Ставрос, Йерисос, Неа рода, Трипити

Модератори: alekst, Димо Михалев, dobria1

Публикувай отговор
Byrd
новобранец
новобранец
Мнения: 10
Регистриран на: Вто Дек 09, 2014 10:26 am

Re: Ставрос, Йерисос, Неа рода, Трипити

Мнение от Byrd »

Koe Дуо , потъващо или плаващо?
Аватар
emo vasilev
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1943
Регистриран на: Пон Окт 02, 2006 8:05 pm
Местоположение: Перник

Re: Ставрос, Йерисос, Неа рода, Трипити

Мнение от emo vasilev »

Nikolai_Filev написа:Колеги дайте рецепта за домашни приготвена захранка. Имсм 3 кг. сардина и незнам с какво друго да омеся.
Ники , ще ти кажа моята рецепта - рибата я слагаш в кофа и я размачкваш , накисваш хляб във вода и го изтискваш , добавяш го в кофата , добавяш пакет морска захранка или каквато имаш и няколко шепи пясък .Размесваш хубаво , правиш топки според дистанцията на която ловиш и ги почваш !
Nikolai_Filev
новобранец
новобранец
Мнения: 46
Регистриран на: Вто Май 29, 2012 5:35 pm

Re: Ставрос, Йерисос, Неа рода, Трипити

Мнение от Nikolai_Filev »

Благодаря Емо и аз мислех за нещо подобно, но не знаех за пясък мислех глина да купя. И друго съм чувал за яйца и сирене. А далу да я направя утре и за неделя да е повтасала малко? Иначв в неделя ще ходя на Йерисос. Успех на всички риболовци!
Vladorado73
новобранец
новобранец
Мнения: 34
Регистриран на: Пон Яну 15, 2018 11:43 am

Re: Ставрос, Йерисос, Неа рода, Трипити

Мнение от Vladorado73 »

Здравейте колеги, малко прясно инфо от Йерисос от събота. Като цяло риболова беше мниго слаб, на воблер имах един удар на леферче около 200 гр. което се откачи преди да го кепна. От другите видове имам 2 октопода и един калмар. Но като усетих на къде отиват нещата в събота през нощта се прибрах в София. На плувка не видях никой да лови, единствено гърци мятаха на дъно но без особен успех.
Желая на всички весели празници.
Аватар
icefire
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 385
Регистриран на: Чет Апр 26, 2012 9:11 am
Местоположение: София

Re: Ставрос, Йерисос, Неа рода, Трипити

Мнение от icefire »

emo vasilev написа:
Nikolai_Filev написа:Колеги дайте рецепта за домашни приготвена захранка. Имсм 3 кг. сардина и незнам с какво друго да омеся.
Ники , ще ти кажа моята рецепта - рибата я слагаш в кофа и я размачкваш , накисваш хляб във вода и го изтискваш , добавяш го в кофата , добавяш пакет морска захранка или каквато имаш и няколко шепи пясък .Размесваш хубаво , правиш топки според дистанцията на която ловиш и ги почваш !


Колеги ще си позволя само да вметна малки подробности ... Аз също забърквам захранката по този начин .. НО ! оставям част от сарделата и я накълцвам с нож на малки парчета , по 2-3 см.. не ги замесвам с останалата храна , замятам след топките от ръка или с прашка . Или оствям сарделите цели и след "леко смачкване" хвърлям по 2-3 рибки през интервал от време , което зависи според активноста на рибата ... Ако кефалът е налице на куката слагам за стръв свинско месо , като по месото не трябва да има тлъсто или жилки .. При риболов с подобно захранване за кефал , ловя на половината от дълбочината или 1/3 -та от нея ...
Надявам се да съм бил полезен .
Никой не полудява толкова бързо като абсолютно нормалният човек ...
Животът е навик , от който се отвиква много трудно ...
Terry Pratchett
Аватар
emo vasilev
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1943
Регистриран на: Пон Окт 02, 2006 8:05 pm
Местоположение: Перник

Re: Ставрос, Йерисос, Неа рода, Трипити

Мнение от emo vasilev »

Честита Коледа момчета , да сте живи и здрави и много риби да хващате !

Всичко смислено написано тук е полезно колега , за което ти благодарим !

По начина , който описваш събираш рибата със захранката на дъното , но после я качваш нагоре със парчетата сардела и така ловиш на по малка дълбочина .Почти съм сигурен ( може и да бъркам ) , че на този номер се хваща предимно кефал ( платерина , бафа и др. кефалоподобни) и не е чак толкова резултатен за останалите видове .
Специално на Йерисос правих този експеримент - концентрирана захранка на стегнати топки , линия малко над дъното и дохранване с малка топка на всяка уловена риба - мурмура , сарпа и кефал . Захранване със стегнати топки и дохранване с топки , разпадащи се веднага след падането, линия на половината от дълбочината - кефал и церула.
Много зависи от това , каква риба има пред нас , но винаги съм се стремял да ловя поне два вида за да има разнообразие в кълването .На тази основа още при чукването става ясно какво кълве .На Йерисос имах серии с по три различни риби една след друга - сарпа , кефал и мурмура , предполагам , че и на други места ще работи формулата , просто трябва да се експериментира .

Весели Празници !
Аватар
icefire
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 385
Регистриран на: Чет Апр 26, 2012 9:11 am
Местоположение: София

Re: Ставрос, Йерисос, Неа рода, Трипити

Мнение от icefire »

Весела Коледа и от мен ...
Емо Василев прав сте , става дума за "кефалови" :)
Начина за вдигане на рибата в по-горен слой е удачен при по дълбоки от 3-4 метра пристанища , например пристанището на Неа Мондания е 6-8 метра ... А това с церулата е много досадна работа ... ако я има друго не кълве ... вярно че по някой път е гол след гол..
Никой не полудява толкова бързо като абсолютно нормалният човек ...
Животът е навик , от който се отвиква много трудно ...
Terry Pratchett
Аватар
Аматьора Бс
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 398
Регистриран на: Нед Яну 02, 2011 7:51 pm
Местоположение: Бургас

Re: Ставрос, Йерисос, Неа рода, Трипити

Мнение от Аматьора Бс »

Byrd написа:Koe Дуо , потъващо или плаващо?
Потъващото.Извинявай колега че не съм видял въпроса цял месец.Винаги ми е приятно да ви видя по нашите местенца
Byrd
новобранец
новобранец
Мнения: 10
Регистриран на: Вто Дек 09, 2014 10:26 am

Re: Ставрос, Йерисос, Неа рода, Трипити

Мнение от Byrd »

Здравей Краси,благодаря за отговора макар и по-късничко.На03.01.19г. се отвори възможност и посетихме ловните поля,уви само за един следобед.Започнахме от Трипити към17.30ч до 20.00 нищо.Аз търсих октоподи и калмари,а половинката ми на бомбарда една церула .Имаше поне десет колеги гърци и българи докато бяхме там само един калмар се извади и то малък.След това Неа Рода също безуспешно за мен,а жена ми на бомбарда хвана около килограм дребосък и една хубава мормура.22.30 доиде кораба дето ловят скариди и приключихме.Посреднощ задуха страхотен вятър,в 03ч.и як дъжд и сутринта към 10ч. на обратно.Към Стратони дъжда премина в сняг, добре че се прибрахме навреме.Пролетта ще е пак.Успешна 2019! :fishing3:
Аватар
emo vasilev
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1943
Регистриран на: Пон Окт 02, 2006 8:05 pm
Местоположение: Перник

Re: Ставрос, Йерисос, Неа рода, Трипити

Мнение от emo vasilev »

Здравейте момчета - петък ,събота и неделя бях на Йерисос , като отскочих и до Неа Рода .На Рода имаше епизодични кълванета на кефал , които за съжаление бяха кратки .Сутрин започва хубаво кълване , извадят се добри риби за час - два и после всичко изчезва до вечерта , когато пак за такъв период се хване по някоя риба .
На Йерисос трудни и редки риби - сарпа , мурмура и кефал като последния е доста кът.Лових на 5 м. дълбочина предимно на бял с доста захранка от която рибата определено се влияеше .След всяка топка имаше кълване , но дето се вика - не всичко което кълве се улавя ...Между другото това е и чара на риболова , иначе гол след гол писва , поне на мен де !Мурмурата и сарпата не са чак толкова гъсти както през м. декември , а кефал вече се лови и между лодките , но пък там въжетата доста възпрепятстват риболова .
Колегите - дънари и спинингисти с които разговарях бяха разочаровани , особено последните които обикаляха от Ставрос до Трипити и обратно .
На тръгване спрях на Ставрос да видя как е положението , ми ......хубаво място , ма за разходка - никаква риба !
20190118_112358.jpg
20190118_112409.jpg
20190118_130531.jpg
20190118_141036.jpg
20190118_144644.jpg
20190119_091508.jpg
20190118_143739.jpg
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
rumbeti
новобранец
новобранец
Мнения: 75
Регистриран на: Пет Апр 28, 2006 11:53 am
Местоположение: Гоце Делчев
Обратна връзка:

Re: Ставрос, Йерисос, Неа рода, Трипити

Мнение от rumbeti »

Инфо от днеска на Керамоти много но дребен кефал(не си заслужава),на Кавала допреди 1-2 не са гонили но от днеска вече яко гонят и май ще почнат и със глобите и сваляне на номерата на колата,Неа Перамос там е кръгла нула без удари.
Аватар
G.Petkov
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14812
Регистриран на: Чет Сеп 18, 2008 8:00 am
Местоположение: София

Re: Ставрос, Йерисос, Неа рода, Трипити

Мнение от G.Petkov »

Честит празник на Емо Василев ! :D

Да е жив и здрав !
Много риби да лови и да ни разказва ! :wink:
Аватар
emo vasilev
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1943
Регистриран на: Пон Окт 02, 2006 8:05 pm
Местоположение: Перник

Re: Ставрос, Йерисос, Неа рода, Трипити

Мнение от emo vasilev »

Мерси приятелю , и ти да си жив издрав !
stiviti
новобранец
новобранец
Мнения: 78
Регистриран на: Вто Фев 01, 2011 1:29 pm
Местоположение: София

Re: Ставрос, Йерисос, Неа рода, Трипити

Мнение от stiviti »

Здравейте колеги! Каня се около 10-ти да обиколя този район . Знае ли някой какво е положението - риба , октоподи ,калмари ? Ще пробвам всичко. Ще бъда благодарен за информацията - после ще дам отчет.
Nikolai_Filev
новобранец
новобранец
Мнения: 46
Регистриран на: Вто Май 29, 2012 5:35 pm

Re: Ставрос, Йерисос, Неа рода, Трипити

Мнение от Nikolai_Filev »

Колеги споделете, ако някой е ходил на Ставрос, как е положението. В неделя мисля да ходя, ще пробвам с бомбарда, чепаре за сафрид и на плувка.
Публикувай отговор

Обратно към “Морски риболов в Гърция (от брега)”