Аспровалта - Ставрос - Олимпиада

Модератори: alekst, Димо Михалев, dobria1

Аватар
баш_майстора
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2095
Регистриран на: Пон Ное 24, 2008 8:59 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Аспровалта - Ставрос - Олимпиада

Мнение от баш_майстора »

Риболов по-скоро няма. Дребен зарган на бомбарда и някой друг октопод. Хищника го няма никакъв.
"Няма риба в реката, само пъстърва, откакто се появи тя и изяде всичката друга риба..."
stiviti
новобранец
новобранец
Мнения: 78
Регистриран на: Вто Фев 01, 2011 1:29 pm
Местоположение: София

Re: Аспровалта - Ставрос - Олимпиада

Мнение от stiviti »

Тези дни случайни добри заргани и дорадо .рибата я няма. Няма дори и спароси.Отоподите са по 200 гр. Пълна скръб.
stiviti
новобранец
новобранец
Мнения: 78
Регистриран на: Вто Фев 01, 2011 1:29 pm
Местоположение: София

Re: Аспровалта - Ставрос - Олимпиада

Мнение от stiviti »

Днес сутринта активно дорадо около килограм.
Аватар
баш_майстора
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2095
Регистриран на: Пон Ное 24, 2008 8:59 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Аспровалта - Ставрос - Олимпиада

Мнение от баш_майстора »

Много тегав риболов миналата седмица по гръцко. Водата - топла, манджа - много и съответно хищника никакъв го нямаше. Децата се забавляваха с ловете на дребни заргани на бомбарда с бял червей. При повече настояване можеше да се направи приличен риболов.
Изображение

Изображение
Аз упорито търсех рибите на воблери и джигове, но не ги открих. Единствената по-читава риба, която хванах, беше 60-сантиметров зарган, ударил на воблер HOKKAIDO METSUKI 150.
Изображение

Изображение

Изображение
До последно при ваденето си мислех, че е дребна баракуда, но се оказа, че заргана чинно се е зашил за долната челюст на средната тройка на воблера. През останалото време се забавлявах с тия дребосъци на ситни джигчета и клатушки.
Изображение

Изображение
След първите няколко дена, времето съвсем се скапа и риболова хептен го отняма. Еми, наблегнахме на тихите и не толкова тихи трапезни игри и тва беше.
Изображение

Изображение

Изображение

п.п. Ако някой си познае улова, да отиде да си го прибере, че почва да мирише! :lol: :lol: :lol:
Изображение
"Няма риба в реката, само пъстърва, откакто се появи тя и изяде всичката друга риба..."
stiviti
новобранец
новобранец
Мнения: 78
Регистриран на: Вто Фев 01, 2011 1:29 pm
Местоположение: София

Re: Аспровалта - Ставрос - Олимпиада

Мнение от stiviti »

Здравейте колеги ! Намислил съм да се разходя в края на седмицата до Ставрос и околностите му. Видях на Гисметео , че водата е вече 18-19 градуса и мисля че рибата би трябвало да е активна.Ако някой е ходил тези дни в този район ,ще съм му благодарен за споделената информация!!
pif71
новобранец
новобранец
Мнения: 12
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 3:51 pm
Местоположение: Sofia

Re: Аспровалта - Ставрос - Олимпиада

Мнение от pif71 »

Здравей колега как е положението имаше ли слука :fishing1:
PIF
stiviti
новобранец
новобранец
Мнения: 78
Регистриран на: Вто Фев 01, 2011 1:29 pm
Местоположение: София

Re: Аспровалта - Ставрос - Олимпиада

Мнение от stiviti »

Здравей колега !Пристигнах следобяд в неделя .16.10 .Времето беше прекрасно , но риба нямаше.Сутринта бяха хванали не лош сафрид на бял , но малко. . Отложих нощния риболов за следващата вечер. На следващата сутрин по тъмно пробвах на чепаре -без пипане .Единични заргани не реагираха на бомбардата - Появи се и пасаж дорадо и тъкмо зареждах въдицата с една гопа /дорадото си взима гопата прекрасно/, дойдоха и ни изгониха . Пристигна огромен кораб ,тирове ,кранове и т.н. Другите места също бяха заети от рибарските кораби.След половин час задуха и много силен вятър от към морето дигнаха се и големи вълни.За риболов от плаж не можеше да става и дума, а на идване видях доста гърци по плажовете - излизала мурмура на момун. Ловихме с жената от страната на паркинга този ден и следващият до обяд .Стръв калмар и пилешко ,куки № 12,14. Пуснах и една въдица за дорадо . Резултат : около 3 кг. гопа и четири прилични заргана .Пробвах и сафрида ,но без резултат . Корабът не отплава . При тези обстоятелства резултата беше задоволителен.
Аватар
asenfisherman
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 438
Регистриран на: Сря Дек 28, 2005 6:23 pm
Местоположение: Перник

Re: Аспровалта - Ставрос - Олимпиада

Мнение от asenfisherman »

stiviti написа:З Корабът не отплава ..
Вчера още си беше на пристана ,имаше и доста гондоли към него.Плажовете по Аспровалта бяха пълни с дънари,но не съм ги питал за резултата.На Стратони налових паламуди и някое и друго маятико,на Йерисо на пристанището събота вечер излезе баракуда и лефери ,неделя нищо.Пробвах външната страна но отново нищо.Да няма недоразумения говоря само за спининг и джигинг,на естествена стръв не съм пробвал.
Поздрави!
Муцков
новобранец
новобранец
Мнения: 35
Регистриран на: Пон Мар 28, 2016 9:08 am

Re: Аспровалта - Ставрос - Олимпиада

Мнение от Муцков »

Здравейте,

На Аспровалта от плажа излизат редки кокалита, има и дребен зарган. На пристанището на Ставрос дребен сафрид на чепаре. Тази информация е от 24-26 май. :fishing1:

Наслука.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
matoya
новобранец
новобранец
Мнения: 4
Регистриран на: Вто Май 29, 2018 7:57 am

Re: Аспровалта - Ставрос - Олимпиада

Мнение от matoya »

Здравейте колеги,

На 23 и 24 май бяхме семейно на Ставрос. На пристанището имаше много хора и наши и местни. Товарните кораби ги нямаше.
На плувка на акровати и чат пат бял излезе много гопа и едно кокали. Местни на по твърда стръв извадиха литрини, ако съм разбрал правилно как се казва розовеещата рибка. Видях че от стената вадят кефал. В пристанщето се завъртя една морска костенурка. В засенчената част под стената мина много голям пасаж дребна рибка. Не съм я пробвал на чепаре.
На спининг нямам слука нито на пристанището нито по плажовете. Пробвах на джигове, воблери, силикон ама неще. На бомбарда на бял един зарган по плажовете.
На дъно на пристанището пак гопа. На сърфкастинг на по затънтени места нахраних рибата. Има мурмури, виждат се при плуване, но не се получи нещо. Май трябва да слагам плетеняк и на дънните.

Това е от мен, дано съм бил полезен.
matoya
новобранец
новобранец
Мнения: 4
Регистриран на: Вто Май 29, 2018 7:57 am

Re: Аспровалта - Ставрос - Олимпиада

Мнение от matoya »

В събота и неделя на пристанището на Ставрос през деня излизаше зарган на бомбарда и плувка, а понякога и дребен сафрид.
Водата в залива ми се видя доста мътна.
Аватар
emastar
новобранец
новобранец
Мнения: 1
Регистриран на: Пет Авг 31, 2018 10:09 am

Re: Аспровалта - Ставрос - Олимпиада

Мнение от emastar »

Към средата на септември мисля да се разходя до Аспровалта. Не знам какъв риболов ще върви по това време. Ако някой знае, нека да ми даде някакъв жокер.
vladdd
новобранец
новобранец
Мнения: 1
Регистриран на: Чет Сеп 07, 2017 3:14 pm

Re: Аспровалта - Ставрос - Олимпиада

Мнение от vladdd »

Привет. Някой дали може да препоръча място за спане за сам човек в Ставрос или Милиес? Претенции нямам.
Поздрави
Публикувай отговор

Обратно към “Морски риболов в Гърция (от брега)”