забраняват дивото къмпингуване !!!

Съобщения свързани със сайта и форума.

Модератори: bobopeli, Paublo_Eskobar

Dimy
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1036
Регистриран на: Пон Юни 26, 2006 1:29 pm
Местоположение: Samokov

забраняват дивото къмпингуване !!!

Мнение от Dimy »

Аватар
isavkov
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 300
Регистриран на: Вто Дек 01, 2015 10:57 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: забраняват дивото къмпингуване !!!

Мнение от isavkov »

не за цялата страна, а в морския район. и са си прави - става егати кочината след тия къмпинги :)
Във форума всички мятат по километър дистанции, хващат по 100 килограмови риби и са ултра-шампиони...
Dimy
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1036
Регистриран на: Пон Юни 26, 2006 1:29 pm
Местоположение: Samokov

Re: забраняват дивото къмпингуване !!!

Мнение от Dimy »

я прочети хубаво . Това сме българите като мислене за това днес на морето утре по язовирите . Аз също не ходя на палатка на море , но на язовири ходя . И на мен ми е писнало да събирам боклуци по разни мърльовци . Но според мен не трябва да се забранява , а да се въведат строги глоби за замърсяване .
delio-haidutin
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1116
Регистриран на: Пет Юли 02, 2010 8:17 pm
Местоположение: шумен град

Re: забраняват дивото къмпингуване !!!

Мнение от delio-haidutin »

isavkov написа:не за цялата страна, а в морския район. и са си прави - става егати кочината след тия къмпинги :)
ако от дадена община се грижат за района ,няма да става кочина.какво пречи да се поставят контейнери за смет и срещу символична такса от къмпингуващите да се събират средства.болшинството съществуващи къминзи ,ги разрушиха ,а на тяхно място построиха хотелски комплекси.само за справка ,къмпинг "луна' и 'простор" до обзор :idea: .както казва колегата ,правила трябват ,а не забрани.бетона по морето по-безобиден ли е ,боклука се чисти ,но бетона -много трудно.забранено за нормални хора да си опънат палатки ,но ако се засели някой катун ,нищо няма да му направят,понеже те имат само права :finga: .
днеска ,тази забрана -утре ,забрана за обида на политик,; искат забрана за носене на някакви символи,е бактън от забрани.
ВАСИЛ ЛЕВСКИ: "...Ако допуснете утре, когато сте вече свободни да ви управляват днешните турски мекерета и разните му лихвари и чорбаджии, които и днес ви грабят най-безжалостно, то по-добре да си останем под сянката на султана....."
Аватар
oneillbgm
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 512
Регистриран на: Нед Окт 09, 2011 8:25 am
Местоположение: Ловеч
Обратна връзка:

Re: забраняват дивото къмпингуване !!!

Мнение от oneillbgm »

Законът не е разработен добре, въпреки, че е проект. Вдигам и двете си ръце в наблюдението ми, че след българи където и да било... булдозери е нужно да ринат след тях. Точно по тази причина някои колеги си тръгват от яз. ************ с неизправни или не добре изглеждащи автомобили, след като видя каква кочина правят.
Fishing gear - Quick Effzett DAM/MAD Madcat
– Ще имаме едно знаме, на което ще пише: „Свята и чиста република“. - Апостолът на свободата
Аватар
isavkov
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 300
Регистриран на: Вто Дек 01, 2015 10:57 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: забраняват дивото къмпингуване !!!

Мнение от isavkov »

@Dimy правила и забрани трябва да има. Ти, аз и още 10-15 човека от форума тук, няма да оставим мизерии, ама не можеш да гарантираш за останалата част от населението нали? Не знам дали си ходил на разходка по рилските езера, да видиш на какво са го обърнали...

@delio-haidutin да прав си. Обаче тъпото е че къмпингуващите не искат и такса да плащат. Повечето смятат, че могат да си опънат палатката където решат, без да вземат под внимание отговорностите, които идват с това. Погледни го и от другата гледна точка, на хората дето са по хотелите... Отишъл си на море, дал си една торба пари за хотел и плаж и накрая ходиш в боклуците на някой, който преди теб е бил на палатка на плажа. със сигурност няма да ти е приятно.

Много от приятелите и познатите ми са точно къмпингуващи и с тях водя същия спор. Като им кажа - ами ок, плащайте такса по 50лв на ден и почват със злобните нападки :)
Във форума всички мятат по километър дистанции, хващат по 100 килограмови риби и са ултра-шампиони...
Д-р Флекс
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3044
Регистриран на: Нед Яну 02, 2011 6:04 pm

Re: забраняват дивото къмпингуване !!!

Мнение от Д-р Флекс »

Опитайте "диво" къмпингуване в съседна Гърция, независимо къде - на плаж или в планината. Цяла година ще отработвате...в затвора.
firepd69
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 197
Регистриран на: Сря Окт 10, 2012 7:40 am

Re: забраняват дивото къмпингуване !!!

Мнение от firepd69 »

Бавно и полека, тихо и спокойно, постоянно ни отнемат или ограничават права! И ние какво правим...скачаме от радост :!: :lol: :lol: :lol:
Май си заслужаваме всичко :(
Аватар
oneillbgm
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 512
Регистриран на: Нед Окт 09, 2011 8:25 am
Местоположение: Ловеч
Обратна връзка:

Re: забраняват дивото къмпингуване !!!

Мнение от oneillbgm »

isavkov написа:@Dimy правила и забрани трябва да има. Ти, аз и още 10-15 човека от форума тук, няма да оставим мизерии, ама не можеш да гарантираш за останалата част от населението нали? Не знам дали си ходил на разходка по рилските езера, да видиш на какво са го обърнали...

@delio-haidutin да прав си. Обаче тъпото е че къмпингуващите не искат и такса да плащат. Повечето смятат, че могат да си опънат палатката където решат, без да вземат под внимание отговорностите, които идват с това. Погледни го и от другата гледна точка, на хората дето са по хотелите... Отишъл си на море, дал си една торба пари за хотел и плаж и накрая ходиш в боклуците на някой, който преди теб е бил на палатка на плажа. със сигурност няма да ти е приятно.

Много от приятелите и познатите ми са точно къмпингуващи и с тях водя същия спор. Като им кажа - ами ок, плащайте такса по 50лв на ден и почват със злобните нападки :)
Браво. А те мислех за сит.
Fishing gear - Quick Effzett DAM/MAD Madcat
– Ще имаме едно знаме, на което ще пише: „Свята и чиста република“. - Апостолът на свободата
Dimy
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1036
Регистриран на: Пон Юни 26, 2006 1:29 pm
Местоположение: Samokov

Re: забраняват дивото къмпингуване !!!

Мнение от Dimy »

в интерес на истината много наши колеги правят мазало и не си чистят. За пример е Сопот всеки път намираме зарязани боклуци , а хората са оставили контейнер на пътя, редовния номер е зарязани боклуците на на огнището :axe: .
На Копринка раздават чували и язовира се поизчисти . Пак казвам трябва просто да наложат санкций за мърсотията .
На мен не ми е проблема да си платя хотела , просто ми е по приятно до водата край огъня :fishing3: :fishing11:
Аватар
MITKO70
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2830
Регистриран на: Съб Мар 24, 2007 10:37 pm
Местоположение: София

Re: забраняват дивото къмпингуване !!!

Мнение от MITKO70 »

Колеги,първоначално се отнасяше за морето,забрана за къмпингуване на 100м.от морето и това съобщиха.НО,нещата стоят по друг начин,хора навътре в нещата се разровиха и има още забрани който ни гласят.Замърсяването е проблем,борим се постоянно с него,но тук искат да ни лишат от удоволствието да преспиваме на язовира,под звездите било с палатка ,кемпер или каравана.Заложени са промени в закона за туризма ,тотална забрана на дивото къмпингуване.Колегите от Кемпер форум,Къмпинг БГ и други организират голям протест,колкото повече се включат,толкова подобре,има време до гласуването да се спрат,направят промени..Повече инфо за протеста и измененията в закона тук
http://www.kemper-club.com/forum/viewto ... sc&start=0
и тук http://www.kemper-club.com/forum/viewto ... &start=120
Всичко може,но не всеки го можe.
Изображение
Аватар
gabroveca2604
новобранец
новобранец
Мнения: 56
Регистриран на: Съб Мар 31, 2012 5:49 pm
Местоположение: BG - Велинград

Re: забраняват дивото къмпингуване !!!

Мнение от gabroveca2604 »

Не ще само писане - иска се присъствие. С тези забрани как ще посещаваме водоемите - пеш от няколкостотин метра, без преспиване, без удоволствието да се слееш с природата?! Когато има забрани , трябва да има и алтернатива, а такава няма. Съсласен съм да има глоби и наказания за нарушителите, но трябва да се дефинират правила и закони. А не тотална забрана и дескриминация. Всеки сам си решава какво да прави, какво иска да загуби или спечели. Всеки има право на мнение или да си трае!
Аватар
isavkov
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 300
Регистриран на: Вто Дек 01, 2015 10:57 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: забраняват дивото къмпингуване !!!

Мнение от isavkov »

На платените язовири, можете да си къмпингувате колкото искате ;)
Във форума всички мятат по километър дистанции, хващат по 100 килограмови риби и са ултра-шампиони...
Аватар
Vesko1
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2352
Регистриран на: Нед Яну 28, 2007 8:50 pm
Местоположение: Кърджали

Re: забраняват дивото къмпингуване !!!

Мнение от Vesko1 »

isavkov написа:На платените язовири, можете да си къмпингувате колкото искате ;)
Ще си къмпингуваш...ама друг път.
(3) Който предоставя обособени терени за къмпингуване в нарушение на разпоредбата на чл. 128, т. 1, б. „л”се наказва с глоба в размер на 3000 лв. или имуществена санкция в размер на 5
000 лв.”.
Мислиш ли, че ако язовира на арендатора не е регистриран като КЪМПИНГ...той ще ти разреши да си опъваш палатка...и после да му нахендрят 3000лв глоба.Забрави!
ИзображениеИзображение
http://daewoo-chevrolet.com
Пичка всеки може да си хване...но 22 килограмов амур хващат само ..майсторите.
Аватар
oneillbgm
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 512
Регистриран на: Нед Окт 09, 2011 8:25 am
Местоположение: Ловеч
Обратна връзка:

Re: забраняват дивото къмпингуване !!!

Мнение от oneillbgm »

Предпочитам къмпингуването пред хотел. Време е да се запита всеки риболовец, какво ще предприемем оттук нататък? Някой има ли информация за взети антимерки относно този закон?
Fishing gear - Quick Effzett DAM/MAD Madcat
– Ще имаме едно знаме, на което ще пише: „Свята и чиста република“. - Апостолът на свободата
Публикувай отговор

Обратно към “Съобщения”