При пъстървите от Н-ската река....

Форум на Клуб Балканка. Всичко свързано с клуба, беседи, организации и мероприятия.

Модератор: Кърцата

pitcha
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 736
Регистриран на: Сря Май 04, 2011 2:40 pm

При пъстървите от Н-ската река....

Мнение от pitcha »

Забрана е, нали знаете.
В тоя период от годината едвам оцелявам. Сичко върви на вереф, сфаща ми се мозъко, намразвам целия свят и така нататък - запалените знаят за какво иде реч.

Обикновено по това време се меткам към Ряката - некъде по Ломския край или към Оряхово и Остров - да скивам кво правят щуките. И тая година така - преди две седмици отидохме с Мариян. Реката мътна, висока, заляла храсталако. А той - пълен с комари. Дето душата ми е от Лом и ги знам, а такова чудо не бях виждал никога.
Меткаш примамката, почваш да водиш, и в тва време ги чуваш как, като Месершмити, се блъскат в качулката и те поместват налево-надесно. По някое време, докато водиш блесната над треволяко - гледаш как един звяр ти кацва на носа и те пробожда от упор. Размазваш го с ляво кроше, в тва време примамката се закачва... Абе въобще - Кеф. Изпиха ми около пет литра кръв, което ме навежда на мисълта, че имам повече от тая течност от нормалните хора. Биологичен феномен, така да се каже.
На всичко отгоре нямаше подгонване даже, а сменихме всички известни места.

Кратка телефонна проверка по Островския край, и местната сводка показва, че един приятел дигнал температура, понеже един комар го резнал по долната джука /въпреки репелента/, та замязал на Майкъл Джексън...

След всичките тия перипетии и новини - Реката, по очевидни причини, отпадна от понататъшните ми творчески планове за спасяване на душевния мир.

Две седмици яко бачкане направо ме довършиха окончателно. Обаче, оня ден, Виктор Стоянов ми свирна да се обозначи и почнах да обмислям как - хем да се накефиме максимално, хем да се възползвам от голямата му теглителна сила.

И тука се сещам за един колега от съседния форум, stiga - ако си спомням правилно, който спаси положението с една чудесна негова идея от миналата година. Вместо на риба - отишъл на Панега и събрал буклук.
Сега, понеже участвах три пъти в организирано чистене на Панега, а пък не ходя на нея, беше ми минала мисълта да правя подобно нещо на някоя река, която харесвам. Те повечето са си чисти, понеже са доста над последното село, но има едно две изключения.

И така, Виктор Стоянов и моя милост - на Н-ската река, в действие.
При планирането основно обсъдихме въпроса - в колко ще тръгваме? Понеже посвикнах от разни хора в клуба да тръгваме много рано - към осем, а веднъж даже в осем без дваесе, та питам го Виктор - в осем или в девет? И той, нали е от мойта школа, вика - абе я по-добре в девет, какво ша се гърбиме да ставаме рано. Веднага се навих.
За да го прилъжа, първо минахме през две водоемчета да пробваме някоя риба, но пак нищо не фанахме. Пълно мъртвило, нищо не преследва, нищо не пипва.

Изображение

И тогава - газ към реката.

Изображение

Тя ни посреща пълна с боклуци.

Изображение

Някъде за около три часа напълнихме десет 120-литрови чувала, но успяхме да изчистим не повече от 300 метра. Но ги изчистихме качествено. Бавно, защото много трудно се изскубваха, обхванати в коренища и храсталаци. Първоначално Виктор сподели неговата концепция - да събираме по-едрите, за да напълним чувалите по-бързо. Аз, понеже очаквах подобен подход от него, естествено я отхвърлих. Наложи се с най-строгия ми вид да го респектирам и да му обяснявам, че е по-добре да знаем къде сме изчистили, за да не се чисти пак.

Ето какво събрахме:

Изображение

Тука са девет, десетият беше на друго място по пътя.
Намерихме едни контейнери в центъра на селото, където ги оставихме, като предварително предупредихме кмета, да не се чуди.

Изображение

Ето крайния резултат:

Изображение

Изображение

Сега съм решил следното - ако времето позволява и отърва още някой ден - пак ще го направим тая година. Обаче тоя път ще замъкна повече хора и ако видиме един нов боклук там, където вече сме изчистили - тоя път чувалите ще ги тръснем на площада, белким им дойде акъла да не хвърлят. Не че вярвам да им дойде, обаче ако сме упорити, някой ден - кой знае. Поне си имат информационни табели:

Изображение

Имах намерения да щракна и два ВЕЦ-а по път, но взе да притъмнява, а и някои сигнали откъм кръста ме отказаха, принуждавайки ни да пъбързаме към това, което никога не се губи в такива случаи. Най-сладката водка на планетата. Тоя път - по-сладка от всякога.
Аватар
muerter
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1519
Регистриран на: Пет Яну 04, 2008 4:54 pm
Местоположение: габрово
Обратна връзка:

Re: При пъстървите от Н-ската река....

Мнение от muerter »

Респект ,за клуба и хората в него !!
На някои хора не им е нужен акт за раждане , а писмено извинение от производителя на контрацептиви !!
albundi29
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 303
Регистриран на: Пон Яну 25, 2010 9:03 am

Re: При пъстървите от Н-ската река....

Мнение от albundi29 »

:smt041 :smt041 :smt041 :smt023
Жаден съм а вода не ми се пие
bacho acho
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 110
Регистриран на: Чет Фев 28, 2013 3:22 pm

Re: При пъстървите от Н-ската река....

Мнение от bacho acho »

Браво.
bateVal
новобранец
новобранец
Мнения: 11
Регистриран на: Чет Юли 03, 2014 12:15 pm

Re: При пъстървите от Н-ската река....

Мнение от bateVal »

Браво!
Аватар
Paviljon
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 274
Регистриран на: Пон Апр 04, 2011 9:21 am
Местоположение: на реката !!!
Обратна връзка:

Re: При пъстървите от Н-ската река....

Мнение от Paviljon »

Респект Димо :) Респект и на двамата с Виктор
Клуб по спортен риболов "Балканка"
http://www.balkanka.bg" onclick="window.open(this.href);return false;
Попивай красотата с очите и душата !!!
http://www.concept.bg" onclick="window.open(this.href);return false;
teek
новобранец
новобранец
Мнения: 24
Регистриран на: Пон Апр 26, 2010 5:24 pm

Re: При пъстървите от Н-ската река....

Мнение от teek »

Отлична идея, която признавам си - ще открадна. Обикновено събирам по 2 чанти боклук на всеки излет (след края на риболова, когато се връщам към началната точка), но за това не се сетих... През месеците на забраната не ходя за други риби и имам свободно време за такива действия. Браво на Вас!
Бат Стан
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1333
Регистриран на: Нед Май 15, 2005 11:17 am

Re: При пъстървите от Н-ската река....

Мнение от Бат Стан »

Респект!
nkk
новобранец
новобранец
Мнения: 8
Регистриран на: Съб Окт 18, 2014 1:46 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: При пъстървите от Н-ската река....

Мнение от nkk »

Поздравления!
Последния излет, раздавах торби на колегите. Половината да вземат да посъберат пак ще е добре.
Аватар
sashoart
фен клуб-скобар
Мнения: 376
Регистриран на: Съб Ное 14, 2009 8:00 pm
Местоположение: София

Re: При пъстървите от Н-ската река....

Мнение от sashoart »

благодаря
фен клуб-скобар
Аватар
webfusion
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 231
Регистриран на: Вто Сеп 18, 2012 10:59 am
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

Re: При пъстървите от Н-ската река....

Мнение от webfusion »

Браво колеги, че намирате непрекъснато сила и време
Аватар
radogagov
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 354
Регистриран на: Пон Юни 15, 2009 9:59 pm
Местоположение: Габрово / Ловеч

Re: При пъстървите от Н-ската река....

Мнение от radogagov »

Адмирации :prayer: :prayer: :prayer:
Изображение Изображение Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Клуб Балканка”