остров Тасос

Модератори: alekst, Димо Михалев, dobria1

Публикувай отговор
Аватар
bobopeli
Модератор
Модератор
Мнения: 2266
Регистриран на: Съб Сеп 20, 2008 8:08 pm
Местоположение: Габрово

Re: остров Тасос

Мнение от bobopeli »

luky78 написа:Утре отивам за няколко дни на острова. Ще помятам бомбарди, имам и малко воблерчета, силикончета и други изкуствени примамки, живи червеи и дори ръчно правени стримери. Надявам се да хвана някоя рибка.

Вземи си и няколко пилкера, да кажем 10 грама.
...хаосът се намира в най-голямо изобилие там, където някой се стреми да въведе ред.
И хаосът винаги надмогва реда, защото е по-добър организатор.
Аватар
luky78
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 108
Регистриран на: Нед Апр 18, 2010 4:00 pm

Re: остров Тасос

Мнение от luky78 »

GODzillata написа:
luky78 написа:Утре отивам за няколко дни на острова. Ще помятам бомбарди, имам и малко воблерчета, силикончета и други изкуствени примамки, живи червеи и дори ръчно правени стримери. Надявам се да хвана някоя рибка.
В кой район? :roll:
На Лименас ще съм отседнал, може да отскоча до близките плажове извън града. Миналият септември имаше доста рибки, дребни защото не гоня едри.
Аватар
luky78
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 108
Регистриран на: Нед Апр 18, 2010 4:00 pm

Re: остров Тасос

Мнение от luky78 »

bobopeli написа:
luky78 написа:Утре отивам за няколко дни на острова. Ще помятам бомбарди, имам и малко воблерчета, силикончета и други изкуствени примамки, живи червеи и дори ръчно правени стримери. Надявам се да хвана някоя рибка.

Вземи си и няколко пилкера, да кажем 10 грама.
Имам няколко пилкера, както и ръчно правени пилкери и други ръчни примамки (може и да клъвне нещо на тях).
Аватар
Аматьора Бс
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 398
Регистриран на: Нед Яну 02, 2011 7:51 pm
Местоположение: Бургас

Re: остров Тасос

Мнение от Аматьора Бс »

Заставаш на фара на Потос и меткаш към Лименария.Ако кокала е тръгнал доволен ще останеш.
Аватар
luky78
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 108
Регистриран на: Нед Апр 18, 2010 4:00 pm

Re: остров Тасос

Мнение от luky78 »

Аматьора Бс написа:Заставаш на фара на Потос и меткаш към Лименария.Ако кокала е тръгнал доволен ще останеш.
На Лименас съм колега. Тук няма нито кокали, нито заргани. Сутрин в 5-6 часа покрай брега има по няколко подгонвания на дребосъка вероятно от маятика, но не е като август-септември водата да ври. На плувка излизат разни салпи, спароси, перки, гилоси и други. На дъно някои вадят ципура на скарида.
Аватар
Аматьора Бс
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 398
Регистриран на: Нед Яну 02, 2011 7:51 pm
Местоположение: Бургас

Re: остров Тасос

Мнение от Аматьора Бс »

Иска обикаляне колега
debsi
новобранец
новобранец
Мнения: 22
Регистриран на: Пет Окт 17, 2008 8:23 pm

Re: остров Тасос

Мнение от debsi »

Здравейте,

От 25 до 30 юни бях на острова, риболова не беше на кой знае на какво ниво, но така или иначе нямах големи очаквания заради температурите от 35 градуса. Риболова се случваше от 5 до 7 сутринта и след това от 8:30 до 9:30-10 вечерта общо взето по време на изгрева и залезе на слънцето през другото време нищо. Лових само на южната част на острова на различни скали с дълбочина между 20 и 40 метра. Първото нещо което искам да отбележа е че имаше много колалита особено вечер със залеза на слънцето около час беше голямо гонене, скачане и т.н. Пробвах малки джигове, малки силикони, бомбарда с раглу какво ли не и се хвана само едно, но пък е най-голямото колали което съм виждал на живо нямам идея какъв беше проблема явно в мен. Като цяло се хванаха доста риби от различни видове нямаше нищо трофейно, но пък и нямаше капота нито един ден. Имаше и доста откачени риби между които и една трофейна баракуда. Като цяло се убедих че мине ли 1 юни и преди 30 септември в Гърция не се ходи. Като препоръка ако някой мисли да ходи 5 часа трябва да сте на мястото за риболов в точно 7 всичко свършва изведнъж. Най-успешната примамка бяха 17 сантиметровите Дуота сутрин естествени цветове вечер колкото по-шарено хванете по-добре. Ето и няколко снимки за цвят. Първата снимка с тунакитата е от предишния ми риболов от който не намерих време да пиша по-рано, сега ги нямаше.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Аватар
Здравко1982
новобранец
новобранец
Мнения: 3
Регистриран на: Вто Юли 27, 2021 5:41 am

Re: остров Тасос

Мнение от Здравко1982 »

Здравейте,съфорумници :).Малко ми е трудно още да се ориентирам във форума.Имам няколко въпроса,които може би са коментирани вече,извинете ме,ако е така.
Исках да питам за риболов на Тасос в средата на август .Ще ходим на почивка и между другото може да направим един два риболова.Има ли смисъл да взимам спининг,или да не си правя труда да ръкомахам.Сигурен съм,че риболова ще бъде повече от труден,но все пак на какво да заложим ?
Аватар
bobopeli
Модератор
Модератор
Мнения: 2266
Регистриран на: Съб Сеп 20, 2008 8:08 pm
Местоположение: Габрово

Re: остров Тасос

Мнение от bobopeli »

Здравко1982 написа:Здравейте,съфорумници ......
Винаги има смисъл да се носи спининг :D Вземи си 5-6 пилкера по около 10 грама и още толкова касмастери по 6- 7 грама ( загубите са големи) и пробвай :D
...хаосът се намира в най-голямо изобилие там, където някой се стреми да въведе ред.
И хаосът винаги надмогва реда, защото е по-добър организатор.
Аватар
Здравко1982
новобранец
новобранец
Мнения: 3
Регистриран на: Вто Юли 27, 2021 5:41 am

Re: остров Тасос

Мнение от Здравко1982 »

Благодаря,за съвета,колега.Ще те послушам :)
Аватар
luky78
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 108
Регистриран на: Нед Апр 18, 2010 4:00 pm

Re: остров Тасос

Мнение от luky78 »

Утре заминавам за острова. Какво е положението в момента?
Аватар
Здравко1982
новобранец
новобранец
Мнения: 3
Регистриран на: Вто Юли 27, 2021 5:41 am

Re: остров Тасос

Мнение от Здравко1982 »

Не мога да кажа,колега.Нашето пребиваване на Тасос приключи за около десет часа.Скарахме се с хазяйката още същия ден на пристигането и на следващата сутрин рано рано потеглиха от острова.
Аватар
luky78
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 108
Регистриран на: Нед Апр 18, 2010 4:00 pm

Re: остров Тасос

Мнение от luky78 »

Здравко1982 написа:Не мога да кажа,колега.Нашето пребиваване на Тасос приключи за около десет часа.Скарахме се с хазяйката още същия ден на пристигането и на следващата сутрин рано рано потеглиха от острова.
Много лошо, трябваше да си намерите друго място. Сега се намират. Майката на жена ми живее в Лименас и ни намери предишната седмица място на центъра до нея.
Аватар
GODzillata
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 16393
Регистриран на: Сря Сеп 13, 2006 11:12 am
Местоположение: Outta space

Re: остров Тасос

Мнение от GODzillata »

Здравко1982 написа:Не мога да кажа,колега.Нашето пребиваване на Тасос приключи за около десет часа.Скарахме се с хазяйката още същия ден на пристигането и на следващата сутрин рано рано потеглиха от острова.
Е, що? Обикновено са услужливи и гостоприемни? :roll:
На риба - като на война! Fish'n'chicks! :mrgreen:
Кеч & Рилийс...в тиганааа-аха-ха-хаааа...Изображение
m_a_rtins
новобранец
новобранец
Мнения: 4
Регистриран на: Вто Авг 25, 2020 7:35 am

Re: остров Тасос

Мнение от m_a_rtins »

Здравейте колеги , къде на остров Тасос е осветено за нощен риболов ( по пристаните )? . В началото на септември за нощен риболовл е по удачно на воблер или на полиангистро ???
Мерси на всички отзовали се , и наслука на всички .
Публикувай отговор

Обратно към “Морски риболов в Гърция (от брега)”