Страница 1 от 1

спининг макара за Дунав

Публикувано на: Нед Мар 23, 2014 6:30 pm
от fedoracore
здр.колеги искаме да направиме един подарьк(спининг макаа) за 50 годищен юбилеи на един приятел.
та човека си живее близо до Дунав и си ходи стабилно за риба в момента е с макара ryobi ecusima 4000 но се се оплаква че слаба била за Дунав .примамките вьрвяли мн.тегаво и го изморявали :D -- повечето от блесните му са с номер 5 ---- прьчката му е с акция 30/60 .
та колеги сьбрали сме с приятели сумата от 350 лв и искаме да го изненада ме за юбилея в петьк с нова спининг макаричка човека.

Re: спининг макара за Дунав

Публикувано на: Нед Мар 23, 2014 6:58 pm
от Павел Иванов
Както и в другата тема препоръката ми е Penn Battle 3000 .

Re: спининг макара за Дунав

Публикувано на: Нед Мар 23, 2014 7:56 pm
от certate
И аз така,

Soron STX 40

Изображение


...................................................................................................


Освен него, може би си струва да се погледне това Ryobi Luis
Тежи малко повече - 350 грама, но е много мощно и няма заден ход.

Изображение

Въпреки че е по-тежко, ще върши добра работа на Дунав с блесни №5+

Re: спининг макара за Дунав

Публикувано на: Вто Мар 25, 2014 9:03 pm
от GENIUS

Re: спининг макара за Дунав

Публикувано на: Нед Апр 13, 2014 7:27 pm
от 123654
Попринципно,аз ползвам за Дунав Shimano Alivio размер 2500 и е 45 лева,но щом казваш,че бюджета Ви с приятелите ви е 350 лева аз препоръчвам Shimano Exage 3000.Късмет в избора! Наслука!!!! :)

Re: спининг макара за Дунав

Публикувано на: Пон Апр 14, 2014 5:24 pm
от Павел Иванов
От лично моя гледна точка , Ексейджа е една от последните макари които бих препоръчал за спининг , без значение какъв е той .

Re: спининг макара за Дунав

Публикувано на: Пон Апр 14, 2014 5:43 pm
от 123654
Павел Иванов написа:От лично моя гледна точка , Ексейджа е една от последните макари които бих препоръчал за спининг , без значение какъв е той .
Защо бих искал да си разбера грешката! :)

Re: спининг макара за Дунав

Публикувано на: Пон Апр 14, 2014 5:56 pm
от Павел Иванов
От опита с който имам , кратък такъв преди да подаря макарата , с упоменатият модел , то със сигурност това не е макара за спининг . Споделям го на база виждане не само върху бивша моя макара а поне на още десетина такива на колеги занимаващи се основно със спининг . Макарата си е екстра за плувка примерно ама за спининг ...

А и доколкото ми е известно рожденника отдавна вече се радва на Дайва Екселер Z 4000 , която съм сигурен че ще му свърши екстра работа за целта .

Re: спининг макара за Дунав

Публикувано на: Сря Апр 23, 2014 9:40 am
от toshiro
Павел Иванов написа:От лично моя гледна точка , Ексейджа е една от последните макари които бих препоръчал за спининг , без значение какъв е той .
Аз вярвам, че тази макаричка ще се докаже като работен кон в скоро време. http://vlodke.org/reels/exage-fd-%D0%BA ... %82%D0%B8/" onclick="window.open(this.href);return false;

Re: спининг макара за Дунав

Публикувано на: Сря Апр 23, 2014 8:05 pm
от Павел Иванов
А дано , ама нада ли . Щом новата Стелла 2014г. JDM вариант дава ядове още не топвана във водата , представям си новият Ексейдж как ще се държи , навъпреки рекламните ревюта . Иде реч за това .
Като въртим в "нормално" работно положение 14 Stella 3000 HGM , или ей тъй :

Изображение

Върти мазно , няма никакви съпротивления , даже малко звучи като Дайва с ХК чарколяк :lol:

В момента в който я обърнем надолу с дръжката , ей тъй :

Изображение

и пак завъртим става една .... Почва да върти тегаво , "заклинва" , издава стържещи звуци и пр. силно неприятни неща . Утре ще я върна на япончето с цел да я смени или ремонтира и последствие ще видя как ще се държи ремонтираната или сменената такава , на тоя етап е кофти , особено като се помисли че това е флагманта на фирма имаща се за една от двете дЪ топ в макароизработката .

Re: спининг макара за Дунав

Публикувано на: Чет Апр 24, 2014 7:26 am
от toshiro
Предполагам, че шайбичките, които притискат короната към пиньона (намират се между короната и левия лагер) са по-тънки от необходимото и при навеждане зъбите се "разцепват" и започва проблема. Демек грешка в асемблирането. Може да се случи при всяка една марка и модел. Друг е въпроса, че не трябва да се случва точно при тоя :D
Направи ми приятно впечатление, че пиньона на новия ексейдж е с възможност за лагер в долния край, голямата за размер 2500 корона, както и че локомотивния механизъм е доста по грамотно направен. Ма то на хартия е едно, а в ръката и на реката е друго.

Re: спининг макара за Дунав

Публикувано на: Пет Апр 25, 2014 8:02 pm
от mesket4eto
toshiro написа:Може да се случи при всяка една марка и модел.
Това бих го приел за нормално само при макари под 15 лева, но да дадеш 1100 лева и макарата да издава такива тегави звуци си е признак на бая занижен качествен контрол на марката :roll: Чудя се в някой Ексейдж или Нексейв какви изненади могат да се очакват, дето са за 10 пъти по- малко пари. И аз лично се съмнявам да е от тия подложни шайбички.

Re: спининг макара за Дунав

Публикувано на: Вто Апр 29, 2014 9:43 am
от toshiro
Мескетче, коли по 300 хиляди лева най-спокойно си хвърлят турбини, маховици, че и скоростни кутии по 20 бона парчето, та макара за 1100 лева, колко му е да сгъне. Въпроса е в това дали ще се признае производствен дефект и ще се остави чувство на удовлетвореност у клиента. Като се съмняваш да е от шайбите, имаш ли и някакво предположение или си просто мнителен :)

Re: спининг макара за Дунав

Публикувано на: Вто Апр 29, 2014 7:16 pm
от Павел Иванов
Тя макарката си пътува към Япония и като стигне там ще узная директно от Шимано какъв и е проблема , съответно ще го обявя тук , което не пречи да се гадае до тогава де :wink: