Избор на монофилно влакно за дъно

Модератор: sapuna

Аватар
lqndar
новобранец
новобранец
Мнения: 49
Регистриран на: Нед Апр 12, 2015 10:43 pm

Избор на монофилно влакно за дъно

Мнение от lqndar »

Здравейте колеги.Наскоро си купих пръчка fl strategist 3,60m 3,75lbs и макара tica scepter gtx и мисля да ползвам плитката шпула размер 6000. Чудя се обаче какво влакно да навия.Търся ролка 300 метра. За сега съм си набелязал 4 влакна и ще се радвам да чуя коментари.Мисля да използвам олово 80гр + пва.Целта ми е да мятам 90-110 метра поне.Първия ми водач е 0,50 а върха 0,14
Ето тези, които си харесах за сега. Мисля че 0,30 до 0,35 са подходящи.

Trabucco T-Force Pro-Carp http://www.ribibg.com/shop/index.php?p= ... bgroup=101" onclick="window.open(this.href);return false;

Trabucco T-Force carp enduro http://www.ribibg.com/shop/index.php?p= ... bgroup=101" onclick="window.open(this.href);return false;

K-KARP MONO
http://www.ribibg.com/shop/index.php?p= ... bgroup=101" onclick="window.open(this.href);return false;

K-KARP CAMOU
http://www.ribibg.com/shop/index.php?p= ... bgroup=101" onclick="window.open(this.href);return false;
:fishing3:
Energo Team Benzar Elite Match 4.20m + Shimano Stradic ci4 C2500HGFB
Tailwalk Saltyshape Shore stick 86l + Shimano Stradic ci4 C3000HGFB
гр.Бургас
Димитър Чаушев
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 639
Регистриран на: Чет Мар 28, 2013 10:02 am

Re: Избор на монофилно влакно за дъно

Мнение от Димитър Чаушев »

Първото!
kevlar
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 609
Регистриран на: Чет Окт 21, 2010 6:12 pm

Re: Избор на монофилно влакно за дъно

Мнение от kevlar »

Поздравления за избора на макра и пръчка колега!
Както е посочил Митака,първото е добро,аз имам доста добри впечатления от фидер гамата им(XPS)
''Времето е в нас и ние сме във времето,то нас обръща и ние него обръщаме'' - Васил Левски
Аватар
lqndar
новобранец
новобранец
Мнения: 49
Регистриран на: Нед Апр 12, 2015 10:43 pm

Re: Избор на монофилно влакно за дъно

Мнение от lqndar »

Благодаря за отговорите, а какво мисшите за.

Daiwa sensor
http://www.masterfishing.bg/product/134 ... r-ebm.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Daiwa hyper sensor http://www.masterfishing.bg/product/259 ... -300m.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Като разликата между тях е много голяма.Ако накой има наблюдения нека да сподели
:fishing3:
Energo Team Benzar Elite Match 4.20m + Shimano Stradic ci4 C2500HGFB
Tailwalk Saltyshape Shore stick 86l + Shimano Stradic ci4 C3000HGFB
гр.Бургас
Аватар
a4koy
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 151
Регистриран на: Нед Сеп 06, 2015 11:48 am

Re: Избор на монофилно влакно за дъно

Мнение от a4koy »

Квото и да избереш,1 шок и няма да имаш проблем.
Аватар
Антон Тонев
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2163
Регистриран на: Чет Ное 11, 2010 9:51 pm
Местоположение: Кърджали

Re: Избор на монофилно влакно за дъно

Мнение от Антон Тонев »

Потърси Ultra-та, на Lazer.
Кафявото или зеленото 0,35мм. Никакъв шок не ти е нужен.Лодката, с трима хайвани дърпам с него.А,и не е скъпо!
Как обичам да си блажа със сланина,
как обичам с винце и на месечина,
да си лафя със дружина!
Антон Тонев
Аватар
sapuna
Модератор
Модератор
Мнения: 11750
Регистриран на: Вто Сеп 06, 2005 1:15 am
Местоположение: Горна Оряховица
Обратна връзка:

Re: Избор на монофилно влакно за дъно

Мнение от sapuna »

80гр тежест и малко ПВА няма да натоварят пръчката.Аз бия с 0,35 ,шок задълже , 120гр + ПВА над 100м и още не съм успял да строша сопа.Навивай 35 и гледай да е електрик или поне жълто /след време ще разбереш сам защо ;) /
Изображение
.............."Не кордата се къса, а нервите на рибаря".............
Митко Кирилов
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 720
Регистриран на: Нед Май 20, 2007 10:12 am
Местоположение: Варна

Re: Избор на монофилно влакно за дъно

Мнение от Митко Кирилов »

Адаш ЧНГ! Да си жив и здрав, много слука и все така отзивчив и компетентен!
Сега малко да “изкривя” темата: сърфовите/шаранджийски, условно/ триколенни пръчки на FL , 3.9 м , 3.5 либри ползвам за риболов на кефалови от брега на морето. Е, с 90-110 гр олово, колега Сапунджиев, все още не съм ги счупил и с лекота достигам дистанция от над 100-120 м. Но не за това става дума! За разлика от вътрешните водоеми, където каквото и дебело влакно да сложиш като “забиеш” традиционно върхът на въдицата на сантимитри от водата, при морския риболов въдицата в повечето от случаите е под ъгъл 60-80 градуса спрямо хоризонта.Така основното влакно е над вълните и стои опънато над тях.Тъй като на морето почти винаги има вятър провисването/бошът ти е гарантиран, ако дебелината, доказано от дългогодишната практика, е над 0.25 мм.Лично аз използвам влакно 0.18 мм на Трабуко /лонг кастово/ с шок лидер ~0.30 мм и нямам проблеми нито със дистанцията, нито с улова.Това са особеностите при подбиране на влакно с тези пръчки при “морски” условия.С тези пояснения колегите от вътрешността спокойно биха могли да си ползват снаряжението, ако им се падне път към морето!
Нещата не са такива , каквито изглеждат!
Balakchia
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 192
Регистриран на: Сря Сеп 04, 2013 5:31 am

Re: Избор на монофилно влакно за дъно

Мнение от Balakchia »

Здравейте,имам един въпрос.Миналата година навих влакно 0.35 на едната шпула.Влакното не е влизало във вода и не е стояло на слънце. Става ли да го пренавия обратно и да го използвам този сезон?
Аватар
fozi073
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 429
Регистриран на: Сря Дек 26, 2012 6:39 pm

Re: Избор на монофилно влакно за дъно

Мнение от fozi073 »

Balakchia написа:Здравейте,имам един въпрос.Миналата година навих влакно 0.35 на едната шпула.Влакното не е влизало във вода и не е стояло на слънце. Става ли да го пренавия обратно и да го използвам този сезон?
Става и без да го пренавиваш.
Balakchia
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 192
Регистриран на: Сря Сеп 04, 2013 5:31 am

Re: Избор на монофилно влакно за дъно

Мнение от Balakchia »

fozi073 написа:
Balakchia написа:Здравейте,имам един въпрос.Миналата година навих влакно 0.35 на едната шпула.Влакното не е влизало във вода и не е стояло на слънце. Става ли да го пренавия обратно и да го използвам този сезон?
Става и без да го пренавиваш.
Блогодаря
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на тежко”