Инфо за остров Gokceada

Модератори: emo vasilev, alekst

hateras
новобранец
новобранец
Мнения: 1
Регистриран на: Вто Май 15, 2007 9:08 am
Местоположение: Бургас

за острова

Мнение от hateras »

интересна дискусия
На острова бях за първи път преди две седмици За риболова не разбрах почти нищо , само видях ударена риба меч около 30 кг.
Информация която маже да е полезна:
- от Бургас до Кабатепе /от там тръгва ферибота/ е 380 километра
- цена на фелибота е 17 турски лири за автомобил и по 3 лири на човек
- Ферито пътува до острова около час и половина/чува се че има нов ферибот кой ще взима разстоянието за 45 минути
Ферито тръгва в 11 предиобед и 18 следобед
казват че в(през сезона ще е на всеки час
От острова е в 7 сутринта
- цени за нощувка - частна квартира - з0 лири - включва стая с три легла + баня и кухня. Пансиона на Рога където са сърфистите - 10 лири на легло, Хотела на другия край на острова - 40 лири на човек /цивилизована работа/
- има село с български турци, където спането е до колкото си спомням за къща с около 4 стаи + баня кухня и веранда за около 40 лири.Става за спане на 8-10 души
Все пат коваса цени в началото на май и сигурно ще се повишат през летния период!!!
Zloto69
новобранец
новобранец
Мнения: 22
Регистриран на: Вто Юни 05, 2007 4:35 pm

Мнение от Zloto69 »

И мои приятели често ходят(поне 3 пъти на година) и досега нито веднъж не са споменали за някакви ограничения.
Аватар
MAESTROTO
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 304
Регистриран на: Пон Май 28, 2007 5:43 pm
Местоположение: Varna

Re: инфо за остров Gokceada

Мнение от MAESTROTO »

Колеги,ходил ли е някой наскоро?Споделете,моля!
Кефа цена няма!
Аватар
Тедо
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2178
Регистриран на: Пон Апр 16, 2007 9:32 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: инфо за остров Gokceada

Мнение от Тедо »

има ли някой, който е наясно с ползването на лодка на Гьокчеада и въобще в Турция?
Защото в Гърция аз съм ходил за 5 дни за риба с лодка и то доста голяма /4.80м с 25кс мотор/ и никой не ми е искал нищо, но се оказа, че трябвало разрешително /регистрация/ за лодката и риболовни билети за всички рибари на борда...
Та така и в Турция - може 2 пъти да отидеш, а на третия да те глобят... Не, че някой ме е глобявал някъде... :D
Аватар
MAESTROTO
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 304
Регистриран на: Пон Май 28, 2007 5:43 pm
Местоположение: Varna

Re: Инфо за остров Gokceada

Мнение от MAESTROTO »

Не знам кой може да е наясно за законите в Турция.2 пъти ходихме на Гьокчеада,вторият път с лодка.И с турци разговаряхме и разбрахме следното:разрешено е всичко,но да не забравяме че сме туристи и гости:да не се пъхаме много пред военните постове.С риболова с въдица няма проблеми,стига да не се опитваш да продаваш рибата/щото някои от нашите са се оляли в това отношение/.
Турците са гостоприемни и не са ни правили проблеми нито за риболова с въдици,нито с харпун.
Има морски резерват,където е забранен риболова.
Кефа цена няма!
Аватар
Булти
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2744
Регистриран на: Чет Апр 27, 2006 11:23 am
Обратна връзка:

Re: Инфо за остров Gokceada

Мнение от Булти »

Благодаря ви !!! Ново инфо няма ли ве ? :drinkers:
Аватар
stih
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 318
Регистриран на: Съб Авг 04, 2007 8:58 pm
Местоположение: Балчик

Re: Инфо за остров Gokceada

Мнение от stih »

В края на август миналата година най-сетне стигнах със семейството до острова. Имах желание да разпусна точно на такова, диво място. Понесох обстановката точно 4 дни :-) -не за друго - просто не бях сам. След това решихме да заминем за Гърция. Но нека се върнем на острова - красиво, незасегнато от цивилизацията място, за което мога доста да разказвам.
Ето плажа с моите хора и станалата близка на семейството плажна коза:
Изображение
Тук се гмурках и фиксирах интересни рибки. Около мен пък плуваха двойка заргани /влюбени са били сигурно/. Чадър, пръчка и всичко е легнало на пясъка, защото, ако е вертикално, вятърът го издухва.
На плажа имаше едно /силно казано/ заведение. Имах неблагоразумието да си поръчам хамбургер. Младежът, който го приговяше с подръчни маТриали, се взираше постоянно в морето и изведнъж хвърли хлебче, салам и се юрна да дърпа въдица. Аз държах да си получа сдухания хамбургер, но докато пичът не просна кефалчето на масата с доволна усмивка, не продължи да ми приготвя поръчаната закуска.
Имах мераци за риболов, но...Духаше така яко, че отнесе не само такъма, а и мен. Дотогава вече плажната коза беше оръфала чадъра и други плажни атрибути. В един момент се сетих, че от риболовец може и в ловец да се квалифицирам - само за да разкарам досадното рогато.

По-късно се отдадох на разходки и зяпане. Така изглежда пристанището нощем:
Изображение
Иначе около тоз кол се върти животът на Гьокчеада. Мястото е в центъра или както там му казват по табелите "Мerkez":
Изображение
Ето и пристана денем -мечта за БГ-риболовеца с лодка колесар. Всичко е абсолютно достъпно, безплатно и чисто :
Изображение
На плажа ми направи впечатление тази така, която акостира съвсем на пясъка. Здраво ровиха, но отлепиха.
Изображение
Заблях се по тази лодка една вечер:
Изображение
Последно промяна от stih на Сря Май 12, 2010 5:16 am, променено общо 1 път.
dach
новобранец
новобранец
Мнения: 96
Регистриран на: Пет Сеп 08, 2006 9:02 am
Местоположение: Бургас

Re: Инфо за остров Gokceada

Мнение от dach »

Това е любимото ми местенце, есен 09 се излъгах да отида на Тасос и повече няма да повторя . Гьокчето е супер , а и е на близо. Както каза един възрастен бургазлия който срещнах там "тука е все едно в Бургас преди 30-40 г спокойно и простичко, но пък хубаво " Лошото е, че нашите столичани го надушиха вече много сериозно и навалицата става голяма и там, а и местните тарикати се усетиха и вдигнаха цените. Вече е по скоро български остров.
Аватар
Булти
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2744
Регистриран на: Чет Апр 27, 2006 11:23 am
Обратна връзка:

Re: Инфо за остров Gokceada

Мнение от Булти »

...eeee , благодаря ви пичове !!! :drinkers:
margo
новобранец
новобранец
Мнения: 9
Регистриран на: Пон Май 19, 2008 9:55 am

Re: Инфо за остров Gokceada

Мнение от margo »

Ферибота от Кабатепе за Гьокчеада е в 10.00 ч сутрин 15.00 ч 19.00 ч вечер
Обратно от Гьокчеада за Кабатепе е в 7.15 ч сутрин , 12.00ч
Времето за пътуване е точно 1час и 10 мин.
Информацията е прясна , бях там на риболов от 4 - 9 май
Последно промяна от margo на Сря Май 12, 2010 2:59 pm, променено общо 1 път.
Аватар
stih
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 318
Регистриран на: Съб Авг 04, 2007 8:58 pm
Местоположение: Балчик

Re: Инфо за остров Gokceada

Мнение от stih »

През лятото разписанието е по-нагъсто.
Аватар
dobria1
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1561
Регистриран на: Сря Юни 24, 2009 9:58 pm
Местоположение: Варна

Re: Инфо за остров Gokceada

Мнение от dobria1 »

Булти написа:...eeee , благодаря ви пичове !!! :drinkers:
нещо и аз каквото знам
от миналата година знам че риболова с БГ-лодка е забранен (нашите продавали уловената риба на техния пазар)
за да можеш да влезеш с лодката си трябва да имаш турска адресна регистрация.
това в инфо от 23.10.2009
тук има и малко снимки от там http://dobria1.snimka.bg/fishing/ribi.463511.16950189
НАЙ МИ Е ДОБРЕ ЛЯТО КАТО Е!!!
Изображение
Аватар
zarganski
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 590
Регистриран на: Вто Мар 07, 2006 5:01 pm
Местоположение: Николай Зехирев - Бургас

Re: Инфо за остров Gokceada

Мнение от zarganski »

margo написа:Ферибота от Кабатепе за Гьокчеада е в 10.00 ч сутрин 15.00 ч 19.00 ч вечер
Обратно от Гьокчеада за Кабатепе е в 7.15 ч сутрин , 12.00ч
Времето за пътуване е точно 1час и 10 мин.
Информацията е прясна , бях там на риболов от 4 - 9 май
В кое село бяхте колега, и аз бях там по същото време, възможно е да сме се засекли...
if there is no fishing in paradise, i am not going!!
margo
новобранец
новобранец
Мнения: 9
Регистриран на: Пон Май 19, 2008 9:55 am

Re: Инфо за остров Gokceada

Мнение от margo »

Ugrlu - Селото е на другият край на острова , като слезеш от ферибота , прекосяваш целият остров и си там.
Бяхме отседнали в Gul motel. Имаше колеги от Варна и Ямбол . Бургазлий не видях.
anatoli75
новобранец
новобранец
Мнения: 69
Регистриран на: Вто Май 06, 2008 6:55 pm

Re: Инфо за остров Gokceada

Мнение от anatoli75 »

Здравейте,а цените на хотелите какви са,че ми се иска другия месец и аз да патувам натам,благодаря ви предварително :D
Публикувай отговор

Обратно към “Информация за местата за риболов по морето”