Съвети за колесар?

Всико за лодките сонарите и атрибути към тях.

Модератори: emo vasilev, Кърцата

вальо62
новобранец
новобранец
Мнения: 2
Регистриран на: Вто Мар 26, 2013 1:19 pm

Съвети за колесар?

Мнение от вальо62 »

Здравейте колеги,пуснах обява че търся колесар и ми отговарят колеги според които има значение за каква лодка е колесаря.От друга страна виждам във форума всякакви правени ,преправяни включително ремаркета с които се дърпат лодки.За да не превръщам обявите във форум искам да потърся мнения тук.Не съм ползвал досега колесар и нищо не разбирам,получих някои предложения но ми се струват с високи цени за втора употреба.Лодката ми е Куиксилвър 3.60м.,твърдо дъно надуваем кил, намерих обява в много известен сайт за продажба на всичко що се движи,не зная как се качват снимки(ако някой ме открехне ще кача снимки колесарят изглежда перфектен) обявата е горе долу следната:
Чисто нов колесар,без регистрация с всички необходими сертификати за КАТ(регистрацията според тях е 60лв)за лодка 3.20м-1450лв.Товароносимост 550кг,раздвижна предна опора ;14 ролки раздвижни в четири посоки ; раздвижен мост с възможност да се мести според дължината на лодката и тежестта на мотора ; с водоопорни главини- специално за вода ; нови гуми и джанти13" ; сваляем заден панел ; горещо поцинковано шаси,допълнително се предлага опора за фланеца и двигателя 50лв.
Въпросът ми е какво би пречело на този колесар да се качи лодка 3.60 след като има раздвижни ролки и мост?
Аватар
Тедо
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2178
Регистриран на: Пон Апр 16, 2007 9:32 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Съвети за колесар?

Мнение от Тедо »

предполагам, става въпрос за "ВЕНИ трейлърс" - лодка 360 е с 20см по-широка от 320см, а неговите са направени страничните греди да са под балоните на лодката и най-добре да пробваш на място дали ще може да се отрегулира достатъчно за по-широката лодка.
вальо62
новобранец
новобранец
Мнения: 2
Регистриран на: Вто Мар 26, 2013 1:19 pm

Re: Съвети за колесар?

Мнение от вальо62 »

Тедо написа:предполагам, става въпрос за "ВЕНИ трейлърс" - лодка 360 е с 20см по-широка от 320см, а неговите са направени страничните греди да са под балоните на лодката и най-добре да пробваш на място дали ще може да се отрегулира достатъчно за по-широката лодка.
За същата фирма говоря,имаш ли информация дали са добри колесарите,на снимките изглеждат перфектно?Да пробвам на място би било малко сложно,да нося лодка да я надувам и т.н.проблема е че нямат налични,правят ги по заявка,а ако ги питам тях най вероятно ще ми кажат да взема по голям защото е по скъп.
Какъв би бил проблема ако балоните стърчат с десетина сантиметра от страничните греди,нали лодката ляга върху ролките които са раздвижни и дори да не легне точно какво би пречело при транспортиране или пускане.Може би аз не схващам,но нямам никакъв опит с колесари.
ВАЛЬО
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 463
Регистриран на: Пет Юни 18, 2004 10:12 am
Местоположение: СОФИЯ

Re: Съвети за колесар?

Мнение от ВАЛЬО »

Здравейте на всички,бях си забравил старата регистрация(пароли,стари мейли и т.н.)направих си нова с име "Вальо62" и пуснах тази тема.Старци като мен не помнят какво са правили вчера но днес си спомних паролата си от преди 10г. и влязох успешно,опитах се да пиша на Администратора да премахне "Вальо62"почнаха да ми искат имена на сървъри,чудесии които са много за компютърните ми умения,а може би всичко е заради трите сунголарки до момента, но както и да е.
Мисълта ми беше,че занапред ще съм с името"Вальо" но темата си остава и търся мнения защото в момента ми е важно,благодаря предварително на всички които ми отговорят.
ВАЛЬО
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 463
Регистриран на: Пет Юни 18, 2004 10:12 am
Местоположение: СОФИЯ

Re: Съвети за колесар?

Мнение от ВАЛЬО »

След дълго четене ще се опитам да кача снимки:

Изображение

Изображение


То било много лесно или аз съм надобрял :D не разбрах само как да намалявам пикселите и къде ги пише,ако снимките са много големи моля да се изтрият,или ми пратете ЛС как се намаляват.

Сега по темата,това е колесаря на който съм се спрял моля за мнения.
Аватар
kalin_80
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 228
Регистриран на: Вто Апр 17, 2012 9:06 pm
Местоположение: Варна

Re: Съвети за колесар?

Мнение от kalin_80 »

Добри са колега. Аз имам същия, но с други ролки, които са за риб. Без проблем за регистрация в кат и са здрави. За тия пари по добър вариант според мен няма. Аз също много гледах преди да го взема за други марки и тн...... и се спрях на тези.
ВАЛЬО
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 463
Регистриран на: Пет Юни 18, 2004 10:12 am
Местоположение: СОФИЯ

Re: Съвети за колесар?

Мнение от ВАЛЬО »

Колеги,моля дайте още мнения.
atanas atanasov
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 164
Регистриран на: Нед Фев 17, 2008 2:27 pm
Местоположение: Разград

Re: Съвети за колесар?

Мнение от atanas atanasov »

Колесарите с ролки като от примерно "Венитрайлерс " не протъркват ли балона при транспортиране на лодката?
За завистта,глупостта и подлостта почивен ден няма.
Публикувай отговор

Обратно към “Лодки и сонари”