Koй с какъв директен...4,5,6,7 или 8 м. ???

Модератор: sapuna

Аватар
калин кацаров
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1220
Регистриран на: Чет Дек 23, 2010 4:47 pm
Местоположение: sofiq, dupnica

Re: Koй с какъв директен...4,5,6,7 или 8 м. ???

Мнение от калин кацаров »

Аз съм с 9 м -Antares, 8м - Speedmaster
Аватар
ribo_men
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 343
Регистриран на: Сря Сеп 16, 2009 8:31 pm

Re: Koй с какъв директен...4,5,6,7 или 8 м. ???

Мнение от ribo_men »

калин кацаров написа:Аз съм с 9 м -Antares, 8м - Speedmaster
И кak са колега...бива ли ги, защото гледам, много, много, не ловят с тези модели... :)
Аватар
калин кацаров
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1220
Регистриран на: Чет Дек 23, 2010 4:47 pm
Местоположение: sofiq, dupnica

Re: Koй с какъв директен...4,5,6,7 или 8 м. ???

Мнение от калин кацаров »

Тепам ги здраво, от мрени и скобари, до шарани и амури :)
Аватар
ribo_men
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 343
Регистриран на: Сря Сеп 16, 2009 8:31 pm

Re: Koй с какъв директен...4,5,6,7 или 8 м. ???

Мнение от ribo_men »

Днес вземах ей такова нещо...да видим дали си струва, на първо четене много добро.
http://megafishing.bg/product/1166/poke ... ekten.html" onclick="window.open(this.href);return false; ...за експеримента... 6-ца :drinkers:
Аватар
sapuna
Модератор
Модератор
Мнения: 11750
Регистриран на: Вто Сеп 06, 2005 1:15 am
Местоположение: Горна Оряховица
Обратна връзка:

Re: Koй с какъв директен...4,5,6,7 или 8 м. ???

Мнение от sapuna »

ribo_men написа:Днес вземах ей такова нещо...да видим дали си струва, на първо четене много добро.
http://megafishing.bg/product/1166/poke ... ekten.html" onclick="window.open(this.href);return false; ...за експеримента... 6-ца :drinkers:
Малко е по тежичко Чемпиънчето ,но ти гарантирам че много време и риби ще навъртиш с него!Един от добрата комбинация евтин-читав модел на Поки е!Жена ми е с 5-ца ,а баща ми с 6-тица!Не ,че не мога да си позволя да им купя по скъпи ,просто се доверявам на марката от години! ;)
Изображение
.............."Не кордата се къса, а нервите на рибаря".............
stich
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2708
Регистриран на: Вто Дек 09, 2008 4:44 pm
Местоположение: "Резерват Северозапад"
Обратна връзка:

Re: Koй с какъв директен...4,5,6,7 или 8 м. ???

Мнение от stich »

stich написа:...
В момента останах само с една 8-ца winnеr и една тънка и лека петичка на albastar.
Взех си на старо първа секция (дръжката) от 6 м pokee champion и си ползвам уинъра и на 6,5 метра.
Изображение
CTAH
новобранец
новобранец
Мнения: 15
Регистриран на: Вто Май 14, 2013 8:38 am

Re: Koй с какъв директен...4,5,6,7 или 8 м. ???

Мнение от CTAH »

Аз съм с Калиакра 4,50м, карбон, транспортна дължина 63 см, тежи 152гр. с тапата и калъфа :)
Трябва да взема още един за жената.
http://fishingshop.bg/%D0%9F%D0%A0%D0%A ... 0%BE%D0%BD" onclick="window.open(this.href);return false;
Бачо Илия
учете се от него
учете се от него
Мнения: 7322
Регистриран на: Сря Дек 26, 2007 9:20 pm
Местоположение: гр. Карлово

Re: Koй с какъв директен...4,5,6,7 или 8 м. ???

Мнение от Бачо Илия »

- 1 бр. спиди 5.50м- Спро(200гр)
- 1 бр. седмица- Мило(шпиц връх и олатичен връх(1.27мм), 320 гр)
- 2 бр осмици- Гарболино(340гр) и Линайф(420гр); и двете са със шпиц върхове и допълнителни оластичени върхове.(1.27 и 1.4мм)
- 2 бр девятки- Шимано(шпиц връх, 370гр) и Енерго Тайм(650гр)- кух връх с конектор и допълнителен оластичен връх(за "муцуни", 1.8мм)....

п.п. бах мааму...аз съм имал бая директни... :lol: :drinkers: :drinkers:
Изображение
Аватар
Д.Граховски
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2900
Регистриран на: Нед Яну 16, 2011 8:14 pm
Местоположение: Дупница/София :)

Re: Koй с какъв директен...4,5,6,7 или 8 м. ???

Мнение от Д.Граховски »

Аз имам 2бр 4м 1бр 5м и 1бр 7м. Всичко се ползва за риболов на лин,5-6 пъти в годината,на къси разтояния,обаче четворките са екстра,леки и чувствителни,слагам тях като е по-плитко.Петицата използвам като е към 2-3 м дълбочината,ама е някаква тежка и не ме кефи,за марка не ме питайте,7цата вече само професионален щангист в свободен стил може да вдигне,а рибата все едно я няма на другия край,тежи 650гр и почти не влиза в боя.Та искам един да си взема 7м ама кат тресне килограмовия лин да се напикавам от адреналин всеки път.Какво ще ми препоръчате?
Tell people there’s an invisible man in the sky who
created the universe, and the vast majority believe you.
Tell them the paint is wet, and they have to touch it to be sure.

Изображение

[url]http://maximo.bg/url]
Аватар
RAAZIEL
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1436
Регистриран на: Чет Яну 31, 2008 5:16 pm
Местоположение: Варна

Re: Koй с какъв директен...4,5,6,7 или 8 м. ???

Мнение от RAAZIEL »

Д.Граховски написа:Та искам един да си взема 7м ама кат тресне килограмовия лин да се напикавам от адреналин всеки път.Какво ще ми препоръчате?
http://ribibg.com/shop/index.php?p=s_ge ... ubgroup=53
ПАЗЕТЕ ЧИСТОТА НА ВОДОЕМИТЕ
Бачо Илия
учете се от него
учете се от него
Мнения: 7322
Регистриран на: Сря Дек 26, 2007 9:20 pm
Местоположение: гр. Карлово

Re: Koй с какъв директен...4,5,6,7 или 8 м. ???

Мнение от Бачо Илия »

Д.Граховски написа:...........Та искам един да си взема 7м ама кат тресне килограмовия лин да се напикавам от адреналин всеки път.Какво ще ми препоръчате?
Ето този, ако те устройва като цена и ако го има все още наличен:

http://www.aquasport-n.com/extreme-tele-pid=164" onclick="window.open(this.href);return false;

Фабрично е окомлектован с много мек и здрав шпиц и отделно с кух връх за ластик, дълга сглобка, перфектен строй, баланс, тегло и здравина. Едната ми осмица е такава и последия шаран който хванах на Душанци беше 4.500 кг...за около час разправия, с ластик 1.27 Престън и линия 0.13 без повод(пак Престън)! :idea: :drinkers:

п.п. по мое лично наблюдение, Адвенчърите на Тика ми се струват доста лигави и зле балансирани, за парите които им искат... :axe:
Изображение
Аватар
RAAZIEL
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1436
Регистриран на: Чет Яну 31, 2008 5:16 pm
Местоположение: Варна

Re: Koй с какъв директен...4,5,6,7 или 8 м. ???

Мнение от RAAZIEL »

Бачо Илия написа:
Д.Граховски написа:...........Та искам един да си взема 7м ама кат тресне килограмовия лин да се напикавам от адреналин всеки път.Какво ще ми препоръчате?
Ето този, ако те устройва като цена и ако го има все още наличен:

http://www.aquasport-n.com/extreme-tele-pid=164" onclick="window.open(this.href);return false;

Фабрично е окомлектован с много мек и здрав шпиц и отделно с кух връх за ластик, дълга сглобка, перфектен строй, баланс, тегло и здравина. Едната ми осмица е такава и последия шаран който хванах на Душанци беше 4.500 кг...за около час разправия, с ластик 1.27 Престън и линия 0.13 без повод(пак Престън)! :idea: :drinkers:

п.п. по мое лично наблюдение, Адвенчърите на Тика ми се струват доста лигави и зле балансирани, за парите които им искат... :axe:
Моя колега и приятел lishev_64 ползва това гарболино на седем метра,но откакто си взе тика уинър,май мисли да го продава-а иначе аз съм го държал,ловил съм с него-вярно е това,че е стегнат,строен и стабилен-добра пръчка е,НО...е тежък за моите стандарти,което го отхвърля от фаворитите ми.
Но пък за теб от 600+ да минеш на 300гр.мисля,че няма да ти е проблем.
пс.цените са близки така,че избора е твой...
ПАЗЕТЕ ЧИСТОТА НА ВОДОЕМИТЕ
Аватар
lfc_boy
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 684
Регистриран на: Чет Май 01, 2008 11:38 pm
Местоположение: Русе

Re: Koй с какъв директен...4,5,6,7 или 8 м. ???

Мнение от lfc_boy »

Моля опитните да споделят коя от двете тики на 6 метра е по здрава!
http://ribibg.com/shop/index.php?p=s_ge ... ubgroup=53" onclick="window.open(this.href);return false;
или
http://ribibg.com/shop/index.php?p=s_ge ... ubgroup=53" onclick="window.open(this.href);return false;

Имат разлика около 30 гр. В някоя тема четох, че уинъра бил по чуплив, въпреки по голямото си тегло :roll:
Above us only sky
Аватар
tamihal
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1872
Регистриран на: Пет Яну 23, 2009 9:01 pm
Местоположение: ХAРМАНЛИ
Обратна връзка:

Re: Koй с какъв директен...4,5,6,7 или 8 м. ???

Мнение от tamihal »

Разликата в теглото идва от това, че карбона на Ексклузива, е по тънкостенен, от там и пръчката, е една идея по лека и изпъната от Уинъра....но която и да избереш, няма да сгрешиш, комбинацията от перфектен баланс и малко тегло, са достатъчен атестат за качвествена пръчка, която ще носи много наслада от риболова....а това с чупливостта е много относително...всяка пръчка е податлива на счупване, ако се лови хамалски и не се пази.
Като притежател на Ексклузив 7-ца, личните ми предпочитания, клонят към този модел....но която и от двете да се вземе, изборът ще е правилен...просто трябва да се подържат в ръка. :drinkers:
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Аватар
RUZBATA
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 422
Регистриран на: Съб Дек 15, 2007 9:51 pm
Местоположение: Димитровград

Re: Koй с какъв директен...4,5,6,7 или 8 м. ???

Мнение от RUZBATA »

Ексклузив 7-ца
Тази е истината , ползвам я от както се внесе модела в Б.Г.
Тотално използване и 4- колеги вече са с същите пръчки и са доволни така че от мен .... това е истината !!!
Публикувай отговор

Обратно към “Въдици и макари”