Кой цвят тапи обича иларията?

Модератори: Димо Михалев, dobria1

Публикувай отговор
Аватар
ribolovec2
новобранец
новобранец
Мнения: 55
Регистриран на: Сря Авг 30, 2006 7:59 pm

Кой цвят тапи обича иларията?

Мнение от ribolovec2 »

А де? По мое лично мнение оранживте.
Аватар
fishermen
новобранец
новобранец
Мнения: 38
Регистриран на: Сря Юни 27, 2007 4:09 pm
Местоположение: Bourgas

Мнение от fishermen »

Преди години тапите бяхя само оранжеви и рибата работеше добре. сега има и кръгли и какви ли не а и с 1000 цвята. моите са си оранжеви и си хващам риба. Най важното е да я има. :)
А.Христов
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 141
Регистриран на: Пон Мар 19, 2007 7:44 am
Местоположение: Варна

Мнение от А.Христов »

А по мое мнение, рибата най-много обича червейчета :D
strijok
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5343
Регистриран на: Чет Юли 27, 2006 4:26 pm
Местоположение: Иван Котаков - Бургас

Мнение от strijok »

Цвета и формата нямат значение - когато рибата я има взема на всичко :wink: . Имам такъми с всички цветове на дъгата- с точки и без точки - и на всички се хваща пущтината само да я наблизо. :lol:
Когато ловиш риба, е спорт. Когато разказваш за това, е изкуство.
Аватар
fishermen
новобранец
новобранец
Мнения: 38
Регистриран на: Сря Юни 27, 2007 4:09 pm
Местоположение: Bourgas

Мнение от fishermen »

Номера е да мине пасажа. От там нататък всички по редицата взимат риба в повечето случаи. А няма ли я на каквито и тапи да си хвърлил забрави :)
biboin
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 180
Регистриран на: Съб Мар 24, 2007 7:13 pm

Мнение от biboin »

е да цвета едвали има значение за рибоцие поне не сам чувал :roll: но за рибарите явно има на всеки сигурно се е случвало да лови на какв ли не цвят такаче цвета е важен само когато отидем да си купуваме тъкъми и тук идва просвещението :idea: цвета е важен само за рибарите :wink: по мое мнение
Аватар
kepa
новобранец
новобранец
Мнения: 15
Регистриран на: Пет Юли 20, 2007 6:32 pm

Мнение от kepa »

Риболова на цветни тапи е несериозна работа, особено по дълбоките и богати на храна пристанища като Несебърското. Аз предпочитам риболова на подвижна плувка (около 3-4гр.). За стръв използвам филе от цаца (без гръбни кости и кожа) или в краен случай блатен червей. Истина е, че обезкостяването на една средно голяма цаца отнема ценно време, но ефекта е в пъти по-голям от риболова на тапи, особено ако периодично подхранваш с 2-3 шепи смачкана цаца...
Аватар
Камбата
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2378
Регистриран на: Нед Ное 26, 2006 6:05 pm
Местоположение: Варна,Морето,сините вълни...
Обратна връзка:

Мнение от Камбата »

За пръв път чувам за цацата като стръв за илария.
:?
"Риболовът на дивите риби е твърде ценен, за да бъдат те улавяни само веднъж!"

- Лий Улф - 1939 г.
rimohit
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1391
Регистриран на: Пет Май 13, 2005 9:04 pm
Местоположение: Бургас-Стара Загора-в каяка

Мнение от rimohit »

цацата е екстра стръв по местата където е научена на нея а именно пристанища разни .. на несебър и созопол си дава екстра на цаца и плувка
татовамомченценаучибезбройнещаотмоитерепортажидобисмелостоттяхвидячеивБългарияможедаселовирибаскаяккопираабсолютновсичкитемимаршрутиирепортажиипослегипредставикатосвоивМаниятаинаРиба
Аватар
stoned
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 110
Регистриран на: Нед Юли 03, 2005 9:59 am
Местоположение: Варна

Мнение от stoned »

kepa написа:Риболова на цветни тапи е несериозна работа, особено по дълбоките и богати на храна пристанища като Несебърското. Аз предпочитам риболова на подвижна плувка (около 3-4гр.). За стръв използвам филе от цаца (без гръбни кости и кожа) или в краен случай блатен червей. Истина е, че обезкостяването на една средно голяма цаца отнема ценно време, но ефекта е в пъти по-голям от риболова на тапи, особено ако периодично подхранваш с 2-3 шепи смачкана цаца...
И на мен тва ми е любимия метод за илария и платерина-на подвижна плувка и доста добри резултати съм постигал :wink:
Обаче тва с цацата за първи път го чувам.
А за захранка използвам- накисвам 1 хляб в една торбичка от магазина правя го на каша, слагам 1 паве вътре пробивам торбата на места с ножа и я мятам където ше ловя. Определено дава резултати :wink:
Не е особено екологично ама незнам друг вариант.
ЗАРИБЕН
Аватар
kepa
новобранец
новобранец
Мнения: 15
Регистриран на: Пет Юли 20, 2007 6:32 pm

Мнение от kepa »

От София съм и въпреки че ходя в Несебър и Созопол за 1-2 седмици в годината с баща ми успяхме да хванем спатиите на иларията, платерината и заргана.
Захранката с цаца не я използвам винаги. Тя е най-ефективна за иларията, само когато ракетите не излизат в морето и рибата по брега е гладна. Тогава рибата се настървява много. Важното е да се мета цаца (пресна или по възможност леко вмерисана). Захранва се по малко и периодично. Интервалите на захранване е по ваше усмотрение - най-правилно е когато рибата спре да кълве или се разпръсне. Много е важно цацата да се мята на едно място. Трябва да я смачкате добре за да има по голям ефект. ХРАНЕТЕ ПО МАЛКО, защото освен че едно прехранване може да отблъсне рибата, е възможно да привлечете враждебните погледи на другите колеги (особено, ако са "болни" риболовци като мене, хехе). Захранва се само на тихо място. В открити води е абсурдно. По едрата илария идва винаги по-късно от дребосъците. Търсете ги на дълбоко. Дребосъците кълват в горните слоеве на водата. Това е всичко от мен. Наслука колеги. Ако имате информация за риболова в Несебър, моля, ми я съобщете.
Аватар
Камбата
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2378
Регистриран на: Нед Ное 26, 2006 6:05 pm
Местоположение: Варна,Морето,сините вълни...
Обратна връзка:

Мнение от Камбата »

Момчета,най-добре и екологично чисто е да се прави следната хватка:

Взимаме един-два хляба от магазина.Взимаме една гаца за картофи,или друга мрежа.Вземаме едно въже около 5-6 метра,зависи от мястото,където ще ловим.Вземаме един по-тежичък камък.

Слагаме хляба и камъка в гацата,завръзваме я с въжето например за кея,или където ще ловим и я хвърляме близо до мястото,където ще е плувката ни.До 10 минути резултата ще е на лице. :D
"Риболовът на дивите риби е твърде ценен, за да бъдат те улавяни само веднъж!"

- Лий Улф - 1939 г.
Аватар
SILVESTER
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 410
Регистриран на: Сря Юни 21, 2006 1:05 pm
Местоположение: Варна

Мнение от SILVESTER »

Камбата написа:Момчета,най-добре и екологично чисто е да се прави следната хватка:

Взимаме един-два хляба от магазина.Взимаме една гаца за картофи,или друга мрежа.Вземаме едно въже около 5-6 метра,зависи от мястото,където ще ловим.Вземаме един по-тежичък камък.

Слагаме хляба и камъка в гацата,завръзваме я с въжето например за кея,или където ще ловим и я хвърляме близо до мястото,където ще е плувката ни.До 10 минути резултата ще е на лице. :D
Това съм го правил, има доста добър ефект
Също така е добре да се сложи малко чарволаци от някаква риба(от предни излети примерно)в надупчена найлонова торбичка и при хляба :wink:
... Изобщо не ме интересува кой е баща ти! Докато аз ловя риба, никой няма да ходи по водата.
Публикувай отговор

Обратно към “Стръв и захранка”