Търся спален чувал

Избор на палатка и нейното разполагане на избраното място.

Модератор: Ачо ♣

Публикувай отговор
mitrov
новобранец
новобранец
Мнения: 6
Регистриран на: Вто Сеп 13, 2016 4:01 pm

Търся спален чувал

Мнение от mitrov »

Търся спален чувал за мен и жена ми. Предпочитанията са ми да е лек, евтин и ще се ползва от ранна пролет до късна есен, основно за къмпинг. Ще се радвам и ще е полезно да чуя мнения и предложения. определено не съм капацитет в тази насока и съм новак в къмпинг оборудването....Благодаря!
Dimy
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1036
Регистриран на: Пон Юни 26, 2006 1:29 pm
Местоположение: Samokov

Re: Търся спален чувал

Мнение от Dimy »

Колега това звучи като търся евтина въдица за вякакъв риболов :-). Първо ако искаш евтин отиваш в метро или практикер и си взимаш които ти хване окото . Няма да е зле да напишеш цена щото всеки различно разбира евтини . Друго важно нещо за мъжете и жените имат различна чувствителност към температурите . Ако вземеш чувал които ще се чувстваш добре , април и октомври , ще пукнеш от жега август дори и отворен и обратното от студ. На всеки чувал пише конфортен диапазон от температурна амплитуда.
Друго нещо колкото е по лек и малък един чувал толкова е по скъп при равни амплитуди.
На жената взех един за 0 градуса за 80Е беше най -евтиния в магазина и най -обемист и тежък, имаше 3 пъти по малки за по 200-300Е ;-) но все пак съм с кола и неми дреме ,няма да ходя на преходи и да спя на открито .
разгледай тук има хубави но са скъпи в сайта има и обяснено какво да се гледа при покупката http://campingrocks.bg/bg/categories/11/spalni-chuvali
Аватар
garfield_90
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 402
Регистриран на: Вто Апр 24, 2012 9:26 am
Местоположение: Стара Загора

Re: Търся спален чувал

Мнение от garfield_90 »

Здравей колега ! Влез в www.decathlon.bg . Там има голямо разнообразие от чували, като са ти подредени по цента и комфортна температура.
Аватар
баш_майстора
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2095
Регистриран на: Пон Ное 24, 2008 8:59 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Търся спален чувал

Мнение от баш_майстора »

Щом е за жената - няма се стискаш! :lol: Не съществува "хубав, лек и евтин" чувал :!: Едното от трите определения винаги е излишно. Ако е хубав и лек - няма да е евтин. Ако е лек и евтин - няма да е хубав и т.н. Препоръчвам ти серията Contour на Outwell. Дими ти е дал линк към магазина. Чувалите са топли, ако вземеш два - ляв и десен можеш да ги сдвояваш и цената не лоша - 80-100 лв./бр. Вземи на госпожата един с комфортна температура около 0 градуса... и ше се рОдиш!! :wink:
"Няма риба в реката, само пъстърва, откакто се появи тя и изяде всичката друга риба..."
Dimy
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1036
Регистриран на: Пон Юни 26, 2006 1:29 pm
Местоположение: Samokov

Re: Търся спален чувал

Мнение от Dimy »

Аз съм много довоелен от outwell като качество имам няколко продукта ,за съжаление фирмата е насочена към къмпингуването за по дълги периоди и нещата не са компактни. Това е моя зимен чувал единичен е и доста обемист .
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Аватар
баш_майстора
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2095
Регистриран на: Пон Ное 24, 2008 8:59 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Търся спален чувал

Мнение от баш_майстора »

Да, сравнително тежки са, но едва ли някой ходи на риболов с къмпингуване пеша, така че обема и теглото не са от първостепенно значение. ;) Моите чували са Contour 2300 (2,3 кг.), имам ги вече 3 години и съм супер доволен от покупката. На доста приятели съм накупил от по-новите версии на серията, които според мен се различават от по-старите само по името и цвета на плата. В момента компанията ползваме над 20 такива чувала и няма оплаквания. :lol:
"Няма риба в реката, само пъстърва, откакто се появи тя и изяде всичката друга риба..."
Публикувай отговор

Обратно към “Палатка и Каравана”