Мнение за шатра???

Избор на палатка и нейното разполагане на избраното място.

Модератор: Ачо ♣

pax
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 123
Регистриран на: Пет Апр 18, 2008 8:24 pm

Мнение за шатра???

Мнение от pax »

Здравейте!

Моля за мнение за тези две шатри :

http://www.tashev.bg/shop/product_info. ... icles=1674" onclick="window.open(this.href);return false;

http://www.tashev.bg/shop/product_info. ... ticles=791" onclick="window.open(this.href);return false;

Имам от познатите, продавани в МЕТРО и Практикер. Интересуват ме две неща :

- по-устойчиви ли са на вятър, как е усещането под тях при силно слънце?
- струва ли си разликата в парите ?
Аватар
MITKO70
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2830
Регистриран на: Съб Мар 24, 2007 10:37 pm
Местоположение: София

Re: Мнение за шатра???

Мнение от MITKO70 »

Шатрите отсавна ги махнах от оборудването ,единстваното което съм признал за вятър е фортселта на караваната,правилно построен и осигурен. :wink:
За тези двете ,първата грабне ли я искърския вятър ,не е ли укрепена допълнително ....
Втората е маркова,Ванго си е класика,но такива пари за тази шатра :shock:
А усещането за топлина е като при всички полиестерни чадъри,тенти,шатри и т.н.
Всичко може,но не всеки го можe.
Изображение
ro6ko_2003
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 152
Регистриран на: Чет Юни 25, 2009 9:30 pm

Re: Мнение за шатра???

Мнение от ro6ko_2003 »

колега според мен не си заслужава да даваш толкова пари и евтините вършат същата работа
NE_ZNAM_KOI_SAM
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 334
Регистриран на: Пон Апр 29, 2013 3:08 pm
Местоположение: ВЕЛИКО ТЪРНОВО

Re: Мнение за шатра???

Мнение от NE_ZNAM_KOI_SAM »

като ти се дават повече пари виж има едни се като хармоника.метална здрава конструкция.забравих каква марка са.един приятел има няма мърдане...
pax
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 123
Регистриран на: Пет Апр 18, 2008 8:24 pm

Re: Мнение за шатра???

Мнение от pax »

Не ми се дават повече пари, просто метровската при всяко разваляне на времето на морето и я мисля цял ден и цяла нощ - ще падне върху палатката или няма. А каравана си нямам - не ми излиза сметката. Не че не ми се иска, но ...

Каква е тази като хармоника - може ли малко данни ??
NE_ZNAM_KOI_SAM
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 334
Регистриран на: Пон Апр 29, 2013 3:08 pm
Местоположение: ВЕЛИКО ТЪРНОВО

Re: Мнение за шатра???

Мнение от NE_ZNAM_KOI_SAM »

питах моя приятел до колкото го разбрах по телефона.на колман инстантент от 400-600 лв."инстантент" това може и да не е точно така но е около него :lol: така го чух по тел. :drinkers:
ВАЛЬО
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 463
Регистриран на: Пет Юни 18, 2004 10:12 am
Местоположение: СОФИЯ

Re: Мнение за шатра???

Мнение от ВАЛЬО »

Хармониките които се продават в Бриколаж и подобни са 250+лв,конструкцията е здрава,желязо,но не се разглобява,сгъната в кашон е някъде около 2м и нещо на 50 как се транспортира това нямам идея,освен това е и тежка.Защо не си направиш,особено като искаш по малко пари да даваш?Предполагам си чел темата по надолу.
Няма за какво толкоз да му се косим на живота,и без това няма да се измъкнем живи от него.
Аватар
nasco2
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1743
Регистриран на: Съб Сеп 02, 2006 10:51 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Мнение за шатра???

Мнение от nasco2 »

Ето я хармониката снимана преди дни на Жребеца

http://nasco2.snimka.bg/friends/po-kysn ... 9.30951552" onclick="window.open(this.href);return false;

http://nasco2.snimka.bg/friends/po-kysn ... 9.30951554" onclick="window.open(this.href);return false;

http://nasco2.snimka.bg/friends/po-kysno.763429.309516" onclick="window.open(this.href);return false;

http://nasco2.snimka.bg/friends/po-kysn ... 9.30951707" onclick="window.open(this.href);return false;

Транспортирането е малко сложно но при мен на опел кадет на задната седалка се събира на око е около 1,40см, изключително здрава шатра, но все пак както каза Митака не може да се мери с навеса на караваната. Срещат се в два варианта единият около 120лв. другият около 250лв. евтиният не съм го ползвал но като го гледам не ми изглежда чак толкоз зле, платът е малко по рехав и железата по тънки.
pax
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 123
Регистриран на: Пет Апр 18, 2008 8:24 pm

Re: Мнение за шатра???

Мнение от pax »

С хармониката при тези габарити при мен няма как да се случи - като тръгваме на море махаме задните седалки на комбито, след което багаж освен няма само на щофьорското място. За платформата отгоре ще кажа само, че и встрани от нея няма място за такава хармоника. Сега ще погледна продуктите на Coleman, че досега съм гледал само палатки. Само ги гледам и преглъщам засега, но някой ден и палатка ще си взема - полипамук и т.н. хубавини. Засега ще си налягам парцалите и ще се моля да няма силен вятър тази година ...

Благодаря на всички!
КАЯ
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 679
Регистриран на: Вто Апр 14, 2009 1:24 pm
Местоположение: София

Re: Мнение за шатра???

Мнение от КАЯ »

pax написа:Засега ще си налягам парцалите и ще се моля да няма силен вятър тази година ...
Да и аз се се заглеждам в подобни хубавини, но както казват не ме притесняват големите разходи, а ниските доходи. Май ще спретвам за сега нещо самостоятелно. Иначе тази от Практикер с допълнителни усилвания издържа на умерено силен вятър и пане засега съм доволен.
pax
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 123
Регистриран на: Пет Апр 18, 2008 8:24 pm

Re: Мнение за шатра???

Мнение от pax »

Тя и моята издържа - връзвам я с въжета, а не с оригиналните конци, естествено и поне 4 колчета от онези, приличащи на тирбушон. Взе обаче от вятъра /при бурите/ да се разкъсва платът около халките за въжетата. Това ми е притеснението, не самото връзване.
Аватар
allex
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 306
Регистриран на: Пет Май 01, 2009 9:00 pm
Местоположение: Симитли

Re: Мнение за шатра???

Мнение от allex »

един съвет от препатил-като си вземете от метровските шатри напълнете всички тръбни зглобки със полипропиленова пяна/за монтаЖ на дограма/ един приятел ме светна преди две години и ефекта е че при силен вятър тръбите не се гънат и чупят като вафли,странно но ФАКТ
pax
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 123
Регистриран на: Пет Апр 18, 2008 8:24 pm

Re: Мнение за шатра???

Мнение от pax »

Те моите не се гънат, просто се изваждат от сглобките. За това се налага да хващам телените уши със свински опашки.
КАЯ
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 679
Регистриран на: Вто Апр 14, 2009 1:24 pm
Местоположение: София

Re: Мнение за шатра???

Мнение от КАЯ »

Моята е сравнително нова, но и мен ме притеснява здравината на плата около халките и за сега не съм измислил някакво подсилване на това място. Иначе усилена с допълнителни въжета на четирите кола през пластмасовите снадки и забити колчета до краката не мърда, но усилието в ушите на плата може би при прекомерен вятър ще е голямо.
ВАЛЬО
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 463
Регистриран на: Пет Юни 18, 2004 10:12 am
Местоположение: СОФИЯ

Re: Мнение за шатра???

Мнение от ВАЛЬО »

КАЯ написа:Моята е сравнително нова, но и мен ме притеснява здравината на плата около халките и за сега не съм измислил някакво подсилване на това място. Иначе усилена с допълнителни въжета на четирите кола през пластмасовите снадки и забити колчета до краката не мърда, но усилието в ушите на плата може би при прекомерен вятър ще е голямо.
Не виждам какво те притеснява,халките се късат при всички положения,нищо не можеш да направиш просто я връзваш по надолу за крака.Но пак казвам моето мнение,тези къси зглобки и тънки тръби не издържат на сериозен вятър.
Няма за какво толкоз да му се косим на живота,и без това няма да се измъкнем живи от него.
Публикувай отговор

Обратно към “Палатка и Каравана”