И аз за билетите

Информация за риболовния билет

Модератор: sapuna

elanmorin
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 102
Регистриран на: Чет Май 08, 2014 6:58 pm

И аз за билетите

Мнение от elanmorin »

Не, че са скъпи, но ме хваща яд, че плащаме, и сумата не е толкова малка, по данните които аз имам, на година се вадят средно около 200 000 билета. А държавата не прави почти нищо за зарибяването и за преследване на бракониерите.
А администрацията не е голяма, в сравнение с други отрасли администрацията която отговаря за рибното стопанство е малко. Какво ги правят тези пари? над милион на година.

п.с. И да допълня нещо. Опита на Гърция и на Турция.
До преди години в Гърция е било подобно на това, което е у нас сега. Тогава са наложили тотална забрана, мисля, че аз 4 години (което за мен, като рибар не е готино), но са следяли стриктно да се спазва и в резултат сега, гръцките водоеми и реки са пълни с риба.
А Турция прави най-добре, пътувах с един български турчин, ми разправя, че в Турция по време на забраните и най-вече когато рибата пуска хайвера, по водоемите обикаля въоръжена жандармерия. Каза ми, че ако те хванах да бракониерстваш, цял живот въдица няма да видиш.
Аватар
Vesko1
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2352
Регистриран на: Нед Яну 28, 2007 8:50 pm
Местоположение: Кърджали

Re: И аз за билетите

Мнение от Vesko1 »

elanmorin написа:Н
А Турция прави най-добре, пътувах с един български турчин, ми разправя, че в Турция по време на забраните и най-вече когато рибата пуска хайвера, по водоемите обикаля въоръжена жандармерия. Каза ми, че ако те хванах да бракониерстваш, цял живот въдица няма да видиш.
По принцип бракониерите не ловят с въдици,не им трябва и цял живот билет.Те са организирани структури,предупреждавани от вътрешни хора в ИАРА кога ще има акция.Закона е така направен ,че се измъкват почти винаги от съд.Единствената оправия с тях е бой....и затвор.
ИзображениеИзображение
http://daewoo-chevrolet.com
Пичка всеки може да си хване...но 22 килограмов амур хващат само ..майсторите.
maverini
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 335
Регистриран на: Вто Дек 31, 2013 11:21 am
Местоположение: Плевен

Re: И аз за билетите

Мнение от maverini »

В Гърция не изискват билет за сладководен риболов,и мое мнение е че няма почти никакъв контрол,то и риболовци няма даже,просто рибата от реките не ги интересува много много.За морето картинката е коренно различна,не съм много запознат,но има доста условия с които трябва да се съобразиш.
miro253
фен клуб-скобар
Мнения: 1449
Регистриран на: Вто Окт 13, 2009 4:02 pm
Местоположение: София

Re: И аз за билетите

Мнение от miro253 »

Vesko1 написа:
elanmorin написа:Н
А Турция прави най-добре, пътувах с един български турчин, ми разправя, че в Турция по време на забраните и най-вече когато рибата пуска хайвера, по водоемите обикаля въоръжена жандармерия. Каза ми, че ако те хванах да бракониерстваш, цял живот въдица няма да видиш.
По принцип бракониерите не ловят с въдици,не им трябва и цял живот билет.Те са организирани структури,предупреждавани от вътрешни хора в ИАРА кога ще има акция.Закона е така направен ,че се измъкват почти винаги от съд.Единствената оправия с тях е бой....и затвор.
И какво излиза? Предвид организацията на бракониерите и ИАРА до затвор няма как да се стигне. Значи остава само боя.
Аватар
mclsdreal
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 180
Регистриран на: Вто Юли 05, 2011 4:22 pm

Re: И аз за билетите

Мнение от mclsdreal »

Докато държавата нехае за водоемите и реките, положението ще е на този хал !
Ние като граждани можем най-много да хванем някой бракониер, да го натупаме, и да се молим да не влезем в затвора, щото и тоя вариант го има, понеже държавата толерира крадци, измамници, бракониери и всякаква измет от тоя род!
Аватар
oneillbgm
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 512
Регистриран на: Нед Окт 09, 2011 8:25 am
Местоположение: Ловеч
Обратна връзка:

Re: И аз за билетите

Мнение от oneillbgm »

Когато и да съм бил в Гърция, забелязах, че масово колегите там практикуват морски риболов. Вечер плажовете се изпълваха с народ, народ, народ. Споменах ли народ... с по 2 въдици. А когато отидох на Бешичкото езеро, учуден, риболовци нямаше. А то е гранде.

А турците, те не ме вълнуват. Нищо лично към никого.
Fishing gear - Quick Effzett DAM/MAD Madcat
– Ще имаме едно знаме, на което ще пише: „Свята и чиста република“. - Апостолът на свободата
kevlar
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 609
Регистриран на: Чет Окт 21, 2010 6:12 pm

Re: И аз за билетите

Мнение от kevlar »

Така е,парите от билетите ни,отиват в нечий джоб!И помен няма от държавно зарибяване,добре че частни лица зарибяват!
''Времето е в нас и ние сме във времето,то нас обръща и ние него обръщаме'' - Васил Левски
elanmorin
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 102
Регистриран на: Чет Май 08, 2014 6:58 pm

Re: И аз за билетите

Мнение от elanmorin »

kevlar написа:Така е,парите от билетите ни,отиват в нечий джоб!И помен няма от държавно зарибяване,добре че частни лица зарибяват!
Да, единствено частни лица и клубове зарибяват.
Сега е трагедия, останаха само платените водоеми. И много бракониери, вече няколко пъти случайно ми се случва да говоря с хора за риболов, и със какъв кеф ми разправя примерно един как опънал рибата на мрежа "напълних багажника с риба", друг пък се кефи как бил пуснал 2 кофи негасена вар и извадил риба.
Достатъчно много различни уж правителства се смениха, но положението само се влошава.
Аватар
трапера
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1471
Регистриран на: Пон Апр 09, 2007 10:27 am
Местоположение: Свилен Славов (Мюнхен-Русе)

Re: И аз за билетите

Мнение от трапера »

http://www.slavishow.com/%D0%BF%D1%80%D ... %BA%D0%B0/

На фона на целия тоя турлюгювеч, кой от горните етажи го интересуват някакви си риби и водоеми :evil:
лягам си star
събуждам се super star


Alt ist man erst...wenn die Kerzen mehr kosten als die Geburtstagstorte!
riba4uk
новобранец
новобранец
Мнения: 26
Регистриран на: Вто Авг 27, 2013 6:07 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: И аз за билетите

Мнение от riba4uk »

Проблема с бракониерите е наистина много сериозен,скоро с мой приятел се натъкнахме на изрод който буквално беше напълнил страшно много риба в колата си.
miro253
фен клуб-скобар
Мнения: 1449
Регистриран на: Вто Окт 13, 2009 4:02 pm
Местоположение: София

Re: И аз за билетите

Мнение от miro253 »

riba4uk написа:Проблема с бракониерите е наистина много сериозен,скоро с мой приятел се натъкнахме на изрод който буквално беше напълнил страшно много риба в колата си.
И като ги видяхте какво направихте?
riba4uk
новобранец
новобранец
Мнения: 26
Регистриран на: Вто Авг 27, 2013 6:07 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: И аз за билетите

Мнение от riba4uk »

Изрода сам ни се похвали и за съжаление всичката риба си беше заминала,не можахме да направим кой знае какво освен да го ругаем защото изрода беше въоръжен,подаваше му се кобур под пуловера и това ни възпря да го пребием.
miro253
фен клуб-скобар
Мнения: 1449
Регистриран на: Вто Окт 13, 2009 4:02 pm
Местоположение: София

Re: И аз за билетите

Мнение от miro253 »

Записваш му номера на колата и го даваш на 112. Ако е въоръжен нищо не можете да му направите.
delio-haidutin
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1116
Регистриран на: Пет Юли 02, 2010 8:17 pm
Местоположение: шумен град

Re: И аз за билетите

Мнение от delio-haidutin »

miro253 написа:Записваш му номера на колата и го даваш на 112. Ако е въоръжен нищо не можете да му направите.
от видеокамерите не зачитат доказателствата ,че като се обадиш и кажеш че имал мрежа и риба ,ще му направят нещо :lol:
и да няма оръжие ,какво на саморазправа ли ще тръгнеш,онези престъпници които минават границата ,ги изкарват агънца ,а пък тези които ги задържат ,ги обвиняват в престъпление.
тая тема я дъвчем постоянно ,от когото зависят нещата ,не му се занимава с някакви си язовири,на дневен ред постоянно е как управляващи (които и да са )да могат да си разпределят еврофондове,държавни поръчки и т.н.всичко друго е дъвка за нас.е ,вчера чета някаква статия ,ИАРА почнала проверки на язовирите,открили 3-4 км мрежи от 3 язовира,едния беше "Мандра" другия или копринка или тракиец.е ,питам само това ли са язовирите,сега да отидат на "камчия 'съм убеден че ако искат ще извадят мрежи.
ВАСИЛ ЛЕВСКИ: "...Ако допуснете утре, когато сте вече свободни да ви управляват днешните турски мекерета и разните му лихвари и чорбаджии, които и днес ви грабят най-безжалостно, то по-добре да си останем под сянката на султана....."
miro253
фен клуб-скобар
Мнения: 1449
Регистриран на: Вто Окт 13, 2009 4:02 pm
Местоположение: София

Re: И аз за билетите

Мнение от miro253 »

То това е ясно и за децата, че е така, но колкото повече им звъним за такива работи, толкова повече ще се убеждават, че все пак има гражданска позиция и няма да им е все така безразлично. Иначе другата алтернатива е саморазправа, което не е решение на нещата или да си мълчим и да се тюхкаме тук от, което пък ефекта аз лично смятам, че даже е обратен - прекаляват и се уливат все повече и повече.
Публикувай отговор

Обратно към “Риболовен билет и документи”