Бяла риба на тролинг!

Модератор: bobopeli

Публикувай отговор
bobir
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 457
Регистриран на: Пон Фев 19, 2007 3:36 pm
Местоположение: София

Re: Бяла риба на тролинг!

Мнение от bobir »

Troli Rapala написа:И запомни,Сонара не лови риба а подпомага в откриването и!От там-нататък зависи от теб дали ще успееш,а не от картинките на сонара! :idea: :drinkers: Ако задълбаеш и станеш зависим от сонара,значи не те бива в риболова! :drinkers: Сонара е средство за постигане на цел,но истинския сонар е заложен в хищническия инстинкт на риболовеца! :idea: :drinkers:
Това че сонара не лови го знам.Имах FF 250 и го ползвах на 200 килохерца.Този понеже е по нов и тия технологий Chrip не са ми ясни.А DSi-то на колко да го ползвам 455 или 800. :drinkers:
И рибар съм и ловец съм:):):) От тая риба не мое да си платим парното:):):):)
bobir
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 457
Регистриран на: Пон Фев 19, 2007 3:36 pm
Местоположение: София

Re: Бяла риба на тролинг!

Мнение от bobir »

Troli Rapala написа:Въпроса за сонара е математически!Препоръчвам ти,да използваш 200кХц като основен лъч и най-достоверен при показването на рибите и тяхната големина!Другите три са допълнителни екстри и ги включвай само за по-детайлно инфо за релефа на дъното и в страни от лодката! :wink: Най-добрите сонари са тези с максимална мощност и малък ъгъл,което води до концентрирана и максимално точна картина! :drinkers: Твоята сонда не и знам ъгъла,при мен е 12градуса и 500вата Пик до Пик,а профитата са с 1000вата и 6градуса ъгъл на сондата!Сложно е и си требва цяла тема за да схванеш логиката!Но накратко е това! :wink: :drinkers:
А филтъра за шум и яснотата на повърхноста на колко да ги сложа. :drinkers:
И рибар съм и ловец съм:):):) От тая риба не мое да си платим парното:):):):)
Troli Rapala
учете се от него
учете се от него
Мнения: 6494
Регистриран на: Вто Май 09, 2006 9:49 pm
Местоположение: sofia
Обратна връзка:

Re: Бяла риба на тролинг!

Мнение от Troli Rapala »

bobir написа:.А DSi-то на колко да го ползвам 455 или 800. :drinkers:
Не знам,не съм ги ползвал!И скоро няма да ми трябват! :wink: На мен при тролинг ми трябват подвижни риби и 200кХц си ми ги отчита перфектно,та грам не ме вълнува инфото за дъното! :drinkers:
Troli Rapala
учете се от него
учете се от него
Мнения: 6494
Регистриран на: Вто Май 09, 2006 9:49 pm
Местоположение: sofia
Обратна връзка:

Re: Бяла риба на тролинг!

Мнение от Troli Rapala »

bobir написа: А филтъра за шум и яснотата на повърхноста на колко да ги сложа. :drinkers:
Тази екстра се използва сега,когато има много боклуци на повърхността,по спомен се изписва на екрана-Clutter!Намаляваш процентите наполовина,поне при мен е така! :drinkers: На рибки или символи го държиш? :roll: :drinkers:
bobir
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 457
Регистриран на: Пон Фев 19, 2007 3:36 pm
Местоположение: София

Re: Бяла риба на тролинг!

Мнение от bobir »

Troli Rapala написа:
bobir написа: А филтъра за шум и яснотата на повърхноста на колко да ги сложа. :drinkers:
Тази екстра се използва сега,когато има много боклуци на повърхността,по спомен се изписва на екрана-Clutter!Намаляваш процентите наполовина,поне при мен е така! :drinkers: На рибки или символи го държиш? :roll: :drinkers:
На символи :drinkers:
И рибар съм и ловец съм:):):) От тая риба не мое да си платим парното:):):):)
Станимир Бегов
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 865
Регистриран на: Вто Авг 11, 2009 11:24 am
Местоположение: Хасково

Re: Бяла риба на тролинг!

Мнение от Станимир Бегов »

Здравейте ,верно ли е че тая година бялата риба ще е забранена до 1 .6.?
аксел
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 931
Регистриран на: Чет Юни 21, 2007 5:32 pm
Местоположение: пловдив
Обратна връзка:

Re: Бяла риба на тролинг!

Мнение от аксел »

Да,за водоемите до 500м надморска и до 15.06 за водоемите над.
валатът не най-лошото нещо на света
Публикувай отговор

Обратно към “Тролинг”