Авдира

Модератори: alekst, Димо Михалев, dobria1

Аватар
icefire
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 385
Регистриран на: Чет Апр 26, 2012 9:11 am
Местоположение: София

Re: Авдира

Мнение от icefire »

Efimov написа:
С.Върбанов написа:Последно ги копах на няма и педя - след прилива :idea: При отлив са по на дълбоко :wink:
Съгласен съм със Зарко. Днес от сутринта ги намирах на няма и педя много лесно, а следобед като ми трябваха колкото и да копаех ги нямаше.
Това добре ... стара тема ! НО ! Имате ужасна грешка за "Американото" ...
Американо ( както му викат гърците) или Blood Worm .. :
http://www.fishingtarget.com/greek/amerikaniko.html
Тези които ги копаете , там където споменавате ги има и на Черно Море ...
Никой не полудява толкова бързо като абсолютно нормалният човек ...
Животът е навик , от който се отвиква много трудно ...
Terry Pratchett
dragomirg
новобранец
новобранец
Мнения: 8
Регистриран на: Пон Дек 20, 2021 11:04 pm
Местоположение: София

Re: Авдира

Мнение от dragomirg »

icefire написа:
dragomirg написа:Здравейте колеги,
Мислим да ходим в Авдира юли или август. Както колегите преди мен са казали от брега не става, защото 200 метра от брега е до коляно водата. Мисля да пробвам от кея. Имам 2 спининг въдици, едната е с акция 1.5-9, другата е 7-23. Дали са ОК за риболов от кея? Какво мога да очаквам там?
Какви спининг примамки бихте ми препоръчали (аз имам доста, обаче не знам кои от тях биха свършили работа за морски риболов).

Благодаря предварително и наслука на всички :)
Юли - Август .. слаб риболов ... за риба се ходи късна есен !
Пожелавам ви приятна почивка ..
Благодаря.
И все пак нещо по-конструктивно по въпросите ми? Какви примамки, какви въдици за ловене от кея?
Аватар
luky78
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 108
Регистриран на: Нед Апр 18, 2010 4:00 pm

Re: Авдира

Мнение от luky78 »

Взимаш с по-малката акция и воблери тип миноу и поперчета 3-5 до 7-8 гр, както и дребни силикончета. Ставаш по тъмно и отиваш и ловиш до към 9 часа, след това по залез пак. Може да хванеш лаврак, меланури, кокали, сарго, зарган, перка и още видове, но зависи от примамката и от играта и.
Аватар
icefire
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 385
Регистриран на: Чет Апр 26, 2012 9:11 am
Местоположение: София

Re: Авдира

Мнение от icefire »

luky78 написа:Взимаш с по-малката акция и воблери тип миноу и поперчета 3-5 до 7-8 гр, както и дребни силикончета. Ставаш по тъмно и отиваш и ловиш до към 9 часа, след това по залез пак. Може да хванеш лаврак, меланури, кокали, сарго, зарган, перка и още видове, но зависи от примамката и от играта и.
Да - така е ... :) Особенно когато през август , сутринат в 9 ч. е 32 градуса на сянка .. От брега си цар ...
Никой не полудява толкова бързо като абсолютно нормалният човек ...
Животът е навик , от който се отвиква много трудно ...
Terry Pratchett
Аватар
icefire
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 385
Регистриран на: Чет Апр 26, 2012 9:11 am
Местоположение: София

Re: Авдира

Мнение от icefire »

dragomirg написа:
icefire написа:
dragomirg написа:Здравейте колеги,
Мислим да ходим в Авдира юли или август. Както колегите преди мен са казали от брега не става, защото 200 метра от брега е до коляно водата. Мисля да пробвам от кея. Имам 2 спининг въдици, едната е с акция 1.5-9, другата е 7-23. Дали са ОК за риболов от кея? Какво мога да очаквам там?
Какви спининг примамки бихте ми препоръчали (аз имам доста, обаче не знам кои от тях биха свършили работа за морски риболов).

Благодаря предварително и наслука на всички :)
Юли - Август .. слаб риболов ... за риба се ходи късна есен !
Пожелавам ви приятна почивка ..
Благодаря.
И все пак нещо по-конструктивно по въпросите ми? Какви примамки, какви въдици за ловене от кея?
Колега , достатъчно е да прочетеш малко от раздела " Риболов в Гърция" - и си готов ! Няма нужда за всяко отделно селце или паланка по крайбрежието , да се пита какво , що и как ...за Цяла гърция правилата , такъмите , примамките и стръвта са едни и същи ... има малки разлики , за риболов от брега и от лодка ...
Никой не полудява толкова бързо като абсолютно нормалният човек ...
Животът е навик , от който се отвиква много трудно ...
Terry Pratchett
Публикувай отговор

Обратно към “Морски риболов в Гърция (от брега)”