода на куката.
Така, че няма никакво значение колко често ловя риба годишно понастоящем.
Та от дядо ми, лека му пръст, който имаше лодка преди и ти аз да сме били родени, знам, че пролетния сафрид не подбира толкова чепаретата за разлика от есенния. И моят личен опит също потвърди това мнение.
Никога не съм казвал, че небесно синьото не работи изобщо!!! :!:
Напротив, казах, че пролетно време нямах никакви проблеми с този цвят, за разлика от есента, когато нямах и една уловена риба. И аз искам това небесно синьо да хваща сафрид и есента, ама какво да направя като това не е така.
Но ако ловях с едноцветни чепарета(например само със син цвят), не 3-4 в седмицата, ами и седем пъти в седмицата, по 24 часа на ден да ловях, пак нямаше как да разбера със сигурност дали и кога небесно синия цвят работи или кога не.
Ако не сравнявах синия с другите цветове във всяко мое чепаре
нямаше да мога да направя какъвто и да било извод.
Обаче тъй като моите чепарета са миксирани, то и аз мога да направя логически коректни изводи за това кой цвят е по-удачен и кой не е чак толкова. :idea:

1000n написа:И защо трябва да разплитам тези органзи?
Някой тествал ли е каква е разликата между бидеми направени с разплитани органзи
и такива, които са направени с отразани парченца органза, както съм ги правил и аз?
dobria1 написа:Никъде не е споменавано че тази тема е за риболов на клатене от брега :lol: :lol: :lol: Искаш ли да ти кажа на какво ще заприлича таз отрязана органза (дето я показваш) ако я клатиш 5-10 часа от ЛОДКАТА (непознато за теб средство) на дълбочина примерно 12-18 метра че и повече и отдолу си турнал едно 60-70 грамово олово заради течението,ще заприлича на една разплетена дамаджана или по точно казано на ГЪЗ.
Ако само това е единствената причина, то тя ми се вижда не чак толкова основателна.
Аз ловя с така подрязани органзи вече 2-3 години в пристанището на Варна, а там на места дълбочината е 11-12 метра и чепаретата нямат проблеми дори и след няколко риболовни излета.

Наслука на всички! :D
Аватар
КИРО
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 11636
Регистриран на: Пон Авг 20, 2007 7:12 am
Местоположение: Кичево до ВАРНА
Обратна връзка:

Re: Чепарета за сафрид

Мнение от КИРО »

Точно пролетния сафрид яко си търси цвета.
Ако си забравил,почети в "с лодка в морето" къде 2009г,
после и следващите години.
В началото беше жълтия цвят,после се появи тиквения.
Само едър сафрид на чепарето.На другите цветове граца
или почти нищо.

Всичко е много относително ве 1000-рка.
Те ти малко спомени от него време.
[youtube1]<object width="420" height="315"><param name="movie" value="//www.youtube.com/v/SMHJSodi7pY?version=3 ... ram><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="//www.youtube.com/v/SMHJSodi7pY?version=3&hl=bg_BG" type="application/x-shockwave-flash" width="420" height="315" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true"></embed></object>[/youtube1]
Изображение

В МОРЕТО МИ Е ПО-ДОБРЕ,ОТКОЛКОТО НА БРЕГА
Аватар
Pe6o_Tikvata
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1815
Регистриран на: Съб Окт 17, 2009 3:30 pm
Местоположение: Бургас

Re: Чепарета за сафрид

Мнение от Pe6o_Tikvata »

Днес минах през магазина на Румбата в краставицата и видях че заредил нови модели УВ ламета на 6 кинта пакетчето.В крайна сметка се заприходих 2-3 пакетчета и живот и здраве пролетта ще ги пробвам по скалите :D
dobria1 какъв е проблема с медното ламе в тиквените ролки и защо го махаш , питам от любопитство.То щом си рекъл ще се маха щом така е по добре :D :drinkers:

Изображение
Никога не спорете с глупака. Хората може да не разберат разликата.
По-добре два грама по-тежка плувка отколкото половин грам по-лека :!:
Аватар
Pe6o_Tikvata
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1815
Регистриран на: Съб Окт 17, 2009 3:30 pm
Местоположение: Бургас

Re: Чепарета за сафрид

Мнение от Pe6o_Tikvata »

Днес реших да направя някое и друго чепаре но на второто ме до мързя :D как то и да е направих чепарета които последните 2 годи ми донесоха добри резултати от брега през Пролетта и Есента.Чепаретата са с куки 10 номер 7бр. с тиква с по 2 нишки УВ и по 2 нишки фосфорно ламе останалите 3 куки са с ишил с по 2 нишки ламе и фосфор.

Изображение
Никога не спорете с глупака. Хората може да не разберат разликата.
По-добре два грама по-тежка плувка отколкото половин грам по-лека :!:
Аватар
dobria1
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1561
Регистриран на: Сря Юни 24, 2009 9:58 pm
Местоположение: Варна

Re: Чепарета за сафрид

Мнение от dobria1 »

1000n написа:Аз ловя с така подрязани органзи вече 2-3 години в пристанището на Варна, а там на места дълбочината е 11-12 метра и чепаретата нямат проблеми дори и след няколко риболовни излета.
С една малка миниатюрна и много много незначителна разлика,че ти клатиш с 10-15гр. олово и го пускаш плавно надолу а не с 60-70грама и да го пускаш до дъното свободно.
Що съм тръгнал да ти обяснявам каква е разликата между клатенето и риболова от лодка.Що не вземеш да си отвориш една тема"Риболов в морска гара" и си пиши там на воля не да подвеждаш многобройните лодкаджии тук.

А за старите рибари,без коментар :wink:
НАЙ МИ Е ДОБРЕ ЛЯТО КАТО Е!!!
Изображение
Аватар
Дядо Иван
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 307
Регистриран на: Сря Окт 14, 2009 12:42 pm
Обратна връзка:

Re: Чепарета за сафрид

Мнение от Дядо Иван »

Абе ,Митак ,Киро и останалите ,стига сте му отговаряли на тоя малоумник !!! Не виждате ли ,че няма смисъл. Писна ми да му чета глупостите ,а и предполагам не само на мен. Като не му отговаряте ,той сам ще спре.Пък може и да не спре... :( Баси... :roll: То луда работа братче :?:
Дядо знае най-добре ,как да прави чепаре.
http://bukiiaz.snimka.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
КИРО
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 11636
Регистриран на: Пон Авг 20, 2007 7:12 am
Местоположение: Кичево до ВАРНА
Обратна връзка:

Re: Чепарета за сафрид

Мнение от КИРО »

Зима е ве Ванка - ся кът съм затънал м/у преспите кво да прая?Изображение

Е,лъснахме една лодка - и пак на лакърдии отиваме
Изображение
Изображение

В МОРЕТО МИ Е ПО-ДОБРЕ,ОТКОЛКОТО НА БРЕГА
Аватар
Pe6o_Tikvata
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1815
Регистриран на: Съб Окт 17, 2009 3:30 pm
Местоположение: Бургас

Re: Чепарета за сафрид

Мнение от Pe6o_Tikvata »

Тъй като тея дни се заговори за органзата като материал за чепарета реших да го видя кво представлява тоз материал оказа се че от нея има разкошни цветове и си заприходих няколко разцветки и сега следват пробите та покрай тях си взех и един фосфоресциращ лак :D :drinkers:

Изображение

Ето лака и на тъмно :D

Изображение

Сега се пробвах да я разплета тая органза ама нещо не ми се получава.Няква техника ли има или дърпаш по малко докато се разплете??
Никога не спорете с глупака. Хората може да не разберат разликата.
По-добре два грама по-тежка плувка отколкото половин грам по-лека :!:
Аватар
1000n
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 834
Регистриран на: Пет Юли 04, 2008 10:21 pm
Местоположение: Родом от Варна, живеещ в София

Re: Чепарета за сафрид

Мнение от 1000n »

dobria1 написа:
1000n написа:Аз ловя с така подрязани органзи вече 2-3 години в пристанището на Варна, а там на места дълбочината е 11-12 метра и чепаретата нямат проблеми дори и след няколко риболовни излета.
С една малка миниатюрна и много много незначителна разлика,че ти клатиш с 10-15гр. олово и го пускаш плавно надолу а не с 60-70грама и да го пускаш до дъното свободно.
Ами явно изобщо не си ме гледал как ловя! Първо аз не ловя само на директен! А когато ловя с директния изтласкам оловната тежест напред така че тя пада във водата на разстояние приблизително равно на удвоената дължина на пръта, след което оставям оловната тежест да си потъва спокойно с най-голямата възможна скорост!!! Не ловя с олова 10-15гр., а обикновено с между 27 и 37гр. и много рядко (само при силен насрещен вятър) на спининг ловя и с 50гр. олова. Но олово 50гр. потъва толкова бързо, че не виждам смисъл от по-тежки такива. Както и не виждам логиката по-тежките олова да ми повлияват негативно на чепарето. Ако твоите чепарета се повлияват от подобни фактори, то явно качеството им е далеч от необходимото!
dobria1 написа:Що съм тръгнал да ти обяснявам каква е разликата между клатенето и риболова от лодка.
Спокойно не е нужно да си правиш усилията - аз съм ловил с лодка. Наистина когато си в лодката можеш да клатиш почти по същия начин, както ловиш и с директен прът от брега. Но тъй като аз винаги експериментирам, бързо осъзнах, че ако замяташ леко встрани и въртиш и обираш влакното, както се лови със спининг от брега резултатите са доста по-добри - а съм го и чувал и от не малко колеги истински лодкаджии, които са достигнали до същия извод.
dobria1 написа:Що не вземеш да си отвориш една тема"Риболов в морска гара" и си пиши там на воля не да подвеждаш многобройните лодкаджии тук.
Първо аз никого не подвеждам. А второ не мога да не отбележа, че си се превърнал в такава жалка личност, че чак се опитваш да се хвалиш дори и с мястото на което си бил ловял риба, без да имаш някаква заслуга за изграждането му. Но и тебе съм те виждал и то не веднъж и дваж и на Морска гара. Не е срам и позор да се лови и там риба! Аз поне нямам такива като твоите комплекси! Пак казвам на Вълнолома и на Морска гара ловя, защото са най-близо до центъра, където живея във Варна, но понякога ходя и до буните. А на Ной, например, нямам намерение да се бутам със сто човека за пет риби и половина в повече!

Наслука на всички! :D
Публикувай отговор

Обратно към “Изкуствени примамки”