Спипаха бракониери с тон и половина каракуда

Внимание - Бракониери !

Модератор: bobopeli

Публикувай отговор
Аватар
АчоА
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1008
Регистриран на: Пон Сеп 23, 2013 7:16 am

Спипаха бракониери с тон и половина каракуда

Мнение от АчоА »

Изображение

Служители на Изпълнителна агенция «Рибарство и аквакултури» - Бургас са хванали двама риболовци,

които са били уловили незаконно 1 540 кг сребриста каракуда.

Инспекторите на ИАРА са спретнали съвместна акция с полицаи от Четвърто Районно управление – Бургас. На 8 януари в 8.40 ч те спрели за проверка в района до помпената станция в местноста Брястите в жк «Меден Рудник» 36-годишния И.Г. от Бургас и 27-годишния В.Ч. от с. Звездец, общшина Малко Търново, които посредством моторна рибарска лодка и мрежи, хванали рибата без да имат с разрешително за улов.

На нарушителите е съставен акта, а рибата, мрежите и лодката са иззети служителите на ИАРА. И.Г. и В.Ч. са задържани за срок до 24 ч. Работата по случая продължава от служители на Второ Районно управление – Бургас.
Ето ме и във Фейса: https://www.facebook.com/profile.php?id=100010960905383" onclick="window.open(this.href);return false;
pavyan
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 133
Регистриран на: Сря Дек 29, 2010 11:04 am

Re: Спипаха бракониери с тон и половина каракуда

Мнение от pavyan »

Е те така се обезрибяват водоеми! :idea: Като дръпнеш тон и половина и дотук. :axe:
kabaero2
новобранец
новобранец
Мнения: 10
Регистриран на: Вто Юни 09, 2015 6:05 pm

Re: Спипаха бракониери с тон и половина каракуда

Мнение от kabaero2 »

Дали ще има друго освен тия 24часа??? Актовете орките не плащат . Има и доста платика в купчината.
galin_fcb
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 922
Регистриран на: Пет Мар 18, 2011 11:22 pm

Re: Спипаха бракониери с тон и половина каракуда

Мнение от galin_fcb »

1:Трябва да се криминализира бракониерството!
2:Трябва закони!
3:Трябва да се следи за спазването им!
Елементарно е,навсякъде по белия свят е така.
Ако толкова не могат и не знаят как точно да го направят да идат примерно в Англия и просто да обменят опит и готово няма нужда да откриват топлата вода.
Тук във всеки гьол или деренце има риба не се шегувам.
Хората имат закони и си ги спазват а който не спазва........................
Никой не пита идват закопчават те и отиваш директно в съда няма тинтири минтири,няма ти знайш ли кой съм аз или някви си такива.............
Драйфа ми се като ги чета тези теми,а ако ми падне някое от тези елементчета..................
Аватар
Ачо ♣
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5826
Регистриран на: Пон Яну 17, 2011 10:45 pm

Re: Спипаха бракониери с тон и половина каракуда

Мнение от Ачо ♣ »

Адашко, бракониери да искаш в нашата мила татковина, ама не само тия с мрежите а и Бракониерите с въдица в ръка, които не са по-малко вредни от тези с мрежите! Уж са съпричастни към прекрасното ни хоби, в устата им постоянно са мрежарите, псуват ги, а после прибират количества улов в пъти над нормата, включително маломерни риби, включително в и по време на забраната. Една част от тях дори нямат намерение да консумират улова си, правят това единствено, за да се похвалят. Каква полза, че е бил за риба, ако не тръсне вечер един чувал риба пред дома си, та да го хвалят комшиите колко велик риболовец е! А най- лошото на тази група бракониери е, че са МНОГО!
Всяка година в България се издават около 400 000 риболовни билета и още кой знае колко риболовци са без такива . Да приемем, че всеки от тях направи 20 успешни излета, и че всеки от тях задържа улов според нормата, та се получава примерно следното - 400 000 х 20 х 3 = ......??? :?: килограма годишно . Затова хвани и пусни не е екстравагантност или лигавене , както масово се възприема, а шансът ни да съхраним своето хоби , всичко останало са добри пожелания!!!

Ей за т`ва иде реч :




Не можеш да отложиш неизбежното. Защото рано, или късно стигаш до мястото, където неизбежното просто седи и чака.!!!
Аватар
Sorcerer
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 137
Регистриран на: Съб Фев 05, 2011 11:12 am
Местоположение: Бургас

Re: Спипаха бракониери с тон и половина каракуда

Мнение от Sorcerer »

Браво на ИАРА - така трябва да се действа- да ги видя сега тарикатите от къде щи си намерят лодка, трябваше да ги изчакат да почнат да товарят, че и колата да им конфискуват. В интерес на истината в последните два месеца се забелязва засилено присъствие на инспекторите от Агенцията по Бургаските водоеми. Дано да продължат със същото усърдие, защото онзи ден ми се мярна клипче, където пишман рибари от Бургас, мятаха парашути около помпената станция- тея индивиди също трябва да започнат да го отнасят , драйфа ми се от тях...
п.п.
Ачо ♣ написа: Всяка година в България се издават около 400 000 риболовни билета и още кой знае колко риболовци са без такива . Да приемем, че всеки от тях направи 20 успешни излета, и че всеки от тях задържа улов според нормата, та се получава примерно следното - 400 000 х 20 х 3 = ......??? :?: килограма годишно .
Дълбоко се съмнявам тези 400к. човека да успеят да направят 20 успешни излета, ако един- два направят , но едва ли... Повечето ходят, кибичат след , което следва умозаключението днес не кълве...въпреки, че до него аз ловя гол за гол, но той е твърдо решен да не храни, меренето на дълбочина е тера инкогнита за тях - рибата ако искала и така щяла да вземе...Така, че за мен най -опасни са мрежарите, токаджиите и парашутистите, а това че Бай Иван от Горно Нанадолнище щял да си вземе два пъти през годината разрешения от закона улов- халал да му е :drinkers:
djza
новобранец
новобранец
Мнения: 30
Регистриран на: Пет Сеп 09, 2011 5:56 am

Re: Спипаха бракониери с тон и половина каракуда

Мнение от djza »

Българина е тъп и прост,чак когато му бръкнеш в портфейла(или в гъз.),разбира от дума(дисциплина).
Ненов
новобранец
новобранец
Мнения: 14
Регистриран на: Нед Яну 03, 2016 8:44 pm

Re: Спипаха бракониери с тон и половина каракуда

Мнение от Ненов »

В световната практика е доказано че не суровото наказание плаши някой закононарушител а контрола и неизбежното залавяне . То че бракониерството няма да се криминализира е ясно но поне да ги залавят да им комфискуват мрежи и лодки и глоба тогава рязко ще намалеят бракониерите .
kabaero2
новобранец
новобранец
Мнения: 10
Регистриран на: Вто Юни 09, 2015 6:05 pm

Re: Спипаха бракониери с тон и половина каракуда

Мнение от kabaero2 »

galin_fcb написа:1:Трябва да се криминализира бракониерството!
2:Трябва закони!
3:Трябва да се следи за спазването им!
Елементарно е,навсякъде по белия свят е така.
Ако толкова не могат и не знаят как точно да го направят да идат примерно в Англия и просто да обменят опит и готово няма нужда да откриват топлата вода.
Тук във всеки гьол или деренце има риба не се шегувам.
Хората имат закони и си ги спазват а който не спазва........................
Никой не пита идват закопчават те и отиваш директно в съда няма тинтири минтири,няма ти знайш ли кой съм аз или някви си такива.............
Драйфа ми се като ги чета тези теми,а ако ми падне някое от тези елементчета..................
Да , гледал съм клип как хващат брако в Англия на река. Заложиха скрита камера и го друснаха през ноща , направо насъскаха полицейско куче в храстите и го закопчаха после. При нас може и без закопчаване , просто кучето да се нахрани с бракото. :lol:
Latso
новобранец
новобранец
Мнения: 28
Регистриран на: Пон Сеп 21, 2015 10:16 pm

Re: Спипаха бракониери с тон и половина каракуда

Мнение от Latso »

тон и половина каракуда ми е риболова за около 30 години (един излет седмично с по 1кг улов, което за мен е направо велик излет).

Та, 20 такива некадърни, безскрупулни боклуци като вършеят по 6 месеца без да ги хванат и са съсипали риболова като спорт за всички нас, за години напред.

Не съм сигурен дали хората осъзнават колко катастрофално е положението всъщност, предвид че не са само 20 боклуците...не капота ще правим, а като хванем по една слънчевка годишно и банкет ще правим....д**ба ш****** пе******* гадни д****
Latso
новобранец
новобранец
Мнения: 28
Регистриран на: Пон Сеп 21, 2015 10:16 pm

Re: Спипаха бракониери с тон и половина каракуда

Мнение от Latso »

Ненов написа:В световната практика е доказано че не суровото наказание плаши някой закононарушител а контрола и неизбежното залавяне . То че бракониерството няма да се криминализира е ясно но поне да ги залавят да им комфискуват мрежи и лодки и глоба тогава рязко ще намалеят бракониерите .
Не съм съгласен с повърхностното тълкуване на това проучване на световната практика..

Важи наистина за ситуации, в които, примерно за кражба наказанието дали ще е 3 или 6 години затвор, не променя нищо.

Но между глоба и затвор разликата е такава, че ще има моментален, категоричен възпирателен ефект.

Едно е да си сметнеш, че като се возиш на рейса без билет и те хващат на всеки 25-ти път си на далавера, друго е като знаеш, че ако те хванат влизаш в ареста за 72 часа и си губиш работата...вярвай ми, ще си носиш по една пачка билети във всеки джоб...

Едно е да ги глобят тия 2000лв и да им вземат мрежите, друго е да лежат в затвора една година, па ако ще в общежитие с лек режим..

Като стане въпрос за затвор, да видиш как няма да са толкова смели, как риболовците ще снимат с телефоните и ще звънят на 112 за всяко нарушение, което видят и как ще изчезне тази касапница за 3 месеца. А след още една година водоемите ще бъдат като навремето..

Определено трябва да се помисли за криминализиране на това престъпление.
Аватар
Sorcerer
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 137
Регистриран на: Съб Фев 05, 2011 11:12 am
Местоположение: Бургас

Re: Спипаха бракониери с тон и половина каракуда

Мнение от Sorcerer »

Аз смятам, че законът в сегашният му вариант, въпреки, че има някои кусури е добър. По- важно е да има постоянен контрол за неговото прилагане :idea:
Можем да приемем и най- строгият и жесток / на думи/ закон, да определим и доживотен затвор, като наказание - остане ли си само на хартия, все едно нищо не сме направили- става да плашим гаргите с него!!!
Ненов
новобранец
новобранец
Мнения: 14
Регистриран на: Нед Яну 03, 2016 8:44 pm

Re: Спипаха бракониери с тон и половина каракуда

Мнение от Ненов »

Да приемем че се криминализира и какво от 200 бракониера я изгори един я не понеже за осъдителна присъда трябва не да го хванат с един багажник риба ами да го хванат в момента в който я лови , и един на държавна издръжка ( разбирай на наша издръжка ) . Обаче ако се налее ресурс и инспекторите на ИАРА действително обикалят водоемите и извършват реален контрол виж тогава 5 акта за годината на бракониер са си 10000 лв + стойността на лодки и мрежи като не си ги плати в рамките на годината идва съдия изпълнителя и продава имущество ще се замисли който и да е понеже знае че няма да му се размине . И ще дам пример с дървата, преди с един билет се прекарваха минимум 5 камиона сега вече не е така и то не защото вкарват в затвора ами защото поне половината камиони се спират за проверка и ако не е наред камиона се комфискува и се заплаща глоба . И нещо да допълня ходя за риба от дете за тия 30 години съм проверяван 2 пъти е там куца закон има контрол няма .
Публикувай отговор

Обратно към “Бракониери !”