Риболов в Пула, Хърватска.

Модератори: emo vasilev, alekst

Аватар
barutchiata ©
Администратор
Администратор
Мнения: 5592
Регистриран на: Нед Апр 24, 2005 9:35 pm
Местоположение: България & Österreich

Риболов в Пула, Хърватска.

Мнение от barutchiata © »

Есента мислихме да направим една почивка в Хърватия, но ме тръшна вирус и вместо почивка си останах в леглото . :evil: :evil: :evil: Цяла зима си мислих за лошия шанс и сега преди великден скъсах синджира и на 13 април се качихме в колата и отпрашихме към Пула.
Пристигнахме малко преди вечерта и се настанихме в много добър апартамент, който бяхме резервирали. Понеже Хърватия е една от малкото страни в които изискват риболовен билет и за морето, сутринта отидохме до пристанището да питаме от къде да взема разрешителното. Обясниха ни, че билети се взимат от офис в ценъра, близо до Амфитеатъра. Започнах един слалом по улиците на Пула и накрая паркирах на паркинг до Амфитеатъра. Следвайки старата българска приказка „С питане до Цариград се стига“ след около час намерих офиса, но........... бяха вече затворили. И тук май не си дават зор. Така и така бяхме тика решихме да разгледаме от близо къде са се тепали гладиатори в миналото. Платихме 100 куни за вход и влезнахме. А там...
13.png
15.png
17.png
Тука се чуствах като гладиатор излизащ на арената за двубой, е почти като такъв :D :D :D
18.png
19.png
20.png
Тука вече ме беше напекло слънцето, а си мислих повече за рибата... :lol: :lol: :lol:
21.png
И след няколко минути напуснахме арената която е виждала сигурно какви ли не страхотии
22.png










От там отидохме да обиколим Пунта Верудела, полуостров в южната част на Пула, където и мислих да ловя. Бил съм веднъж там и познавах добре района. На полуострова има предимно хотели, големи, малки и много зеленина.
23.png
24.png
26.png
28.png
29.png
DSCF2485.JPG
DSCF2482.JPG
DSCF2484.JPG
DSCF2488.JPG
DSCF2490.JPG
DSCF2518.JPG
DSCF2521.JPG

Направихме една обиколка и се отдадохме на почивка. Едвам изчаках да дойде утре и се изстрелях към офиса. Посрещнаха ме с „добърдан“ и ми казаха, че се плаща първо в банката. Дадоха ми сметката по която трябва да платя и ме насочиха в най–близката банка. Цаках 150 куни за 3 дена риболов и обратно в офиса. До като попълваха документа ги питах колко е глобата без билет. От 300 до 4000 куни, ми отговори жената. И като знам, че 1евро е 7 куни си викам теа не си играят. :lol: :lol: :lol:
Взех билета формат А4 с написано Името ми и времето през което мога да ловя, печати и всичките му салтанати и отидох да търся риболовен магазин. Отново вкарах в действието „питането“, и не след дълго бях в едно магазинче фрашкано със стока. Взех някои дреболии и от там на пазара в центъра. На пазара в центъра има голям покрит рибен пазар. Взех кило сардина, после кило брашно и газ към къщи. половината сардина и махнах гръбнаците и я пасирах и я умесих с башно и малко вода, да стане жилаво тесто. Взех спинарката и отидох да тествам морските воблери. Метах час два и обезкуражен се прибрах капо.
На другия ден взех и една въдица за плувка и стръвта сардела и омесеното тесто, което смърдеше доволно на риба. :lol: :lol: :lol:
Настаних се на местото и пометах със спинарката със същите резултати като предния ден. Идеята за спининга ми се изпари много бързо, то и времето за него го бях изтървал щото часа беше 9.00. Спретнах плувката, метнах и зачаках. По едно време плувката потъна, засечка и .... нема никой, и стръвта я нямаше. Презаметнах и се уши една риба е те този модел.. :arrow: :arrow: :arrow:

Изображение

После друга те този модел :arrow: :arrow: :arrow:

Изображение

имаше и от този модел.. :arrow: :arrow: :arrow:


Изображение


Риболова си вървеше като редувах на парченце сардина и смърдящо тесто. :lol: :lol: :lol: Лових около час и се прибрах с около десетина риби. Те това е рибата от първия риболов. :| :| :|
DSCF2526.JPG
И още една от втория ден...
DSCF2530.JPG
Така редувах разходки и риболов. Следващия път, живот и здраве ще взема един телескоп 5 метра. Местото където лових е дълбоко и риболова с макара се обезмисля. До следващото включване. На всички вас пожелавам хубави моменти и големи риби. Успех!
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Аватар
Митев
учете се от него
учете се от него
Мнения: 6591
Регистриран на: Чет Фев 22, 2007 6:13 pm
Местоположение: Добрич

Re: Риболов в Пула, Хърватска.

Мнение от Митев »

Добре сте си прекарали :supz: пък аз се чудех къде се затри по празниците :lol: :drinkers:
tzetzo62
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 171
Регистриран на: Пон Мар 10, 2008 2:25 pm
Местоположение: Търговище

Re: Риболов в Пула, Хърватска.

Мнение от tzetzo62 »

Перфектно!Поздрави!
Аватар
Златев
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1192
Регистриран на: Чет Мар 05, 2009 2:10 pm
Местоположение: Варна

Re: Риболов в Пула, Хърватска.

Мнение от Златев »

Мечта ми е да отида до Хърватска! Благодаря, че отчасти я сбъдна! ;)
Аматьорски Спининг Клуб "С Брат ми"
jivko.uzunov
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1580
Регистриран на: Вто Май 24, 2011 5:04 pm
Местоположение: Бургас

Re: Риболов в Пула, Хърватска.

Мнение от jivko.uzunov »

Хубав репортаж и чудесна почивка сте си спретнали.
Аватар
barutchiata ©
Администратор
Администратор
Мнения: 5592
Регистриран на: Нед Апр 24, 2005 9:35 pm
Местоположение: България & Österreich

Re: Риболов в Пула, Хърватска.

Мнение от barutchiata © »

Ето и линк за всеки който го интересуват цени за риболовен билет.

http://www.find-croatia.com/fishing-cro ... roatia.htm" onclick="window.open(this.href);return false;
piam70
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 287
Регистриран на: Пет Май 30, 2008 3:20 pm
Местоположение: бургас

Re: Риболов в Пула, Хърватска.

Мнение от piam70 »

:smt041 :smt041 :smt041 Браво,изкрено ви завиждам!!!!
Аватар
antivik
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3454
Регистриран на: Нед Сеп 12, 2010 10:01 am
Местоположение: Кърджали

Re: Риболов в Пула, Хърватска.

Мнение от antivik »

То красоти отвсякъде, благодарности за разходката по Хърватия де ни я осигури :supz: .
Когато рибата не ще - НЕ ЩЕ!
Аватар
G.Petkov
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14812
Регистриран на: Чет Сеп 18, 2008 8:00 am
Местоположение: София

Re: Риболов в Пула, Хърватска.

Мнение от G.Petkov »

Абе ловиш ги и морските риби :D !

А и аз съм виждал местните да ловят на парченце от филе, ама е малко мърляво, цапаш се, оси ти налитат - та затова предпочитам за стръв червеите и хляб! Хубаво е да има малки рибки, ама трябва да разпъвам рачило и става сложно :wink: !

Изискването за билет при любителски риболов в море пък ме изненада. Може би е заради многото туристи и съответно приходи от тях :roll: !
Аватар
Красимир Атанасов
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5903
Регистриран на: Пет Май 01, 2009 4:24 pm
Местоположение: Stockholm

Re: Риболов в Пула, Хърватска.

Мнение от Красимир Атанасов »

Толкова много и хубави места,а само един живот....БАси.
Когато хващаш рибата, губиш стръвта. Това е необходима загуба.
Аватар
antivik
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3454
Регистриран на: Нед Сеп 12, 2010 10:01 am
Местоположение: Кърджали

Re: Риболов в Пула, Хърватска.

Мнение от antivik »

Красимир Атанасов написа:Толкова много и хубави места,а само един живот....БАси.
:smt023 :prayer:
Когато рибата не ще - НЕ ЩЕ!
Аватар
barutchiata ©
Администратор
Администратор
Мнения: 5592
Регистриран на: Нед Апр 24, 2005 9:35 pm
Местоположение: България & Österreich

Re: Риболов в Пула, Хърватска.

Мнение от barutchiata © »

G.Petkov написа:..... Може би е заради многото туристи и съответно приходи от тях :roll: !


Истината бате е, че не видях никъде рибари. Последния ден видях само един дядо и баба до мен, и това беше. И предният път като ходих, също не видях. В разговор с хазяйката разбрах, че хората тук ходят с лодки. Даже ми каза, ако искам да дойда есента и мъжа и ще ме вземе с него на лодката. Явно пецат рибу само есента кога има много. Има и много фирми които организират риболов на туна с лодка, но ме съм разпитвал за условията.
Malkiq_Ribar
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 178
Регистриран на: Вто Юни 21, 2005 7:18 pm
Местоположение: София

Re: Риболов в Пула, Хърватска.

Мнение от Malkiq_Ribar »

Страхотна екскурзия придружена с риболов какво по-хубаво от това. Благородно ти завиждам.
Аватар
Баш Щукар
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 505
Регистриран на: Нед Юни 09, 2013 9:26 am
Местоположение: Кристиан Кирилов / Перник

Re: Риболов в Пула, Хърватска.

Мнение от Баш Щукар »

Баруте, благородно ти завиждам! Поздравления за страхотната екскурзия! :D
Аватар
antivik
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3454
Регистриран на: Нед Сеп 12, 2010 10:01 am
Местоположение: Кърджали

Re: Риболов в Пула, Хърватска.

Мнение от antivik »

Брате Баруте, гледам снимките и се чудя :smt017 , к`ви аджиба хора живеят там? То море, то красоти, гори, паркове па не се намерили 2-3-ма "бизнесмени", че да хванат, че да почнат и го застроят, па да напраскат бетон до бетона, ни полянка, ни дърво да не остане, че хептен на море и на курорт да замяза :mrgreen: :(
Когато рибата не ще - НЕ ЩЕ!
Публикувай отговор

Обратно към “Морски риболовни излети.”