Риболов в Порто Куфо и Торони

Модератори: alekst, Димо Михалев, dobria1

stiviti
новобранец
новобранец
Мнения: 78
Регистриран на: Вто Фев 01, 2011 1:29 pm
Местоположение: София

Риболов в Порто Куфо и Торони

Мнение от stiviti »

Здравейте колеги, за този район не се споменава нищо във форума , но преди две години направих една обиколка и видях не малко колеги рибари . Дали някой от тях ще сподели позволено ли е да се лови на пристанището ? Предстои ми в началото на юни 10 дневна почивка в Порто Куфо .С удоволствие бих приел съвети от по -опитните,а защо не и съвместен риболов! :fishing3:
horgasz
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 139
Регистриран на: Чет Апр 30, 2009 1:42 pm

Re: Риболов в Порто Куфо и Торони

Мнение от horgasz »

Миналата година бях там (Торони) в начал;ото на Май. Риболова беше доста слаб (а пък и аз токова си мога). Имай предвид, че най-близкия магазин за стръв е в Никити (ако не са отворили нещо по-наблизо) и трябва да отскачаш до там или да се заредиш в хладилник или нещо подобно. Аз ловян на Акровати (ако правилно произнасям името), докато един местен дядо ловеше някакви кефалови риби на дъно с хляб. Относно риболов с изкуствени примамки не мога да дам никакви сведения от първа ръка - имаше някакви мераклии да мятат, ама не видях да вадят нещо за 3-те дена дето бях там.
Успех!
itodorov
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 187
Регистриран на: Вто Май 26, 2009 11:33 am
Местоположение: София

Re: Риболов в Порто Куфо и Торони

Мнение от itodorov »

Какъв тип риболов практикуваш? Аз ще съм там от 4.06 до 12.06, може и да се засечем.
SKZ7
новобранец
новобранец
Мнения: 4
Регистриран на: Сря Апр 23, 2014 10:02 pm
Обратна връзка:

Re: Риболов в Порто Куфо и Торони

Мнение от SKZ7 »

Здравейте,

Миналата седмица бях в района на Неос Мармарас. На Порто Куофо няма проблем с риболова на пристанището, но ние бързо приключихме, че много задуха. Няколко дена правихме и опити на нощен риболов, но освен малки спароси друго не излезе.
Стръв в района на Неос Мармарас има на една бензиностанция Циклон по пътя към Порто Карас, но по-добрия вариант за добра стръв е Никити.
Аватар
ludiqdoctor
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 105
Регистриран на: Пон Сеп 05, 2011 11:44 am
Местоположение: Варна

Re: Риболов в Порто Куфо и Торони

Мнение от ludiqdoctor »

Здравейте на всички. Аз ще съм в Торони към края на тоя месец. Мисля покрай почивката да си пробвам късмета в Порто Куфо и по плажовете наоколо. Всъщност няма да се самозаблуждавам - на мен ми тръпката да се ходи за риба пък жена ми на почивка и плаж. Някой ако има желание за съвместен риболов и обмяна на знания да звънка.
Антистрес терапия - с въдица в ръка!
ivokotev
новобранец
новобранец
Мнения: 3
Регистриран на: Вто Окт 08, 2013 12:30 pm

Re: Риболов в Порто Куфо и Торони

Мнение от ivokotev »

На 10 юни пристигаме с колеги в Порто Куфо на риболов и почивка и ще се радвам колегата itodorov да сподели наблюденията си от предишните дни.
stiviti
новобранец
новобранец
Мнения: 78
Регистриран на: Вто Фев 01, 2011 1:29 pm
Местоположение: София

Re: Риболов в Порто Куфо и Торони

Мнение от stiviti »

Поздрави отПорто Куфо ! Риба има,но не е много активна . Единични ципурови и много дракони , при това до 200 гр. Лаврака гони , но хванах само един дребен на бял .Търсих го и на хубави силикони , но без успех , от днес започвам да го търся и на воблери. На потъваща бомбарда се ловят и риби папагал /много вкусни / и малки писии. Вчера на Торони удари и едно зарганче на акроват. Струва ми се , че рибата се активизира с всеки следващ ден.
ivokotev
новобранец
новобранец
Мнения: 3
Регистриран на: Вто Окт 08, 2013 12:30 pm

Re: Риболов в Порто Куфо и Торони

Мнение от ivokotev »

Колега, дай повече инфо. Къде ловиш на Порто Куфо. На кея, на плажа на кариерата? На плувка, на бомбарда, полиангистро? Ще бъда много благодарен.

Успех с риболова !
Аватар
ludiqdoctor
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 105
Регистриран на: Пон Сеп 05, 2011 11:44 am
Местоположение: Варна

Re: Риболов в Порто Куфо и Торони

Мнение от ludiqdoctor »

Явно тая година ние ше сме единствените българи в Торони и околностите !?!
Антистрес терапия - с въдица в ръка!
LOOP
новобранец
новобранец
Мнения: 66
Регистриран на: Пон Юни 16, 2008 8:47 pm

Re: Риболов в Порто Куфо и Торони

Мнение от LOOP »

ludiqdoctor написа:Явно тая година ние ше сме единствените българи в Торони и околностите !?!
Даа, съдейки по активността във форума, то май цяла Гърция ще се окаже, че е екзотична дестинация за българските риболовци....
Аватар
smel1968
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 543
Регистриран на: Пон Апр 04, 2011 6:50 pm
Местоположение: Варна

Re: Риболов в Порто Куфо и Торони

Мнение от smel1968 »

LOOP написа:
ludiqdoctor написа:Явно тая година ние ше сме единствените българи в Торони и околностите !?!
Даа, съдейки по активността във форума, то май цяла Гърция ще се окаже, че е екзотична дестинация за българските риболовци....

Не се притеснявай-като отидеш та ще срещнеш поне 20 българи-там са по приказливи и ще ти споделят горе долу какво,кога и къде.
Свестните у нас считат за луди, глупецът вредом всеки почита.” -Христо Ботев
Аватар
баш_майстора
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2095
Регистриран на: Пон Ное 24, 2008 8:59 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Риболов в Порто Куфо и Торони

Мнение от баш_майстора »

В района риболов НЯМА!
"Няма риба в реката, само пъстърва, откакто се появи тя и изяде всичката друга риба..."
Аватар
vbaramov
новобранец
новобранец
Мнения: 4
Регистриран на: Пон Фев 22, 2016 11:24 am

Re: Риболов в Порто Куфо и Торони

Мнение от vbaramov »

Здравейте, колеги,
миналата седмица на Порто Коуфо за моя изненада ми удари доста приятно по размер и кг тунаки на спининг с воблер Дуел 150s, което за съжаление не можах да извадя. Голяма грешка направих, че въпреки че видях че имам нараняване на флурокарбона, ме домързя да го сменя и именно там скъса. А рибата я бях докарал до плиткото пред плажа...Там не за първи път попадам на тунаки, но сега бях доста скептичен, че изобщо нещо ще има...то пък взе че удари...Пробвах след това още 2 часа без резултат. Ходих след един ден отново, но пак нищо. Иначе хванах едно зарганче, колкото да не съм капо, но не ми беше това целта:). Толкоз от мен, успех на всички!
Аватар
ludiqdoctor
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 105
Регистриран на: Пон Сеп 05, 2011 11:44 am
Местоположение: Варна

Re: Риболов в Порто Куфо и Торони

Мнение от ludiqdoctor »

Всички търсите само хищници на изкуствена примамка ли? На плувка и дъно пак ли нищо няма? Не мога да го повярвам това!
Антистрес терапия - с въдица в ръка!
Аватар
баш_майстора
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2095
Регистриран на: Пон Ное 24, 2008 8:59 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Риболов в Порто Куфо и Торони

Мнение от баш_майстора »

Плажният сезон биде открит! :lol: Покрай него, обаче, върви и другия сезон, дето не се закрива - риболовния. Комбинацията от пълнолуние и жеги не предвещаваше нищо добро, но все пак успях да хвана някоя рибка. Лавраците предпочитаха воблери, всичко останало - на джиг.
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
"Няма риба в реката, само пъстърва, откакто се появи тя и изяде всичката друга риба..."
Публикувай отговор

Обратно към “Морски риболов в Гърция (от брега)”