Метод Фидер. Как и Защо

Модератор: sapuna

Публикувай отговор
delio-haidutin
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1116
Регистриран на: Пет Юли 02, 2010 8:17 pm
Местоположение: шумен град

Re: Метод Фидер. Как и Защо

Мнение от delio-haidutin »

stridata написа:Флат-метод хранилката винаги пада с оловото на долу и ако си сложил стръвта в модула винаги ще е нагоре.
Модула на флат-метода ти дава прецизността да имаш винаги един и същи грамаж на метода с храната и да целиш петното с точност от примерно 1 метър. Докато ако на пружината слагаш с ръка винаги ще имаш различно количество храна и риска да мяташ всеки път на различно място е доста голям.
съгласен съм,но точно това имам в предид ,че на някои водоеми при дадени обстоятелства,точно това малко количество захранка ,може да влияе на кълването на едри риби,наличието на прекономерно много дребосък,водорасли ,тиня,и захранката я няма.на водоеми с типично спортен характер ,популацията на шаран е висока,а от там и конкуренцията,с една дума по-просто-до като хвърлиш и ти вземат от ръката.а за водоеми ,па макар ичасни ,но от типа -такса ,а каквото хванеш с взимаш,кое ще е по-ефикасно -малкото захранка или големите топки на спирала или олово :?: :?: :?:
ВАСИЛ ЛЕВСКИ: "...Ако допуснете утре, когато сте вече свободни да ви управляват днешните турски мекерета и разните му лихвари и чорбаджии, които и днес ви грабят най-безжалостно, то по-добре да си останем под сянката на султана....."
Аватар
stridata
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 449
Регистриран на: Пет Фев 19, 2010 8:03 pm
Местоположение: София

Re: Метод Фидер. Как и Защо

Мнение от stridata »

Така е не можеш да обобщиш, защото има индивидуални фактори за всеки риболов!
Ловенето с метод хранилка предполага една средна дистанция от да речеме 25-45 метра коете е напълно достатачно за захранване с лепени семена или храна в зависимост от факторите които споменаваш, дребна риба и т.н. Нали не мислиш, че мяташ метода в морето и почваш да чешеш?
Ти объркваш нещата, никой не е казал, че Specimen хранилките са по лоши от метода или обратно. Просто темата е за метод и имаше мнения не на място!
Можеш да извадиш човека от селото, но селото от човека НИКОГА!
Изображение
delio-haidutin
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1116
Регистриран на: Пет Юли 02, 2010 8:17 pm
Местоположение: шумен град

Re: Метод Фидер. Как и Защо

Мнение от delio-haidutin »

Просто темата е за метод и имаше мнения не на място![/quote]


не ,аз до колкото разбрах ,колегата пита ,каква е причината при едни и същи условия,захранка и въдица до въдица,на спирала да има кълванета ,а на хранилката "дренан"да няма.и тука се почна ,видиш ли ,аз с еди какви си и еди какви си хранилки колко риби съм хванал.ок ,хванал ,хванал,ама ,даите му съвет къде бърка при монтажа ,а не да му казват от сорта"зае...ги тези пружини",еди кой си англичанин или марсиянец лови на еди каква си.къде е гаранцията ,че който и да е ,в место въпросна хранилка ,ако използва пружина ,няма улова да му е двоен :!: :!: :!: :lol: :lol:
ВАСИЛ ЛЕВСКИ: "...Ако допуснете утре, когато сте вече свободни да ви управляват днешните турски мекерета и разните му лихвари и чорбаджии, които и днес ви грабят най-безжалостно, то по-добре да си останем под сянката на султана....."
Аватар
С.Върбанов
учете се от него
учете се от него
Мнения: 7045
Регистриран на: Пон Яну 30, 2012 10:19 pm
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

Re: Метод Фидер. Как и Защо

Мнение от С.Върбанов »

Защо копираш цитат за сравнение между топче и царевица не разбрах :roll: И щом си наясно би ли обяснил кое е хранителното в царевицата защото аз мога да ти обясня веднага кое е хранителното в топчето :idea: Не ми обяснявай с какво си хранели пилетата на село защото аз не храня и не угоявам животни , а ходя на риболов и си подбирам прецизно захранките , които ползвам - защото знам какво има в тях и то не е царевица или храна за пилета :idea: :lol: Никъде не съм казал да не ловите с каквото искате даже напротив - умирам си до мен да има някой от 3-4 дена и да млати яко царца ( с надута чалга от бараката ) , а аз отивам и за 3-4 часа до него имам 2-3 качествени риби и човека се насира от яд - случва се постоянно , отговори си сам защо :wink: Не ми се изпада в поредните полемики за неща , които са дъвкани години наред :idea: Ти лови с трици , аз ще ловя със скъпите боклуци :wink: :drinkers:
Горчивината от лошото качество остава дълго след , като е преминало краткото удоволствие от ниската цена!

https://www.facebook.com/groups/227639040739150/" onclick="window.open(this.href);return false;
nikval
новобранец
новобранец
Мнения: 50
Регистриран на: Съб Ное 23, 2013 8:43 pm

Re: Метод Фидер. Как и Защо

Мнение от nikval »

Не проблем да си взема Фидер хранилки, но не виждам с какво ще промени/подобри риболова.

Започнах да ловя на спирала с качамак и няколко куки забити (капан), както се лови основно там където ходя.
След няколко седмици решех да мина само на една кука, както е редно, но оловото на спиралата е малко, и затова започнах да си ги провя сам и да слагам колкото олово искам.
Опитвам да се придържам към основния начин на който се лови на това място, а именно топка качамак, но в рамките на закона, повод след нея с една кука. И от скромния ми опит мога да кажа, че е много по-ефективен от капана.
Затова не слагам други хранилки, а и не виждам с какво ще промени/подобри риболова.

Един ден застана над мен на 10/15 метра един мъж, столичанин, на Фидер с кошничка. Разпъна 5 квадрата с посуди, бърка захранки и започна едно цапане през петнайсетина минути, като допълнително от ръка мяташе по 5-6 топки.
Нито той хвана този ден риба, нито аз.
Аватар
butnik
рибар фанатик
рибар фанатик
Мнения: 8262
Регистриран на: Съб Сеп 30, 2006 7:35 pm
Местоположение: Франкфурт на Майн
Обратна връзка:

Re: Метод Фидер. Как и Защо

Мнение от butnik »

Дай сега да уточним нещо-същинските метод хранилки не стават за течаща вода,спиралата или така наречената пружина задържа за по-дълго време подхранката и ако се доутежни с олово течението да не я мести ще се лови с нея успешно.А това,че някой дошъл с много кофи и извършвал някакви ритуали го з@еби :lol: от това не си вади никакви изводи.Много манекени има по водоемите ,които не знаят за какво са край тях.На Марица шараните си кълват на монтаж с кошничка при риболов с фидер,но това нищо не означава,защото преди години ,когато фидера не беше навлязъл масово, си ги ловяхме с пружини.Избери си метод ,който ще ти донесе най-голям успех.
Винаги прощавайте на враговете си-за тях няма нищо по-дразнещо от това.....
Аватар
naskobo
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2319
Регистриран на: Съб Окт 25, 2008 5:15 pm
Местоположение: София

Re: Метод Фидер. Как и Защо

Мнение от naskobo »

nikval написа:..Не проблем да си взема Фидер хранилки, но не виждам с какво ще промени/подобри риболова...
Просто ще почнеш да ловиш на фидер, сега си на дънарка.Фидерът е по-скоро изгъзица на мачовия, а не на дънния риболов :idea: "Метод" при фидера е вид хранилки/ монтаж, а не метод/начин на риболов. Кой би бил най-сполучливия начин за риболов на дадено място за определен вид риба е съвсем друга тема.
Нещата трябва да са възможно най-прости, но не и повече от това! - А. Айнщайн
Димитър Чаушев
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 639
Регистриран на: Чет Мар 28, 2013 10:02 am

Re: Метод Фидер. Как и Защо

Мнение от Димитър Чаушев »

Обърках се тотално :roll: с фидер не се ли ловеше на дъно и тежко :roll:
Аватар
antivik
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3454
Регистриран на: Нед Сеп 12, 2010 10:01 am
Местоположение: Кърджали

Re: Метод Фидер. Как и Защо

Мнение от antivik »

А че на дъно се лови ама и сопа, и такъми, и монтажи са доста по-различни.
Когато рибата не ще - НЕ ЩЕ!
Аватар
Красимир Атанасов
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5903
Регистриран на: Пет Май 01, 2009 4:24 pm
Местоположение: Stockholm

Re: Метод Фидер. Как и Защо

Мнение от Красимир Атанасов »

Направихте тема от няма нищото!
От прочетеното до тук ми става ясно,че човека пуснал темата не иска да научи нищо.
Ако не ти изнася риболова на фидер,ок.Но стига с това на пружината ловя а на кошнички не.Колеги ти написаха и преди,лови на това което ти носи успех и това е.Защо се изнасилваш да правиш нещо което сам или сами не харесвате и непризнавате?
Когато хващаш рибата, губиш стръвта. Това е необходима загуба.
delio-haidutin
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1116
Регистриран на: Пет Юли 02, 2010 8:17 pm
Местоположение: шумен град

Re: Метод Фидер. Как и Защо

Мнение от delio-haidutin »

Димитър Чаушев написа:Обърках се тотално :roll: с фидер не се ли ловеше на дъно и тежко :roll:
по мое мнение ,аз как го разбирам:фидер риболова е риболов на дъно,но с голяма чувствителност за индикация за кълването на риба от върха на пръчката,използвана за предимно дребни риби ,където не е необходимо да се поставят допълнтелни индикации за кълването.
ВАСИЛ ЛЕВСКИ: "...Ако допуснете утре, когато сте вече свободни да ви управляват днешните турски мекерета и разните му лихвари и чорбаджии, които и днес ви грабят най-безжалостно, то по-добре да си останем под сянката на султана....."
Аватар
Красимир Атанасов
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5903
Регистриран на: Пет Май 01, 2009 4:24 pm
Местоположение: Stockholm

Re: Метод Фидер. Как и Защо

Мнение от Красимир Атанасов »

delio-haidutin написа:предимно дребни риби ,където не е необходимо да се поставят допълнтелни индикации за кълването.
Тоз път изтървахме козите тотално.
Когато хващаш рибата, губиш стръвта. Това е необходима загуба.
Аватар
Port_Royal
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 674
Регистриран на: Нед Апр 21, 2013 4:20 pm

Re: Метод Фидер. Как и Защо

Мнение от Port_Royal »

Красимир Атанасов написа:
delio-haidutin написа:предимно дребни риби ,където не е необходимо да се поставят допълнтелни индикации за кълването.
Тоз път изтървахме козите тотално.
:rolleyes: :drinkers: :rolleyes: Май не само козите,ами и всичко останало. :lol: :lol: :lol:
Бъди себе си, доверявай се на вълшебството, следвай сърцето си, мечтай по много и се забавлявай!
Аватар
Port_Royal
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 674
Регистриран на: Нед Апр 21, 2013 4:20 pm

Re: Метод Фидер. Как и Защо

Мнение от Port_Royal »

Ето тук е написано ясно какво е фидер риболов и спецификациите за него - http://www.nariba.com/forum/viewtopic.php?f=179&t=62787" onclick="window.open(this.href);return false; :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: Дано има кой да го прочете,за да разбере за какво става дума.
Бъди себе си, доверявай се на вълшебството, следвай сърцето си, мечтай по много и се забавлявай!
delio-haidutin
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1116
Регистриран на: Пет Юли 02, 2010 8:17 pm
Местоположение: шумен град

Re: Метод Фидер. Как и Защо

Мнение от delio-haidutin »

Port_Royal написа:
Красимир Атанасов написа:
delio-haidutin написа:предимно дребни риби ,където не е необходимо да се поставят допълнтелни индикации за кълването.
Тоз път изтървахме козите тотално.
:rolleyes: :drinkers: :rolleyes: Май не само козите,ами и всичко останало. :lol: :lol: :lol:
е ,че някои са решили да се мъчат да вадят шарани от по 3-5 - повече кг с фидер пръчка,при положение ,че същия монтаж може да се постави и на друга въдица,не виждам някой да е "изтървал козите".пак казвам ,че си е мое мнение.всеки си решава по какъв начин и с какво да лови,но наистина не го разбирам ,да наблягаш за едро с 0,15-0,20 ,с малка акция ,и после да се разправя "нещо едро ми скъса" :lol: :lol: :lol:
ВАСИЛ ЛЕВСКИ: "...Ако допуснете утре, когато сте вече свободни да ви управляват днешните турски мекерета и разните му лихвари и чорбаджии, които и днес ви грабят най-безжалостно, то по-добре да си останем под сянката на султана....."
Публикувай отговор

Обратно към “Монтажи за риболов”