Питане от риболовец- "старовремец"

Модератори: alekst, Димо Михалев, dobria1

Публикувай отговор
Аватар
mantaray
новобранец
новобранец
Мнения: 90
Регистриран на: Вто Окт 07, 2008 1:14 pm
Местоположение: Бургас

Питане от риболовец- "старовремец"

Мнение от mantaray »

Здравейте колеги,както съм озаглавил темата,"старовремец" съм-до сега съм ловил пасажни риби само с чепаре с перушина от ишил до мисирка и монофил, но тази година съм решил да изпробвам късмета си с "железария" от лодка за която и хабер си нямам: видове,марки,модели и тегло-видях в дюкяните, че са скъпи и като човек със скромни възможности реших първо да питам :-)-ще търся основно паламуд и лефер/чернокоп на тролинг и евентуално замятане в появило се алайче, сафрида башка, естествено. Брейда добър ли е за замятане т.е усуква ли се;Ф какво;мисля и малко ламе да опитам за чепаретата-какво на цвят,комбинация от цветове? От Бургас съм и пазарувам от "Краставицата"- мисля, че новото магазинче на Павката/митничаря е добро-ще се радвам на съвети от съграждани в тази връзка. Чувам, че се правят и комбинации от воблер и няколко куки за тролене-добре ли е това и каква е схемата на връзване. Смятам да опитам и пилкер за отвесно.
Ще съм благодарен за всеки съвет, но имам усещането, че Киро ще ми отговори най-точно,ясно и кратко ;-), нещо което добре умее за радост на всички ни.
Ars longa, vita brevis
Dragan123
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 177
Регистриран на: Сря Яну 29, 2014 7:53 pm

Re: Питане от риболовец- "старовремец"

Мнение от Dragan123 »

Колега за чепаре не мога да ти препоръчам но мога да ти кажа че на воблер като сардина или като сафрид кълве най-добре ,а ако мислиш да ловиш привечер по-добре използвай розов воблер това мога да ти препоръчам
Аватар
shturetc
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 451
Регистриран на: Пон Окт 03, 2011 9:24 am
Местоположение: Бургас

Re: Питане от риболовец- "старовремец"

Мнение от shturetc »

mantaray,
въпросите ти изискват дълги,дъъъълги разяснения от колеги или... дълго,дъъълго четене от теб на вече многократно предъвквани във форума теми.

Приятелски съвет:При положение,че търсиш "сготвена информация",ако седнеш на кафето до магазинчето на Павката,Тони и Румен преди обед,когато там се събират доста колеги авджии и рибари,ще получиш отговор на повечето си въпроси от първа ръка!
Аватар
mantaray
новобранец
новобранец
Мнения: 90
Регистриран на: Вто Окт 07, 2008 1:14 pm
Местоположение: Бургас

Re: Питане от риболовец- "старовремец"

Мнение от mantaray »

[yandex]
Приятелски съвет:При положение,че търсиш "сготвена информация",ако седнеш на кафето до магазинчето на Павката,Тони и Румен преди обед,когато там се събират доста колеги авджии и рибари,ще получиш отговор на повечето си въпроси от първа ръка[/yandex]

Много добра идея,благодаря.
Ars longa, vita brevis
Публикувай отговор

Обратно към “Въпроси свързани с морския риболов.”