Забрана 2015

Информация за риболовния билет

Модератор: sapuna

Аватар
bachoivo
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 756
Регистриран на: Сря Сеп 02, 2009 6:10 pm
Местоположение: Русе, по Реката
Обратна връзка:

Забрана 2015

Мнение от bachoivo »

Здравейте, колеги
Излязла ли е и ако да къде забраната за риболов за 2015г. Не говоря за тази, която в момента е достъпна на сайта на ИАРА.
Преполагам, че забраната ще е както всяка година. Ще започне след Великден и ще е до края на май месец, но официално никъде нищо не мога да намеря
- Как говориш, след като нямаш мозък? - попита Дороти.
- Не знам - каза Плашилото - но тези, които нямат мозък, много обичат да говорят."
Аватар
каябаш
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 106
Регистриран на: Пон Апр 05, 2010 3:34 pm

Re: Забрана 2015

Мнение от каябаш »

Aз намерих това, но според мен все още не е официална тази заповед. Няма дата от кога до кога, както и за язовир Жребчево пише - "зоната с радиус от 250 метра около устието на река Твърдишка" ......всеки сам може да си направи извода, за кво ид реч. Ето я и забраната: http://iara.government.bg/wp-content/up ... na2015.pdf" rel="nofollow" onclick="window.open(this.href);return false;" rel="nofollow Да не говорим,че за област Сливен не "пише " почти нищо...!
Аватар
markas
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 118
Регистриран на: Пет Авг 01, 2014 2:04 pm

Re: Забрана 2015

Мнение от markas »

каябаш написа:Aз намерих това, но според мен все още не е официална тази заповед. Няма дата от кога до кога, както и за язовир Жребчево пише - "зоната с радиус от 250 метра около устието на река Твърдишка" ......всеки сам може да си направи извода, за кво ид реч. Ето я и забраната: http://iara.government.bg/wp-content/up ... na2015.pdf" rel="nofollow" onclick="window.open(this.href);return false;" rel="nofollow" rel="nofollow Да не говорим,че за област Сливен не "пише " почти нищо...!
Според мен, колегата имаше в предвид забраната за любителски риболов по вид риба и датите в които са забранени.
Първата щука и първата кака се помнят вечно независимо от килограмите им !
Аватар
vyrhara
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 382
Регистриран на: Съб Окт 04, 2008 3:37 pm

Re: Забрана 2015

Мнение от vyrhara »

Заповедта за любителския е интересна в частта, че пускат по 2-3 язовира и реки и през забраната,
иначе срока е ясен 15.04- 30.05. :D
Аватар
bachoivo
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 756
Регистриран на: Сря Сеп 02, 2009 6:10 pm
Местоположение: Русе, по Реката
Обратна връзка:

Re: Забрана 2015

Мнение от bachoivo »

Колегата markas е прав, забраната за любителски риболов имах в предвид :)
Колега vyrhara и аз така реших, че ще е след Великден, но знаеш, че в нашата мила родина нищо не е ясно до последния момент, а понякога и тогава пак не е ясно
- Как говориш, след като нямаш мозък? - попита Дороти.
- Не знам - каза Плашилото - но тези, които нямат мозък, много обичат да говорят."
Аватар
Павел Иванов
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14917
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 12:29 pm
Местоположение: София

Re: Забрана 2015

Мнение от Павел Иванов »

В случаят си е на 100% ясно , има си закон за това и то не от днес . По-конкретно - ЗРА , Приложение № 1 към чл. 32, ал. 1 . Там си е описано всичко доста подробно . Единствено ако има някакви промени по тези дати се издава заповед от министъра конкретизираща ги . Такава в никакъв случай не е необходимо да бъде издавана при положение , че всичко е регламентирано със закон . Единствените неясноти са както каза vyrhara , а именно кои ще бъдат свободните водоеми през нея .
Спинингиста , разсширени вени нямаааааааа !

Риболовът е за разтоварване а не за натоварване!
Павел Иванов
Аватар
Д.Граховски
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2900
Регистриран на: Нед Яну 16, 2011 8:14 pm
Местоположение: Дупница/София :)

Re: Забрана 2015

Мнение от Д.Граховски »

Аз и друго си мисля, поради задържалите се ниски температури, дали няма да ловим хайверни риби след забраната и до колко ИАРА ще вземе това предвид?!
Tell people there’s an invisible man in the sky who
created the universe, and the vast majority believe you.
Tell them the paint is wet, and they have to touch it to be sure.

Изображение

[url]http://maximo.bg/url]
Аватар
баничката
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 367
Регистриран на: Сря Май 23, 2007 9:26 pm
Местоположение: Враца

Re: Забрана 2015

Мнение от баничката »

Д.Граховски написа:Аз и друго си мисля, поради задържалите се ниски температури, дали няма да ловим хайверни риби след забраната и до колко ИАРА ще вземе това предвид?!
БОли те ... за хайверните,
нали си ги пускаме. :D
Последно промяна от баничката на Вто Мар 17, 2015 10:17 am, променено общо 1 път.
Не сме ора естете.
Всеки шут отзад е крачка напред.
Аватар
emo vasilev
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1943
Регистриран на: Пон Окт 02, 2006 8:05 pm
Местоположение: Перник

Re: Забрана 2015

Мнение от emo vasilev »

Това бе една от точките разисквани на срещата с ръководството на ИАРА .Миналата година се изловиха и прибраха огромни количества хайверна риба .Обещаха да помислят по въпроса , но както се вижда доста мислене ще падне ......
Аватар
markas
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 118
Регистриран на: Пет Авг 01, 2014 2:04 pm

Re: Забрана 2015

Мнение от markas »

Д.Граховски написа:Аз и друго си мисля, поради задържалите се ниски температури, дали няма да ловим хайверни риби след забраната и до колко ИАРА ще вземе това предвид?!
Наистина си е проблем това....Аз ловя предимно щуки. Радвам се на забраната от 15-ти Февруари до 30-ти Април. Дълга е, но се надявам да има ефект. Тук идва едно НО. На 10 - ти Януари имам щука с хайвер, на 28 - ми Януари имам още 2 с хайвер, и от 10 костура този месец, имам 6 с хайвер...
Риба не ям, така че всичко си е живо и здраво...
Въпроса е, дали времето оказва влияние на рибите, и няма ли как да се оформят забраните така, че да бъдат съобразявани всяка година според рибите и промяната на времето за хвърляне на хайвера им? Нали заради тяхното размножаване се забранява риболова, и има " специалисти" които " следят" размножаването и опазването на видовете?
Първата щука и първата кака се помнят вечно независимо от килограмите им !
Аватар
Д.Граховски
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2900
Регистриран на: Нед Яну 16, 2011 8:14 pm
Местоположение: Дупница/София :)

Re: Забрана 2015

Мнение от Д.Граховски »

Ами не е само при твб,аз миналата година до края на юни ловях кефали с хайвер и мъжки такива с други субстанции я тях. А преди една две години като ловех и на плувка декември и януари съм ловил хайверни скобари. По рпинцип забраните трябва да са според годината, разни лица да проверяват отдвлни индивиди до къде са го докарали с хайвера и според това да се пуска забрана, аз така ги виждам нещата, лошото е че не зависи от мен.
Tell people there’s an invisible man in the sky who
created the universe, and the vast majority believe you.
Tell them the paint is wet, and they have to touch it to be sure.

Изображение

[url]http://maximo.bg/url]
delio-haidutin
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1116
Регистриран на: Пет Юли 02, 2010 8:17 pm
Местоположение: шумен град

Re: Забрана 2015

Мнение от delio-haidutin »

аз си мисля ,че е напълно нормално ,месец,два преди рибата да си хвърли хайвера ,да има такъв .нали все пак този хайвер трябва да се образува ,да озрее(развие) до някаква степен ,и чак тогава да го хвърли.няма как да става това за няколко дена или седмици.
ВАСИЛ ЛЕВСКИ: "...Ако допуснете утре, когато сте вече свободни да ви управляват днешните турски мекерета и разните му лихвари и чорбаджии, които и днес ви грабят най-безжалостно, то по-добре да си останем под сянката на султана....."
Аватар
Д.Граховски
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2900
Регистриран на: Нед Яну 16, 2011 8:14 pm
Местоположение: Дупница/София :)

Re: Забрана 2015

Мнение от Д.Граховски »

Aбсолютно съм съгласен че е така, но тъй като докато зрее хайвера се ловят риби, това се отразява на популацията. Така че ако се пуснв по-ранна или по ясна забрана няма да е лошо. Може би ще лояим по 6 месеца годишно, ама поне да ловим, а не да се радваме че миналата година сме имали ебати якия излет веднъж.
Tell people there’s an invisible man in the sky who
created the universe, and the vast majority believe you.
Tell them the paint is wet, and they have to touch it to be sure.

Изображение

[url]http://maximo.bg/url]
stas
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 220
Регистриран на: Съб Яну 22, 2011 8:52 pm

Re: Забрана 2015

Мнение от stas »

Д.Граховски написа:Аз и друго си мисля, поради задържалите се ниски температури, дали няма да ловим хайверни риби след забраната и до колко ИАРА ще вземе това предвид?!
Колега, логично е заради закъснялата пролет, забраната да бъде изместена с около една, две седмици напред. Примерно от 27 април до 10 юни.
Аватар
Д.Граховски
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2900
Регистриран на: Нед Яну 16, 2011 8:14 pm
Местоположение: Дупница/София :)

Re: Забрана 2015

Мнение от Д.Граховски »

Ще видим, то и миналата година беше логично, ама се прибра сума ти хайверна риба.
Tell people there’s an invisible man in the sky who
created the universe, and the vast majority believe you.
Tell them the paint is wet, and they have to touch it to be sure.

Изображение

[url]http://maximo.bg/url]
Публикувай отговор

Обратно към “Риболовен билет и документи”