Моля за съвет ,относно двигател.

Модератори: alekst, Димо Михалев, dobria1

топлия
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 372
Регистриран на: Пон Фев 23, 2015 9:17 am
Местоположение: ямбол

Моля за съвет ,относно двигател.

Мнение от топлия »

Здравейте колеги!
Реших да си купя лодка и мотор .
Въпроса ми е .
За надуваема лодка с твърдо дъно 3,30 м.
Кой двигател да избера .
Хонда 6 коня или Меркюри 6 коня .
http://www.hydrostart.com/2.Двигатели/2 ... URY_F_6_S/
http://www.poweroutlet.co.uk/marine/out ... t-leg.html
Това са двата двигателя, благодаря ви предварително.
Ако гледаме на риболова като на болест, то аз съм в последната фаза!!!Нелечимо!!!
топлия
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 372
Регистриран на: Пон Фев 23, 2015 9:17 am
Местоположение: ямбол

Re: Моля за съвет ,относно двигател.

Мнение от топлия »

Тоя форум си умря .
Никой вече не пише.
Ако гледаме на риболова като на болест, то аз съм в последната фаза!!!Нелечимо!!!
HAZART
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1288
Регистриран на: Нед Окт 23, 2005 9:51 pm
Местоположение: Васко Бояджиев/ПЛОВДИВ/АСЕНОВГРАД/ДЕВИН/

Re: Моля за съвет ,относно двигател.

Мнение от HAZART »

Меркюри.
ТОВА,ЧЕ БРАКОНИЕРИТЕ СА НА СВОБОДА,НЕ Е ТЯХНА ЗАСЛУГА А Е НАША ГРЕШКА.

Изображение
Troli Rapala
учете се от него
учете се от него
Мнения: 6494
Регистриран на: Вто Май 09, 2006 9:49 pm
Местоположение: sofia
Обратна връзка:

Re: Моля за съвет ,относно двигател.

Мнение от Troli Rapala »

Хондата е чисто нова разработка,а Мрекюрито е модел на 15години!Хондата е обезшумена-система за по-малко вибрации,има алтернатор,голям вграден резервоар 1.5литра,индикатор за маслото!Иначе и двата двигателя са 127кубика и са еднакви=правят ги в Япония!Хондата на какви пари ще ти излезе?Меркюрито е най-изгодния като цена във България!
топлия
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 372
Регистриран на: Пон Фев 23, 2015 9:17 am
Местоположение: ямбол

Re: Моля за съвет ,относно двигател.

Мнение от топлия »

И двете са на 2200 +-50 лева .
За това и като ми каза ,че меркюрито е стар модел.
Ще избера Хондата .
Ако гледаме на риболова като на болест, то аз съм в последната фаза!!!Нелечимо!!!
топлия
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 372
Регистриран на: Пон Фев 23, 2015 9:17 am
Местоположение: ямбол

Re: Моля за съвет ,относно двигател.

Мнение от топлия »

Има и един маринер ,пак 6коня ,ще ми излезе със 150 лева по малко .
Но Хондата нещо ми е по на сърце.
Ако гледаме на риболова като на болест, то аз съм в последната фаза!!!Нелечимо!!!
HAZART
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1288
Регистриран на: Нед Окт 23, 2005 9:51 pm
Местоположение: Васко Бояджиев/ПЛОВДИВ/АСЕНОВГРАД/ДЕВИН/

Re: Моля за съвет ,относно двигател.

Мнение от HAZART »

Хондата я пази ,ама много я пази от солената вода.Винаги след морски риболов отваряй капака и обилно пръскай с WD-40 навсякъде.Меркюрито е по кораво на атмосферни влияния,сервизната база е по-достъпна и евтина.Който мотор да вземеш няма да сбъркаш,просто единия е по-нежен.
ТОВА,ЧЕ БРАКОНИЕРИТЕ СА НА СВОБОДА,НЕ Е ТЯХНА ЗАСЛУГА А Е НАША ГРЕШКА.

Изображение
lozzy.68
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1636
Регистриран на: Сря Сеп 18, 2013 6:33 pm

Re: Моля за съвет ,относно двигател.

Мнение от lozzy.68 »

Това. важи за всеки двигател !!! :D И като свърши сезона да няма бензин в карбуратора.... !!! Особено БГ. !!!Всяка фирма препоръчва,източване на горивото за по дълъг период на ,,престой,, или съхранение!!! :wink: :drinkers:
lozzy.68
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1636
Регистриран на: Сря Сеп 18, 2013 6:33 pm

Re: Моля за съвет ,относно двигател.

Мнение от lozzy.68 »

Колега ,вземи си ..ХОНДА,,-та и си я пази,ще ти се отплати,многократно !!! :D Не случайно ,са НАЙ-ГОЛЕМИЯ производител на двигатели в света !!! :wink:
Аватар
bobo_33333
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3218
Регистриран на: Пон Май 02, 2011 9:54 am

Re: Моля за съвет ,относно двигател.

Мнение от bobo_33333 »

lozzy.68 написа:Това. важи за всеки двигател !!! :D И като свърши сезона да няма бензин в карбуратора.... !!! Особено БГ. !!!Всяка фирма препоръчва,източване на горивото за по дълъг период на ,,престой,, или съхранение!!! :wink: :drinkers:
Туй да не е резачка :lol:
Аз там съм пораснал...
lozzy.68
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1636
Регистриран на: Сря Сеп 18, 2013 6:33 pm

Re: Моля за съвет ,относно двигател.

Мнение от lozzy.68 »

ДА !!! Почти същото е ,Колега!!! И тя е с карбуратор,жигльор и въздуФФФ ...!!! :wink: Била тя ,,Щил,, ,,Хускварна,, или друга двутактова...чума....и с тях се ,,занимаваме,, ... и то често!!! :wink: :drinkers: А ,ако е останал бензин в карбуратора....(през зимата)....може да се повеселиш,докато другите,ловят,каквото и да било ... а ти знаейки,защо не ПАЛИ,се псуваш,като сърбин каруцар на УМ ....!!! :wink: :drinkers:Мисля,че ги вдяваш,нещата,търсим съвети,не интрижки... !!! :D :drinkers:
Troli Rapala
учете се от него
учете се от него
Мнения: 6494
Регистриран на: Вто Май 09, 2006 9:49 pm
Местоположение: sofia
Обратна връзка:

Re: Моля за съвет ,относно двигател.

Мнение от Troli Rapala »

топлия написа:Има и един маринер ,пак 6коня ,ще ми излезе със 150 лева по малко .
Но Хондата нещо ми е по на сърце.
Маринър,Меркюри и Хондата са един и същи двигател и разликата е в детайлите-екстрите,забележи моторния блок,карбото и кубатурата=еднакви са! :wink: Тук във България, Хондата е най-скъпа,а при теб щом цените са изравнени е лесен избора!И Тохатсу,Евинруд и Нисан ги правят на същото място!Това с горивото и зазимяването са соц-легенди,моето Сузуки запали от раз след 3години в гараж с отлежалия бензин! :wink: :drinkers: 2200 за Хонда последен модел с хитри малки подобрения=перфектна оферта! :drinkers:Само алтернатора е към 200лева,а при другите изброени марки липсва! :wink:
Troli Rapala
учете се от него
учете се от него
Мнения: 6494
Регистриран на: Вто Май 09, 2006 9:49 pm
Местоположение: sofia
Обратна връзка:

Re: Моля за съвет ,относно двигател.

Мнение от Troli Rapala »

HAZART написа:просто единия е по-нежен.
На мен ми е любопитно къде ще е по-нежен,като принципно са еднакви до голяма степен? :shock: :roll:
Troli Rapala
учете се от него
учете се от него
Мнения: 6494
Регистриран на: Вто Май 09, 2006 9:49 pm
Местоположение: sofia
Обратна връзка:

Re: Моля за съвет ,относно двигател.

Мнение от Troli Rapala »

lozzy.68 написа:Колега ,вземи си ..ХОНДА,,-та и си я пази,ще ти се отплати,многократно !!! :D Не случайно ,са НАЙ-ГОЛЕМИЯ производител на двигатели в света !!! :wink:
При бензиновите мотори е вярно и затова Меркюрито си купуват моторния блок от Хонда за по-евтино вместо да разработват собствен,това важи за двигателите 6коня! :drinkers:
HAZART
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1288
Регистриран на: Нед Окт 23, 2005 9:51 pm
Местоположение: Васко Бояджиев/ПЛОВДИВ/АСЕНОВГРАД/ДЕВИН/

Re: Моля за съвет ,относно двигател.

Мнение от HAZART »

http://forum.fishing-mania.com/viewtopi ... &start=150

Електрониката често прави проблеми.

abramovich написа:
Двигателите Хонда имат един проблем и той е, че трябва да им се сипва бензин. Това са тригодишните ми наблюдения от мотора ми Хонда 20к. :lol:

А без да наблюдаваш толкова твоя двигател,би ли ми отговорил....."Защо Киров върна и смени над 10 двигателя" :!: :?:
По принцип бензин трябва на всеки двигател,защото той се харчи.При някои двигатели това нещо става от всякъде.

Йосе на теб ти вярвам,но съм сигурен,че знаеш за случката със Краси и Ники Стефанов.Не държа на отговор....Дано и ти да ми вярваш....така както аз на теб,защото добре знаеш,че не съм луд.
http://forums.iboats.com/showthread.php?t=204018[/b]

Сега ще пусна част от лично съобщение писано към мен без да споменавам от кой е.....просто човека не е случаен....даже не ми е приятел.Не се напрягайте,няма да се сетите кой е,но това му е бизнеса. :wink: :roll:
.......Проблема с бензина в маслото е съществувал само при първата произведена серия 4-тактови на ТОХАЦУ 15 кс (може би и на други модели) и бързо е бил отстранен (как са го решавали обаче българските вносители е отделен въпрос - при нас не важат правилата, от нормалните държави).
Относно марката Хонда (която по принцип много уважавам), за съжаление също съм разочарован от обслужването в Киров а за моя изненада съм чувал и доста оплаквания от малките им мотори (най-вече свързани с електрониката).
ТОВА,ЧЕ БРАКОНИЕРИТЕ СА НА СВОБОДА,НЕ Е ТЯХНА ЗАСЛУГА А Е НАША ГРЕШКА.

Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Въпроси свързани с морския риболов.”