Риболов около Силистра

Този подфорум е създаден с цел да научаваме всичко за дадени водоеми, както каква риба има, така също и удобни места за риболов.

Модератор: sapuna

Аватар
ivodr800s
новобранец
новобранец
Мнения: 13
Регистриран на: Чет Мар 24, 2011 4:25 pm
Местоположение: Силистра

Риболов около Силистра

Мнение от ivodr800s »

Нека в тая тема пишем риболовните ни излети от тоя край!
Аватар
ivodr800s
новобранец
новобранец
Мнения: 13
Регистриран на: Чет Мар 24, 2011 4:25 pm
Местоположение: Силистра

Re: Риболов около Силистра

Мнение от ivodr800s »

Здр, колеги от Силистра и околието,преди няколко дена бях за риба на язовир
Абрит Добричка област условията са 20лв и каквото хванеш,от сутринта 06:00
до към 13:00 кълвеше само карас(каракуда)около 300грамови риби на сладка царевица
и на земен торен след това на вкисната царевица други риби не хванах но и тия си заслужаваха чакането равносметка приятен излет и доста емоции!
Изображение
Изображение
ristich
новобранец
новобранец
Мнения: 95
Регистриран на: Пон Ное 13, 2006 7:05 pm
Местоположение: гр. София

Re: Риболов около Силистра

Мнение от ristich »

Миналата година (юни) минавах оттам и ми се видя интересно мястото, но тогава още не го бяха пуснали за риболов. Не се ли връзва малко далечко от Силистра?
Да попитам - в горния язовир, този който е по към село Абрит има ли вода тази година или всичко изтече в ямата?
Пазете природата!
Аватар
ivodr800s
новобранец
новобранец
Мнения: 13
Регистриран на: Чет Мар 24, 2011 4:25 pm
Местоположение: Силистра

Re: Риболов около Силистра

Мнение от ivodr800s »

ristich написа: Не се ли връзва малко далечко от Силистра?
Да попитам - в горния язовир, този който е по към село Абрит има ли вода тази година или всичко изтече в ямата?
Ми по км ми излезе 83км в посока,кое му е далеч,риболова не е месарница по не аз така мисля
а да си направиш кефа от хваната риба,преди като живях в София съм ходил на риболов надоста повече км и никога не съм си правил сметка за км важното е да има релакс!
Аватар
Венелин Радушев
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1026
Регистриран на: Пон Юни 09, 2008 6:37 pm
Местоположение: Силистра

Re: Риболов около Силистра

Мнение от Венелин Радушев »

Хубави риби, браво! И аз съм се запътил натам утре...
"Досадното на този свят е, че идиотите са уверени в себе си, а умните са изпълнени със съмнения."
ristich
новобранец
новобранец
Мнения: 95
Регистриран на: Пон Ное 13, 2006 7:05 pm
Местоположение: гр. София

Re: Риболов около Силистра

Мнение от ristich »

Колега, по-спокойно, не е нужно да ми обясняваш как да възприемам риболова :) Мислех, че са около и над 100 км. , което не се връзва много с темата "около Силистра", затова попитах.

П.С. Когато ходим зимата на леда по Родопите на минус 10 за по няколко часа и за по няколко костура къде ли ми е "файдата" :) (тогава километрита са по 200 в едната посока)

А от София за да видя любимия Дунав минавам по 230 и нагоре, пак в едната посока!

Поздрави и наслука!
Пазете природата!
Аватар
ivodr800s
новобранец
новобранец
Мнения: 13
Регистриран на: Чет Мар 24, 2011 4:25 pm
Местоположение: Силистра

Re: Риболов около Силистра

Мнение от ivodr800s »

ristich написа:Колега, по-спокойно, не е нужно да ми обясняваш как да възприемам риболова :) Мислех, че са около и над 100 км. , което не се връзва много с темата "около Силистра", затова попитах.

П.С. Когато ходим зимата на леда по Родопите на минус 10 за по няколко часа и за по няколко костура къде ли ми е "файдата" :) (тогава километрита са по 200 в едната посока)

А от София за да видя любимия Дунав минавам по 230 и нагоре, пак в едната посока!

Поздрави и наслука!
Ти,така ли възприе,че ти се карам (ВИКАМ)
Извинявай, но и извинението ми е като това горе написаното от теб!
Мислех,че тоя форум е за споделяне и помощ,но явно съм сгрешил!!!
ristich
новобранец
новобранец
Мнения: 95
Регистриран на: Пон Ное 13, 2006 7:05 pm
Местоположение: гр. София

Re: Риболов около Силистра

Мнение от ristich »

Не си сгрешил, напротив, даже много хубаво правиш, че споделяш. Аз се извинявам, ако съм те обидил!

Имам две емотиконки - усмивки в поста, все пак, не се сърди ;)
Пазете природата!
Аватар
Венелин Радушев
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1026
Регистриран на: Пон Юни 09, 2008 6:37 pm
Местоположение: Силистра

Re: Риболов около Силистра

Мнение от Венелин Радушев »

Много красиво и поддържано язовирче! Носеха се слухове за 30+ килограмови улови, но явно това беше минало. Спрях при първият колега който видях, род под с 3 шаранджийки + 3 въдици на плувка, трябва да е като многоръката Шива, когато му кълве. Колегата ме информира, че риба няма, някога се е ловяло но вече нищо няма.
Равносметката ми е:
ден първи - мачов риболов - 76 каракуди , пълнеха наполовина 40 литрова бака за храна, това е 15-16 килограма грубо. Приятелката ми имаше 27 риби /5-6 кг/, доста добре, в предвид, че лови с макара за първи път.
ден втори - щека - по дребни, но доста повече каракуди, нямах време да ги изброя но този път баката беше 2/3 пълна /20 + кг/.
И двата дни всички се оплакваха от безрибие, но риби си имаше, явно те са бъркали някъде...
"Досадното на този свят е, че идиотите са уверени в себе си, а умните са изпълнени със съмнения."
NikolaiManolov
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 146
Регистриран на: Чет Юни 24, 2010 7:53 pm

Re: Риболов около Силистра

Мнение от NikolaiManolov »

Те някои от нашите каракудата не я броят за риба, затова така. Искат все едри и по много, но като нямат знания е така...
Аватар
Bigmarlin
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2251
Регистриран на: Чет Сеп 15, 2011 2:06 pm
Местоположение: Плевен

Re: Риболов около Силистра

Мнение от Bigmarlin »

ivodr800s : кълвеше само карас(каракуда)
Те на това му са вика бой на джапанки :)
Аватар
ivodr800s
новобранец
новобранец
Мнения: 13
Регистриран на: Чет Мар 24, 2011 4:25 pm
Местоположение: Силистра

Re: Риболов около Силистра

Мнение от ivodr800s »

Bigmarlin написа:
ivodr800s : кълвеше само карас(каракуда)
Те на това му са вика бой на джапанки :)
44номер,27см ходило кефа си е кеф... :)
Аватар
ivodr800s
новобранец
новобранец
Мнения: 13
Регистриран на: Чет Мар 24, 2011 4:25 pm
Местоположение: Силистра

Re: Риболов около Силистра

Мнение от ivodr800s »

Имам,питане за следния водоем:Антимово ,какво риба държи!
На какво да я търся и т.н.
предварително благодаря :-D
Аватар
Венелин Радушев
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1026
Регистриран на: Пон Юни 09, 2008 6:37 pm
Местоположение: Силистра

Re: Риболов около Силистра

Мнение от Венелин Радушев »

Големият Антимово ми е доста мътен, не познавам нито местата, нито мога да ти дам какъвто и да е съвет. Има толстолоб, каракуда, костур, бяла риба, за друго не знам. Малкият Антимово, в продължение на 5-6 години правехме страхотни риболови с един приятел, в началото се ловяха по 20-тина килограма каракуда, плюс десетина шаранчета от килограм до 3, рибите красиви и борбени. От година на година улова намаляваше, но си беше повече от приличен. Тази година направих първото си капо, 5 души на язовира, нито едно пипане, полу- мъртви риби носещи се по повърхността. Вероятно някой е вършал с ток преди нас...
"Досадното на този свят е, че идиотите са уверени в себе си, а умните са изпълнени със съмнения."
Doncho69
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 496
Регистриран на: Съб Яну 03, 2009 4:02 pm

Re: Риболов около Силистра

Мнение от Doncho69 »

Колеги здравейте.Преди на Абрит излизаха хубави риби,за шаран говоря.Някой може ли да ми каже сега дали го има още,и по принцип каква риба държи водоема.Благодаря предварително и наслука!
Публикувай отговор

Обратно към “Водоеми и реки”