Страница 1 от 1

яз. Цонево 24.10.

Публикувано на: Нед Окт 25, 2015 10:14 pm
от Златев
В съботния ден се получи труден и противоречив риболов. Рибите се активизираха едва в ранния следобед, обезсмисляйки появата ни на водоема в ранни зори.
На плувка претърпяхме тотално фиаско, а активност на хищника отсъстваше напълно.
Бяхме заложили на захранка и галета с шоколадов аромат, умерено захранване в началото и леко дохранване през деня. Стръв - торен и бял червей. Завъртяха се само дребни попчета, а при вдигане на стръвта от дъното, следваше пълно отсъствие на кълване. Успоредно с това, баща ми беше заложил на фидер. По-късно и аз се присъединих към този метод, свивайки знамената на директните телескопи.
До ранния следобед баща ми имаше едва две бабушки на фидера.
След това рибата сякаш се събуди и се събра на захранените петна.
Излизаха хубави бабушки. Пълното отсъствие на платика ни озадачи. Все пак излязоха 2-3 платички. Имахме и по един приличен морунаж. Към четири и половина приключихме с риболова,макар и в пикът на кълването. Бяхме си направили деня и доволни потеглихме. Към дома с мяукане, мъркане и умилкване ни изпрати четириног младеж.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Re: яз. Цонево 24.10.

Публикувано на: Нед Окт 25, 2015 11:12 pm
от G.Petkov
Чудесен разказ на Златев, за един хубав водоем, който за съжаление стана твърде далечна дестинация за мен.

"Четириногия младеж" получи ли възнаграждение за съпричастността към риболова :D ?

Re: яз. Цонево 24.10.

Публикувано на: Пон Окт 26, 2015 8:08 am
от Златев
Всъщност не, защото очевидно бе в едни други "младежки", по скоро мартенски, настроения :D

Re: яз. Цонево 24.10.

Публикувано на: Пон Окт 26, 2015 1:18 pm
от fozi073
Супер си е колега / за по това време на годината вече...../ добре че се е намесило фидерчето. Капризничат рибите вече сякаш.

Re: яз. Цонево 24.10.

Публикувано на: Пон Окт 26, 2015 11:13 pm
от oneillbgm
Браво.

Re: яз. Цонево 24.10.

Публикувано на: Чет Окт 29, 2015 3:47 pm
от Vesko1
Супер