Щука в Англия

Модератор: sapuna

Boyko Todorov
новобранец
новобранец
Мнения: 1
Регистриран на: Пон Окт 30, 2017 10:10 am

Щука в Англия

Мнение от Boyko Todorov »

Добро утро колеги :)

От 6 месеца работя в Англия , река madwey ми е на 10 минути пеша
Вече имам около 10 риболова и съм хванал 5 щуки като най-голямата беше около 4 кг
до колкото съм запознат има риби над 10 кг
До сега ги лових на дъно и на тапа с жива рибка, но последните ми 3 излета бяха пълно капо и все по трудно си хващам стръв :( Реших да пробвам на спининг,но за съжаление не знам почти нищо за този риболов,ако не броя някой друго клипче в интернет :)
спрял съм се Shimano Alivio Slim GT Telescopic Spinning Rods и макарка Shimano Sienna FE Spinning Reel
като за първо време смятам,че са добре :) може да предложите и някое друго бюджетно решение :)
сега идва и въпроса с примамките :) до колкото знам ги ловят на воблер,но не съм толкова добре с езика да ходя и да питам по магазините :( Ясно ми е ,че всичко допира до воденето и до смяна на примамки , но все трябва да започна от някъде :) Ако може да ми кажете 5-10 уловисти според вас примамки за щука да имам някакъв старт:)
Реката е със слабо течение,мътна дълбока 4 м,времето както се досещате повечето дни е облачно и мрачно :(
Аватар
Павел Иванов
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14913
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 12:29 pm
Местоположение: София

Re: Щука в Англия

Мнение от Павел Иванов »

Този телескоп ще те откаже от спининга още преди да си почнал да го харесваш , а макарето ще сдаде богу дух само след няколко излета с по-тежки примамки .
Спинингиста , разсширени вени нямаааааааа !

Риболовът е за разтоварване а не за натоварване!
Павел Иванов
CarposGTA
новобранец
новобранец
Мнения: 71
Регистриран на: Чет Юни 02, 2016 1:04 pm
Местоположение: гр.Хасково

Re: Щука в Англия

Мнение от CarposGTA »

По това време на годината е по-добре да заложиш на силикони и клатушки , отколкото на воблери . В последните си 3 излета в България имам уловени 5 щуки ,от които 4 на силикон и една на клатушка и причината за това е в нормалните жизнени процеси на рибите ,които с приближаване на зимата започват да се ориентират към по дълбоките води и се хранят в близост до дъното . Като за начало си купи няколко силикона тип шад и туистер в ярки и естествени разцветки и клатушки с издължена форма наподобяващи обувалка и такива с обла наподобяващи лъжица и си готов за приключения . За начина на водене на тези 2 вида примамки през този период от годината аз използвам метода на стъпаловидното водене(джиг проводка) , чрез който карам примамката да се отделя с няколко см от дъното и след това отново да пропада до него имитирайки хранеща се рибка . За начина на ипълнение на джиг проводката има няколко метода , за които е изписано много в интернет и те съветвам да прочетеш малко за този вид риболов .
Аватар
vankata81
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 307
Регистриран на: Вто Апр 06, 2010 2:10 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Щука в Англия

Мнение от vankata81 »

Колега да си нямаш проблем със закона, доколкото знам в Англия риболова със жива стръв е забранен.
Аватар
Shark Hooks
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 229
Регистриран на: Сря Мар 15, 2017 3:50 pm

Re: Щука в Англия

Мнение от Shark Hooks »

Boyko Todorov написа:Добро утро колеги :)
Ако може да ми кажете 5-10 уловисти според вас примамки за щука да имам някакъв старт:)
Реката е със слабо течение,мътна дълбока 4 м,времето както се досещате повечето дни е облачно и мрачно :(
Колега понеже не си ловил на спининг намери някъв магазин за един паунд .
Вземи си един телескоп 2.10 от най-смотаните . Макарата да е пак китайска но по-голяма .
Например 3000-4000 размер . Корда обикновенна зелена 0,35мм .
Така до тука похарчи 10 паунда . :lol:
Примамки обли около 4-5 сантиметра с големи лопатки .
Трябват ти контрастни цветове и ярки .
Например бяло-червено,жълто-черно,черно-бяло или само бяло и само жълто и други .
Добре е да имаш и два воблера по 7-8 сантиметра дълги и дълбоко газещи до 3-4метра .
Като гледай единият да е напълно бял или прозрачен.
Отидоха още 10 паунда в китайският магазин .
Ако докато не счупиш спининга и не си извадил щука за*би спининга и си лови на тапа . :lol:
Обаче мога да ти кажа и как да го направиш по-здрав с малко конец и лепило за 1паунд . :lol:
Така че вариянта като тест да отпадне завинаги.
То в Англия нямат истинска зима ,така че можеш да ловиш колкото си искаш .
Само са пази от полицаите -това са едни смешни чичковци с още по-смешни шапки .
На мен един такъв ми каза хелоу и съответно ми мина мерака да ловя без билет .
Там полицията обикаля и по каналите не е като тука .
Но пробвай то който хванат него е... :wink:
Възможно е да се запознаеш в местната полиция с много бежанци заради риболова .
Понеже глобите са солени, а времето е мрачно и облачно само за риболов . :lol:
Но стига сме та плашили какво са някви 20 000 паунда глоба за теб .
Ще си развалиш цялата банкнота от 100 000 да имаш дребни .
lozzy.68
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1636
Регистриран на: Сря Сеп 18, 2013 6:33 pm

Re: Щука в Англия

Мнение от lozzy.68 »

,, На мен един такъв ми каза хелоу и съответно ми мина мерака да ловя без билет . ,, !!! :lol: :lol: :lol: :drinkers:
Аватар
hristoogi
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 255
Регистриран на: Нед Апр 25, 2010 11:31 am
Местоположение: London,Plovdiv

Re: Щука в Англия

Мнение от hristoogi »

Има и лесен начин .не се плаши ……. ; 28 паунда билетче ,рибката обратно ,искаш за ядене и улов ,беж на морето. Около 60 кинта и те така . Хоби ,няма как .
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на хищници”