Инфо за остров Gokceada

Модератори: emo vasilev, alekst

kuzmich
новобранец
новобранец
Мнения: 20
Регистриран на: Пон Авг 24, 2009 12:36 pm
Местоположение: Бургас

Re: Инфо за остров Gokceada

Мнение от kuzmich »

udoudo написа: Зарган - в изобилие.
Колко изкарахте колега? и близо до брега ли беше? ако не е тайна разбира се, предварително благодаря за отговора
petaryanev
новобранец
новобранец
Мнения: 46
Регистриран на: Нед Юни 21, 2009 8:21 pm

Re: Инфо за остров Gokceada

Мнение от petaryanev »

[quote="udoudo"]Това лято бях.

Аз имам 2 седмици отпуск през октомври или ноември и много ме сърбят ръцете.................Има ли няой инфо става ли тогава ,къде там по точно.Лодка няма да вземам в предвид затягането на правилата.Мога ли там да се присламча на някоя тяхна лодка,заплаща ли се това.Kakwo може da se lowi ot brega-какво,с какво,къде,стръв,такъми,чалъми и въобще...............инфо.
Аватар
udoudo
новобранец
новобранец
Мнения: 87
Регистриран на: Сря Юни 30, 2010 6:55 pm
Местоположение: София

Re: Инфо за остров Gokceada

Мнение от udoudo »

kuzmich написа:
udoudo написа: Зарган - в изобилие.
Колко изкарахте колега? и близо до брега ли беше? ако не е тайна разбира се, предварително благодаря за отговора
Въобще не е тайна - нито един. През живота си зарган не съм ловил. Комшиите (в смисъл турците) около мен вадиха, а и жените им. С въдица в близост до брега. Плажът там много рязко става дълбок, обаче.
Аватар
RAAZIEL
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1436
Регистриран на: Чет Яну 31, 2008 5:16 pm
Местоположение: Варна

Re: Инфо за остров Gokceada

Мнение от RAAZIEL »

Да обновя малко темата,че ме чака ходене към острова това лято.За риболова от брега и риболова от лодка разбрах,но харпунджийството от брега забранено ли е там?
Чух също и за частни квартири-във всички села ли дават или само в някой?
За палатка накъде да се ориентирам?
Много въпроси станаха и ще бъда благодарен да получа някакъв отговор.
ПАЗЕТЕ ЧИСТОТА НА ВОДОЕМИТЕ
erols
новобранец
новобранец
Мнения: 27
Регистриран на: Нед Окт 03, 2010 12:09 am
Местоположение: Истанбул

Re: Инфо за остров Gokceada

Мнение от erols »

RAAZIEL написа:Да обновя малко темата,че ме чака ходене към острова това лято.За риболова от брега и риболова от лодка разбрах,но харпунджийството от брега забранено ли е там?
Чух също и за частни квартири-във всички села ли дават или само в някой?
За палатка накъде да се ориентирам?
Много въпроси станаха и ще бъда благодарен да получа някакъв отговор.
Като прочетете цялата тема, ще добиете по-добра представа за положението в Гьокчеада (един от колегите е дал и линк за картата на острова, от която карта също можете да се възползвате)... Аз мога само да добавя, че харпунджийството от брега не е забранено там, освен местата определени за плаж и в близост до плажовете, пристанищните зони, военните зони и зоните под специална охрана (като например крайбрежната зона в близост до село Калекьой /Kalekoy/ в североизточната част на острова, която зона е обявена като Подводен Национален Парк). Разбира се, че това е въпрос на предпочитание, но аз бих предпочел риболова от брега с въдици, понеже не се изискват никакви документи или разрешителни, няма забрани за нощен или дневен риболов, а и бреговата линия на Гьокчеада е много богата на различни риби (и Средиземноморски, и Беломорски).
Частни квартири дават във всички крайбрежни села, освен това има и частни пансиони, където цените също са много приемливи.
За палатка аз бих ви препоръчал да се ориентирате към югозападната част на острова (около село Угурлу /Ugurlu/)... Недалече от селото има три водоема, където можете да практикувате и сладководен риболов (и по-специално шаран). На около 6-7 км. от село Угурлу се намира село Ширинкьой /Sirinkoy/, където почти цялото население са изселници от България и са много гостоприемни и отзивчиви.
Сърфистите предпочитат по-вече югоизточната част на острова - района около Туз Гьолу /Tuz Golu/ и в този район можете да видите много български туристи.
Ако ще заминавате на почивка с кола, след като слезете на острова от ферибота, ви съветвам да си заредите колата с гориво от бензиностанцията, която се намира от лявата страна на пътя при влизане в центъра на Гьокчеада /Merkez/, понеже в останалите села на острова няма бензиностанции. Освен това, ако ви потрябват някакви риболовни принадлежности (куки, тежести, плувки, корди и т.н.), в центъра на Гьокчеада /Merkez/ има едно малко магазинче за риболовни принадлежности.
Между другото; ако обичате вино, на около 8-9 км. западно от центъра на Гьокчеада /Merkez/ се намира село Тепекой /Tepekoy/... там местните сами произвеждат и продават хубаво вино... препоръчвам ви да си купите и да пробвате.
Надявам се информацията да бъде полезна за вас и за интересуващите се колеги.
На слука и приятна почивка!
Erol
гр. Истанбул
«Несподелените знания нямат никаква стойност...»
nikolas3
новобранец
новобранец
Мнения: 92
Регистриран на: Пет Юли 27, 2012 5:17 pm
Местоположение: София

Re: Инфо за остров Gokceada

Мнение от nikolas3 »

На острова ходя отдавна и рибаря от брега също отдавна.Сполуката е различна според сезона,налягането и т.н.Нищо ново.Преди 10 дни се върнах след 12 дневен престой.Слабо,та слабо.Температурата на водата се качва с половин градус на 2 дни-27,28 градуса достигна. Купищата рибоци не щат да се хранят и сутрин и вечер. И на спинингови обиколки,и на другарите ми плувкари слуката бе мнооого малка.Дребни скумрийки,кефалчета,меланури и др.подобни плоски рибоци до 15 см. Зарган още няма.На бомбардата/потъваща/ като се изнервих подкарах костурчета и меланури.Отгоре-нищо.Зарган няма още.Определено пролетес и есенес е къде-къде по удачно и се хващат добри рибоци.
турците от Истанбул го открихо като евтин и близък до тях курорт и го ПРЕПЪлниха.Над 60000 човека като се изсипаха-стана страшно.Чака се за ферито с часове и т.н.
Между другото вече има още 1 рибарски магазин -по главната след полицията вляво ,посока Йени Бадемли. Там има и 1 техен червей полусушен,,който като го накиснеш в сладка вода работи малко.Иначе стръв има само скариди и от дългите миди/като нашите дяволски нокти/.
Истината според мен за средиземноморския риболов в близките ни води се свежда до рибарене извън летните месеци.
Американски форум: питаш нещо и ти отговарят;
Руски форум: питаш нещо и теб те питат;
Български форум: питаш нещо и всички ти обясняват колко си тъп!
Аватар
barutchiata ©
Администратор
Администратор
Мнения: 5592
Регистриран на: Нед Апр 24, 2005 9:35 pm
Местоположение: България & Österreich

Re: Инфо за остров Gokceada

Мнение от barutchiata © »

Преди 10-тина дена се върнах от Гьокчеада. Понеже тръгването ми стана много на бързо и подготовката ми беше много слаба, да не кажа никаква. Като пристигнах се оказа, че съм взел въдицата за бомбардиране, бомбардите и няколко влкна за поводи. Всичките куки, вирбели и др. пособия си бяха останали у дома.Пристигнахме в най-голямата жега и така си беше до края на престоя ни. Надявах се да купя някаква стръв там, но се оказа, че риболова на местните е доста по различен от нашия по черно море. Местните ловяха на пристанището което е близко до село Угурлу. Риболова започваше от 1 вечерта до към 4 сутринта. Понеже това не е моето време на риболов, така и не се включих. В интерес на истината хващаха змиорки, октоподи, скумрии, гопи, меланури и др. Методите бяха на плувка и дъно, като такъма за змиорка беше само кука на края без тежест и пускаха на камъните на около 2 метра бой. Стръвта беше парчета рибки и скариди. Метаха и на фосфорициращи стримери и клатушки.
Въпреки голямата жега а и за голямо мое учудване зарган си даваше през целия ден. Казвам така понеже ходих 3 пъти за по около 3 часа. Единият път сутринта, после надвечер и третия път по обед, като аджамиите. Морски червей си набрах на место и добре, че намерих иначе щеше да си бъде само разходка и пържене на слънце. Двато пъти бях на нос на скалите а третия на плажа. Голяма разлика не видех, като на ходене хващах по около 10-ина риби и много гелета както и пуснати дребни зарганчета.
KUKATAXL
новобранец
новобранец
Мнения: 2
Регистриран на: Пет Авг 14, 2009 4:13 pm
Местоположение: YAMBOL

Re: Инфо за остров Gokceada

Мнение от KUKATAXL »

Има ли някакви отровни риби?
Аватар
RAAZIEL
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1436
Регистриран на: Чет Яну 31, 2008 5:16 pm
Местоположение: Варна

Re: Инфо за остров Gokceada

Мнение от RAAZIEL »

Kъде набара морски червей там?
ПАЗЕТЕ ЧИСТОТА НА ВОДОЕМИТЕ
Аватар
miroslavpetkov
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 114
Регистриран на: Нед Ное 29, 2009 1:53 pm
Местоположение: Варна

Re: Инфо за остров Gokceada

Мнение от miroslavpetkov »

По цяло лято съм там ако някой не му е ясно може да ми пише на ЛС :D
А аз ще споделям тук с вас :mrgreen:
Аватар
barutchiata ©
Администратор
Администратор
Мнения: 5592
Регистриран на: Нед Апр 24, 2005 9:35 pm
Местоположение: България & Österreich

Re: Инфо за остров Gokceada

Мнение от barutchiata © »

RAAZIEL написа:Kъде набара морски червей там?

Много бях слушал за морския червей, къде и как ли не съм го търсил но винаги без успех. И както обикновено става така, че кога си на зор търсиш как си трябва. Та и аз, лежах си на плажа и се наслаждавах на горещото лято и хубавото море, а в главата ми се въртеше въпроса от къде да намеря стръв и по точно червей. Тогава се сетих отново и за кой ли път да пробвам да търся морски червей. Знаех, че се открива на границата на морето и брега и започнах да си чопля ей така за спората. И изведнъж..... нещо ми се мерна, хем червено хем като седеф.....червей :shock: :shock: :shock: Направих още две копки с ръка и оооооще един. От там на сетне нищо вече не можеше да ме спре. Дълбоко уверен в себе си, че щом има два на такова разстояние значи на плажа има хиляди започнах да копая като японско багерче и след около час имах около 50 бр.
На другия ден свърших червея понеже го споделих с едни момчета от Бургас дълбоко убеден, че пак лесно и бързо ще си набавя още. Да ама не. :cry: :cry: :cry: Търсих го на няколко места ама без успех. За 3 часа имах 5-6 червея. Доста мислих и обикалях по плажа докато накрая ми направи впечатление, че на някой места като се отдръпне вълната остават като точки в пясъка. Викам си да пробвам, и като ги почнах, гол след гол направих стотина, като по голямата част ги пуснах обратно понеже беше последният ден и нямах толкова време понеже трябваше да тръгваме. Доволен съм, че открих къде и как мога да си намеря стръв. Пускам и няколко снимки да добиете някаква представа за местата където се търси червея. Дано да съм ви помогнал и на вас с намирането на морски червей. Успех батковци и да знаете, че няма нищо по-добро от прясната стръв. :wink: 8)





Едва сега видях постовете и затова сега отговарям.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Аватар
barutchiata ©
Администратор
Администратор
Мнения: 5592
Регистриран на: Нед Апр 24, 2005 9:35 pm
Местоположение: България & Österreich

Re: Инфо за остров Gokceada

Мнение от barutchiata © »

miroslavpetkov написа:По цяло лято съм там ако някой не му е ясно може да ми пише на ЛС :D
А аз ще споделям тук с вас :mrgreen:
Здравей Мирославе, ти явно знаеш повече за острова и риболова там. Та можеш да споделиш за удобните места за риболов, стръв и не на последно място добри квартири. Ако пък нещата са много секретни да питаме на ЛС? :D :wink:
Аватар
miroslavpetkov
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 114
Регистриран на: Нед Ное 29, 2009 1:53 pm
Местоположение: Варна

Re: Инфо за остров Gokceada

Мнение от miroslavpetkov »

Това за ЛС го написах не че ще споделям някакви тайни на някого а на други не :wink:
Просто през летния сезон много рядко имам време да ровя по форумите и ако някой ме пита нещо няма да видя.А с ЛС няма да пропусна понеже ще получа поща .Местата за риболов мисля че са ясни на тези от вас които сте ходили на острова.Най добри според мен са буната на Угурлу и буната на Калекьой също така и пристанищвто на ферибота.За квартирите за жалост е трудно да се говори напоследък станаха все по скъпи и по трудно да се намери такава през активния сезон.Все повече и повече туристи се изсипват на острова.За стръв ползвам най често филе от риба,морски и торен червей.А когато търся по едри хишници като зъбари и ричоли на жива стръв на рибка.Има и сезони когато от буните се лови много добре на воблери,чепарета,блесни и др.
Аватар
barutchiata ©
Администратор
Администратор
Мнения: 5592
Регистриран на: Нед Апр 24, 2005 9:35 pm
Местоположение: България & Österreich

Re: Инфо за остров Gokceada

Мнение от barutchiata © »

Ходих два пъти след Угурлу има един много голям плаж. Та там видях каравани, кемпери и палатки. Та много съм се замислил за една каравана. Говоря е за това место. :arrow: :arrow: :arrow:
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Аватар
RAAZIEL
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1436
Регистриран на: Чет Яну 31, 2008 5:16 pm
Местоположение: Варна

Re: Инфо за остров Gokceada

Мнение от RAAZIEL »

не съм се сещал да потърся от тези червеи,хем тук съм ги намирал,а колкото до къмпинга-мисля че много си заслужава да се наместиш с каравана под борчетата :!:
Хем има и бани и вода и хем ще спестиш от наема.
ПАЗЕТЕ ЧИСТОТА НА ВОДОЕМИТЕ
Публикувай отговор

Обратно към “Информация за местата за риболов по морето”