Риболов на пъстърва около София

Модератори: Павел Иванов, sestrata

paradoxkc
новобранец
новобранец
Мнения: 2
Регистриран на: Чет Мар 04, 2010 7:31 pm

Риболов на пъстърва около София

Мнение от paradoxkc »

Здравейте съфорумци!
Искам да ви питам къде около София( до 80км) има подходящи места за риболов на пъстърва на мухарка. Какво друго освен пъстърва се хваща в момента?
Аватар
gochev86
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 349
Регистриран на: Сря Яну 25, 2012 6:38 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Риболов на пъстърва около София

Мнение от gochev86 »

Здравей анонимни колега,почти на всички платени водоеми има пъстърва.Стига да не лъжат че пускат,това в момента е основен риболов(поне по мое наблюдение). Само трябва да разбереш къде наистина са зарибили и отиваш,аз лично последната една седмица хванах доста пъстърви и останах доста доволен.Не знам в момента как е положението там,но към края на миналата година на Суходол излизаха доста пъстърви.
If we are what we eat, tomorrow I could be you.
searnox
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 315
Регистриран на: Пет Юли 23, 2010 11:13 am

Re: Риболов на пъстърва около София

Мнение от searnox »

Днес бях на панчерево платеното, миния четвъртък са пускали сивен. Днес хващаха прилично колегите и на спининг и на камола и бял, но беше фраш.
Аватар
Павел Иванов
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14913
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 12:29 pm
Местоположение: София

Re: Риболов на пъстърва около София

Мнение от Павел Иванов »

Вече дават ли да се лови на спининг там ? Бяха забранили по едно време .
Спинингиста , разсширени вени нямаааааааа !

Риболовът е за разтоварване а не за натоварване!
Павел Иванов
k99
новобранец
новобранец
Мнения: 91
Регистриран на: Пон Юли 23, 2012 3:01 pm
Местоположение: София

Re: Риболов на пъстърва около София

Мнение от k99 »

Павел Иванов написа:Вече дават ли да се лови на спининг там ? Бяха забранили по едно време .
Миналата есента пазача разправяше че след 6 декември щели да разрешават, тогава вадели шараните. Според него сме ги повреждали :?
Аватар
czd
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1423
Регистриран на: Пон Мар 01, 2010 9:21 pm
Местоположение: София-Видин
Обратна връзка:

Re: Риболов на пъстърва около София

Мнение от czd »

Павел Иванов написа:Вече дават ли да се лови на спининг там ? Бяха забранили по едно време .
Миналата седмица имаше двама със спининги и няколко човека с тапи на щукарския гьол. Докато се мотах там едният от спинингистите закова щука около две килца на силикон, която след доста борба се откачи преди да я извади. Възгласите на колегите около него - ''Баси тук имало риба все пак '' ме спряха да похвърлям и аз, та си останах здрител. Поговорих с момчето и каза, че мята от 4 часа без успех.
Ако слушаш хората, можеш в морето да ловиш зайци, а в гората - риба!!!
Аватар
TonyBlaze
новобранец
новобранец
Мнения: 76
Регистриран на: Пон Юни 03, 2013 1:09 pm
Местоположение: София/Ямбол
Обратна връзка:

Re: Риболов на пъстърва около София

Мнение от TonyBlaze »

Колеги, от около година съм разпален по спининг, а тук във форума основно чета, за да попия опит. Ето, че е време и аз да кажа нещо :D
Снимките са от сряда, платеното на Пънчака:
IMG_160465981690599.jpeg
IMG_160465981690599.jpeg (71.46 KiB) Преглеждано 9333 пъти
IMG_160446283249599.jpeg
IMG_160446283249599.jpeg (102.79 KiB) Преглеждано 9333 пъти

Пъстървички си има доволка. Относно щуката, миналата събота се убихме от въртене и студ, около 25 човека,но капут! Само две момчета на еднакви воблери извадиха 5 !

.... А! И един пич с болонеза.... Въртеше блесни на болонеза... Е, това не го бях виждал :)
В момента на удара разбираш, че цялата мъка, горещина, студ, кал, пот, изхарчени пари и гориво, както и време нямат абсолютно никакво значение!
- Антоан Виденов

Catch & Release!
searnox
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 315
Регистриран на: Пет Юли 23, 2010 11:13 am

Re: Риболов на пъстърва около София

Мнение от searnox »

И пъстървата и щуката вървяха добре вчера, аз лично имах 6 удара, 2 извадих, 2 се откачиха и най интересното бяха 2 удара, единия отначало помислих че съм закачил някъде по дъното понеже колегата до мен остави 3 блесни по средата около това място, но като почна да се развива натегнатия аванс и си усетих, че е риба. Каквото и да беше не можах да го мръдна въдицата седя на 90 градуса около минута аванса бааавничко си чъкаше и се откачи :( Имаше още един подобен удар но той се откачи след буквално 5 сек.
До мен имаше други колеги който въртяха на бели воблери с зелен гръб и изкараха поне 10тина щуки. Моите удари бяха на Мепс циклоп 2 с червена украска. Бях там около обяд от 12 до 3-3:30
magichko
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 171
Регистриран на: Чет Сеп 03, 2009 11:06 am
Местоположение: София

Re: Риболов на пъстърва около София

Мнение от magichko »

А как се плаща на панча колеги
Изображение
Аватар
kostura_24
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 321
Регистриран на: Съб Яну 19, 2013 10:19 am
Местоположение: София

Re: Риболов на пъстърва около София

Мнение от kostura_24 »

Колеги дали не стана топло за пъстървата?Движи ли още ..
"Докато ми плащат колкото да не умрем, ще работим колкото да не заспим'' :D
Аватар
Мунчо
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1588
Регистриран на: Пон Авг 29, 2005 9:41 pm
Местоположение: ГАБРОВО

Re: Риболов на пъстърва около София

Мнение от Мунчо »

Движи се, колега. И бързо, и бавно.
Malemi написа:Нишо не сте хванали но поне сте спасили патката и шуката ( тя маи е мъртва но нищо )
"Еби им майката на другите и в себе си утеха намери. И ако в себе си утеха не намериш, еби си майката и ти!"

http://www.starividri.org/" onclick="window.open(this.href);return false;
paradoxkc
новобранец
новобранец
Мнения: 2
Регистриран на: Чет Мар 04, 2010 7:31 pm

Re: Риболов на пъстърва около София

Мнение от paradoxkc »

Колеги само че аз питам за река подходяща за мухарски риболов. На платени водоеми първо не става за мухарка второ предполагам че плащаш на въдица и каквото хванеш на кг. ти го теглят.
Аватар
muharcheto
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 202
Регистриран на: Пет Фев 26, 2010 9:41 pm
Местоположение: СОФИЯ

Re: Риболов на пъстърва около София

Мнение от muharcheto »

Здравей колега,като че ли най-близката пъстървова дестинация е Искрецка,Струма в района на Земен-след варницата,посока дефилето и Трекленската,като са в режим Хвани-Пусни.Малки кленчета излизат вече почти на всякъде-на суха и мокра муха.Успех :D
Човек и добре да живее,рано или късно се жени.
Привет и НАСЛУКА!!!
Аватар
Surveyor
новобранец
новобранец
Мнения: 90
Регистриран на: Сря Окт 12, 2011 8:36 am

Re: Риболов на пъстърва около София

Мнение от Surveyor »

р. Искър под яз. Искър също може да се пробваш и там има добри места които държат пъстърва, също и малките реки по Витоша само се запознай кои са забранени. На мен лично най-много ми харесва риболова в горните течения на реките в Рила, разбира се повече от южната и страна че е по близо до София. Късмет и Наслука.
Аватар
Surveyor
новобранец
новобранец
Мнения: 90
Регистриран на: Сря Окт 12, 2011 8:36 am

Re: Риболов на пъстърва около София

Мнение от Surveyor »

Много красива дестинация за пъстърва е Йончевото езеро в Рила, но си е бая ходене. По малко ходене е до мусаленските езера но там е по капризна пъстървата. За Рила имах в предвид северните склонове а не южните както написах, ама така става когато човек пише преди да си изпил кафето. Е и по южните склонове на Рила ходя почти всяка година, но доста по рядко. на Сухото езеро се събират доста рибари събота и неделя. Първият път си мислех че аз съм единствения шъшкънин дето носи в планината мухарката ама там видях и рибари с обикновенни въдици да ловят.
Публикувай отговор

Обратно към “Мухарски риболов”