Избор между 3 макари за шаран

Модератор: sapuna

Аватар
garfield_90
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 402
Регистриран на: Вто Апр 24, 2012 9:26 am
Местоположение: Стара Загора

Избор между 3 макари за шаран

Мнение от garfield_90 »

Здравейте колеги. Миналата седмица ми се прецака макарата Filstar Extreme Carp 6000 с байтрънър. Започна да и изтърва аванса а е само на 7-8 риболова. Като я взимах изглеждаше доста здрава и масивна, а и работеше доста добре за парите си но все пак.... филстар. Винаги съм съжалявал като си взема нещо от тази марка, дори и куки но тук направих изключение и отново съжалявам. Спрял съм се на 3 макари - 2 с байт и една без. Ако може да ми помогнете с избора ще съм благодарен. Макарите са:
http://masterfishing.bg/product/2359/ma ... widow.html - размер 5000. Почитател съм на дайва и това ме насочва към нея.
http://best-fishing.bg/ribolovna-makara ... 10000.html - това е другата на която съм се спрял, но някъде четох и недобри мнения за нея
И на последно място, но не и за качество според мен е тази:
http://best-fishing.bg/ribolovna-makara ... oasys.html - размер 8000.Единствения недостатък е липсата на двоен аванс, а търся точно такава макара. Мога да направя изключение за тази, защото имам 2 такива 3000 на спининга ( до сега за 2 години интензивен риболов с тежки блесни, въртележки и воблери плитко и дълбогазещи) не съм имал никакъв проблем с нея и си работи перфектно. Ходил съм поне 1 път седмично и на тази работа, все още си е като от магазина, а 4000 ми е на фидера на 1 година, като ловя основно шарани с нея и пръчката и също нямам забележки.
И както вече казах за шаранската пръчка ми е доста удобно с байтрънър, заради бързата настройка. Основно ходя по платени язовири и там риболова е доста по интензивен от този на държавен, да хвърлиш и да чакаш 3 дни да удари шаран ( тогава не е проблем да е само с преден аванс - нагласяш веднъж и забравяш) но на платеното, където наистина има риби да нагласяш по 30-40 пъти на ден аванса си е кофти.
Благодаря ви предварително
delio-haidutin
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1116
Регистриран на: Пет Юли 02, 2010 8:17 pm
Местоположение: шумен град

Re: Избор между 3 макари за шаран

Мнение от delio-haidutin »

Кой аванс ти изтърва.ако е предния ,капачката ае разглобява.а на задния се маха врътката постедством един шплент под гумения пръстен и вадиш пружинката със взичките шайби.в случая нищо не губиш ,ако си я оправиш ще си на кяр.
По въпроса за избор на макара -пиша от телефон и не ми се отварят линковете.
Погледни и фоемакс шерман .имам 7000 ,за 70 + лв си струва.
ВАСИЛ ЛЕВСКИ: "...Ако допуснете утре, когато сте вече свободни да ви управляват днешните турски мекерета и разните му лихвари и чорбаджии, които и днес ви грабят най-безжалостно, то по-добре да си останем под сянката на султана....."
Аватар
garfield_90
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 402
Регистриран на: Вто Апр 24, 2012 9:26 am
Местоположение: Стара Загора

Re: Избор между 3 макари за шаран

Мнение от garfield_90 »

Не мога точно да определя от кой аванс е проблема. При рън на шаран както е включен байта, в момента който прехвърлям към основния аванс се чува някво грозно ромолене ( не на превъртане на аванс , а нещо като триене на нецетровани части ) и от там продължава на тегли докато не го спра с ръка и тогава всичко си работи. Понякога и докато вадя риба се случва да превърти 2-3 метра на основния аванс. Всичко това ме кара да мисля ,че проблемо е точно в него. Разглобих го но не видях някаква видима причина. Нямаше надрани дискове. Бяха си смазани, а межу дях има някакви уплътнения като смес между памук и плат ( не мога точно да го определя, наподобяява вата). Другото което си мисля е , че задния аванс не прехвърля напълно, но не съм много добре запознат с действието на всички тези работи.
delio-haidutin
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1116
Регистриран на: Пет Юли 02, 2010 8:17 pm
Местоположение: шумен град

Re: Избор между 3 макари за шаран

Мнение от delio-haidutin »

Най вероятно лостчето на задния не изключва на пълно.може да има скъсана или откачена пружинка.попитай в някпй магазин дали някой не се занимава с такива ремонти.и ако не е скъпа макарата май ще я прежалиш и отиваш на нова.
Филстар са търговска марка а не производители.такива китакчета ги има под различни марки.
ВАСИЛ ЛЕВСКИ: "...Ако допуснете утре, когато сте вече свободни да ви управляват днешните турски мекерета и разните му лихвари и чорбаджии, които и днес ви грабят най-безжалостно, то по-добре да си останем под сянката на султана....."
Аватар
garfield_90
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 402
Регистриран на: Вто Апр 24, 2012 9:26 am
Местоположение: Стара Загора

Re: Избор между 3 макари за шаран

Мнение от garfield_90 »

А някой дали може да ми помогне с избора измежду тези 3, които съм харесал?
Аватар
garfield_90
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 402
Регистриран на: Вто Апр 24, 2012 9:26 am
Местоположение: Стара Загора

Re: Избор между 3 макари за шаран

Мнение от garfield_90 »

И така де някой да е ползвал някоя от посочените макари ?
ilkoks
новобранец
новобранец
Мнения: 59
Регистриран на: Сря Дек 07, 2011 8:44 pm

Re: Избор между 3 макари за шаран

Мнение от ilkoks »

аз лично ползвам риобита и бих си избрал едно по солидно риоби,па макар и без байт рънър,макарата с преден аванс има най проста и сигурна конструкция и най рядко се поврежда - например модела OASIS имат размер 8000,кото става за шарански риболов.По въпроса за твоята повредена макара-във врътката на задния аванс има една част,която е на резба и притиска пружината и шайбите,обикновено е излята от цам и често се чупи,ако не се смени с нова макарата е за спомен
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на тежко”